Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (668. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.474
Cevap
383
Favori
647.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tuning07

Selamlar,

Bugün samsung genel merkezden aradılar. Değişim kararı çıkmış. Hafta içi lojistik j firması arayacakmış. 👍🏻
    İnşAllah yeni TV de sıkıntı çıkmaz 🙏🏻

Alıntıları Göster
    Bugün yeni TV yi kurdular. Ölü piksel yok şimdilik.
    Hayırlısı olsun. 👍🏻🧿🧿
    Daha iyisi sizin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuning07 -- 9 Nisan 2021; 23:18:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuning07

Bugün yeni TV yi kurdular. Ölü piksel yok şimdilik.
    Hayırlısı olsun. 👍🏻🧿🧿
    Daha iyisi sizin olsun.

Alıntıları Göster

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

• Frobe kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 65q95t almıştım, dün kuruldu. Ölü piksel bulamadım, bir ara tekrar bakarım. Dse yok (varsa da biz gornediysek yok demektir), şu ana kadar hiçbir kusur göremedim, evdeki herkes mutlu... 1.100 TL ye de duvara sıfır askı aparatı aldik. Sadece panel değil, sistem, uygulama, ses de çok önemli, sonuçta sadece görüntü değil eğlence sistemi bu.

Bir arkadaş güzel söylemis yukarıda: daha iyisi sizin olsun.

Sadece,
    1. Bixby ve Alexa ile anlaşamadık henüz. Alexa mobil de indiremedim bizim ülkede gecersizmis
    2. TV yi açınca bazen soundbar devreye girmiyor, q800t, bazen TV, bazen soundbar bazen de TV+soundbar oluyor, henüz çözemedim. Ancak. Q-Symphony mükemmel...
    3. TV yi açınca direk TV cikiyor, ben Turkcell TV+ default olsun istiyorum başaramadım.

2 ve 3. Maddelere yorumu olan varsa çok makbule geçecek.

Servis kurulumun ardından aradı, memnuniyeti sordu, hatta paugge hdmı kablonun fiyatını bile teyit ettiler. Şu ana kadar çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarda -- 11 Nisan 2021; 9:13:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkınkadıoğlu

ÇOK DOĞRU SEÇİM YAPTIN.Bende de aynı model var.DİKKAT ET EKRANI KESİNLİKLE TEMİZLEME!MAVŞ EKRAN OLUR!Saç kurutma makinesinin soğuk bölümü ile yap.Bu işlemi yaparken de tvnin elektrik kablosunu çıkart.

Teşekkürler sağolun aklımda olsun.

• İkiniz de güle güle kullanın arkadaşlar, 65q96t yi internete 5g wifi ile bağladım, acaba ethernet daha mı iyi olur?

• yasarda Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam ,

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın

3 madde ile ilgili olarak
    Ayarlar - genel - smart özellikler altında resimdeki gibi seçenekler var. “Son uygulamayı otomatik çalıştır “ seçili olursa TV yi kapattığınız son uygulama ile başlatır. Bildiği kadarıyla bir uygulama direk tv açılışı için default olarak seçilemiyor.

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

• cengiz-83 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, oldu...

Madde 2 de Q-Symphony mükemmel demiştim ama bir türlü güzel ses alamadım. Soundbar sesi dusik TV sesi çok yüksek kalıyor, harmoni olmuyor.

Siz denediniz mi? Bende q800t soundbar da var. Sırf Q-Symphony için LG-SK9Y mi sattım.

• yasarda Y kullanıcısına yanıt
    Hocam bende sound bar olmadığı için bu konuda bir tecrübem yok. Ayarlar menüsünde ses ile ilgili uzman ayarları var. Oradaki ayarlara bir göz atabilirsiniz.
  • cengiz-83 kullanıcısına yanıt

Sağolun, yurtdışı forumlara baktim, aynı sorun onlarda da var. Yani diyalog olan sahnelerde Q-Symphony işlevsiz kalıyor. Belki ileride çözerler.

Düşünenler/arayanlar için de bilgi notu olarak kalsın.

• Yeni seride qn80a da ads (ips) panel çıktığına gore, qn90a nin da fiyatinin muhtemelen cok yuksek olmasiyla (55” icin 16-17 binden asagisini gormek cok zor) beraber samsungun 2021 serisi de pek mini led ismi ile heyecanlandirdigi gibi olamayacak sanirim... Olacak modele de el degmeye yanasamayacagiz..

Sony tarafinda kendini asan oled model de ayni sekilde rakam olarak cok ulasilmaz kalacak...

Hem yuksek bir kaliteye sahip, hem de 65” modeli 13-14 bin₺ leri asmasin isteyen va panel, full array local dimming isteyen vatandas olarak ne yapmali?

