Şimdi Ara

Saphire HD4830 Crossfire için bilgi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar; Saphire 4830 ekran kartım var performans mukemmel, simdi bir tane daha alıp cossfire yapmak istiyorum. Su anda ekran kartımı 700 mhz de kullanıyorum crossfire yapınca her iki kartımıda o/c yaparak kullanabilecekmiyim yoksa default hizlardamı kullanmamız gerekiyor.Elimde daha onceki 4850 ekran kartımdan kalan cross.köprüsü var 1 tane bu baglantıyı yapabilmem icin 2 tane mi olması gerekiyor ? Sizce kullandığım PSU yeterlimidir, Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mohikans -- 31 Mart 2009; 16:38:08 >

• C.F için iki köprü lazım...

Kasa powerınız kaç W ?

Anakartınız hangi marka model ?

Önce default olarak deneyin sonra o.c yaparsınız kartlarınızı, performansa gelince powerınızın iyi beslemesi lazım kartları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 31 Mart 2009; 17:39:50 >
  • kasa power thermaltake 500 W, anakartım asus p5q-pro p45
  • ATI CrossFireX X8,X8 o

oldugundan performans dusuklugu olabilir..Bence elindeki kartı satıp 4870 veya gtx 260 al derim
  • Teşekkürler.
  • Anakartınız cf destekli, 500watt tt psu 2 kartı çalıştırır ama yük altında + oc olunca kartları iyi besleyemeyip sorun çıkartabilir. Ayrıca cf için tek köprü yeterlidir. 2 cf körüsü triple cf için gerekli. Quad cf için ise 3 köprü gerekli... Ayrıca 8x-8x cf ile 16x-16x cf arasındaki performans farkı uçurum değildir. Forumda testleri yapılmıştı. Kayıp %3-%5 civarındaydı...
  • @ELeCtRiCkChi katılıyorum... 8x-8x ile 16x-16x arasında aşırı performans farkı yok...

hd4830 crossfire nekadar performanslı bunu biliyoruz...

psu sorun çıkarabilir...
  • DH'de HIS 4380 c.f testleri mevcut sonuç fena değil arkadaşlar
  • Cevaplar çok açık o zaman ilk iş ikinci kartı alıyorum ve su anki psu ile deneyip yetersiz kalırsa 650 W bir tane alırım ilginize teşekkür ederim.
  • tek kopru yeterli.
    performansınız 2 katına yakın artacaktır.
  • selam arkadaşlar
    bu işlerden hiç anlamam , hem oyunda oynamam , yeni pc toplamaya karar verdim ve linkdeki anakartı alacam
    http://www.hepsiburada.com/biostar-t-series-ta780g-m2-soket-am2-amd-780g-anakart-01-bio-004-00410/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd50609

bunun onboard ekran kartı (512 mb) , ati 3450 harici ile c.f. yapılabiliyormuş , tesadüf bende de ati 3450 ekran kartı var . Şimdi bunu nasıl yaparım bana ne faydası olur . işlemci x2 7750 alacam ve psu da 350 w
    cevaplarınız için teşekkürler...

• TT kaliteli psu üretemiyor 500w yeteceğini pek sanmıyorum sorun çıkarabilir. Uzun süre kullanımlarda pc donar veya resetler yahutta psu patlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kırkgöz

TT kaliteli psu üretemiyor 500w yeteceğini pek sanmıyorum sorun çıkarabilir. Uzun süre kullanımlarda pc donar veya resetler yahutta psu patlar

Bu söylediklerinizi neye dayanarak söylediniz merak ettim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

Anakartınız cf destekli, 500watt tt psu 2 kartı çalıştırır ama yük altında + oc olunca kartları iyi besleyemeyip sorun çıkartabilir. Ayrıca cf için tek köprü yeterlidir. 2 cf körüsü triple cf için gerekli. Quad cf için ise 3 köprü gerekli... Ayrıca 8x-8x cf ile 16x-16x cf arasındaki performans farkı uçurum değildir. Forumda testleri yapılmıştı. Kayıp %3-%5 civarındaydı...

