Şimdi Ara

SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD (868,13 TL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
9.427
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 tane var hocam x570 itxde önde 1 + arkada 1 ama üstünde ve soğutucu plaka + fan olduğu için son endişem o olur herhalde.

Asusunki gibi bile olsa yeterli olur soğutucuya falan gerek yok ama soğutucusuz + ekran kartının altında kalınca üstüne ekran kartınız güçlü bir şeyse gg, benim ekran kartı boşta 50 derece falan oluyor 55 e kadar fan açmıyor hep 40-50 derece takılıyor ssd nin 50 derece altına inmesinin bu koşullarda imkanı yok gibi bir şey,

Hava akımı 0 + altınızda 40 50 derece anakart + üstünüzde 50 derece olan 30 cmlik bir kütle var.Teorik olarak zaten 55 60 derecenin altına inmesi mümkün gözükmüyor bu koşullarda.

Bakın bilgisayarı açtım bu yorumu yazmıştım 14:48 şuan 54 derece gözüküyor.20 dakika olmuş sıcaklık için high yazıyor altında da magician uygulamasında.Sanki bir şey yapmışım gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 10 Şubat 2021; 14:49:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Vagrant

2 tane var hocam x570 itxde önde 1 + arkada 1 ama üstünde ve soğutucu plaka + fan olduğu için son endişem o olur herhalde.

Asusunki gibi bile olsa yeterli olur soğutucuya falan gerek yok ama soğutucusuz + ekran kartının altında kalınca üstüne ekran kartınız güçlü bir şeyse gg, benim ekran kartı boşta 50 derece falan oluyor 55 e kadar fan açmıyor hep 40-50 derece takılıyor ssd nin 50 derece altına inmesinin bu koşullarda imkanı yok gibi bir şey,

Hava akımı 0 + altınızda 40 50 derece anakart + üstünüzde 50 derece olan 30 cmlik bir kütle var.Teorik olarak zaten 55 60 derecenin altına inmesi mümkün gözükmüyor bu koşullarda.

Bakın bilgisayarı açtım bu yorumu yazmıştım 14:48 şuan 54 derece gözüküyor.20 dakika olmuş sıcaklık için high yazıyor altında da magician uygulamasında.Sanki bir şey yapmışım gibi...

Hocam bende evo 970 1tb aldim.500gb ssd vardi bu m2 ssdye sadece oyun yukleyip oynasam sorun olur mu o kadar? B350 anakart var bendede anakartmi değişsem yoksa termal serinlik saglayabilecek ne yapabilirim.Millet bunu nasil kullanabiliyor madem o kadar sıkıntı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ssdler depolama için ne kadar güvenli? Bununla ilgili her hangi bir çalışma yapmış mı? Hddler bence kurtarılabilirlik olarak daha işlevsel. Bu yüzden iops ve hız olarak ortalama bir ssd almak mantıklı geldi. Bir ara ssdler de bölme, ssd çok kullanılan tarafında yıpranma fazla olduğundan bahsedilmişti. 500 gb alıp sadece işletim sistemi ve programları kurdum ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmem belki benim kombinasyonum sıkıntılıdır.(x370 k5 ve gtx 1080) çok sık donmuyor zaten hocam, sadece oyunla çok sorun olacağını sanmıyorum ben de render alırken veya render sonrası gidiyordu genelde.50 60 tl lik termal ped veya soğutucu blok alabilirsiniz 5 derece farketse bile baya yeterli olur.

• Tartışmasız ssd daha güvenli daha uzun ömürlü

• oYs3 O kullanıcısına yanıt

O şekilde çalışmıyor. Ekran kartı slotlarına ekran kartı dışında bir şey takılamıyor maalesef.

• qzwxec kullanıcısına yanıt

Yanlışınız var, o slotlar sadece ekran kartı için değil. Yabancı kaynaklarda da kullananlar mevcut. Dk 2:45

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oYs3 -- 11 Şubat 2021; 17:16:4 >

3,25'ten sonra açıklıyor onu. Bazı anakartlarda, ikincil slot, ekran kartı için değil.

