Şimdi Ara

SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
9.427
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HWS

Hayırlı olsun birinci mesajda ben de değerleri paylaştım tam F/P ürünü kopyalama hızları da gayet iyi..  

Çok teşekkürler, bu vesile ile size de ayrıca teşekkür ederim paylaştığınız için. 970 Evo Plus'ın yanına depo olsun diye aldım ama direk bile kullanılır çok rahat, beklediğimden çok daha iyi çıktı ürün... SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL) 

• Hicks kullanıcısına yanıt

Rica ederim ihtiyacı olanlara ve görüp de alanlara ne mutlu ben de Steam kütüphanesini taşıdım komple diskin hızı çok iyi çıktı açıkçası bu kadar iyi çıkmasını beklemiyordum fiyatına göre korkum vardı tırt çıkacak diye ama yanılttı dediğiniz gibi ana disk olarak da çok rahat kullanılabilir. Selamlar.. SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL) 

• Arkadaşlar Sandisk'e inanılmaz antipatim var. Telefon hafıza kartı 3-4 kere patladı, datalar uçtu. SSD'de bilmiyorum o nedenle kullanıp memnun olan var mı? Disk'te hep WD tercih ettim green & blue yıllardır. Şu anki sata ssd'm de WD. Hiç sorunum olmadı, Sandisk bir itiyor beni.

1 TB fiyatı da kart kampanyaları ile 800 TL altına düşüyor avantajlı da gibi ama :)

• hocam usb c için hangi kutuyu kullanıyorsunuz? memnun musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shovel Knight kullanıcısına yanıt

İşlemcinize göre değişiyor fiyatlar.

Vatanda haftasonu H410M pro İNTEL işlemciler için 491 Tl den satıldı şimdi 588 Tl olmuş. Hastasonu tekrar kampanya olabilir.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-h410m-a-pro-intel-h410-soket-1200-ddr4-2933mhz-m-2-anakart.html

Aşağıdaki de M2 slotlu 486 TL AMD işlemcilere uyumlu

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-a320m-a-pro-max-am4-ddr4-3200-o-c-m-2-usb3-2-anakart.html

MSI B450M-A PRO MAX AMD işlemcilere uyumlu

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-b450m-a-pro-max-am4-amd-ryzen-ddr4-3466-o-c-m-2-usb3-2-anakart.html

• powerose P kullanıcısına yanıt

Evet gayet memnunum https://tr.aliexpress.com/item/4001297316228.html bu linkteki ürünü aldım 20Gbps olan kutuyu elime 10-15 gün içinde geçti zaten testi de ona takıp yaptım ilk mesajda var. Anakartın arkasındaki USB 3.2 Gen2 Tip-C portuna takıp kullandım ama port 10Gbps çıktı baktım tüm üst düzey anakartlarda bile 10Gbps üstü Tip-C portu olan bir anakart yok Monster notebook vardı onda da 10Gbps port var yani alacaksanız 10Gbps olan kutuyu alın benim gibi gereksiz masraf yapmamış olursunuz alacağınız hız da aynı olur. SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL) 

• basturkemin B kullanıcısına yanıt

Hocam zaten 1100 liraya bu işin tartışmasız top noktası(ki iyi soğutmazsanız o bile arada donuyor pc kitliyor korkutuyor:)) ssd satılırken bunu alanın cidden kutuya takması lazım yoksa bu fiyata bile alınmaz.Bilgi önemlidir, içine sadece oyun yüklücem oynucam diyorsan tamam ama benim 1 film renderim bile gitse 250 tl den kıymetli ona baştan kim uğraşacak ? Kutuya takacaksanız ve önemli şeyler atmayacaksanız ne ala. Bu arada asus rog strix arion nvme kutusu satıyorum ilgilenenler için.

