Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

5 sn
13.434
Cevap
219
Favori
118.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1063
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 4 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 222
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (794 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (603 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (269 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5378 mesaj) Mobil (4670 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (1007 mesaj) Uygulama (2698 mesaj) (32 mesaj)
  • @
16 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
79. Sırada  bugün en iyi #25
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    764 Mesaj

Teknosada başvurumu beraber yaptığımız satış görevlisi arkadaşa belirtmiştim kartın geldiğini ve kullanmamam gerektiğini, o da “haklısınız onu genel merkeze belirtmemiz lazım” demişti.

En son bi mesaj daha geldi ....’nın mailine istinaden başvurunuz reddedilmiştir diye.

Bu aradaki birkaç gün içerisinde kartı aktifleştirip kullanabilirdim ama hiç yeltenmedim bile 😄
    |
    |
    gokaykac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15200 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Kesinlikle dogru tespit The Aeronauts filminde daha once hdr10+ ikonu cikiyordu ancak su an çıkmıyor, ve dunya uzerinde bu problemi yasayan kisilerde var samsungun disccusion forumlarina yazmislar ama malesef samsung buna hic bir sekilde cevap yazmamis.

Netflixte sorun yok hdr ikonu gozukuyor ancak amazon malesef sorunlu..

Hocam sorun amazon kaynaklı sanırım TV değil. Bende QE80T değil ama aynı sürüm güncelleme olan QE60T var. Ben o filmi izlediğimde ve söz konusu güncelleme sonrası gecenler de bir sebeple tekrar baktığımda film tam ekran ve HDR10+ logosu var ve görüntü cam gibiydi. Şimdi siz o filmde hdr+10 çıkmıyor diye yazınca tekrar baktım film tam ekran değil üst ve altta siyah şeritli yani sinemaskop olarak açıldı. Görüntü kaliteli fakat önceki gibi cam gibi değil ve HDR10+ logosu da çıkmadı.

Amazon kaynaklı görünüyor sorun. TV'lerden değil. Birinci fotoğrafta filmim kalitesini çekip göstermek istedim ikincide de üst ve altta yer alan siyah yerleri. Bu film böyle değildi 2 gün öncesine kadar. Birinci fotoğrafta görünenden daha kaliteli idi ve ikinci fotoğrafta görünen siyah şeritler yoktu. Film tüm TV ekranını kaplıyordu. Amazon bariz değiştirmiş içeriği ama sayfasında film hala HDR10+ gibiymiş görünüyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/bd/62/d8/bd62d87385dd95cc67de712a951dd67d.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/09/f9/29/09f9294f066f3fa7878a48191300fba1.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 12 Şubat 2021; 12:4:34 >

• Yüzbaşı
    598 Mesaj

HDR ibaresi olan hiçbir içerik tv de hdr I tetiklemiyor birkaç gün öncesine kadar hdr10+ yı kullanan tek platformdu bırakın 10+ yı HDR kalmamış 😀 güncelleme falan da yok.

Amerika Samsung forumunda da benzer sorunu yaşayan çok Amazon yardımcı olmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokaykac -- 12 Şubat 2021; 19:44:56 >
    |
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15200 Mesaj

Amazon sayfaları değiştirmeden içeriklerin kalitesini ve görüntü formatını değiştirmiş. Sayfaya giriyorsun HDR görünen film HDR olmadan çalışıyor. Tüm ekranı kaplayan filmler siyah şeritli formata dönüşmüş. Amazon cidden saçma sapan işler yapmaya başladı

|
    |
  • Yarbay
    6275 Mesaj

Bende ilk hdd bağladığımda sorunsuz oynuyorlardı sonradan desteklenmeyen dosya biçimi demeye başladı. Hdd yi bilgisayara bağladığımda 2TB hdd raw görünüyordu. Biraz uğraşla 1 günde geri ntfs yaptım. Sanırım tv hdd sıkıntısı yaşatıyor. Korkudan hdd takmıyorum artık flash belleğe filmi atıp onunla çalıştırıyorum. Veya evde Plex Media sunucusuna bağlayıp tv den o şekilde açmak zorunda kalıyorum. Elimdeki Rasberry Pi4 dü bu iş için kullanıyorum hem torrentten filimleri indiriyor hemde tvde anında inen filimleri izleyebiliyorum. Plex için bilgisayarınızıda server olarak kullanabilirsiniz.
    |
    |
    Steelbow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    951 Mesaj

Merhaba arkadaslar,

Panasonic 55vt50 3d plazmadan 4k tv ye gecis yapacagim. Uydu alici olarakda vu solose v2 enigma2 cihaz kullaniyorum. Kanal gecisleri, goruntu kalitesi son derece iyi yazilimlarla izliyorum.Nividia shield tvbox4k kullandigimdan, 4k icin Qled, sony 55xf arasinda kaldim. Sony kanal gecisleri cok yavas bilgisi var. Qled 55 lerin, 60 ve 70t leri hakkinda 2 sorum olacak.

1-butun dahili uydu alicili tv lerde var isaretli ama hicbirinde 4k uydu alici yazmiyor, neden?

