Şimdi Ara

#*SANSA FUZE İNCELEMESİ VE KULLANICILARI BURAYA & Rockbox kurulumu #* (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
3
Favori
28.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fuze+ aldım ben de. Konu sadece Fuze için gibi gözüküyor ama genel bir başlıkta yorum yazmak daha faydalı olur diye buraya yazıyorum. Yorumlarım;

- Eski kullandığım mp3 player Cowon IAudio X5'ti. Öncesinde de Iriver vardı (modeli unutum flash bellekliydi). Fuze'u ilk dinlediğimde ses kaliteli fakat güçsüz geldi. Tabi bu normal ayardaymış. EQ ayarlarıyla oynayınca ciddi fark ettim ki kaliteli mp3'lerde normal'de bile tatmin edebiliyor. IAudio X5 ile hemen hemen aynı tatmini veriyor, sadece Cowon'un çıkış daha yüksek sanırım ama çok sorun değil keza Fuze'da sesi açınca çok kalite bozulması hissetmedim. (Bazı EQ ayarında çok açınca tizleşiyor) Kalitesi güzel mp3'lerde cidden bir canavara dönüşüyor ve bunu 70 $'lık bir cihazın yapması çok etkileyici.

- Kullandığım kulaklık CX300. Orijinal kulaklığını denemedim.

- Bugün 3-4 saate yakın kullandım, şarjı biraz oynadı. 15 saat civarı olacak sanırım.

- Dokunmatik kontrol çok rahatsız edici. Bana kullanışlı gelmedi ama alışacağız artık.

Flac test yapmak konusunda pek emin değilim. Keza Cowon'da aynı parçanın 320 ve flac'i arasındaki farkı net ayırt edememiştim. Aradaki 4-5 kat boyut farkına değer mi bilmiyorum ama burada da aynı parça 320 ve flac testi yapacağım.

Video kullanım amaçlarımdan değil ama örnek videoda görüntü fena değil. Ama çok beklentili olmamak lazım keza Clip yerine Fuze alma sebebim çok küçük bir cihaz istememem (Iriver öyleydi ve kaybettim) ve menüleri görerek kullanabilmekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: lllMyXoMalll

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: lllMyXoMalll

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quismodo

kılıf derken, silikondan bahsediyordum zaten ;) mymemory den almıştım zamanında 15tl ye

Evet ben de geçen sene bu vakitler mymemory.com'dan almıştım. Zaten oradan yaptığım tek alışverişti.

Kılıfı hala kullanıyorum. Gayet işe yarıyor.

Fakat bildiğim kadarıyla mymemory.com artık Türkiye'ye gönderi yapmıyormuş. Birkaç kendini bilmez sahtekarın yaptıklarının cezası iyi niyetli müşterilere kesildi.

bende tam onu diyecektim o sitedenin kargo seçeneklerinde turkiye yok nasıl aldınız diyecektim. ben ebaydan verdim bakalım siparişi 12.80 tl e geliyor toplam

Link verir misin? Nasıl bir kılıfmış merak ettim.

normal slikon bi kılıf çok incelemedim 2 dakika aradım seçtim. korusun yeter :)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=350427566238&si=dOr64Y0MIhf3v3yCMLkPpZBiGj0%253D&viewitem=

kılıf biraz önce geldi, ödemeyi 11 inde yapmıştım bugün ayın 21i . Netten ilk alışverişimdi . 10 günde geldi fena değil. tecrübe olmuş oldu. heyecan yaptım

• bende fuze aldım ebaydan 30 dolara 10 dolarda kargo tuttu,toplam 40 dolar ama refurbrished di korkuyodum bozuk çıkacak diye ama sapasağlam sanslıyım baya,bu arada ayın 25inde verdim siparişi 3ünde geldi 9 gün oldu ve ebayden ilk alışverişimdi,kızdığım nokta ise bizim sığır postacı apartman kapısının önüne koymuş aleti işten dönüşte şans eseri gördüm olacak iş değil bari apartmanın içine bırak , birisi alıp gitse ondan soracam hesabını haberi yok neyse biraz test edeyim aleti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enkog

bende fuze aldım ebaydan 30 dolara 10 dolarda kargo tuttu,toplam 40 dolar ama refurbrished di korkuyodum bozuk çıkacak diye ama sapasağlam sanslıyım baya,bu arada ayın 25inde verdim siparişi 3ünde geldi 9 gün oldu ve ebayden ilk alışverişimdi,kızdığım nokta ise bizim sığır postacı apartman kapısının önüne koymuş aleti işten dönüşte şans eseri gördüm olacak iş değil bari apartmanın içine bırak , birisi alıp gitse ondan soracam hesabını haberi yok neyse biraz test edeyim aleti...

