Şimdi Ara

Samsung UHD-QLED Tavsiye YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhabalar arkadaşlar uzun süredir televizyon arayışı içindeyim ve bu süreci sizlere uzun uzun paylaşmak yerine kısaca bahsedip sizlerden yardım bekliyorum.Samsung televizyonun 4 modeli arasında kaldım.Fiyatlarını da tek tek yazıp sizce hangisini almalıyım veya tavsiyleriniz ne yönde olur yazarsanız sevineceğim.Ek olarak bir tanede q led var fakat bütçem sadece 49 inche yettiği için salonumun fotoğrafınıda atacağım sizce salonum için en ideali hangisi olur.Ek bir bilgi ise tv de oyun oynamayacağım en azından şimdilik belki ilerde olabilir.Güncel kanalları izleceğiz ve tabikide netflixten paso film izleyeceğim.Smart özellikleride kullanacağım.Geçelim modellerimize.

1.Model : Samsung 55nu7100: İlk başkta araştırdığım modeldi internette uzun zamandır araştırıyorum fakat fiyat ve görüntü kalitesi açısından pekde içime sinmedi.Fiyat 4.319tl

2.Model:Samsung 55nu7400: Aslında ilk 2 tercihimden biri diyebilirim.55NU7100 deki kötü yorumlardan sonra bu televizyona yönelmiştim taki uygun fiyatlı bir q led bulana kadar. Fiyat : 4.562

3.model: Samsung 55nu7500: Curved bir televizyon daha önceden hiç curved deneyimim olmadı fakat olumsuz yorumlardan dolayı bunuda çok düşünmüyorum diyebiliriz.Fiyat: 4.409 TL

4.model: Geldik en çok içe sinen modellerden birine q led olduğu için olabilir birde iyi bir fiyata bulduğumu düşünüyorum. Samsung 49Q6FN QLED: Bu televizyonu çok beğendim bütçemde qledler içersisinde bir tek buna yetiyor fakat 49 inch modeli 50HZ miş.Türkiyedeki yayınlar 50 hz desteklediği için sorun yaşamazsın diyorlar fakat 4k video veya netflix vs gibi uygulamalarda kullanacağım. Fiyat: 5.354 TL

Arkadaşlar yukarıda belirttiğim gibi aslında en çok istediğim 2 model samsung 55 nu7400 ve 49q6fn q led televizyon fakat şimdi yukarıda bahsettiğim gibi salonumun fotoğrafı ekte mevcut sizce 792 TL fazla para vererek 55nu7400 modeli yerine 50 hz li 49 q6fn modeli almak mantıklımdıır benim salonum ile uyumlumudur.Lütfen herkes düşüncelerini paylaşırsa çok sevinirim.Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız yardımlarınızı bekliyor iyi akşamlar diliyorum :)Samsung UHD-QLED Tavsiye YARDIM

• E Şıkkı hiçbiri o panellerin hepside 50 hz.

Tabiki ve kesinlikle Samsung 55nu8000 100 hz.

Şuan en ucuz 6150 gözüksede, 2-3 gündür fiyatı amazonda 5500 civarıydı takipte kal ve bu paneli al...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 9 Ocak 2019; 23:53:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

E Şıkkı hiçbiri o panellerin hepside 50 hz.

Tabiki ve kesinlikle Samsung 55nu8000 100 hz.

Şuan en ucuz 6150 gözüksede, 2-3 gündür fiyatı amazonda 5500 civarıydı takipte kal ve bu paneli al...
    Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim.Benimde canımı sıkan 50hz olmasıydı zaten.Şöyle 55nu7400 ve 49q6fn arasında kalmıştım ama bugün dediğiniz ürünü gördüm 5.500 küsürdü hemen kaldırıldı ilandan bahsettiğiniz ürün 49q6fn ürününden yani qled den daha kaliteli bir ürünmüdür ? Birde son olarak ekte salonumun resmi mevcut rica etsem bir kontrol edermisiniz tv ünitesi ile birlikte 49 inch yeterli olurmu salonum çok büyük bir salon değilde 55 büyük gelir diye yada 49 küçük gelir diye endişe ediyorum şimdiden cevap için çok teşekkürler iyi geceler dilerim :)

https://imgyukle.com/i/salon.1Ffxh

• quote:

Orijinalden alıntı: Arcag

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim.Benimde canımı sıkan 50hz olmasıydı zaten.Şöyle 55nu7400 ve 49q6fn arasında kalmıştım ama bugün dediğiniz ürünü gördüm 5.500 küsürdü hemen kaldırıldı ilandan bahsettiğiniz ürün 49q6fn ürününden yani qled den daha kaliteli bir ürünmüdür ? Birde son olarak ekte salonumun resmi mevcut rica etsem bir kontrol edermisiniz tv ünitesi ile birlikte 49 inch yeterli olurmu salonum çok büyük bir salon değilde 55 büyük gelir diye yada 49 küçük gelir diye endişe ediyorum şimdiden cevap için çok teşekkürler iyi geceler dilerim :)

https://imgyukle.com/i/salon.1Ffxh

Alıntıları Göster
    O salona 65 inç dahi rahatlıkla olur

Yine söylüyorum

Şuan için Ebat-Fiyat-Performans kriterine göre

Samsung 55nu8000 rakipsizdir...

• quote:

O salona 65 inç dahi rahatlıkla olur

Yine söylüyorum

Şuan için Ebat-Fiyat-Performans kriterine göre

Samsung 55nu8000 rakipsizdir...

