Şimdi Ara

Sapphire 6790 Dikey Çizgi Sorunu - ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Ekran kartım Sapphire 6790. Sadece videolarda ekran dikey çizgilerle kaplanıyor. Bilgisayarı kapatıp açmak zorunda kalıyorum

• driver problemi gibi duruyor ancak videoları ekran kartı çözümlemez orada bir problem var oyunlarda sorun yok mu ?
  • tarkolar kullanıcısına yanıt
    oyunlarda hiçbir sıkıntı yok. yüksek ayarlarda 10 saat boyunca Call of Duty Modern Warfare 3 oynadığım oldu, hiç sorun yok. Ancak birkaç video açınca direk çizgiler geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TZSM

oyunlarda hiçbir sıkıntı yok. yüksek ayarlarda 10 saat boyunca Call of Duty Modern Warfare 3 oynadığım oldu, hiç sorun yok. Ancak birkaç video açınca direk çizgiler geliyor

videolar derken browser mı yoksa normal pc üzerinden mi ?
    her türlü videoda oluyo hocam. youtube olsun media player olsun vlc player olsun vs
  • yardım bekliyorum
  • çok ilginç videoları ekran kartı çözümlemez aslında cidden enteresan @bocekgrafik
    Hocam birde işlemcinin termal macununa zarar vermiştim iki yıl önce. başka bi sorun yok. kartı garantiye de gönderdim sorun yoktur dediler. şimdi driver güncellemeyi deniyorum
  • Anakartla ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Slotlarda bi yanlışlık mesela
  • quote:

Anakartla ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Slotlarda bi yanlışlık mesela

ekran kartından problem olduğunu düşünmüyorum işlemciden olsa gerek. termal macuna hasar verilemez dostum versen bile en fazla ısı sorunu olur
    driver değiştirmeyi dene ya son sürümü kur son sürümse sırayla downgrade yap

termal macunun soğutucu yüzeyinde kalan kısmını elimle silmiştim downgrade ne oluyor hocam
  • Benim de eski kartımda ara-sıra olurdu böyle şeyler ama videoya bağlı değildi. Yeniden başlatınca düzelirdi. Hatta oyunda ve video seyredeken değil de keseriyetle masaüstünde olurdu. Kartın yüke girmesiyle alakalı değildi sanki. Bir arkadaş bunun kalıcıysa eğer, belleklerle laakalı olduğunu yazmıştı. Ben deelektriksek olabileceğini düşünüyordum. Eğer her video seyrederken yapıyorsa bunu, kart arızalıdır.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    her seferinde yapmıyor. ard arda 5. veya 6. videoda direk kapanıyor. garantiye yolladım sorun yok dediler. dün driver güncelledim ard arda 45 50 video açtı. bugün tekrar denedim 2. videoda aynı sorun
  • Mmkünse başka bir ekran kartı dene sisteminde. sorun çıkarsa farklı donanımda veya işletim sisteminde sorun olabilir. sorun tekrar etmesse ekran kartın arızalıdır. Veya ekran kartını sök onboard ekran kartını kullan. aynısorun varsa yine, sorun ekran kartında değil demektir diğer bileşenlerde sorun olabilir anakart, işlemci vb işletim sistemide buna dahil
  • efedemirci kullanıcısına yanıt
    onu deneyeceğim hocam. işletim sistemi değişmişti sorun hala devam ediyor. garanti sorun yok dedi. büyük ihtimalle slotlarda sıkıntı var. onboard ekran kartı yok diye biliyorum M5A97 EVO da
  • Evet y9ok. bulabilirsen başka bir ekran kartında denemen gerekecek.
  • efedemirci kullanıcısına yanıt
    denerim hocam teşekkür ederim
    termal macun değişimiyle sorun çözülmüştür hiç aklıma gelmezdi termal macundan dolayı böyle birşeyin olacağı
  • quote:

termal macun değişimiyle sorun çözülmüştür hiç aklıma gelmezdi termal macundan dolayı böyle birşeyin olacağı

o zaman bir dahakine sıcaklık değerlerini de kontrol et sıcaklıktan da böyle sorunlar yaşanabiliyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.