Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (563. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Saint2 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hz değeriyle konunun ne alakası var hocam? artı sizin kullanım amacınız beklentiniz insanlar için önemsiz..çakma hz japon kore samsung gömmeye geldiyseniz hiç birbirimizi yormayalım ama eğer xh90 modelinde sorun yok diyorsanız xh90 konusundaki insanların hepsi yalancı demekki kullandıkları cihazı kötüleyip zevk alıyorlar :) motion konusundan işi japon koreye oyun moduna bana göre gereksize getirdiniz konumuz bunlar değilki..neyse muhtemelen xh90 kullanıyorsunuz kargaya yavrusu şahin misali dediğiniz gibi olsun...

• birde derin siyahla karartma performansı bambaşka şeyler..yani bloomingin siyah performansıyla bir alakası yok tamamen sony nin tercihi..

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hz değeriyle konunun ne alakası var hocam? artı sizin kullanım amacınız beklentiniz insanlar için önemsiz..çakma hz japon kore samsung gömmeye geldiyseniz hiç birbirimizi yormayalım ama eğer xh90 modelinde sorun yok diyorsanız xh90 konusundaki insanların hepsi yalancı demekki kullandıkları cihazı kötüleyip zevk alıyorlar :) motion konusundan işi japon koreye oyun moduna bana göre gereksize getirdiniz konumuz bunlar değilki..neyse muhtemelen xh90 kullanıyorsunuz kargaya yavrusu şahin misali dediğiniz gibi olsun...

Konudan ne kadar bilginiz olduğunu anlamış olduk sanırım.hz kare akış hızıdır tvde 60hz 60kare/sn 120hz 120kare/sn gibi.motion da bu değerleri yükseltir.normal uydu yayınları 60hz dir. Sen motion ile oynadığın zaman bu hz değerini yapay olarak yükseltmiş olursun.ve görüntüye akıcılık sağladığını sanarsın ama yapaylıktan başka birşey elde edemezsin.ikinci konu blooming sony’nin tercihi değildir blooming dimmingte kullanılan zone sayısıyla orantılıdır.karartma noktası sayısı ne kadar çoksa o ekranın o kadarlık kısmında daha iyi siyah bölgeler elde edersin ama burada görüntü işlemci üzerindeki siyah algoritması da etkendir. Yani işlemci ile arka ledler ne kadar koordineli çalışırsa o kadar iyi sonuç alırsın.Son olarak xh90 değil w905 kullanıyorum. İstersen araştırabilirsin nasıl bir tv olduğunu.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 10 Kasım 2020; 1:8:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Spitz kullanıcısına yanıt

hocam sizin daha neyin ne olduğundan haberiniz yok zone sayısı aynıda olsa azda olsa nasıl çalışacağı algoritma ile alakalıdır..yani iki aynı zone sayısına sahip tv de karartmayı farklı algoritmalarla yaptırırsanız yine birinde black crush diğerinde blooming görebilirsiniz..hz değerleriyle ne alakası var derken bahsettiğiniz çakma hz değerlerinin konumuzla ne alakası olduğundan bahsediyorum..sizin bana anlattığınız kare ekleme vs durumları ben bu forumda yıllardır yazıyorum zaten profilim açık bakabilirsiniz..adam ister kare ekler yapay akıcı izler ister eklemez orjinal halinde izler bir tv bunu düzgün şekilde yapıp ekranda hatasız göstermedikten sonra sorunludur kaldıki tek sorun kare eklenincede yaşanmıyor dediğim gibi siz bi xh90 konusuna göz atın  

• Spitz kullanıcısına yanıt

bu zone algoritma konusununda canlı örneğini söyliyim size xf90 ve q70r modelleri 48 ve 50 bölgeye sahipler ikiside açında aradaki blooming yada karartmanın farkına bakın ne demek istediğimi anlarsınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

bu zone algoritma konusununda canlı örneğini söyliyim size xf90 ve q70r modelleri 48 ve 50 bölgeye sahipler ikiside açında aradaki blooming yada karartmanın farkına bakın ne demek istediğimi anlarsınız..