8 yıldır sandisk flash bellek, 12 yıllık 2 tb 3.5" WD kullanıcısıyım ikisi de sorunsuz hala kullanıyorum ama ssd için sandisk almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 9 Şubat 2021; 14:19:11 >
  • Un4Given35 kullanıcısına yanıt

Böyle böyle gaza gelip aldırıyorlar. Ben de 2 ay önce Samsung 860 Evo'yu böyle gaza gelip aldım. Kutusunda duruyordu baktım amazon'a iade edebiliyorum. İade işlemi başlattım Sandisk 1TB M.2 almaya karar verdim. HDD'yi tamamen iptal edeceğim, SSD'ye geçeceğim. Hatta 1TB bunu alınca elimdeki 275GB klasik SSD'yi bile satmayı düşünüyorum. 1TB m.2 benim işimi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 9 Şubat 2021; 14:12:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Böyle böyle gaza gelip aldırıyorlar. Ben de 2 ay önce Samsung 860 Evo'yu böyle gaza gelip aldım. Kutusunda duruyordu baktım amazon'a iade edebiliyorum. İade işlemi başlattım Sandisk 1TB M.2 almaya karar verdim. HDD'yi tamamen iptal edeceğim, SSD'ye geçeceğim. Hatta 1TB bunu alınca elimdeki 275GB klasik SSD'yi bile satmayı düşünüyorum. 1TB m.2 benim işimi görür.

970 evo 1tb alıcam bende fiyatları yakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Un4Given35 kullanıcısına yanıt

Yakın derken ne kadar yakın? Sandisk 1TB 873TL. 1300 TL civarı görüyorum 970 Evo'yu. Ben mi bulamadım acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Vagrant

Hocam zaten 1100 liraya bu işin tartışmasız top noktası(ki iyi soğutmazsanız o bile arada donuyor pc kitliyor korkutuyor:)) ssd satılırken bunu alanın cidden kutuya takması lazım yoksa bu fiyata bile alınmaz.Bilgi önemlidir, içine sadece oyun yüklücem oynucam diyorsan tamam ama benim 1 film renderim bile gitse 250 tl den kıymetli ona baştan kim uğraşacak ? Kutuya takacaksanız ve önemli şeyler atmayacaksanız ne ala. Bu arada asus rog strix arion nvme kutusu satıyorum ilgilenenler için.

8 yıldır sandisk flash bellek, 12 yıllık 2 tb 3.5" WD kullanıcısıyım ikisi de sorunsuz hala kullanıyorum ama ssd için sandisk almam.

Amma abarttınız ssd kendisi 630 liraya 970 evo aldım 500 gb bir de o paraya soğutucu mu alacağım SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL) SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL)  Benim anakartın kendi soğutucu blokları var ssd için canavar gibi yeni nesil çoğu anakartta da bulunuyor zaten bu bloklar ssd tercihiniz de kaliteli markalardan yana olursa kafanız rahat olsun gereksiz masraf yapmaya gerek kalmaz. @fractal design 1tb 970 evo plus 1066 tl + 88 kargosu

https://www.amazon.com.tr/Samsung-970-EVO-PLUS-NVMe/dp/B07MBQPQ62/ref=asc_df_B07MBQPQ62/?tag=googleshoptr-21&linkCode=df0&hvadid=346501014361&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=8032103682930002968&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9056856&hvtargid=pla-631710201526&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogami -- 9 Şubat 2021; 19:9:50 >

• Fiyatları yakın diyen arkadaş da özelden gönderdi linki sağolsun ama bana çok yakın gelmedi o fiyat. 873TL Sandisk 1200TL Samsung. Arada %30 fiyat farkı var. Alırsam Sandisk almayı düşünüyorum. Dram olmaması benim gibi büyük dosya transferi yapmayacak günlük kullanıcı için çok önemli değil.

508TL'lik Samsung 860 Evo iadesi ile direkt 500GB Sandisk mi alsam yoksa üzerine 370 daha ekleyip 1TB mı alsam karar veremedim. Almışken 1TB almak daha iyi olur aslında mekanik hdd'den tamamen kurtulmuş olurum. Hem ileri dönük olur.

