Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eapantherea Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü5 Mobil1 iOS
5 sn
13.434
Cevap
219
Favori
118.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1063
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 4 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 222
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (794 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (603 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (269 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5378 mesaj) Mobil (4670 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (1007 mesaj) Uygulama (2698 mesaj) (32 mesaj)
  • @
16 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
72. Sırada  bugün en iyi #25
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    598 Mesaj

Bu video nasıl test ediyor ki sadece reklam amaçlı
    |
    |
    nuwanda87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10926 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam büyük olanı q80t oluyor 3 yıllık orta segment performansı bildiğiniz burda satılan q95t bir tık dahada parlak iki tv arasındaki görüntü iş bilen adama göre atla deve..q80t çok basit bi tv bunu alacağınıza xh90 alın derim

iki tv arasında demiş kesinlikle katılıyorum q80t mi xh90 mı desen xh90 alırım ben de

Bu topicte büyük ekran önerdiğim ve alıp pişman olan görmedim bu tvler ekran büyüdükçe güzelleşiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 4 Şubat 2021; 9:58:2 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj

Merhaba arkadaşlar, 55" Q80T ile aranıza katılmış bulunmaktayım, Google assistan sanırım bizim ülkede mevcut değilmiş, bir de Plex önerir misiniz bilgisayardaki 4k filmleri izlemek için, yoksa başka alternatifler tavsiye edebilir misiniz? Teşekkürler

|
    |
  • Yarbay
    3344 Mesaj
    Tvmi satip degistirecektim q80 q95 alacaktim ama 2021 modelleri gorunce beklemeye gectim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    4097 Mesaj
    çin’den sipariş ettiğim kumanda kılıfı geldi arkadaşlar.
    vergi beklediğimden az çıktı. 15.95₺ vergi ödedim.
    kılıf bedeli toplamda 78₺ gelmiş oldu.
    100₺ bekliyodum açıkçası önceki mesajlarımı bilen hatırlar
    teslimat süresi 10-12 gün ve havayolu ile gönderildi.
    satıcı iyiydi. adresimi her şeyi tam yazmış.

görmeniz açısından resimleri ekliyorum.

• Yüzbaşı
    677 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Tvmi satip degistirecektim q80 q95 alacaktim ama 2021 modelleri gorunce beklemeye gectim.

2021 ler nerede? link paylaşır mısın?

• Kurmay Yarbay
    5278 Mesaj

hissiyat nasıl hocam ? Tuşa basma durumunu anlıyor musunuz ?

|
    |
    smyrna kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4097 Mesaj

beklentimin üzerinde. hani cuk derler ya öyle oturdu kılıf. bu kadar uyumlu olacağını düşünmüyordum. şu an kılıf biraz daha indirime girmiş. sipariş geçerseniz totalde 65-70₺ arasına gelir tahminimce.

|
    |
    oyuncu11790 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    280 Mesaj

Merhabalar,

Aylardır TV almak için araştırma yapıyordum. QLED, Nanocell derken pek çok incelemeyi takip ettim ve sonunda Projeksiyon almaya karar verdim. BENQ W2700 4K projeksiyon ve projeksiyon perdesi aldım. Çok memnunum. 65’’ QLED paralarından daha uyguna geldi. 2.5 mt’den 100’’ görüntü alabiliyorum. Yok parlamasıydı, mavi ekranıydı. DSE, vertical banding’i ortadan kalmış oldu. TV almayı düşünenler projeksiyona da yönelebilir. Tabii tercihler kullanım amacı çok önemli. Gündüz QLED parlaklığında projeksiyon izlemeniz çok mümkün değil ama ufak bir farkındalık olması amacıyla yönlendirme yapmak istedim.

Herkese iyi günler.

|
    |
    Zeljko Obradovic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15200 Mesaj

QE60TA Televizyonumda banding sorunu olmamasına rağmen Uydu yayını ve netflix (Standart HD paket) içeriklerinin bazı sahnelerinde nedense banding görüyorum. TV'de banding sorunu olmadığına eminim çünkü defalarca test ettim.

