Şimdi Ara

SanDisk SSD Plus 480GB (SDSSDA-480G-G26) 352,87 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
9.596
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MLC bütün disklerde böyledir, kiminde daha az kiminde daha çok.

MLC disklerde, her hücrenin bit sayısı kapasitesi var. Genellikle 4 veya 5'tir. İlk nesil MLCler hücre başına 2 bitti, yani 2 katmanlı. Diyelim ki 1000 bitlik bir veri yazıyorsunuz, boş ilk 1000 hücreye 1'er bit yazılır ve diskin belirtilen yazma hızında yazılır. Tüm hücrelerde 1'er bitlik veri varken, yine 1000 bit yazmak istediğinizde, 1000 tane hücredeki yazılı 1'er bit okunup kesiliyor, yazdırmak istediğiniz 1000 bit'e ekleniyor ve bu 2000 bit, tamamen boş olan 1000 hücreye 2'şer bit olarak yazılıyor. Yani siz aslında 1000 bit yazdırsanız da disk 2. katta 2000 bit yazmış oluyor. Her hücresi 5 bit kapasitedeki bir disk, %80 dolduğunda, yani her hücresinde 4'er bit veri olduğunda, gönderdiğiniz her veri, 5 katı olarak yazılır, 180 mblık bir dosya yazdırdığınızda, disk, 720 mblık veriyi silip buna ekleyerek 900 mb yapar, diskin yazma hızı, saniyede 450 mb olduğundan, bunu 2 saniyede yazar.

TLC diskler de MLC'dir, ancak hücre başı kapasitesi 3 bittir.
    Ben artık Sandisk alırken 200 kez filan düşünüyorum. Çünkü her aldığım Sandisk SSD'de sıkıntı çıkıyor. En son aldığım SSD'de hızı yazma sorunu çıktı 80mb/sn'den yukarı çıkmıyor yazma hızı. Okuma hızı iyiyken yazma hızı çok kötü. 240GB SSD'de ise aynı şekilde yazma hızı sorunu mevcut 200mb/sn'yi zor görüyorum. Kingston aldım 120GB onun yazma hızı bile 240GB Sandisk'den çok daha iyi bir şekilde. Yani o yüzden Sandisk alırken bayağı bir düşünün aldığınızda da kontrollerinizi yapın.
    En basitinden eskiden kullandığım Sandisk usb belleklerin çoğu ya çöp oldu ya da Windows tarafından tanınamaz olup ne biçimlendirilebiliyordu ne de dosyalara erişim vardı. SSD konusunda da gözüme hep Sandisk markasının fırsatları takılıyor neden diğerleri bu kadar fırsat yapmıyorken bu Sandiskin fiyatları bir tık aşağıda acaba? Ucuz etin yahnisi yavan olur. Almak isteyenlerin markaya şüpheci yaklaşmasını tavsiye ederim.
  • Gerçekten iyi fiyat... Birkaç ay önce yine amazon dan 420 tl ye almıştım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanıyon Fuat Abi

• Bu 400 gb mı.480 mi

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    480 gb
  • Aldım bir adet teşekkürler.

• Ben artık Sandisk alırken 200 kez filan düşünüyorum. Çünkü her aldığım Sandisk SSD'de sıkıntı çıkıyor. En son aldığım SSD'de hızı yazma sorunu çıktı 80mb/sn'den yukarı çıkmıyor yazma hızı. Okuma hızı iyiyken yazma hızı çok kötü. 240GB SSD'de ise aynı şekilde yazma hızı sorunu mevcut 200mb/sn'yi zor görüyorum. Kingston aldım 120GB onun yazma hızı bile 240GB Sandisk'den çok daha iyi bir şekilde. Yani o yüzden Sandisk alırken bayağı bir düşünün aldığınızda da kontrollerinizi yapın.
  • Tesekkürler bende 1 adet aldım fiyat uygun geldi banada
  • Fiyat güncellenmiş. 429,99TL olmuş.
    Ama güzel fırsatmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murphy adam

Fiyat güncellenmiş. 429,99TL olmuş.
    Ama güzel fırsatmış.
    Hala 352

• Bu her ssd kulanan laptoba uyumlu mu?

• Notebooka takviye için bir süredir ben de ssd bakıyordum. Fiyatı uygun geldi. 1 tane aldım.

• Aldık bakalım. Şimdi takmayı öğrenmek lazım 🤠

• 1 abime 1 kendime aldım fiyat hâlâ 352 lira çok çok iyi bilgi veren arkadaşa teşekkür ederim.

• fiyatı gerçekten iyi fakat 120 gb sandisk almış biri olarak gerçekten çok kalitesiz.3 yıllık ocz ssd sandiskden %100 daha performans veriyor. Yazma hızı oşken 400+ %50 dolulukta 90 mb/s bunu bilerek alın arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendall

Bu her ssd kulanan laptoba uyumlu mu?
    evet
  • Fw güncellemesi yapıp trim açmayı unutmayın. Eski fwlerde ciddi performans sorunu vardı. Fiyat uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: murphy adam

Fiyat güncellenmiş. 429,99TL olmuş.
    Ama güzel fırsatmış.
    İndirim devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!Ğ!DO -- 30 Aralık 2018; 18:27:3 >
  • Sandisk olması beni de düşündürdü, epey şikayet var
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.