Şimdi Ara

Samsung RT50K6200S8 İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
4.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle hayırlı günler internette eksikliğini hissettiğim almak isteyenlerinde bilgi edinmesi sebebi ile bu incelemeyi yapma gereksinimi duydum ben bu buzdolabını alırken internette hiçbir bilgi bulamadım teknik veriler dışında onun için dolap dün geldi 1 gündür bizimle edindiğim tecrübeleri iyi veya kötü yanlarını size aktarıcam uzun uzun cümleler yazmak yerine + ve - yönlerini sıralayarak başlayayım ve sizinde sorularınızı yanıtlamayı düşünüyorum cekinmeden her türlü soruları sorabilirsiniz öncelikle alttan buzluklu model alıcaktım ancak alttan buzluklu modellerin buzluk bölümü klasik üstten buzluklu modellere göre daha büyük buda normal soğutucu bölümünün küçülmesine sebeb veriyor onun için tercih etmedim 2.tercih etmeme sebebim de buzluk kısmında aydınlatma bulunmuyor bosch vestel siemens arçelik markalarını gezdim ancak alttan buzluklu olupta aydınlatma olan göremedim bu aldığım cihaz inox modeli 2549 klasik beyaz rengi 2349TL Şahsen ben bunada karşıyım yani bir renk 200tl fark ettirmemeli beyaz renktede boya kullanılıyor inox modelindede boya kullanılıyor ve maliyet bu kadar artmamalı cihazın + ve - yönleri ile devam edeyim

+İNOX Modeli sıradan markalardaki gibi mat değilde üzerinde parlak bi malzeme ile kaplanmış bu göze çok güzel geliyor
    +Akıllı dondurucu özelliği ile isterseniz buzluğu komple kapatabilip veya buzluğu normal soğutucu gibi kullanabiliyoruz veya soğutucuyu kapatıp sadece buzluk olarak veya soğutucu kapalı sadece buzluk kısmını soğutucu yapabiliyoruz
    +Güç tasarrufu modu güzel çalışıyor cihazın dışında sensörler yardımı ile gündüz daha soğuk gece daha az çalışarak ılık bir şekilde yiyecekleri gereklı soğuklukta kendisi ayarlıyor
    +Şok modu var 30dk da yeni koyduğunuz bir yiyecek vs dondurabiliyor
    +Aynı şekilde alt taraftada şok modu tarzı birşey var işini gayet iyi yapıyor
    +0 Derece Rafı kahvaltılıklarımızı buraya koyarsak siz buzdolabını 4 dereceye bile ayarlasanız o raf 0 derece kalarak normalden daha soğuk kalmasını istediğiniz yiyecek ve içecekleri oraya koyabiliyoruz
    +Easy slide gayet işe yarıyor örnek veriyorum yemek dolu tencerelerimizi koyduğumuzda onları en dibe koyarız ve geri almak zor olur easy slide rafı çekmece gibi rafı kendimize çekerek ordaki tencereleri almak için dibe doğru uzanmak yerine onlar bize geliyor
    +LED Beyaz gece aydınlatmaları çok şık ve kaliteli bir hava geriyor ve ledlerin hepsi dolabın içine değilde bazıları dolabın dış kısmına ayak bölümümüzü aydınlatıyor gece işe yarar
    +Cihaz gerçekten sessiz bir cihaz kompresör çalıştığında bile evimde su sebili var ufak bir cihaz ondan daha sessiz çalışıyor
    +Dolabın yan ve üst kısımları galaxy note 3 ve note 4 deki gibi plastik üstüne deri dokusu verilmiş hoş görünüyor
    +Samsung şu anda alırsanız 3 Yıl garantiye ek olarak 2 yıl da hediye ediyor 5 YIL Gövde 10 Yıl motor garantisi gerçekten iyi
    +5 Yıl üstüne garanti uzatmak istersenizde 70TL İsteniyor buda uygun bir fiyat.
    Şimdi gelelim - yönlerine
    - Cihazda üretim hatası mı desek ne desek bilemedim samsung yazısı yamuk yapıştırılmış ben rahatsız olmadım ancak göze çarpıyor herkezde olacak diye birşey yok dediğim gibi bu cihazdaki bir hata üretim hatası olabilir
    -Dolap iç aydınlatması tek bir yerden aydınlatıyor yani her rafa ışık koyulmamış buda bir eksi en üst gözü doldurunca alt raflar biraz karanlık kalıyor
    -Dolapta eski tip kapı sensörleri yok onun yerine manyetik sensör koymuşlar buda dolap kapakları açıkken aynı hizaya getirirseniz manyetik sensör kapıları kapalı sayıyor ve ışıkları kapatıp soğutmaya geçiyor
    -Dolabın arka motor kısmında herhangi bir koruma kapağı yok buda bence bir eksikliktir oraya bir muhafaza kapağı koyulmalıydı
    -Dolap çok fazla parmak izi tutuyor inox modellerinin kaçınılmazı ancak azaltılması gerekirdi şahsen
    Dolap Fotoğrafları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XPeriaONE -- 14 Ağustos 2016; 14:09:40 >