2-uydu alicilarinda bir isletim sistemi var, ornegin, mips,arm,alwinner gibi, bu tvlerin hicbirinde uydu alici islemciinden bahsetmiyor, bu da ayri bir eksiklik. Kanal gecis hizlarini etkileyen en onemli sorun. Qled55inc 60 ve 70 t kanal gecis hizlari nasildir? Kanal listesini pc den hazirlayip, usb ile yukleme yapabiliyor muyuz?

Bu dogrultuda 55 inc qled 50 60 70 arasinda 70 pahali geldi, ama sorunu az olanda o gibi, oneriniz nedir., tesekkurler

• Yüzbaşı
    598 Mesaj
    Tv plus I kaldırmışlar uygulama marketten biz sorunlar çözülsün diye beklerken komple ortadan kaldırmışlar 😄
  • Yarbay
    15200 Mesaj

4k tv alıcısı yazmasına gerek yok ondan yazmıyor. Adı üstüne 4k tv. Uydu alıcısı da normal olarak 4k zaten.

Tv'lerin kendi işlemcisi var zaten. Uydu yayınları sırasında da doğal olarak o işlemciyi kullanıyor. Mesela Samsung Qe60ta da Quantum adında işlemci var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BILGILI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    Herkese merhaba
    Yaklaşık 4-5 ay önce 55 q80t aldım.
    Aldıkdan sonra yorumlara bakıyorum :)

Tv den oldukça memnunum.

Birçok kullanıcının aksine dinamik modda kullanmıyorum

Film modunda parlaklık 30 da kullanıyorum çünkü aşırı parlaklık göz acıtıyo, baş ağrısı yapıyor ve renkler de çok patlıyor. (2,5 mt mesafeden izliyorum)

Parlaklık - 30
    Konstrat - 40
    Netlik - 0
    Görüntü netliği ayarı kapalı
    Yerel karatma - std
    Kontrast iyileştirici - düşük
    Renk tonu - kırmızı2

Hdr içeriklerde parlaklığı ve kontrastı 45 de kullanıyorum çünkü hdr da parlaklık yetersiz kalabiliyor.

Ayrıca tv nin kendi netflix uygulamasında hdr kalitesi oldukça kötü.

Ps5 üzerinden farklı bir kaynaktan netflix i denediğimde gözle görülür netlik farkı ortaya çıkıyor.

Tv de konsol kullanan arkadaşların oyun modunu otomatiğe aldıktan sonra oyun motion plus ayarları içinden oyun motion plus ı kapatmalarını öneririm.

Kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim herkese iyi forumlar.
    |
    |

• Teğmen
    106 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, daha önce yazılmıştır ancak aramam uzun olur diye tekrar sormak istiyorum. Q70T için güzel bir görüntü ayarı yapan varsa değerleri paylaşabilir mi? Samsung'un kendi dinamik, doğal ve standart ayarlarında bile gerek YouTube, gerek Prime Video'da kalite bozukluğu can sıkıyor.

• Binbaşı
    1408 Mesaj

Dostum amazon sacmalamis o zaman, bedeli odenen bir urunu sozlesmeye aykiri sekilde içeriği degistiremez, degistirecekse kullanıcıya bilgi vermek zorunda diye biliyorum, globaldeki kullanicilar su an bu konudan muazzam sikayetci.

Umarim amazon teknik bir sorun yasiyordur ve kisa zamanda halleder aksi durumda iptal edecegim.

|
    |
  • Yarbay
    15200 Mesaj

Umarım düzelir ama amazon son dönemde çok saçma sapan işler yapıyor. Mesela bu büyük indirim dönemlerinde amazon türkiye millete yanlış ürünler gönderip duruyordu. Vatandaşın biri tuvalet kağıdı almış ama onun yerine usb gelmiş. Usb alana tuvalet kağıdı gitmiş. Üstelik farklı şehirlerde filan insanlar. Sıfır ürünler yerine daha önce açılıp iade ürün göndermişler. Satıcı da amazonun kendisi. Amazondan satış yapan şirketler olsa hadi olabilir derim ama satıcının direk kendisinin olduğu ürünlerde bu tarz sorunlar garip

Bir de ben prime üyelik ödemelerimi sanal kartla yapıyorum. Gecen ay karta para atmayı unutmuşum ve 21 Ocakta üyeliğin durması lazımdı ama nasıl olmuşsa 21 Şubata kadar üyeliğim uzatılmış. 1 ay bedava üyelik vermişler sanırım.

|
    |
    eternalsun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    33 Mesaj

Samsung Amerika sitesinde Neo Qled satışları başladı. O siteden girip q95T ile neo Qn90 nın fiyatı kıyaslayabilirsin. Bende senin gibi alıcam ama bekliyorum. Hem led teknolojisi hem işlemciler değişiyor. Ürünlerin özelliklerini samsung amerika sitesinden inceleyebilirsin
    |
    |
    Steelbow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    951 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sadays

hayırlı olsun inşallah bilinçli bir araştırma sonucu almışsınızdır native 4k lazer sonyler bile qledlerle boy ölçüşemez HDR görüntüde

kullanım amacıyla alakalı projeksiyon işi biraz daha ve native 4k olmayınca perdeye biraz yaklaşsanız anlarsınız görüntünün 4k olmadığını gerçi tüm tv yayınları 1080p iken ekran büyüklüğü de gözönüne alındığında pekala tercih edilebilir orası da ayrı

