Şimdi Ara

::: SANDISK SANSA CLIP / CLIP+ / CLIP ZIP ANA KONU ::: (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.146
Cevap
36
Favori
380.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradaki ve diğer sitelerdeki yorumlara bakarak, dün de buraya mesaj yazdıktan sonra beklemeye gerek yok dedim ve 4 gb lık versiyonunu hediye olarak aldım ve fazla denemeden sahibine verdim (malum hediye )

Kendi kulaklığımı (zen aurvana) takıp dinledim, içindeki demo parçalara bakabildim sadece. Güzel bi ses bekliyordum ama bukadar da temiz bir ses beklemiyordum. N91 kullanıcısıyım. daha önce dinlediğim müzikleri yüklemeden tüm farkları tam olarak anlamam mümkün değil ama cihazın dip gürültüsü N91 e göre yok diyebilirim (n91 de harddiskten kaynaklı hafif bir ses var) Ses kalitesi olarak çok beğendim, çok çok dengeli bir ses var, kıskanmadım desem yalan olur

Minicik şeker gibi bi cihaz, mandal sistemi de çok güzel bence. Bu yüzden taşınması kolay, player i elinize aldığınızda plastik aksamdan, tuşlardan saçma sapan sesler çıkmıyor kaliteli yani, örneğin arkadaşımın philips playerinin tuşlarından gıcırtı sesleri geliyor, bunda öyle bişe yok. Ben siyahını aldım hemen parmak izi bıraktık cihaza Aynı siyah psp gibi bi dokunuştan nem kapiyor Radyosu var ama kıyaslama için veya kalitesine bişe diyemem, çünkü radyo ile daha önce de hiç işim olmadı. Menülerine gelince müzik adına ne ararsanız var. Menüler arası gezinmek sıkıntılı değil. Hafızası boş olduğu için menü hızına şimdilik bişe diyemem, hafızası yüklenince yavaşlama olur mu bilmiyorum.

Sonuç olarak sesi söylendiği kadar müthiş. Sadece müzik dinlerim ben, video ile felan işim olmaz diyenler direkt gözü kapalı alsın derim, hi-fi kulaklıkların yanında çekilmiş resimleri boşa koymamış adamlar

• Benim Sansa'nın hafıza %82 dolu. Hiç bir yavaşlama yok. Çatır çatır alet.
    Bakalım, bir de kendi kulaklıklarını deneyeceğim bugün.

Dün gece yaklaşık 2 saat dinledim. Pink Floyd'u yeniden keşfettim desem yeridir. Meğer bilgisayarda duyamadığım pek çok detay ses varmış. Gerçekten mükemmel şekilde sesleri ayrıştırabiliyor.
  • ben de almayı düşünüyorum 4gb radyolu olanından. küçük olması gerçekten çok güzel bir de klipsi varmış. cebe sokup çıkarmak kulaklığın bozulmasına yol açıyor bir süre sonra artık daha uzun sürelerde değiştiririm kulaklığı heralde. yalnız merak ettiğim bir şey var, radyo hafızası kaç kanal acaba?
  • Arkadaşlar bu cihazdan bende aldım cx500 ile çok şahane bir performans elde ediliyor. Bu ufaklığı herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenai

Arkadaşlar bu cihazdan bende aldım cx500 ile çok şahane bir performans elde ediliyor. Bu ufaklığı herkese tavsiye ederim.

Hayırlı olsun, güle güle kullan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: phm

quote:

Arkadaşlar bu cihazdan bende aldım cx500 ile çok şahane bir performans elde ediliyor. Bu ufaklığı herkese tavsiye ederim.

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Çok teşekkür ederim arkadaşım.
  • alan arkadaşlar güle güle kullansınlar o paraya SÜPER ötesi bi mp3 çalar aldınız daha iyisi yok !! tertemiz çok kaliteli sesi var menülerde yavaşlamaya ben de rastlamadım şarj süresi az gibi geliyor ama hiç yarı yolda bırakmadı beni o da yeterli bence iyiki almışım ilerde bi tane de yedek alıcam bu bozulunca onunla devam ederiz...
  • format atıp şarkıları tekrar yüklemeyi denedin mi??
  • quote:

Bu radyosuz modellerine sonradan firmware ile radyo yüklenebiliyor mu? teşekkürler

Arkadaşlar daha önce de sormuştum ama radyo ekleme işi hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı?
  • quote:

quote:

Bu radyosuz modellerine sonradan firmware ile radyo yüklenebiliyor mu? teşekkürler

Arkadaşlar daha önce de sormuştum ama radyo ekleme işi hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı?

