Şimdi Ara

Sanayi esnafı niye haramdan korkmuyor ? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
25.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
302 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İmam osurursa cemaat sıçar.Adam bakıyor , hırsızlık , çalma yolsuzluk yapanlar kral gibi ağlayan ise vatandaş.Diyor ki madem öyle bundan sonra böyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah düşürmesin sanayiye.
    Ah ulan en iyisi sıfır araba alıp en az 5 sene kafan rahat bineceksin, bakımdan bakıma servise gideceksin ama olmuyor işte bu piyasada.

Tanıdık olmadığı sürece rastgele gittiğiniz her yerde çakıyorlar maalesef. Tanıdık da çakıyor da yılların hatrına az çakıyor. Lanet olsun.
  • Sadece onlar mı ? Herkes dolandırıcı olmuş.

Memlekette 3-5 dürüst insan kalmış , onlara denk gelirsek ne mutlu bizlere. Yanlış çocuk yetişdirmekten hepsi. Yoksa ( haramla ) din ile olmadığını son yıllarda daha iyi görüyoruz. İnsan sevgisi verilmediyse memleket sevgisi yoksa . Olmuyor maalesef.
  • Al Capone hayata nasıl başladığını şu cümlelerle anlatır; "Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatnatined

Konu hakkinda cok yorum yapmicam ama en buyuk hataniz aracinizin basinda durmamaniz. ben sileceklerimi dahi degistiriceksem ustadan bir metre uzaklasmam. gozum her zaman uzerindedir. pasta cila yaptirirken bile oturur 4 5 saat izlerim bakarim. sanayi bu kimseye guvenemezsin. motorunu degistirirler haberin olmaz.
    Hocam triger zincirini değistirirlerken aracin başındaydım. Orjinal mi bu zincir dediğimde evet orjinal dendi. Yok ben sana güvenmiyorum ver bakalım şu zinciri markasina bakacağım diyemiyorsun ki. Dahası hangi markanın ne kadar iyi oldugu konusunda da fikrim yok. Ancak başka bir tamirciye gittiğimde çin malı olduğunu öğrenebildim. Yani kaziklamayı kafaya koyfularsa her türlü kaziklaniyorsun. Kaçarın yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

Nasıl ki hristiyanlar papaza gidip günah çıkartıyor, sanayi esnafı da cuma günleri camiye gidip kendini rahatlatıyor.
    Müslüman mısınız, değilseniz neye inanıyorsunuz ya da düşünceniz nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 30 Ekim 2019; 13:36:56 >
  • Sanayi esnafı değil sadece; işin içinde PARA varsa, Allah kimseyi Türk+Müslüman kimsenin eline düşürmesin.

Maalesef para için her tür pislik beklenir bizden.
  • Görülüyor ki dini değerlere hem inananlar hem inanmayanlar aynı fikirdeyiz . İnanıyor gibi görünenlerin dini , insan gibi görünenlerin insanlığı dejenere olmuş . Sanayi ile sınırlamayalım . Günde kaç tane dürüst insana rastlayabiliyoruz ki ?

• geng G kullanıcısına yanıt
    Yaratıcıya inanıyorum, bütün dinlerin büyük bir mavra olduğunu düşünüyorum.

• Musty86 M kullanıcısına yanıt
    ben de 2. sanayiden bıktım.her tamirden sonra bilinmeyen birşey çıkıyordu yeniden gidiyordum. ata saniyide cengiz usta var. 3 senedir memnunum. Çizgiyi bozmuyor. neyse o. fiyatları da uygun.
  • quote:

Nasıl ki hristiyanlar papaza gidip günah çıkartıyor, sanayi esnafı da cuma günleri camiye gidip kendini rahatlatıyor.
    Oha cok mantikli

• quote:

Yaratıcıya inanıyorum, bütün dinlerin büyük bir mavra olduğunu düşünüyorum.
    Siz olayı yanlış anlamışsınız. Söz konusu olan dinin eksiği ya da ayıbı değil ki. O dine inandıklarını söyleyipte iman ettikleri dinin emirlerine uymayanlarındır. Yeryuzine inmiş bütün dinlerin ana teması güzel ahlaktır. Bu da ancak dürüstlükle gerçekleşebilir. Bizim cuvalladığımız kısım da tam burası işte.

• patojenyc P kullanıcısına yanıt
    Kardeşim herhangi bir din benim için koca bir yalan.Bunu islamiyet bazında alma.Benim için budizm, hinduizm, hristiyanlık, ata güneşe taşa tapmak neyse islamiyette o.