Asus p8z68-v Pro/Gen3 anakartta, Asus HyperX X4 NVMe M.2 kartıyla kullanıyorum yıllardır. İşlemcinin ekran için rezerve ettiği 16 tane PCIe veriyolunu başka hiç bir şey için kullanamıyorsunuz, kalan 5 tane veri yolu nerelere bağlıysa oraya takabilirsiniz. Anakart üreticisi, o 5 veriyolundan 1, 2 veya 4 tanesini, ikincil ekran kartı slotunu ortak kullanacak şekilde yaptıysa, üst düzey mATX anakartlarda böyle oluyor genelde, kullanabilirsiniz. O durumda da birincil slot yine x16 olarak kalmaya devam ediyor.

Çalışmaycak demiyor, hız düşecek diyor. Msi b450 gaming plus max kullanıyorum, önceki anakartlar beni ilgilendirmediği için önemli bir nokta değil benim açımdan. Daha eski anakartlarda dediğiniz durum mevcut olabilir.

Murat Gamsız'ın kullandığı anakart da AMD, sizinki gibi.

Anakartınızın klavuzunda 28. sayfaya bakarsanız, anakartınızda gördüğünüz görünümü x16, aslı x16 ikinci x16 slotunun, işlemciye değil, güney köprüsüne bağlı olduğunu, PCIe x16 değil, maksimum x4 olduğunu ve PCIe 3.0 değil, 2.0 olduğunu görürsünüz. Bu slot, gerçekte bir ekran kartı slotu değil, ikinci bir ekran kartını CF modunda çalıştırmaya da izin veren standart bir PCIe slot. CF yaptığınızda da ilk slot, x16 olarak çalışmaya devam ediyor.

Bir önceki mesajımda yazdığım da bu.

Normal anakartlarda ise, 1. ekran kartı slotuna paralel ve bu slotla aynı PCIe hatlarını kullanan 2. bir slot bulunur ve bu slota, ekran kartı dışında bir şey takılamaz.

Doğrudur, bilgiler için teşekkürler ama biraz geç oldu. Sandisk yerine samsung almış ve mevcut m2 ssd mi satmış bulundum. Olmasaydi m2 adapt9r alıp deneyecektim.
  • https://forum.donanimhaber.com/test-ssd-ler-yarisiyor-10-ssd-tek-incelemede-bulustu--146506843

Şuraya bir ssd incelemesi bırakayım, içerisinde nelere dikkat etmeniz gerekiyor yazdım hepsini. Rehber niteliğinde.

Bu ürün için dezavantajlar var ama fiyat güzel. İyi bir 500GB fiyatına 1TB kapasite oldukça güzel. Üst seviye sisteminiz varsa ise oyun vs. için kullanabilirsiniz, giriş seviyesi bir setubunuz varsa herşey için. Büyük boyutlu dosyalarla uğraşıyorsanız sürekli ama ve sistem diski yapacaksanız, performans düşüşü can sıkabilir. İşin ilginci bunu siz hissetmezsiniz çoğu zaman ama sata ssd performansına gelir. Daha iyi ürünlere bakmakta yarar var.

Bende bir tane PNY 500GB aldım bakalım bir de onun tadına bakalım, sistem diski olarak düşünüyorum. 25-30 tane SSD geçti elimizden.

• Hocam ben de ssd arayışı içerisindeyim. Normal sata ssd almayı düşünüyordum. Sistemimde Kingston A400 480 gb ssd var. M.2 slotu da var 1 tane boşta. Anakartım Asus B365M-K .

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-480gb-530mb-445mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-480g-g26-p-BD805683 Bunu almayı düşünüyordum.

Ancak sizin 1 tb lık m2 ssd fiyatı çok uygun geldi bana. Bundan alırsam montajını yapabilir miyim acaba? Sonrasında kurulum falan gerektiriyor mu biostan? Anakartıma uygun mudur?

• Muten Baba kullanıcısına yanıt

Hocam 25-30 tane ssd elinizden gectigi icin soruyorum. Su an f/p olarak en iyi ssd sizce hangisi? Hafiza fark etmez. Yani 250 GB, 500 GB veya 1 TB olabilir.

