Şimdi Ara

Sandisk Usb Format Atamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar Ben bilgisayara format atmak istiyordum forumlarda gezindim sonra dvd birde usb ile format atmayı buldum. Bende Usb vardı (Sandisk Cruzer blade 8GB) denedim windows 7 usb dvd download tool flashı görmedi. Sonra araştırdım yerel disk olan usblere bişi yazılmıyormuş bendekide yerel diskmiş. sonra bir şekilde windows 7 ultimate i içine yazdım bu seferde boot usb hdd yi görmüyor . BOOTA GİRMEDEN FORMAT ATMA YOLU VARSA LÜTFEN YAZARMISINIZ. !!!

• giresun28300 G kullanıcısına yanıt
    WinSetupFromUSB programı ile boot diski hazırlayabilirsiniz. Bu siteden indirin işinizi görücektir,iyi forumlar http://www.winsetupfromusb.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhantstkn

WinSetupFromUSB programı ile boot diski hazırlayabilirsiniz. Bu siteden indirin işinizi görücektir,iyi forumlar http://www.winsetupfromusb.com/
    kesinlikle işe yarıyor,sandisk cruser 16 gb a ne yaptıysam format atamamıştım.Bu arkadaşın önerisi olan programı kurarak format atabildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: badbaris

kesinlikle işe yarıyor,sandisk cruser 16 gb a ne yaptıysam format atamamıştım.Bu arkadaşın önerisi olan programı kurarak format atabildim

Alıntıları Göster
    Sandisk ile format atamazsın bu USB Bellekler kendini taşınabilir olarak değilde HDD olarak gösteriyor bu yüzden Teknosaya ürünü iade etmiştim.
  • batuhantstkn kullanıcısına yanıt
    Saol arkadaşım bi ara denicem bu aralar vaktim yok
  • Dene kardeşim
    Kardeşim bu program isoyu usb ye yazmaya mı yarıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: giresun28300

Kardeşim bu program isoyu usb ye yazmaya mı yarıyor ?

Evet dostum
    kardeşim galiba sen doğru okumadın konuyu USB'nin içine zaten yazmıştım. Ben USB HDD yi görmüyor sıkıntısını yazdım. Yine de bilgi için sağol.
  • giresun28300 G kullanıcısına yanıt
    Başka usb'de denediniz mi
    evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: giresun28300

evet
    Sandiskler disk olarak görünüyor, yeni birim olarak görünmüyor, bu da disk biriminde MBR olması gerektirebilir veya başka bir şey ama boot olmuyor. Başka marka bir flash disk kullanın, onda da olmaz ise bios boot ayarlarına bir bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Sandiskler disk olarak görünüyor, yeni birim olarak görünmüyor, bu da disk biriminde MBR olması gerektirebilir veya başka bir şey ama boot olmuyor. Başka marka bir flash disk kullanın, onda da olmaz ise bios boot ayarlarına bir bakın.

Hard Disk olarak görsede format atarsınız. Böyle bir kısıtlama yok.yolunu bilmek yeterli ama uğraşmamak adına 4 GB lik bir flash bellek bulsanız yeter.Ayrıca USB bellekten format atmak için belleği hazırlamak lazım onun içinde en ideali "Windows 7 Usb Tool" aracı. Küçük bir program ama işini çok iyi yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kijiro

quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Hard Disk olarak görsede format atarsınız. Böyle bir kısıtlama yok.yolunu bilmek yeterli ama uğraşmamak adına 4 GB lik bir flash bellek bulsanız yeter.Ayrıca USB bellekten format atmak için belleği hazırlamak lazım onun içinde en ideali "Windows 7 Usb Tool" aracı. Küçük bir program ama işini çok iyi yapar.

Alıntıları Göster
    Windows 7 Usb tool ile malesef yapamadım, başka iso to usb programları ile format atsam da boot yapamadım, Win7 usb tool ile ancak flash disklere işlem yapılabiliyor, diskler seçenekeler arasında çıkmıyor bile.

• kijiro K kullanıcısına yanıt
    kardeşim sandisk de dediğin kadar kolay olmuyor.
  • Başka marka bir flash bellek alın. Çok pahalı değil bu meretler. Kurulum işleri için kullanacağın flashın öyle süper özellikleri olmasına da gerek yok. Varsın iki dakika geç kurulsun. Fellik fellik program aramaktan iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Başka marka bir flash bellek alın. Çok pahalı değil bu meretler. Kurulum işleri için kullanacağın flashın öyle süper özellikleri olmasına da gerek yok. Varsın iki dakika geç kurulsun. Fellik fellik program aramaktan iyidir.
    http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/HDDLLFsetup.4.40.exe bunu indirip flash bellek içindeki mbr kısmını silersen REMOVABLE DISK haline dönecektir.. yukarıdaki programı deneyenler olmuş ve işe yaramış.. olaki işe yaramazsahttp://drivers1.sandisk.com/DriverDownload/assets/USB%20Flash%20Drives/launchpadremoval.zip bunu indirip deneyebilirsin

• WinteR W kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sandiske zaten onunla yazılması imkansız başka bir program daha vardı onu ara :D :D
  • Kardeşim ben konuyu açtım bilen varsa hem ben faydalanırım hem forum faydalanır :D
  • Fikrin için saol biz düşünemedik
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.