Bu arada bütün dinlerin ana teması ahlak falan değil.Dünya da binlerce din var ve hepsinin ana teması farklı.Sen herhalde semavi dinlerden bahsediyorsun, karıştırdın.

O ahlak kısmı ise insanların en çok yanılgıya düştüğü yer.İnsanda ahlak konuşma gibidir.Doğuştan gelmez.Doğan bebeğe Fransızca öğretip 20 yaşında sen neden Rusça konuşamıyorsun demek gibi birşey bu.Bir insan sırf bir dine inanıyor diye ahlaklı olmaz.

Kaç yüzyıllık evrim var ve doğal seçilim diye birşey var.Bu ahlak, doğruluk-dürüstlük kavramları insanın yerleşik hayata geçip yaşamasıyla oluşan şeyler.Ve insanlık tarihinde yerleşik hayata geçiş, toplam evrimin çok çok küçük bir kısmı.

Çoğu insan şu an kendi karakterini kendi belirlediğini zannediyor fakat çevre belirliyor.Nasıl ki kurt sürüsünde hayatta kalmak ve yemek yemek için alfa kurda itaat ediyorsan birçok insanda barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacak iş, okul, sosyal hayat gibi alanlarda toplumun dinamiklerini alıyor.Bu yüzden Mısır'da yaşayan insanla İsveç'te yaşayan insanın ahlak kavramı bir değil.

• Biz ne ara bu hale geldik; hacı çok oldu be ya ne arası mı kaldı

• Gecen sene hanım farları açık bırakmış ve akü bitmiş. Sanayiden birini buldum akü işi yapan geldi çalıştırdı. Yakındı dükkanı gittik aküyü ölçeyim dedi ve daha sonra da bitmiş bu dedi. Yolda kalırsın bir iki güne diyerek akü satmaya çalıştı.
    Almadım ben de 1 senedir tık demedi araba aküyle ilgili hiç sorun yaşamadım.
    Güvenilmez olmuş bu devirde kimseye

• Adam konu açmış, sanayi esnafı haramdan niye korkmuyor diye, konu Müslümanlara dil uzatmaya dönmüş, Cuma namazına giden insanları ahlaksızmış gibi göstermiş mesajda, Müslüman mısın diyorum, hayır değilim diyor, yeterli cevabı veriyor.

Biraz üretin arkadaşlar, boş muhabbet yaparak hiçbir yere varamazsınız.
  • Şirketin kaporta işlerini yapan bir kaportacı usta vardı.Bir gün yan çamurluktan kaza yaptı araç götürdük ustaya yan kapıya da macun sürdü usta burda hasar yok neden sürdün.sağ ön tampon kenarına sürdü.Patronu aradım dedim ki böyle böyle oldu.Sen karışma işine bak dediler.Ustaya dedim ki sigortadan fazla para almak için üçkağıt yapıyorsun bu yaptığın yanlış.Sonuç 3 ay önce öldü 50 li yaşlarda idi kalp krizi devlet hastanesine gidene kadar kalp durdu vs çalıştırmışar uzun süreli durduğu için beyine kan gitmeyince felç meydana geldi.Ve vefaat etti bende yapsam herkezden çıkar bu hayat böyle haram baldan tatlı demişler ayrıca haram yemeye alışan bırakamaz derdi dedem.

• quote:

Orijinalden alıntı: geng

Adam konu açmış, sanayi esnafı haramdan niye korkmuyor diye, konu Müslümanlara dil uzatmaya dönmüş, Cuma namazına giden insanları ahlaksızmış gibi göstermiş mesajda, Müslüman mısın diyorum, hayır değilim diyor, yeterli cevabı veriyor.

Biraz üretin arkadaşlar, boş muhabbet yaparak hiçbir yere varamazsınız.
    Konu amacını aştı. Ben başıma gelen bir konu hakkında fikir alışverişinde bulunmak için konu açmıştım ama adam bildiğin evrim ve ateizm propagandasi yapmaya kalkıyor. Bütün müslümanlar sahtekar gelin sizde ateist olun der gibi. Hâlbuki kendini müsluman olarak goren biri inandığı dinin kurallarına uymuyorsa bu İslamin değil o kişinin ayıbı ve eksikliğidir.

• Adamlara bak beni alıntılamadan nasıl sallıyorlar arkamdan.

Sunduğum argumanlara bak verdikleri cevaplara bak.Harbi siz ıslah edilmezsiniz.

Anca birbirinize alıntılar hak verirsiniz.Deistim diyorum ateizim diyor.Aynen moruk dinsizim ben, çeşmeler huriler falan siz aynen devam edin.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.