Normal posta ile gelmişse kapının önüne bırakıp giderler..
    Registered yada sign required olarak gelmişse sizi bulup imzanızı alarak teslim etmek durumundalar..

Edit: Elimde fuze 4gb var.. Belirtmem gerek tekerleğin kullanışını çok seviyorum.. Bundan vazgeçmek zor ancak Fuze+ almayı düşünüyorum..
    Dokunmatiğinin kullanışsızlığını bir tarafa bırakırsak ses yada diğer yönlerden + modelini almamı önerirmisiniz?
    Her iki modeli de kullanmış arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..
    Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortress34 -- 6 Şubat 2011; 23:29:34 >

• Cevap verebilecek yokmu arkadaslar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

bende fuze aldım ebaydan 30 dolara 10 dolarda kargo tuttu,toplam 40 dolar ama refurbrished di korkuyodum bozuk çıkacak diye ama sapasağlam sanslıyım baya,bu arada ayın 25inde verdim siparişi 3ünde geldi 9 gün oldu ve ebayden ilk alışverişimdi,kızdığım nokta ise bizim sığır postacı apartman kapısının önüne koymuş aleti işten dönüşte şans eseri gördüm olacak iş değil bari apartmanın içine bırak , birisi alıp gitse ondan soracam hesabını haberi yok neyse biraz test edeyim aleti...

Registered yada sign required olarak gelmişse sizi bulup imzanızı alarak teslim etmek durumundalar..

Edit: Elimde fuze 4gb var.. Belirtmem gerek tekerleğin kullanışını çok seviyorum.. Bundan vazgeçmek zor ancak Fuze+ almayı düşünüyorum..
    Dokunmatiğinin kullanışsızlığını bir tarafa bırakırsak ses yada diğer yönlerden + modelini almamı önerirmisiniz?
    Teşekkürler..

Bu modelden haberim bile yoktu. Sen sorunca öğrendim.

Biraz arama yaptım. Şöyle bir başlık var. Gerçi Clip+ ile karşılaştırmış. Görmediysen belki işine yar diye düşündüm:http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=45865056

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

Teşekkürler..

Bu modelden haberim bile yoktu. Sen sorunca öğrendim.

Biraz arama yaptım. Şöyle bir başlık var. Gerçi Clip+ ile karşılaştırmış. Görmediysen belki işine yar diye düşündüm:http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=45865056

İlginize teşekkür ederim..
    Ben daha çok eski Fuze ile arasındaki farkları merak ediyorum.. İkisinden biriyle devam etmeyi düşünüyorum çünkü..
    Elimde clip+ var.. Line-out çıkışı yüzünden Fuze oldu tercihim..

• Şu anda bu cihazdan nerede bulabiliriz arkadaşlar ??

Eşimde 14 Şubat hediyesi alıcam. Kritik öneme sahip yani benim ruh ve beden sağlığım için
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Şu anda bu cihazdan nerede bulabiliriz arkadaşlar ??

Eşimde 14 Şubat hediyesi alıcam. Kritik öneme sahip yani benim ruh ve beden sağlığım için

Bunu bulman zor hocam. Başka markalara yönelmeni öneririm veya illa bu olsun diyorsan gittigidiyor.com'a da bakabilirsin.

Şu Radyoda RDS olmaması çok can sıkıcı. Bir daha MP3 Player alacak olsam RDS'li alırım. PHILIPS de var RDS'li modeller.
  • quote:

quote:

Şu anda bu cihazdan nerede bulabiliriz arkadaşlar ??

Bunu bulman zor hocam. Başka markalara yönelmeni öneririm veya illa bu olsun diyorsan gittigidiyor.com'a da bakabilirsin.

Şu Radyoda RDS olmaması çok can sıkıcı. Bir daha MP3 Player alacak olsam RDS'li alırım. PHILIPS de var RDS'li modeller.

Valla zaten bulamazsam gidip vatan'dan philips alıcam mecbur

• Vatan'da 4 tane modeli var, almaya da değmez.

http://www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L2=CELAUD&k3=Mp3&br=PHILIPS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 9 Şubat 2011; 23:37:21 >
  • quote:

Vatan'da 4 tane modeli var, almaya da değmez.

Peki dostum ne alıcaz?

14 Şubat'a yetişmezse hanım beni hayata küstürür
  • quote:

quote:

Vatan'da 4 tane modeli var, almaya da değmez.

Peki dostum ne alıcaz?

14 Şubat'a yetişmezse hanım beni hayata küstürür

Hoca şöyle Şubat başı sorsaydın hepsiburada.com veya hizlial.com derdim. Fakat şimdi oralardan sipariş versen yetişeceğini sanmıyorum.

Büyük şehirlerden birindeysen alışveriş merkezlerine Teknosa'lara bir bakıver.