Amazon da içerik izlerken, harici diskten HD ve 4K içerik izlerken hiç görmedim.

|
    |
  • Yarbay
    3344 Mesaj

samsungun sayfasında videosu var.

|
    |
    aksu01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    508 Mesaj

Burda izleme mesafesi çok önemli. 95t tabiki daha iyi ama 80t kötü TV değil, tipik ev kullanıcısını fazlasıyla memnun ediyor. 95t nin ayrı kutusu olması güzel özellik katılıyorum. Fakat günümüzde artik TV de de çoğu şeyi ( bein connect, Netflix ) online den izliyoruz. Ve TV yi de wifi ile bagliyoruz. Yani one connect çok onemli mi tartışılır Fakat küçük ekran mi büyük ekran mi derseniz benim şahsi fikrim bu iki TV içinde önce ekran büyüklüğü tercih sebebim olurdu. Ekran ne kadar kaliteli olursa olsun ( ki q80t yeterince tatmin edici) küçükse çok heyecan vermiyor. ( 85q80t kullanıyorum).
    |
    |
    cem_23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1408 Mesaj
    Arkadaslar selamlar, Q80t'ye gelen 1460 guncellemesinden sonra başıma gelen bir şey var, biliyorsunuz Amazon Prime Hdr10+ içerikler yayinliyor bu güncellemeden önce Amazon Prime'da Hdr10+ icerikli filmleri izlerken hizli ayarlarda Hdr10+ ikonu çıkıyordu ancak 1460 güncellemesinden sonra malesef artik Hdr10+ ikonu çıkmamaya başladı bu durumu yaşayan var mı? Bunun çözümü nedir bilen var mı?

• Yarbay
    10926 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: StarKk

Merhabalar,

Aylardır TV almak için araştırma yapıyordum. QLED, Nanocell derken pek çok incelemeyi takip ettim ve sonunda Projeksiyon almaya karar verdim. BENQ W2700 4K projeksiyon ve projeksiyon perdesi aldım. Çok memnunum. 65’’ QLED paralarından daha uyguna geldi. 2.5 mt’den 100’’ görüntü alabiliyorum. Yok parlamasıydı, mavi ekranıydı. DSE, vertical banding’i ortadan kalmış oldu. TV almayı düşünenler projeksiyona da yönelebilir. Tabii tercihler kullanım amacı çok önemli. Gündüz QLED parlaklığında projeksiyon izlemeniz çok mümkün değil ama ufak bir farkındalık olması amacıyla yönlendirme yapmak istedim.

Herkese iyi günler.

hayırlı olsun inşallah bilinçli bir araştırma sonucu almışsınızdır native 4k lazer sonyler bile qledlerle boy ölçüşemez HDR görüntüde

kullanım amacıyla alakalı projeksiyon işi biraz daha ve native 4k olmayınca perdeye biraz yaklaşsanız anlarsınız görüntünün 4k olmadığını gerçi tüm tv yayınları 1080p iken ekran büyüklüğü de gözönüne alındığında pekala tercih edilebilir orası da ayrı

• Yarbay
    4319 Mesaj

dostlar aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz?

Samsung 58Q60T

Samsung 58TU7000

SONY 55XH8196

maksimum bütçe 7K. önerisini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

• Teğmen
    165 Mesaj

Bu üç ürün arasından benim seçimim Q60T'den yana olurdu açıkcası. 3üründe 50hz panele sahip.

