Şimdi Ara

Sanki böcek görüyorum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
24.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler lütfen saçma sapan yorumlar yapmayın.Veletler yattığına göre düzgün yorumlar gelebilir diye konuyu açma gereği duydum.Mesela forumda birşey okurken sanki masanın köşesinde bir böcek ilerliyor gibi geliyor.Ekrana bakarken alt taraftan böcekler geçiyor gibi hani hissedersiniz ya öyle ama gözümü oraya çevirdiğimde sanki kayboluyor.Çıldırıcam niye böyle oluyor ?

• Psikolojik olabilir böceklere karşı fobin mi var?
  • Ya böceklere karşı bir fobin var ya da gözlerin çok yoruluyor pc başında ve gözlerin karıncalaşıyor...
  • Böceklere karşı fobim var denilebilir huylanırım genelde,pc başında yorulmaktan da olabilir haklısınız.
  • ciddiysen halusunasyon görüyorsun demektir ki ciddi bir rahatsızlığın habercisi olabilir.illa ruhsal problem olmayabilir.doktora git ne olur ne olmaz...
  • mesajına beyler diye başlamışsın ama yine de yazayım
    Psikolojik olduğunu düşünmüyorum çünkü psikolojik olması için çok ileri seviyede bi fobi olması gerekir.
    Şöyle diyebilrim, eğer hep PC başındaysan ve bağımlılık yaptıysa yavaş yavaş azaltabilirsin. F.lux diye bir program var, günün saatine göre ekrana renk tonları veriyor, onu kullanabilrisin, çok faydasını gördüm.
    Diğer türlü tikin varsa, parmaklarınla falan gözüne bastırma huyun varsa ya da göze temas eden birşeyler, bu da bir süre sonra göz merceğinde kayma yapar ve sürekli noktalar görürsün. Aklıma gelen başka bi şey yok, bi şey bulursam internette yine yazarım, kendine dikkat et.
  • Düz bir duvara bakınca sinekler uçuşuyor gibi oluyormu? Bunlar göz içersindeki bilmem neyi dışa yönelmesinden oluyor, zararsızdır ama rahatsız edici olabilir
  • Tırsmaya başladım açıkcası halusunasyon gibi oluyor zaten.Oradan birşey geçiyor gibi baktıgımda siyah bir noktaymış.Birşeyler önümden geçiyor hızlıca yere baktıgımda kayboluyor sankı.Birde şöyle bir şey oluyor bazen sankı tişörtümün içinde falan karınca geziyor gibi bir hisse kapılıyorum ardından tişörtü yavaş yavaş kaldırıyorum karınca kaçmasın diye kaldırır kaldırmaz o his kayboluyor böyle de berbat birşey.

@Fairy Tale

Pc başındayım ama bağımlılıktan değil daha çok iş yüzünden diyebilirim.Herhangi gözümle temas olan bir tikim yok.
    Teşekkürler herkese doktora mı gitsem :/
  • Tabii doktora git en yakın zamanda. Bu arada gözlük falan kullanuıyor musun?
  • Gözlük kullanmıyorum.Doktora gidicem desemde yalan olur valla.
  • Ne demek doktora gidicem desem yalan olur :S gitmicek misin gidemicek misin ?
  • astigmat olabilirsin
    göz doktoruna bir git
    annemde derdi birşeyler görüyorum sanki diye
    gözlüğü takınca geçmişti
  • bende böyle birgün bilgisayarın başında çok durduktan sonra gece dışarı bakayım dedim vallaha tırstım yukardan aşşa beyaz bişeyler iniyodu acayip korktum ama sonra bunun gözümün yorulmasıyla alakası olduğunu öğrendim sanırım gama ışınları falan filan onlarla bi alakası varmış sendede bu tarz bişey olmuştur kafana takma
  • @Fairy Tale

Alıştım artık ondan gitmem sanırım :)

@Alonso...

Gözlük mü ? Öyle bir hastalık çıkarsa genede takmam büyük konuşmuyalım da.

@clubber42

Abi benimkiler farklı ya göz yorulmasıyla ilgili değil gibi çünkü alışığım geç saatlerde ayakta olmaya,pc başında zaman geçirmeye.
    Bir insan üzerinde karınca dolaşıyormuş gibi hisseder mi
  • Aynen yaşıyorum seninkini ve benzer bir olay daha yaşıyorum.Bizim televizyon kapalı iken ekranda bir ışık kalıyor ufak.O ışığın üzerine baktığımda sönük göz ucuyla baktığımda daha parlak gözüküyor.Biz sorunlu muyuz?
  • Bilmiyorum abi herşey olabilir.Yukarda yazanlar korkuttu zaten :D. Bana da oluyor zaten hep benzer şeyler sanki sağ tarafımda müthiş bir ışık var ama sağ tarafıma baktım mı kayboluyor ışık yerine işte böcek,gölge falan değişiyor.
  • Aynı olay benim de başıma geliyor. Tarantula'dan feci tırsarım canlısını görsem ztn aklım gider heralde.
  • Geçenlerde arkadaşımla film izlerken böyle bir şey yaşadım.Işığı açtık aradık ama böcüğü bulamadık.Akşam msnde yazışırken böcek tam önümden geçti ve öldürücü darbeyi vurdum :D
  • @AweSome!

Acaba bizde fobi mi var :D

@Ve tanrı onu yarattı
  • Eğer gözlerinle baktığının noktada birşeyler görüyorsan halisünasyon olur diye düşünüyorum. Bu anlattığınız hemen hemen herkeste olur zaten. Göz yanılması diye düşünüyorum. Dert edilecek bir durum yok.

Düzeltme: Bakma eylemi zaten göz ile gerçekleştirilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 5 Şubat 2011; 3:46:15 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.