Bugün alacak olsam bunu alırdım: PHILIPS GoGear Vibe 4GB -http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-gogear-vibe-sa2vbe04k02-4gb-fm-radyo-ses-kayit-fullsound-mp3mp4-player/ProductDetails.aspx?productId=bd56085&categoryId=9181

Vatan'da GoGear Vibe yok işte.

• Konuda mesajım bulunsun, vakit bulunca ben de RockBox kurarım
  • Aynen benimde
  • Sipariş verdim bi tane. Gelince eski mp4 üm ile kıyaslama yaparım
  • Fuze V02.03.33 versiyonuna neredeyse sorunsuz yükledim RockBox'ı. Bazen USB'de problem çıkabiliyor bunun çözümü için yapmanız gereken bilgisayarı yeniden başlatmak veya başka bir bilgisayarda denemek. Versiyon bilgisini öğrenmek için System Info'ya da bakabilirsiniz güncelleme servisinden kontrol etmekten daha kısa sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kogan -- 21 Nisan 2011; 14:34:58 >
  • Arkadaslar nerdeyse hicbir yerde fuze bulamadim fuze + var artik heryerde. Bir yerden buldum internetten sanirim onu alicam . Bugün gittim mediamarktta fuze+ i inceledim ama pek begenmedim dokunmatik tuslarin tepki süresi cok yavas geldi bana bir de bilgisayar acar gibi cok uzun sürede aciliyor alet . Fuze da öyle mi menüde sag sol yukari asagi falan yaparken tusa bastiktan sonra yavas mi geciyor yoksa aninda tepki veriyor mu ? Tamamen kapaliyken acilma süresi nasil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cperinaz -- 26 Nisan 2011; 22:19:41 >
  • Bi kaçgün önce @xed nickli arkadaştan bi tane fuze aldım, ona sorabilirsin güvenilir bi arkadaş, sonuna kadar ilgilenir seninle. Fuze+ hiç kullanmadım ama fuzenin kullanımı acayip rahat. Kullanırken zevk alıyosun nerdeyse :) ortada dönen tekerleği var kontrolü onunla yapıyosun.
    Bendede daha önce sony e438f vardı, verdiği ses çok berraktı güzeldi. Fuze çok farklı, sony nin sesleri yapay değildir ama fuzeyi kullandıktan sonra doğal ses nedemekmiş daha iyi anladım. Bassları dolgun, net ve olması gerektiği kadar. Birazcık mid ağırlıklı diyebilirim, hertürlü ayrıntıyı duyabiliyosun. Tizler ayrıca çok doğal. Bu arada kıyaslama yapacagım demiştim sen bahanesi oldun :)
    Fuzenin tek kusuru şarjının biraz az gitmesi, belki sony nin uzun şarjına alıştığım için böyle geldi bilmiyorum. Ama şu kadar söyleyim fuzenin verdiği ses okadar gerçekciki şarjı umursamıyosun bile. Morfeus gibi bu alet yalnızca gerçeği vaadediyor :) bu arada hemen açılıyor bayağı hızlı, menü geçişleride keza öyle

• hocam hizli cevabin icin cok tesekkürler :) ben yurt disindayim ama malesef türkiyedeki arkadastan almam zor olabilir ama yine de belki olur bilemem :)sarj ne kadar gidiyor günlük ne kadar kullaniyorsun ?
    quote:

Orijinalden alıntı: fthfth

Bi kaçgün önce @xed nickli arkadaştan bi tane fuze aldım, ona sorabilirsin güvenilir bi arkadaş, sonuna kadar ilgilenir seninle. Fuze+ hiç kullanmadım ama fuzenin kullanımı acayip rahat. Kullanırken zevk alıyosun nerdeyse :) ortada dönen tekerleği var kontrolü onunla yapıyosun.
    Bendede daha önce sony e438f vardı, verdiği ses çok berraktı güzeldi. Fuze çok farklı, sony nin sesleri yapay değildir ama fuzeyi kullandıktan sonra doğal ses nedemekmiş daha iyi anladım. Bassları dolgun, net ve olması gerektiği kadar. Birazcık mid ağırlıklı diyebilirim, hertürlü ayrıntıyı duyabiliyosun. Tizler ayrıca çok doğal. Bu arada kıyaslama yapacagım demiştim sen bahanesi oldun :)
    Fuzenin tek kusuru şarjının biraz az gitmesi, belki sony nin uzun şarjına alıştığım için böyle geldi bilmiyorum. Ama şu kadar söyleyim fuzenin verdiği ses okadar gerçekciki şarjı umursamıyosun bile. Morfeus gibi bu alet yalnızca gerçeği vaadediyor :) bu arada hemen açılıyor bayağı hızlı, menü geçişleride keza öyle

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.