Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fiyatından dolayı galiba 100HZ pek göremiyorum. Büyük ekranlarda da 100HZ önerilmekte. 55 inç veya 58 inç olacaksa mutlaka 100HZ mi olmalıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Arkadaslar selamlar, Q80t'ye gelen 1460 guncellemesinden sonra başıma gelen bir şey var, biliyorsunuz Amazon Prime Hdr10+ içerikler yayinliyor bu güncellemeden önce Amazon Prime'da Hdr10+ icerikli filmleri izlerken hizli ayarlarda Hdr10+ ikonu çıkıyordu ancak 1460 güncellemesinden sonra malesef artik Hdr10+ ikonu çıkmamaya başladı bu durumu yaşayan var mı? Bunun çözümü nedir bilen var mı?

Dediğiniz güncelleme tüm samsung modellerine gelen bir güncelleme. Daha önce o iconun çıktığı içeriklerle mi baktınız yoksa başka içeriklerle mi çünkü amazonda HDR destekli denen bazı içerikler HDR destekli değil.

Mesela The Aeronauts isimli bir film var onu açarsanız HDR10+ iconu çıkıyor ama Snow White & The Huntsman isimli filmde HDR denmesine rağmen o filmi açarsan HDR iconu kesinlikle çıkmıyor.

Amazon'un HDR içerik dediği bazı içerikler HDR değil. Belki size de böyle bir durum denk gelmiştir. Yok daha önce açtığınızda HDR iconu çıkan içerikte o icon çıkmıyorsa o zaman bir sorun var demektir.

• Ekran boyutu ile alakası yok Hz aslında. İzleyeceğiniz içerikler 100hz desteği istiyorsa veya 100hz desteği sunuyorsa 100hz şart. Bir de yeni nesil konsol kullanılacaksa 100hz tercih edilmesi mantıklı.

Şuan 100hz destekli pek içerik yok ama uzun vadede olacaklar. PS5 gibi konsollarla oyun oynayacaksanız 100hz tercih edebilirsiniz. Gecen senelerde firmalar 43'' ve 50'' modellere 100hz desteği koyarlarken 2020 modellerinde nedense 43'' ve 50'' gibi o desteği koymamışlar.

Bu arada Samsunglar da görüntü ayarlarında yer alan uzman ayarları diye kısım var onun içerisinde görüntü netliği ayarları var. Onun içinde de Led Net Hareketli görüntü diye bir ayar var o ayarı otomatik diye seçince çok güzel oluyor izlenen içerikler. Alan derinliği farkı oluşturuyor ve izlenen içeriklere hafif 3D havası veriyor. Çok güzel oluyor öyle fakat 60Hz (50Hz) TV'lerde hareketli sahnelerde görüntü çoklama diye bir olaya yol açtığı için maalesef 60hz TV'lerde o ayarı genelde kapalı tutmak zorunda kalınıyor.

• Perdeye yaklaşıncaya sonuç gayet başarılı. BENQ W2700 native 4K verebilen bir cihaz. 4K içerikle izleyince gerçekten başarılı bir sonuç veriyor. Sonu hiçbir zaman yok. 60-70 bintl’ye satılan hem tv hemde projeksiyonlarda düşünüldüğünde 10 bin tl civarındaki ürünlerle birebir kıyas yapmak mutlaka adil olmayacaktır. Kullanıcı deneyimi açısından yaşattığı his bu nokta önem arz ediyor. Beklentiler doğrultusunda değerlendirmek tabii ki çok önemli.. Uzun süre yaptığım araştırma sonucu pj ile devam etmek beni mutlu ettiği için belki insanlarda bir farkındalık oluşabilir diye yazmak istedim :)

• TV Almayı düşünüyorum 55Q80T yada 55Q95 arasındayım ancak 2021 modellerde mart ayı gibi çıkacak deniyor. Fiyatları nasıl olacak, beklemek mantıklı mı karar veremedim?