• Hayırlı olsun hocam. Buzdolabı güzel. İnceleme de güzel olmuş. 👍🏻

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.Ben geçenlerde kipada gördüm samsung modellerini inceledim güzel ve uygun ürünleri var.Kalite, dayanıklılık ve servis durumu düşündürüyor elbette.Çünkü samsung bu sektörde uzun yıllardır yok ülkemizde.Aldığınız üründen memnunmusunuz tavsiye edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymanzz

Merhaba.Ben geçenlerde kipada gördüm samsung modellerini inceledim güzel ve uygun ürünleri var.Kalite, dayanıklılık ve servis durumu düşündürüyor elbette.Çünkü samsung bu sektörde uzun yıllardır yok ülkemizde.Aldığınız üründen memnunmusunuz tavsiye edermisiniz.

Cihazla ilgili bi problemım olmadı servisteki arkadaşlarda baya yardımcı oldular cihazı aldıktan 1 gün sonra hemen geldi dedikleri saatte ama Allah servis yoluna düşürmesin iyi veya kötüde olsa servise hiç gitmemesi daha iyidir onarım görmemiş fabrikadan çıktığı gibi uzun yıllar kullanmayı nasip eder inşallah rabbim onun dışında cihaz gerçekten performanslı
  • Güle güle kullanın hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip

• Merhabalar bende belirtmiş olduğunuz samsung marka ve de aynı model, buzdolabından aldım. Dediğiniz gibi ilk çalıştırmada çok sesli max kapasitede çalışıyordu. Çok sesli idi. Ancak daha sonra ses azaldı. Ortam sesi varken mutfakta çok dikkat vermek gerek sesi duymak için. Motor da sorun yok gibi de fan sürekli dolabın içinde çalışıyor.kapağı açınca kapanıyor (buda normal bir durum )
    Yalnız fanın sürekli çalışması doğalmıdır yoksa hatamı dır anlamadım. Saatlerce hiç durmadan çalısıyor. Şu ana kadar daha durduğunu görmedim. Sizin dolaplarda bu şekildemi.Alalı 2 gün oldu olacak fan sesi hiç kesilmedi. Kompresör arada bir girip çıkıyor. Fan ise sürekli devrede. Karşılaştırma yapmak istiyorum. Belkide bu durum normaldir. Sizin dolap nasıl. (Dolabın kapağı 24 saat içinde 7 8 defadan fazla açılmaz. )

• Rt46 modelini aldım kapı açık kalınca alarm çalışmıyor 1 haftalık dolap ne yapayım bunu kapakta 41db yazıyor telefonla ölçüyorum 45-46 çıkıyor hatamı ettim samsung almakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel The Difference -- 3 Ekim 2016; 23:51:56 >
  • Bir süre sonra normale biniyor ses. Yalnız telefonla yapılan ölçüm sağlıklı sonuç vermeyebilir.Tavsiyem biraz bekleyin düzelir gibi. Size sorayım fan sesi nasıl sürekli mi normal mi. Bende 50k inox modeli var. Fan sürekli çalışıyor.Bu durum normalmidir. Anlamadım.

