Şimdi Ara

Sapphire Pulse Rx6600 vs Msi Armor Rx 6600

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sapphire model 5800 TL , Msi Armor model 6000 TL ye satılıyor.

Hangisini alacağıma karar veremedim. Baya bir araştırdım sapphire 70-75 derecelerde çalışıyormuş hatta 80 lere çıktığı oluyor bazı incelemelerde. Msi ise 50 60 derecelerde geziyormuş ama uçak fanı gibi sesi var ve backplate yok. Fan ayarından ses kısılabiliyormuş. Genelde herkes Msi modeli kötülemiş ama Sapphireden yaklaşık 10 15 derece daha soğuk çalışıyorken neden bu kadar kötülenmiş anlamadım. Hangisini almalıyım sizce ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Herşeyden önce Sapphire 2 yil msi 3 yıl garantili tavsiyem msi almanız yönünde olacaktir Sapphire nin sağı solu belli olmuyor...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hangisini aldınız?

• henüz almadım karar veremedim maalesef, 600 700 daha koyup xfx modelini alasım var ama değer mi bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdamBaliKokusu -- 19 Ağustos 2022; 16:8:46 >
  • AdamBaliKokusu A kullanıcısına yanıt

armor konusunda izlediğim testlerde gerçekten kötüydü, sanki rx570 deki bloğu doğrudan söküp koymuşlar gibi. technopatın bir incelemesi var, kart heralde 2.8k-3k rpm gördüğü için uçak kaldırıyor, yani aslında sapphirenin ısıları bile testlerde daha iyi gözüküyor (10-15 derece fark olsa bile daha düşük rpm de dayanıyor, rpm yükseltilirse zaten fark düşer). bu yüzden bende XFX tercih ettim, sapphireyle 600 tl farkı var, bu 2 kart varken armor tercih edilmez bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkiside en kötü 6600 modeli, xfx modeli bile bu kartlardan daha iyi 6600 xt de kullabılan heatsinki kullabıyor en azından.

• Texassm0ke kullanıcısına yanıt

xfx 6400 e var şu an , 300 400 fazla verip onu alacağım gibi. sen memnun musun hocam ses ve ısı konusunda ?

• AdamBaliKokusu A kullanıcısına yanıt

hiç tecrübem yok hocam, genelde youtubeden izlediklerimde bakmaya çalıştım. daha bugun verdim siparişi, normalde sapphire alıcaktım ama şimdi 1660s de yaptığım hatayı tekrar yapmak istemedim. ben kartı 6378 e inventustan aldım. 3+3 taksit vardı, diğer xfx satıcıları pek güven vermedi. incehesaptada bayadır stok yok.

• ben de inventusdan alacaktım. ben de sipariş veriyorum o zaman bakalım tecrübelerimizi paylaşırız 🙂

• Rx6600 alacağım.İncehesapta peşin 5850 tl.Xfx in soğutması daha iyiyse xfx alacağım.

www.incehesap.com
    XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Core RX-66XL8LFDQ 8GB GDDR6 128Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com
    https://www.incehesap.com/xfx-speedster-swft-210-amd-radeon-rx-6600-core-gaming-ekran-karti-fiyati-51374
  • KISKANIYORLAR K kullanıcısına yanıt

Aldınız mı hocam? Bu site güvenilir midir?

• Şiddetle asus dual tavsiye ederim

• KISKANIYORLAR K kullanıcısına yanıt

bu daha iyi bende testlerini izlemiştim xfx>sapphire>armor

armor en berbati

• Güvenilir eskilerin sitesidir.Evet aldım fakat garantipay ile ödeyince ücreti aldı ama sipariş oluşmadı.Mh ye bildirdim, dönüş bekliyorum

• 6600 çok ısınan bir kart değil zaten ama MSI Armor'un 3 yıl garantisi var.

• pulse 6600 kullanıyorum sorun varsa alabilırım

• son 3 ekran kartım da Sapphire'di ve hepsinden çok memnun kaldım. 2 kez Asus kart kullandım ve gerek fan gürültüsü gerek sıcaklık hakkında hep sorun yaşadım. Kartlardaki bloklar giriş seviyeydi. (Armor ve Phoenix)

Giriş seviye kartlarda sapphire'i tek geçerim. İleri seviye soğutma bloğu olan kartlarda Asus daha iyi fakat orada da F/P oranları düşüyor.

Şu anda rx6600 sapphire pulse kullanıyorum ve memnunum. hiç yukarıda yazan sıcaklıklara çıkmadı kart en yüksek bu sıcaklıkta bile otomatik fan ayarlarında 72 gördüm.

XFX'e gelince ikisinin de gerisinde görüyorum.

• Xfx Rx 6600 kullanıyorum Sapphire Pulse kartından çok daha iyi. Sapphire bildiğin amiyane tabirle malzemeden çalmış gibi kart hem pcb olarak çok ufak hem de soğutma bloku yetersiz ve hafif hotspot dereceleri çok yüksek ve 75 -76 derecelerde gezen çekirdek sicakliklari mevcut. 6600 evet fazla ısınan bir model değil lakin Pulse çok da iyi bir kart değil. Powercolor ve Xfx giriş modelleri örneğin Xfx Swift 210 Pulse'dan sıcaklık olarak çok daha başarılı.

• swift aldım hocam bu gece deneyeceğim. teşekkürler herkese cevaplar için

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.