• fractal design kullanıcısına yanıt

Hocam büyük dosya transferi,render tasarım vs. yapmayacaksanız oyun ve depolama için kullanacaksanız nvme olmayan bi ssd bile işinizi görür daha uygun fiyata. Ben sizin durumunuzda olsam iade etmezdim. Ben samsun nvme ssd aldım çünkü sata ssd fiyatınaydı. Şu an ekleme yapacak olursam sata ssd alırdım. Bir video bırakayım izleyin. Günlük kullanıcı için böyle donanımlar pek lüzümlü değil, kablo kirliliğinden kurtarır belki.

• Sandisk'in de fiyatı normal ssd fiyatı gibi.

500gb Samsung 860 evo ssd 508 TL

500 gb Sandisk nvme ssd 501 TL

1tb fiyatı da baya cazip Sandisk'in.

• Bu başlığa konu ürünün alacaksanız 1TB. versiyonunu alın, 500 ve 250'lik versiyonlarda yazma hızı ciddi şekilde farklılaşıyor, buna dikkat:

• 2400MB / saniyeye varan sıralı okuma hızları; 1950MB / saniyeye kadar sıralı yazma hızları [yalnızca 1TB]
    • 2400MB / saniyeye varan sıralı okuma hızları; 1750MB / saniyeye varan sıralı yazma hızları [yalnızca 500GB]
    • 2400MB / saniyeye varan sıralı okuma hızları; 950MB / saniyeye varan sıralı yazma hızları [yalnızca 250GB]
  • sen çok biliyon x370 anakart + 970 evo plus 500 gb kullanıyorum ssd nin koruması falan yok, üstelik ekran kartının altında kalıyor ssd can çekişiyor.2 3 kere dondu makine, benim ki dondu 5 dakika sonra soğuyunca açıldı ama yazın bakalım bi googleye 970 evo-970 evo plus dondu reset attı bir daha çalışmadı diye neyle karşılacaksınız.Neden abartayım arkadaşım samsunga ne düşmanlığım ne sempatim var. Elimde ki 970 evo plusu da satıyorum 1 tb lığını aldım ben de dün. bu arada ben soğutucu al falan bir şey demedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 10 Şubat 2021; 13:30:8 >
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt

B350 Gaming 3 anakartımda m.2 slotu ekran kartının altında. O zaman ben hiç bu işe girmeyeyim anakartı değiştirmeden. GTX1080 75-80 derecelerde oyunlarda. Direkt m.2 üstüne verecek sıcak havayı.

SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL)

Başka bahara kaldı bizimkisi.

• fractal design kullanıcısına yanıt

Ayni durumdayim gtx 1080 xtreme aorus var bende de anakart x370 gaming 5 , boşta bile 30dakika sonra 55-60 derece oluyor ssd isteyene foto atarım, 3 yilda 3 4 kez donma yaşadım birinde çok fena gitti aha dedim bu sefer pc gitti hatta dhye konu açmıştım. İlk 5 dk 2 3 deneme de açılmadı bile pc, 5. Dk nın sonunda ancak açabildim. Bi zarari olur mu bilmem verileri giden olmuş benim gitmedi, ama söylediğim gibi ısınıyor bazen de donuyor. Gigabyte x570 itx aorus aldim amazondan 1590 tlye ona gecicem ben de

Üstüne metal ssd sogutucusu ya da yapistirilan şu thermal padlerden alinirsa ne olur bilmem benim ki açıkta 50tlye Çin'den alinip denenebilir aslında size kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 10 Şubat 2021; 13:29:10 >
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt

ASUS TUF Gaming B550-PLUS (WI-FI) anakartta olduğu gibi M.2 slotu ekran kartının üzerinde bir anakart tercih etmek lazım.

SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL)

Sizin sipariş verdiğiniz itx anakartlarda zaten arkada olduğundan ön tarafla pek alakası yok.

Edit: Öndeymiş X570 itx anakartta. İlginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 10 Şubat 2021; 14:22:59 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.