• merhabalar. üründen memnunmusunuz. baya zaman geçmiş. ben rt50k6000s8 modelini 3500 tl ye alacağım taviseye edermisiniz. eski buzdolabım 15 yıllık sesli çalışıyor ve elektrik tüketimi fazla olduğunu düşündüğümden değiştirmek istiyorum. ne dersiniz.
  • aslan2705 A kullanıcısına yanıt
    Bendede aynı sorun vardı. Siz ne yaptınız bilmiyorum ama ben inat ettim takip ettim tahrik ettim. sonuçta ürünün anakartının arızalı olduğunu ve 2-3 paröçanın değişmesi gerektiğini söyledirler. ses hiç durmadan çalışıyor. max desibel 41 olması gerekirken bizim alet sürekli 41-43 desibel arası çelışıyor. kimseye tavsiye etmiyorum. Hele büyük şehirde değil ve 1 tek servise mahkumsanız. 1 a olmadı daha ve şuan iade işlemleri için hertürlü yolu deniyorum. twittir dan takip edin istersenizhttps://twitter.com/clairant06/status/1150015597004099585 link burda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rejo

Bendede aynı sorun vardı. Siz ne yaptınız bilmiyorum ama ben inat ettim takip ettim tahrik ettim. sonuçta ürünün anakartının arızalı olduğunu ve 2-3 paröçanın değişmesi gerektiğini söyledirler. ses hiç durmadan çalışıyor. max desibel 41 olması gerekirken bizim alet sürekli 41-43 desibel arası çelışıyor. kimseye tavsiye etmiyorum. Hele büyük şehirde değil ve 1 tek servise mahkumsanız. 1 a olmadı daha ve şuan iade işlemleri için hertürlü yolu deniyorum. twittir dan takip edin istersenizhttps://twitter.com/clairant06/status/1150015597004099585 link burda.
    Çözüm üretildi mi yoksa iade etmeyi başardınız mı?

10 yıllık Samsung RT58EDEW model buzdolabımız bozuldu. Samsung RT62K7040WW modelini önerenler oldu ama tekrar Samsung almak riskli mi bilemiyorum.

Ailem Vestel NFK 640 EA modeline baktı, akıllarına yatmıştı. Olumsuz yorumlar gördüler, yine kafada soru işareti oluştu.

(gerçi her model için kötü yorum bulmak istense bulunur)

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Anakart değişmesi gerekiyormuş ben kabul etmedim. Bana sağlam diyen servis anakart arızasını bile göremiyorsa daha küçük hatalarda hiç çözüm üretemez dedim iade ettim. Paramı aldım.

• samsunglar inverter motormus devamli calisirmis araliksiz rahatsiz ediyormu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tayfunak T kullanıcısına yanıt
    ihtiyaç oldukça çalışır. Sürekli çalışsa bile düşük devirde çalışıyor. Yükelem yapınca tam yükte çalışır o zaman biraz rahatsız edebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfunak

samsunglar inverter motormus devamli calisirmis araliksiz rahatsiz ediyormu?
    Defrost anında duruyor. Onun dışında genelde pek durmaz. Sadece kompresörü turbo kapasiteye çıktığı zaman belli belirsiz duyulan kompresör sesini rahatlıkla duyuyorsunuz. Onun dışında sessiz sayılabilir.

Mesala benim Samsung buzdolabımın kompresörü bu. Normal on of kompresörler 50-60 hz frekansında çalışırlar genelde. Samsung un buzdolaplarının kompresörü 60-180 küsür hz hızında çalışabilir. Bu da kompresör buzdolabındaki ısı kaybının fazla olduğu zaman kompresörü normal kapasitesinin 3 katına çıkarması demek. İnverter kompresörlerin çalışma eşiği aralıkları çok geniştir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.