Alıntıları Göster
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim başka bir forumda bir arkadaşımız 49 inch'in bile büyük geleceğinden bahsetmişti ama kafam iyice karıştı şansıma 55nu 8000 modelide amazonda dahil 6 binden aşağı değil :(
  • Arcag A kullanıcısına yanıt
    Salonun 65 inç'i dahi rahatlıkla kaldırır

49 inç alırsan aldığın ilk hafta neden 55 inç almadım pişmanlığı duymaya başlarsın,

Bütçen fena değil, basretsiz 50 hz panellere bu parayı murdar etme,

Biraz kampanya kovala 5500/5750 ye mutlakz düşecektir

Samsung 55nu8000
  • quote:

Salonun 65 inç'i dahi rahatlıkla kaldırır

49 inç alırsan aldığın ilk hafta neden 55 inç almadım pişmanlığı duymaya başlarsın,

Bütçen fena değil, basretsiz 50 hz panellere bu parayı murdar etme,

Biraz kampanya kovala 5500/5750 ye mutlakz düşecektir

Samsung 55nu8000
    Sizi yoruyorum lütfen kusuruma bakmayın öncelikle :) Dediklerinizi inanın pür dikkat dinlliyor ve dinleyeceğim.Benim kafamı şu karıştırdı açık açık söyliyeyim samsung 49q6fn vatanda birçok diğer 7.299 TL ben 5.354 tl ye buldum bunlara rağmen 55nu8000 al mı diyorsunuz al diyorsanız vardır tabiki bir bildiğiniz birde samsung 55nu7400 modeli nasıl oda 50 hz ama oda vatan ve diğer sitelerde 5.800 tl ben 4.500 tl ye buldum onuda ne diyorsunuz en kötü ihtimal 55nu8000 indirime girmezse veya dahada yükselirse 55nu7400 alınmaz mı veya 49q6fn kusura bakmayın belkide daha önce cevapladıklarınızı soruyorum ama yardımınız için çok teşekkürler bu arada kafamdakileri buraya döktüm rahatladım :) Son olarak ne diyorsunuz :) 49q6fn alıp çok mutlu olduklarını söyliyenlerde var inanın kafam allak bullak :)

• O salona en az 55 inch olur zaten, ayrıca üstadın dediği gibi 100hz mutlaka olmalı.
    49Q6fn ve 55nu7400 için bulduğun fiyatlar piyasanın altında
    Peki bu fiyatları nereden buldun
    55nu8000 için bir fiyat alamadınmı?

Ancak bu belirttiğin fiyatlar bana mantıklı gelmedi,
    Sana tutup teşhir yada ayıplı iadeli ürünleri sıfırmış gibi satmasınlar dikkatli ol.

Tavsiye konusunda beni tekrara düşürme
    Israrla 55nu8000 diyorum...
  • quote:

Sana tutup teşhir yada ayıplı iadeli ürünleri sıfırmış gibi satmasınlar dikkatli ol.

Tamam tamam reis kızma senin ısrara düşürmem :)

Şimdi fiyatların hepsi amazondan gerçi şuanda 7400 fiyatı yükseldi ama kesin düşer dünde yükselmişti durum bu amazon.com.tr yi aradım daha önceden alışveriş yapmamıştım herkes övüyor ardından da hatta samsung müşteri hizmetlerini aradım işte dedim böyle böyle ücretsiz kurulum vs varmı dediki stok koduna bakın stok kodu sonu tk ise ürün samsung türkiye garantilidir ve ücretsiz kurulum vardır dedi.Ürün stok koduda tk.Fakat malesef ki samsung 55nu8000 dün sadece 10 dakikalığına 5.500 tl ye düştü ve bir dahada düşmedi durum bu.Şimdi sen 55nu8000 önerdikten sonra internetin altını üstüne getirip ürünü araştırıyorum :) Bizim forumda da yani burada 100 küsür sayfalık bir konu var çoğu kullanıcı alt yazıdaki parlamadan şikayetçi sen ne diyosrun bu duruma. Amacım senin fikrini değiştirmek değil senin ısrarın nu8000 onu biliyorum ama diğer modellerinde fiyatını senin dediğin gibi piyasanın baya altından yakaladım durum bu.Şimdi ne diyorsun öyle yapacağım belli deneyimli kodoman bir abimizsin yaş kaç bilmiyorum ama :)

• quote:

Üstad ne diyorsun bu durumlarda senide yoruyorum kusura bakma :)
    Gereksiz işgüzarın biri dandik hatalı altyazılı bit film indirip izlemiş ekranda parlama görüp bunu tutup yutuba yüklemiş,

Millette buna sazan gibi atlamış

Yani bu konuda işin özeti şu; Bir deli bir kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış..
    Bir dolandırıcılık vakasıyla karşı karşıya kalmamak için,
    Kendi özelinize ait bilgilerin varolduğu, Maddi rantların döndüğü ve yüzbinlerce üye ve misafire sahip böylesi forumlarda çok çok mecburi olmadıkça/gerekmedikçe alanen telf. numaranızı siz siz olun paylaşmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 11 Ocak 2019; 17:45:35 >
  • quote:

Bir dolandırıcılık vakasıyla karşı karşıya kalmamak için,
    Kendi özelinize ait bilgilerin varolduğu, Maddi rantların döndüğü ve yüzbinlerce üye ve misafire sahip böylesi forumlarda çok çok mecburi olmadıkça/gerekmedikçe alanen telf. numaranızı siz siz olun paylaşmayın...
    Heyecandan olmuş olabilir dallass reis televizyonun siparişini verdim inşallah bir sıkıntı çıkmaz uzun yıllar sıkıntısız bir şekilde kullanırız :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.