Alıntıları Göster

Selamlar, sadays üstad, nvidia shield bölümünden BILGILI,

bildiğiniz üzere elimde nvidia shield tv2017box var.

vu solo se v2 e2 uydu alıcı kullanıyorum.

tv- panasonic vierra 3d 55VT50 plazma

bazı 4k yayınlar ve uydu kanalları için artık 4k tv ye geçiş yapayım dedim.

elimde ki ürünleri satışa koydum, bu arada da 55 inç tv incelemelerini irdeledim.

sony 55xf59005 ve samsung 55 inçlerden t60 üzerinde yoğunlaştım.

elimde zaten nvidia olduğundan sony kalite olsa da android kısmına para vermek düşüncesi yok.

Samsung modellerinden de para limitim 7.000 tl yi geçmesi zor bu nedenle; aslında gönlümde 70t olmasına rağmen 55 inçin 60t modelini ürünleri satabilirsem alayım diyorum,

bu konuda sizin ve 60 t kullanıcılarının teknik kullanım yorumlarını bekliyorum.

Özellikle kanal geçiş hızları konusunda,

kullandığım e2 uydu alıcı ile sıkıntısız hızlı ıptv ve uydu kanallar izlemesi yapıyorum ama uydu alıcı 4k değil, extra 4k uydu alıcısına da para ayıramam,

bu konular ışığında önerilerinizi beklerim.

teşekkürler

• Binbaşı
    1408 Mesaj

Dostum durum tr amazonla ilgili degil globalde de durum ayni, global forumlarda da baslik actim bi ton insan sikayetci :)

|
    |
  • Yarbay
    10926 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

Selamlar, sadays üstad, nvidia shield bölümünden BILGILI,

bildiğiniz üzere elimde nvidia shield tv2017box var.

vu solo se v2 e2 uydu alıcı kullanıyorum.

tv- panasonic vierra 3d 55VT50 plazma

bazı 4k yayınlar ve uydu kanalları için artık 4k tv ye geçiş yapayım dedim.

elimde ki ürünleri satışa koydum, bu arada da 55 inç tv incelemelerini irdeledim.

sony 55xf59005 ve samsung 55 inçlerden t60 üzerinde yoğunlaştım.

elimde zaten nvidia olduğundan sony kalite olsa da android kısmına para vermek düşüncesi yok.

Samsung modellerinden de para limitim 7.000 tl yi geçmesi zor bu nedenle; aslında gönlümde 70t olmasına rağmen 55 inçin 60t modelini ürünleri satabilirsem alayım diyorum,

bu konuda sizin ve 60 t kullanıcılarının teknik kullanım yorumlarını bekliyorum.

Özellikle kanal geçiş hızları konusunda,

kullandığım e2 uydu alıcı ile sıkıntısız hızlı ıptv ve uydu kanallar izlemesi yapıyorum ama uydu alıcı 4k değil, extra 4k uydu alıcısına da para ayıramam,

bu konular ışığında önerilerinizi beklerim.

teşekkürler

Alıntıları Göster

kardeşim tvler konusunda daha uzman arkadaşlar cevaplar ben biraz teknik konularda konuşuyorum ama xf9005 bence q60tden iyidir ama ikisini de görmüş arkadaşlar cevaplasın

|
    |

• Yarbay
    6275 Mesaj

Aynen, yüklü olan uygulamayıda açmayıp sildiriyor. Böyle saçmalık olamaz. Samsung harbiden Türk kullanıcılarını umursamıyor.
    |
    |
  • Yarbay
    2119 Mesaj

Sizin afaki olarak turkiye satis fiyati beklentileriniz nasildir 2021 serisi tepe 2-3 modeli icin?
    |
    |
    techno.33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    33 Mesaj

Q80T amerika da 1000 dolar. Burada 10 bin lira civarı. Ama amerikadaki modellerin yenileme hızı bizim buradakilerden farklı. Q90T 240 hz yazıyor bilgilerinde. QN85A modeli 1600 dolar. Yani yuvarlak hesap burada da 16 bin civarına satarlar heralde. Ama buraya QN80A modeli gelir büyük ihtimal. O model de one connect yokmuş. O yüzden fiyatı daha makul olur.

|
    |
    eapantherea kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2119 Mesaj

Her iki neo qled modelde de solarcell remote konulmus, bu cok hos olmus.. Tr de de qn85a bu sekilde oneconnect-solar remote ile gelmis olursa, bir 12-13 bin bandinda da olursa gayet bol satis yapar diye dusunuyorum fakat 16000₺ olursa biraz fazla gelir bana (sahsi kanaatim)
    |
    |
    techno.33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
konkasör
Bitcoin Alım Satım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.