• Daha sisteme takmadan söyleyebilirim, geçen cuma PNY 1TB 1000TL altındaydı, fiyat ürüne göre sandiskten çok daha iyiydi , bugün eğer indirime girerse PNY alabilirsiniz yada apacer alabilirsiniz. James donkey vs. çok cazip olması lazım , çünkü sandisk varken onlara bakılmaz sandiskin de fiyatı çok güzel.

SSD önerisi için ne amaçla kullanılacağını bilmek önemli, fiyatlar sürekli değişiyor şü çok F/P demek çok kısa vadeli bir çözümleme. Ama bu diski direk alabilirsiniz fiyatı uygun, ha ama geçen cuma gibi indirim olursa PNY kaçmaz öyle diyeyim. Anakart gelmediği için bekliyorum PNY yi sistem diski yapıcam samsungu çıkarıp. Test edemedim daha yani, şöyle bir göz gezdirdim sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: 34istanbul34

Hocam ben de ssd arayışı içerisindeyim. Normal sata ssd almayı düşünüyordum. Sistemimde Kingston A400 480 gb ssd var. M.2 slotu da var 1 tane boşta. Anakartım Asus B365M-K .

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-480gb-530mb-445mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-480g-g26-p-BD805683 Bunu almayı düşünüyordum.

Ancak sizin 1 tb lık m2 ssd fiyatı çok uygun geldi bana. Bundan alırsam montajını yapabilir miyim acaba? Sonrasında kurulum falan gerektiriyor mu biostan? Anakartıma uygun mudur?

2400/1950 mb/s, 1TB/863 lira için oldukça iyi bir fiyat. 1TB olan bu modeli alın. kafanız rahat etsin. fiyat gerçekten fena değil. ihtiyacım olsa kaçırmazdım  

• B550 tomahawk anakarta 500 gb 970 evo ve 1 tb lık sandisk aldım. daha ikisini pc ye kurup kullanmak nasıp olmadı. boşta 3 aydır bekliyor öyle. Ne zaman sisteme takacagımda belli değil gibi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Altyazar

2400/1950 mb/s, 1TB/863 lira için oldukça iyi bir fiyat. 1TB olan bu modeli alın. kafanız rahat etsin. fiyat gerçekten fena değil. ihtiyacım olsa kaçırmazdım  

Alıntıları Göster

Sipariş verdim kargoya verildi. Gelince bakalım inşallah sıkıntısız montajlayıp kullanabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

https://forum.donanimhaber.com/test-ssd-ler-yarisiyor-10-ssd-tek-incelemede-bulustu--146506843

Şuraya bir ssd incelemesi bırakayım, içerisinde nelere dikkat etmeniz gerekiyor yazdım hepsini. Rehber niteliğinde.

Bu ürün için dezavantajlar var ama fiyat güzel. İyi bir 500GB fiyatına 1TB kapasite oldukça güzel. Üst seviye sisteminiz varsa ise oyun vs. için kullanabilirsiniz, giriş seviyesi bir setubunuz varsa herşey için. Büyük boyutlu dosyalarla uğraşıyorsanız sürekli ama ve sistem diski yapacaksanız, performans düşüşü can sıkabilir. İşin ilginci bunu siz hissetmezsiniz çoğu zaman ama sata ssd performansına gelir. Daha iyi ürünlere bakmakta yarar var.

Bende bir tane PNY 500GB aldım bakalım bir de onun tadına bakalım, sistem diski olarak düşünüyorum. 25-30 tane SSD geçti elimizden.

Hocam başlıktaki bu ürün için mi konuşuyorsunuz yoksa incelemenizde yer alan sata ssd için mi?

• mtolgae kullanıcısına yanıt

Bu ürün için konuşuyorum, yani 1000TL civarına PNY 1TB alınabilirken , ki 1600TBW ömrü var, aşırı sıcak aman alalım noktasında değil bu disk :) Fiyat güzel, +150TL veremeyen için, ama verebilen için bir kaç klasman yukarıda bulunan PNY daha mantıklı. Onun üzerindeki fiyat artışları bu orandan çok fazla çünkü ama performans artısı daha düşük.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.