Geçen hafta Mediamarkt'da gece kuşu kampanyası ile 55XH9077 7499 TL'ye satılmıştı. Aceleniz yoksa benzer bir kampanya bekleyebilirsiniz. Yine Sony modelleri ara ara indirime giriyor Mediamarkt'da takip etmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 80theCity -- 7 Şubat 2021; 14:29:32 >
    |
    |
    Alfredo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4319 Mesaj

Fiyatından dolayı galiba 100HZ pek göremiyorum. Büyük ekranlarda da 100HZ önerilmekte. 55 inç veya 58 inç olacaksa mutlaka 100HZ mi olmalıdır?

|
    |
    80theCity kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15200 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Arkadaslar selamlar, Q80t'ye gelen 1460 guncellemesinden sonra başıma gelen bir şey var, biliyorsunuz Amazon Prime Hdr10+ içerikler yayinliyor bu güncellemeden önce Amazon Prime'da Hdr10+ icerikli filmleri izlerken hizli ayarlarda Hdr10+ ikonu çıkıyordu ancak 1460 güncellemesinden sonra malesef artik Hdr10+ ikonu çıkmamaya başladı bu durumu yaşayan var mı? Bunun çözümü nedir bilen var mı?

Dediğiniz güncelleme tüm samsung modellerine gelen bir güncelleme. Daha önce o iconun çıktığı içeriklerle mi baktınız yoksa başka içeriklerle mi çünkü amazonda HDR destekli denen bazı içerikler HDR destekli değil.

Mesela The Aeronauts isimli bir film var onu açarsanız HDR10+ iconu çıkıyor ama Snow White & The Huntsman isimli filmde HDR denmesine rağmen o filmi açarsan HDR iconu kesinlikle çıkmıyor.

Amazon'un HDR içerik dediği bazı içerikler HDR değil. Belki size de böyle bir durum denk gelmiştir. Yok daha önce açtığınızda HDR iconu çıkan içerikte o icon çıkmıyorsa o zaman bir sorun var demektir.

• Yarbay
    15200 Mesaj

Ekran boyutu ile alakası yok Hz aslında. İzleyeceğiniz içerikler 100hz desteği istiyorsa veya 100hz desteği sunuyorsa 100hz şart. Bir de yeni nesil konsol kullanılacaksa 100hz tercih edilmesi mantıklı.

Şuan 100hz destekli pek içerik yok ama uzun vadede olacaklar. PS5 gibi konsollarla oyun oynayacaksanız 100hz tercih edebilirsiniz. Gecen senelerde firmalar 43'' ve 50'' modellere 100hz desteği koyarlarken 2020 modellerinde nedense 43'' ve 50'' gibi o desteği koymamışlar.

Bu arada Samsunglar da görüntü ayarlarında yer alan uzman ayarları diye kısım var onun içerisinde görüntü netliği ayarları var. Onun içinde de Led Net Hareketli görüntü diye bir ayar var o ayarı otomatik diye seçince çok güzel oluyor izlenen içerikler. Alan derinliği farkı oluşturuyor ve izlenen içeriklere hafif 3D havası veriyor. Çok güzel oluyor öyle fakat 60Hz (50Hz) TV'lerde hareketli sahnelerde görüntü çoklama diye bir olaya yol açtığı için maalesef 60hz TV'lerde o ayarı genelde kapalı tutmak zorunda kalınıyor.

|
    |

• Yüzbaşı
    280 Mesaj

Perdeye yaklaşıncaya sonuç gayet başarılı. BENQ W2700 native 4K verebilen bir cihaz. 4K içerikle izleyince gerçekten başarılı bir sonuç veriyor. Sonu hiçbir zaman yok. 60-70 bintl’ye satılan hem tv hemde projeksiyonlarda düşünüldüğünde 10 bin tl civarındaki ürünlerle birebir kıyas yapmak mutlaka adil olmayacaktır. Kullanıcı deneyimi açısından yaşattığı his bu nokta önem arz ediyor. Beklentiler doğrultusunda değerlendirmek tabii ki çok önemli.. Uzun süre yaptığım araştırma sonucu pj ile devam etmek beni mutlu ettiği için belki insanlarda bir farkındalık oluşabilir diye yazmak istedim :)

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Cancer Clinical Trials
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.