Konuyu araştırırken şöyle bir link buldum ama sizlere sormadan herhangi bir şey denemek istemedim.
    http://forums.sandisk.com/sansa/board/message?board.id=clip&thread.id=10533

• kenai anythingbutipod.com buraya bak belki konuyla ilgili bişeyler vardır burada forum kısmına bak mutlaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 25 Ocak 2009; 1:55:14 >
  • Arkadaşlar radyoyu yükledim ama ses gelmiyor malesef. Cihazın son firmware inde flac desteği de var bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenai -- 25 Ocak 2009; 12:13:33 >
  • eğer firmware i yüklediğin halde yani radyo menüye gelmiş ama radyo açılmıyorsa ve müzik dinleme olayı normalse alette radyosuz modellerde radyo alıcısı yok demektir... diğer arkadaşların denemesine gerek yok kenai bu konuda sen daha çok bilgi verebilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: illker84

eğer firmware i yüklediğin halde yani radyo menüye gelmiş ama radyo açılmıyorsa ve müzik dinleme olayı normalse alette radyosuz modellerde radyo alıcısı yok demektir... diğer arkadaşların denemesine gerek yok kenai bu konuda sen daha çok bilgi verebilirsin

Aynen senin dediğin gibi menüye radyo geldi ama ses yok. yani radyo alıcısı yok. Radyo sanki varmış gibi arama falan yapıyor ama cızırtı bile gelmiyor, boşuna denemeyin arkadaşlar.

Bu arada son firmware yükledikten sonra flac türünde müzik yükledim çok güzel çalıyor.

• FLAC VE ALAC desteği var mı arkadaslar ben sporcuyum ve böyle birşeye ihtiyacım var.ayrıca 8 gb lık modelleri var mı bu meretin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 25 Ocak 2009; 16:09:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nurixY

FLAC VE ALAC desteği var mı arkadaslar ben sporcuyum ve böyle birşeye ihtiyacım var.ayrıca 8 gb lık modelleri var mı bu meretin...

FLAC decoder support
    Allow Podcasts to skip episodes using FF / REW
    New startup and shutoff images
    Improved the time to rebuild the metadata
    Improved M3U playlist support
    Enhancements for sorting Podcast contents which do not have their track number ID3 tag information
    Separate missing license error message for Audible and generic Audiobooks. Message changed to instruct the customer in how to resolve the problem

Bugs Fixed:

OGG placed in Audiobook or podcast folder shows up in Music directory
    Delete song from a long playlist causes the device to hang
    Selecting “Back to Music List” while playing FM/Voice recordings will display double “Play All” on screen & will cause device to hang upon selecting “Play All”
    Certain tag information for mp3 files will cause the device to hang or freeze
    Made OGG file Tags not case sensitive
    Noise problem on voice recording
    Device in MTP mode will jump back to AutoSelect mode after UI format
    Device behaves erratically when file extension got changed (i.e. .txt to .mp3, .jpg to .wma)
    All Audiobooks should show 1/1 if Chapter Mode is OFF
    Certain Rhapsody tracks show clicking noises
    Deactivation message “Synchronize to listen to your Audiobooks” for Audible is uninformative and irrelevant

Known Issues:

Selecting Playback speed to “Fast” while playing Podcasts may cause the device to lag.
    Add to GoList does not work for Podcast content

• quote:

FLAC VE ALAC desteği var mı arkadaslar ben sporcuyum ve böyle birşeye ihtiyacım var.ayrıca 8 gb lık modelleri var mı bu meretin...

FLAC VE ALAC türündeki müziklerin,mp3 ten farkı nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: righteous@

quote:

FLAC VE ALAC türündeki müziklerin,mp3 ten farkı nedir?

Sıkıştırılmamış ses kodeğidir. CD'den direk kopyalanmış ses biçimi. MP3 dosyasında en yüksek bit değeri 320 kbps iken, FLAC olunca 1000 kbps'ye kadar yolu var. Tabi boyut olarak da fark ediyor.

Mesela bende Pink Floyd'un bir albümü var.

Mesela Echoes şarkısı... Tek başına 86 mb. MP3 olarak bakılırsa bir albüme eşdeğer neredeyse.

• phm çok güzel açıklamış eline sağlık

flac dinleyince audio cd dinlermiş gibi oluyo mp3 le aralarında dağlar kadar fark var kalite olarak...
  • ben firmware güncellemesinden sonra sesin kısıldığını farkkettim arkadaşlar bunu nasıl çözecez eski yazılıma geçmek istiyorum onun sesi daha gürdü yardımcı olurmusunuz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.