Şu an 55Q95 12500 civarında, neo led serisi bu fiyatlardan mı çıkar yoksa daha yüksek mi olur.

Sizce beklemeli miyim?

• Q8 Q9 Q95 almak isteyen arkadaslar siddetle tavsiyemdir philips 65oled935+ i bi teknoloji magazasina girip gorsunler.. elimde samsung 65Q9fn 2018 model philips 65oled935+ 2020 model sifir garantisibaslamadi henuz.. 65ks9500 2016 model tv ler var..cihazlarin 2 sini satacagim..side by side oyun haric ne isterseniz karsilastirabilirim... oyun konsolum yok 2 yil once biraktim..sormak istedikleriniz olursa seve cvplarim..ama youtube 4k hdr oyuncularin paylastiklari videolari yan yana oynatibilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdance18 -- 9 Şubat 2021; 5:55:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdance18

Q8 Q9 Q95 almak isteyen arkadaslar siddetle tavsiyemdir philips 65oled935+ i bi teknoloji magazasina girip gorsunler.. elimde samsung 65Q9fn 2018 model philips 65oled935+ 2020 model sifir garantisibaslamadi henuz.. 65ks9500 2016 model tv ler var..cihazlarin 2 sini satacagim..side by side oyun haric ne isterseniz karsilastirabilirim... oyun konsolum yok 2 yil once biraktim..sormak istedikleriniz olursa seve cvplarim..ama youtube 4k hdr oyuncularin paylastiklari videolari yan yana oynatibilirim

yeriniz neresi

• aksu01 kullanıcısına yanıt
    Istanbulda esenyurt mehmet akif ersoy mah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steelbow

TV Almayı düşünüyorum 55Q80T yada 55Q95 arasındayım ancak 2021 modellerde mart ayı gibi çıkacak deniyor. Fiyatları nasıl olacak, beklemek mantıklı mı karar veremedim?

Şu an 55Q95 12500 civarında, neo led serisi bu fiyatlardan mı çıkar yoksa daha yüksek mi olur.

Sizce beklemeli miyim?

Kim diyor mart gibi hocam. Hangi yetkiliye sorsam yaz gibi diyor. Geçen senede öyle gelmiş sanırım. Pandemiden dolayı gecikmeler kesinlikle olacak gibi. Paran varsa Q95T, yoksa Q80T al devam et.

• cengiz-83 kullanıcısına yanıt

Kart değişti dediğin gibi olmadı.Ana merkez aradı bana yaptıkları teklif kartı değişelim 1.000 tl mağduriyet parası verelim dediler.Zaten kart değişti olmadı dedim🤣 hem de para istemeden.(Bunlar acaba alt servisin yaptığını okumadılar mı?)Alt servise gittim durumu anlattım..değişen kartı bana neden ana merkez tekrar teklif ettiğini söyledim.onların son kez bir defa daha aradıklarımın prosedür olduğunu söylediler.Neyse ben ana merkeze komple cihaz değişimi istedim.tama dediler Bekliyoruz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdance18

Q8 Q9 Q95 almak isteyen arkadaslar siddetle tavsiyemdir philips 65oled935+ i bi teknoloji magazasina girip gorsunler.. elimde samsung 65Q9fn 2018 model philips 65oled935+ 2020 model sifir garantisibaslamadi henuz.. 65ks9500 2016 model tv ler var..cihazlarin 2 sini satacagim..side by side oyun haric ne isterseniz karsilastirabilirim... oyun konsolum yok 2 yil once biraktim..sormak istedikleriniz olursa seve cvplarim..ama youtube 4k hdr oyuncularin paylastiklari videolari yan yana oynatibilirim