Hocam siyah algoritması,ledlerin dizilimi,panelin kalitesi hepsi birer etken bunların.birini doğru yapmadığın zaman tüm sistem zarar görmüş oluyor.zone sayısı da blooming için bu etkenlerden biri işte.kararma noktaları ne kadar fazla ve birbirine yakınsa noktalar arası geçiş o kadar yumuşak olur dolayısı ile blooming olayı azalır.yani bire bir zone etken değil evet.bir bütünün parçaları. Yani şöyle düşün atıyorum algoritma iyi zone sayısı düşük,elinden geldiği kadar blooming’i önler.zone yüksek algoritma kötü yine blooming olur.algoritma iyi zone sayısı yüksek o zaman oled kadar iyi sonuç alırsın işte örnek xe93. Motion olayı için son birşey daha söyleyeyim.kendi kullandığım tv mesela digiturk’te motion u açtığım zaman absürt ve ghosting benzeri görüntüler olurken.yine turkcell tvde böyle bir problem yok.hangi motion seçeneğini seçersem seçeyim kusursuz şekilde gösteriyor. Burada kaynak ta önemli bişey.Xh konusundaki arkadaşa ben o zamam yardımcı olmaya çalıştım. Farklı bir kaynaktan dene diye ama çok üzerinde durmadı sanırım. Çünkü birtek o arkadaşta duydum bu problemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 10 Kasım 2020; 9:2:24 >

• 58q60t alinir mi 7bin tl ye

• Merhaba 55Q95T almayı düşünüyorum, duvara asarak kullanıcağım. Özelliklerinde yazan duvara sıfır askı aparatı uyumlu diye, fakar stoklarda bu askı aparatı yok veya çok pahalı. Başka askı aparatı uyumlu mudur birde kullandığınız varsa model yazabilir misiniz teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmkrt

Merhaba 55Q95T almayı düşünüyorum, duvara asarak kullanıcağım. Özelliklerinde yazan duvara sıfır askı aparatı uyumlu diye, fakar stoklarda bu askı aparatı yok veya çok pahalı. Başka askı aparatı uyumlu mudur birde kullandığınız varsa model yazabilir misiniz teşekkürler.

Hocam çoğu aparatla uyumlu, mediamarkt veya başka bir teknoloji mağazasına gidip temin edebilirsiniz. Söylediğiniz zaman doğrudan yönlendirirler zaten...

• 65Q70R kullanıcısıyım ve TV'den çok memnunum. Yalnız bende 1 aydır sadece Netflix ve Amazon Prime da altyazı ve bazı sahneler de rahatsız edici boyutta ışık artışı veya azalışı oluyor. Konuyu baya tarattım. Bu konudan başka muzdarip olanlar da olmuş. TV menüsünden (mavi menüden) şimdi hatırlayamadım ilk olanı off yaptım. Fakat aynen başka bir arkadaşta da olduğu gibi Local Dimming o menü de bende yok. Muhtemelen güncellemeler de kaldırılmış olabilir bilemiyorum. Buna bir çözüm bulundu mu acaba ?

Kalibrasyon vs hepsini denedim. Sadece Local Dimming düşük yaparsam fazla dikkat çekmeyen bir moda geliyor ama o zamanda TV çok kararıyor. Geçen sene almıştım TV'yi 1 yıl oldu. Ve dediğim gibi sadece 1 aydır yaşıyorum bu sorunu.

• Dün gelen güncellemeyi de yaptım ama değişen bir şey olmadı  

• 12. Ekim de bu mesaj gelmişti. Samsung Büyük Tv Günleri 1259*** nolu kampanya basvurunuz incelemeye alinmistir. Sonuclandigindan bilgilendirme yapilacaktir. B043

Bugün de kart teslim edildi. Ne yapmam gerekiyor bu aşamadan sonra. 750 TL lik bi indirim olacaktı ve tek kart geldi bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan104 -- 10 Kasım 2020; 15:4:42 >
  • Arkadaşlar birde ben bunu kullanıp laptop almak istesem internet üzerinden nasıl olacak. Kredi kartımlada kalan kısmı almak istesem nasıl yapabilirim

• Beyler yarın tv kurulacak benim hangi testleri yapayım ölü piksel ,mining filan link var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • skymasterrr kullanıcısına yanıt

Ne almıştınız hayırlı olsun sizi almadı sanıyordum takip etmemişim

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim 55q80 aldım

• Bence bu kadar çıkmışken 1-2 bin için istediğiniz tvden vazgeçmeyin eğer sony beğeniyorsanız onu alın . q70 de ucuz bi tv değil ondan dedim.ben samsungun artılarını beğendiğim için samsungu seçtim.

Sorması ayıp kaça aldın

Şu Testleri Yaptırın

Ekrandan Koyu Kahverengi,Bütün Ekranı Komple Kaplayan Dikey,Yatay 100 Lerce,Izgara Şeklinde İzler Görüyorsanız Geçmiş Olsun 

Samsung Buna Israrla "Normal "Diyor" Çok Yaygın Canavarımsı 1 Sorun.

Bunuda Servisle Test Edin,Arka Işık Izgarasını Görmesin İnşallah,Bu Resimdeki Gibi,Bunlar Çok Önemli Keyifli Ve Huzurlu Tv Seyri İçin.

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.