Aklima sadece bir umut geliyor, TCL ust seri mini led modellerini filan turkiyeye getirse de uygun fiyatli tv alsam, en azindan canim yanmaz ust model samsung sony aldim ama su bu eksigi bu sorunu var diye, kendimi ucuza aldim ne de olsa diye avuturum... q80r a sahibim, zamaninda verdigim rakama gore cok da memnunum ama yeni ev aciyorum ve 65” bir tv almak istiyorum, q80r ayarinda olan tv su an q95t ve rakamlar ucmus durumda... 2021 serisinde qn85a ips panel ve yine q80r dan geride olacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Yeni seride qn80a da ads (ips) panel çıktığına gore, qn90a nin da fiyatinin muhtemelen cok yuksek olmasiyla (55” icin 16-17 binden asagisini gormek cok zor) beraber samsungun 2021 serisi de pek mini led ismi ile heyecanlandirdigi gibi olamayacak sanirim... Olacak modele de el degmeye yanasamayacagiz..

Sony tarafinda kendini asan oled model de ayni sekilde rakam olarak cok ulasilmaz kalacak...

Hem yuksek bir kaliteye sahip, hem de 65” modeli 13-14 bin₺ leri asmasin isteyen va panel, full array local dimming isteyen vatandas olarak ne yapmali?

Aklima sadece bir umut geliyor, TCL ust seri mini led modellerini filan turkiyeye getirse de uygun fiyatli tv alsam, en azindan canim yanmaz ust model samsung sony aldim ama su bu eksigi bu sorunu var diye, kendimi ucuza aldim ne de olsa diye avuturum... q80r a sahibim, zamaninda verdigim rakama gore cok da memnunum ama yeni ev aciyorum ve 65” bir tv almak istiyorum, q80r ayarinda olan tv su an q95t ve rakamlar ucmus durumda... 2021 serisinde qn85a ips panel ve yine q80r dan geride olacak..

Valla gözümü karartıp 48" LG C1 alacağım sanırım :(

Keske lg guzel fiyatlamayla gelse... Benim de aklimda bir ihtimal paraya kiydigimda lg c1 alsam durumu var.. Sony a9j asmis bir model ama c1 bile ulasmasi zor modelken a9j yi tr de alabilecek butceye sahip insanlar cok az.. Ama sanirim qn95a yerine c1 secimi artik daha da saglam bir mantiga sahip...

Hakkinda pek inceleme veya bilgi gormedigim model ise xj9505(x950j)... Acaba yine fiyatina ragmen tatmin acisindan ortalama bir model mi uretti sony... Yoksa oledde oldugu gibi ilerleme katetti mi..

TCL nin bu sene tr ye qled modellerinden tepe modelleri getirme plani var mi bilen var mi acaba... Su anki getirdigi qledde 65” yok, edge led sanirim.. q70t ayarinda ondan belki bir tik altta konumlanabilecek, islemcisi de yavas bir model, hic secilesi durmuyor... Ust modelleri gelseydi, 2021 serisinden mini led modelleri filan, qn85a yerine va panel mini led uygun fiyat diyerek tercih edilebilirdi belki..

Samsung da tam isguzar gercekten.. qn85a da ne diye ips kullanirsin, yapistirsaydi va paneli, solar kumandasiyla, mini lediyle, daha uygun fiyatiyla mantikli bir secim olurdu...

• Bir de 65 q95t icin fiyat acisindan 13 binlere gerileme ihtimali var midir? Cok mu hayalperest bir dusunce? Ya da lg bx icin 14-15 binler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Bir de 65 q95t icin fiyat acisindan 13 binlere gerileme ihtimali var midir? Cok mu hayalperest bir dusunce? Ya da lg bx icin 14-15 binler?
    19.000 - 2.500 16.500 e geldi. Soundbar ve eski TV nizi 4.000 e satarsaniz 12.500 e mal edersiniz...

65Q95T.. ben öyle yaptım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar yeni çıkan TV+ yazılımını 55Q70T ye kurdum ama ileri geri alma x2 x4 x6 gibi veya program başına dön sonuna git gibi kısayolu çalışmıyor, ileri geri navigasyon zımbırtısı ekrana çıkıyor ama seçtiğimde bişey olmuyor, sadece samsung kumandanın sol-sağ tuşuna basılı tutarsam dakika dakika ileri geri gidebiliyorum bu da saçma ve zahmetli oluyor, sebebi ne olabilir? Teşekkür ederim.

• Aman Allah'ım, 2020 Q80T'nin kirli paneline laf ediyorduk, yeni 2021 modeller IPS panele dönmüş, OHA!

Burayada Yazalım

2021 Samsung Q80 Ve Q85 1 Tvde Ne Olmaması Lazımsa Hepsi Var Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] 

Canını Seven Uzak Dursun,

Gri Tekdüzelilk Yok,

Siyah Tekdüzelik Yok

Yıllardan Beri Her Türlü Forumda Yere Sokulan İps Panele Geçiş Yapmış 2 Modelde Q80,Q85 2021 İsmi Ads Diye GeçiyorSamsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] 

İps Çakması Olduğu İçin Kontrast Zaten YerlerdeSamsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] 

İnanın Hiç Şaşırmıyorum Hocam Samsung İpsleri Piyasaya Sürdü İsmi Qled İşini Bilen Bunlardan Uzak Durur Bu Yıl.

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    bir de bunlarin sunny axen montajini düşünmek istemiyorum:)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Genel olarak T ile R arasında ne fark var ? Q80R neden stoklar da yok ? One Connect Box'lı model bakıyorum ama Q95T den başka bulamadım...

• 
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.