2 kartlı cf için tek köprüde yeterlidir çift köprüde takılabilir tek köprüyle çift köpü arasında 3d markda 300 puan filan fark ettiriyor.Hocam sen en güzeli testlere bak ama cf işine girilmez bence al bitane HD4870 veya gtx260 216core tadını çıkart

• Donanımhaber video bölümünde HD4830 un crossfire performansıyla ilqili bir video mevcut onu incelemenizi tavsiye ederim GTX260 tan ve HD 4870 ten performanslı olduğu yerler coğunlukta
  • Alda gör performanslımı değil mi..4850 'leri bile CF yaptımda bi halta yaramadı.. CF işi hikaye, para tuzağı .. destekleyen 3-5 oyunda bir kaç FPS için 2 katı para vermek akıl işi değil. Sat kartını YETMİYORSA git iyi bir tek kart al. Yazıktır.. forumda Crossfire tam bir karın ağrısı isimli başlığı inceleyin bi görürsünüz madalyonun öbür yüzünü..

http://forum.donanimhaber.com/m_29484681/mpage_1/key_karin%2Cagrisi//tm.htm#29484681

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strafor -- 2 Nisan 2009; 15:49:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: N-0NE

quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

Anakartınız cf destekli, 500watt tt psu 2 kartı çalıştırır ama yük altında + oc olunca kartları iyi besleyemeyip sorun çıkartabilir. Ayrıca cf için tek köprü yeterlidir. 2 cf körüsü triple cf için gerekli. Quad cf için ise 3 köprü gerekli... Ayrıca 8x-8x cf ile 16x-16x cf arasındaki performans farkı uçurum değildir. Forumda testleri yapılmıştı. Kayıp %3-%5 civarındaydı...

2 kartlı cf için tek köprüde yeterlidir çift köprüde takılabilir tek köprüyle çift köpü arasında 3d markda 300 puan filan fark ettiriyor.Hocam sen en güzeli testlere bak ama cf işine girilmez bence al bitane HD4870 veya gtx260 216core tadını çıkart

Genç kardeşim, bende aksini söylememişim değil mi ? Neden yazımı okuyunca kendine cevap hakkı doğurdun ? Bunları alıntı yapmadan da yazabilirdin. Her neyse, CF mantıklı mı değil mi kişiden kişiye, durumdan duruma değişir. Örneğin; kişinin elinde cf destekli bir board var. 2 ay önce bi hd4830 zaten almış. Şu andada hd4830'un fiyatı baya cazipleşmiş hatta 2. elden iyi fiyata denk gelmiş... Neden 4830'u elinden çıkartmaya uğraşıp, sonra gidip üzerine de ikinci bir 4830 fiyatı yada daha fazla ödeyerek bi hd4870 alsın... Haa elindeki board cf destekli değilse sırf cf yapmak için board alınmaz, yada sıfır sistem alırken direk cf yapmak akıl dışıdır... Bu da ayrı bir olay...

• Hocam sana şu sözünü hatırlatayım "2 cf körüsü triple cf için gerekli" he tek cfle yapılmaz diye bişi yok ama 2. köprüyü takarsan daha fazla fps alırsın.Yani eleştirdiğim filan yok kimseyi.Sadece o sözün için alıntı yapmıştım...
  • Eywallah... Hatırlatmana gerek yoktu Önemli olan "Tek Cf köprüsü ile CF yapılabiliyor olması" yanlış bir terim değildi... Hatta "triple cf için 2 cf köprüsü yeterli" buda yanlış bir terim değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 3 Nisan 2009; 18:39:02 >
  • Ekran kartı geldi ve sisteme takıp denedim.Cod4 oynuyorum multiplayer daha once tek kart ile bazı ayarları kapatarak aldıgım fps yi şimdi full ayarlarda alıyorum bu şekilde bir performans artışı oldu.Her iki kartıda 675 mhz ve 1000 mhz ram şeklinde çalıştırıyorum ısı degerleri de iyi sadece kafama talılan bir konu var gpu-z programından baktıgımda alttan kartları tek tek secerek degerlerine bakarken fark ettim Driver Versiyon bolumunde her iki kart ta farklı sürüm gösteriyor ben sistemi kurarken once kutudan cıkan 8.12 versiyonu kurmutum daha sonra update ettim 9.3 sürümünü kurdum.kartın birinde 8.12 digeri 9.3 sürümünü kullanıyor görünüyor sorun neden kaynaklanabilir? Ayrıca Thermaltake 500 W yeterli geldi bir problem çıkmadı Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mohikans -- 4 Nisan 2009; 12:00:16 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.