Şimdi Ara

(ÇÖZDÜM)İkinci monitör çözünürlük sorunu yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar! nvidia ile gelen bugünkü güncellemeyi yaptım ve 2. monitörümün 1080p görüntüsü 1024 768 olarak değişti ve 1080 kesinlikle olmuyor. eskiden 1080p yi özel çözünürlük olarak ayarlamıştım ve sorunsuz kullanıyordum.

Denediklerim:
    2. ekran tek başına 1080p veriyor.
    ddu ile güvenli modda sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum olmadı
    görüntü bağdaştırıcı özelliklerindeki modlardan denedim 1080p özel çözünürlüğü görüyor fakat 4:3 gibi algılıyor ve 2. monitör 1 e geçiyor. tekrar 2ye aldığımda 1024 e geri dönüyor yani çözüm olmadı.

1. ekran vga>hdmi
    2. ekran dvi>displayport

EDİT: Kendim çözdüm. aslında saçma olan daha önce denedim olmadı pc kapadım 1 saat sonra geri geldim açmaya tekrar aynı şeyi denedim oldu..... Nvidia denetim masasında çözünürlük ayarlarından 2. monitörü seçip özelleştir e tıklayıp "Ekranın görüntüleyemediği çözünürlüklere izin ver" tik ini seçip "özel çözünürlük oluştur" a basın. Ekran Modu kısmında yatay ve dikeyleri 1920*1080 yapın. Altakki zamanlama bölümünde ise Standart'ı "DMT" seçin bende düzeldi 2. veya 7. denememde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobaiNzM -- 11 Mayıs 2019; 3:1:53 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.