935in fiyati nedir hocam

• 65 935 i 65 805 fiyatina vericem..daha 2 haftalik cihaz kutusundan cikan bir naylon bile atmadim..faturasi var 2 yil garantili.. faturada kaca aldigimida gorursunuz.. sifir niyetine alicaksiniz.. 805 le ses goruntu olarak ciddi fark var..ikisinide cok inceledim almadan once.. ayrica biliyosunuz bu is sans isi falsolu paneller cikabiliyo her markada..kismet bu kusursuz cikti ne piksel hatasi nede baska bisey..gelip gonul rahatligiyla dilediginiz kadar test edebilirsiniz..
  • Bu aralar Televizyon arıyorum fakat aklımda birçok soru işareti var. OLed de ekran yanması sorununu olduğu söyleniyor. Aynı durum samsung da QLed için de geçerli mi acaba. Birde hangi panelli kullanıyorlar acaba

• 58 ekran tv bakıyorum 58Q60T denk geldim ama panel 50hz herhalde başka tavsiyeleriniz varmıdır 7-8k arası. teşekkürler.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Kesinlikle dogru tespit The Aeronauts filminde daha once hdr10+ ikonu cikiyordu ancak su an çıkmıyor, ve dunya uzerinde bu problemi yasayan kisilerde var samsungun disccusion forumlarina yazmislar ama malesef samsung buna hic bir sekilde cevap yazmamis.

Netflixte sorun yok hdr ikonu gozukuyor ancak amazon malesef sorunlu..

• Arkadaşlar geçen yazdım ama gören olmadı sanırım, 65q80t kullanıyorum, ekran koruyucu öneriyormusunuz?
    TV yi kuran servis 750 TL civarında bir tutar ile yapabileceğini söyledi, görüntü kalitesi bozluyor mu? Küçük bir kızım var, tv ile işi yok burdu kırdı da ama bilemedim
  • Merhaba arkadaşlar, geçenlerde q80t aldım, parakart kampanyası için başvurmuştum ama reddetmişler. Sebep olarak da kurulum belgesinde televizyonun seri no. sunun bulunmadığı yazıyor gönderdikleri red mesajında. Ancak seri no yazıyor. Kuruluma gelen samsung elemanı elle doldurdu. Zaten red mesajını bile saat 19.59 da atmışlar ve 20.00 da müşteri temsilcisi çağrı hattı kapanıyor. Bunu bile hesaplamışlar. Çağrı merkezine ertesi gün ulaştım, dalga geçer gibi fotoğrafta seri no.nun belli olmadığını bu sebeple reddedildiğini söylediler. Kampanya başvuru formlarına yüksek çözünürlüklü foto yüklenmesine izin vermiyor, geçersiz dosya olarak kalıyor. Bu nasıl kurumsal firma anlamadım. Hiç tahmin etmezdim böyle küçük hesaplar yapacaklarını. Samsung gibi kurumsal bir firmanın 600TL için böyle oyunlara başvurmasını beklemezdim. Şikayetvar'a baktım, aynı durumdan muzdarip bir sürü kişi varmış. Aranızda aynı durumu yaşayan/konu hakkında bir fikri olan varsa çok sevinirim. Değilse de haber vermiş olayım, iki kere düşünün Samsung almadan önce derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profx -- 10 Şubat 2021; 22:57:25 >

• profx kullanıcısına yanıt
    Yanlış yapmışlar ama En azından cevap vermişler 3 ayı geçti ne mesaj var ne bilgi 😄
  • 55Q80T aldım bugün kurulumu yapıldı ancak hard diskim de bulunan filmleri oynatmıyor. Bunun bir yolu yokmudur? Başka bir player yüklemek gibi? 2011 model eski tv'de her formatı oynatırken 2020 model 10000 TL verdiğim tv'nin oynatmaması çok saçma. Çok büyük hayal kırıklığı oldu benim için, salonumda film kolleksiyonu mu izleyemeyecek miyim şimdi?

• Steelbow S kullanıcısına yanıt
    USB yi mi görmüyor
    Filmleri mi görmüyor
    Filmleri mi açmıyor Nasıl bir hata veriyor
    Flash formatınız nedir
    Filmlerin uzantısı nedir
  • 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.