Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (562. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (7 Mobil) - 5 Masaüstü7 Mobil5 Android
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Q80 açıkçası beni biraz düşündürüyor. Çünkü silmek kadar basit birşey soruna neden açıyorsa o kadar para verip almak pek mantıklı gelmedi bana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_hayaller

Q80 açıkçası beni biraz düşündürüyor. Çünkü silmek kadar basit birşey soruna neden açıyorsa o kadar para verip almak pek mantıklı gelmedi bana.

Samsung kullanmadığım için çok net bişey diyemem ama sonyde kefil olabilirim.tvden az çok anlarım bir serinin genelinde birden fazla problem varsa o cihaza çekingen yaklaşıyorum açıkcası.xh90 da banding probleminden bshsedenler var mesela ama bir tek bu sorun görünüyor şimdilik oda tüm hepsinde yok.ama samsung tarafında dse,banding,oyun modunda mor ghosting sıkça bahsedilen şeyler.o yüzden karar vermek zor. Belki kısa vadede update gelir çözülür bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 8 Kasım 2020; 23:59:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece banding de değil blooming sorunu da var hatta bur kac mesaj önce bir arkadaş iade edip q80t aldım yazdı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

sadece banding de değil blooming sorunu da var hatta bur kac mesaj önce bir arkadaş iade edip q80t aldım yazdı

Hocam blooming olabilir ne kadar kabul edilebilir olduğu önemli..zifiri karanlıkta izlemedikten sonra blooming affedilebilir bir kusur benim nazarımda. Odada ışık varsa yada bias kullanılıyorsa zaten blooming’i o kadar hissetmezsin.bunu tvyi aklamak için söylemiyorum.bu beklenti meselesi.bu tvler q80-xh90 günlük kullanım ve oyun için tasarlanmış tvler. Bu tvlerden aşırı iyi siyah performansı beklemek saçma bence çünkü zone sayıları düşük zaten. O kadar pure black arıyan oled baksın zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 9 Kasım 2020; 0:13:11 >
  • Spitz kullanıcısına yanıt

X90H ın Blooming ile birlikte bence en büyük handikapı 1440p de 120 hz desteğinin olmaması.

Qled lerin tamamı bu çözünürlüğü destekliyor neredeyse. Qledlerde de görüntü işlemcisi Sony ninki kadar iyi iş yapmıyor ve mavi renk sıkıntısı mevcut.

Aslında ikisinin toplamı olması gereken bir TV yapıyor. Amaca göre alınmalı bence.

Benim gibi hem oyun oynayan hem film izleyen biriyseniz Qled daha mantıklı.

Amaç sadece film ise Sony blooming haricinde daha önde gibi.

• q80t modelinin oyun tarafında bazı sıkıntıları son güncellemeyle düzeltildi arkadaşlar, ben sırf hobi odam için 55q80t aldım, netflix/konsol ağırlıklı kullanıyorum, başlarda ciddi yazılım kaynaklı sıkıntıları vardı, şuan gayet iyi durumda...

Tv ile ilgili tavsiye yada sıkıntı arıyorsanız zaten yurtdışı kaynaklı forumlara bakmanızı öneriyorum, burada sürekli kasıtlı olarak belli markaları öven öneren tipler var, onlardan size hayır gelmez.

Açıkçası ben samsung'dan aldığım tv'lerin sıkıntılarını görmek adına, samsung'un yurtdışı forumuna bakıyorum. Sadece geçenlerde kardeşime aldığım 65tu8500 modelini çok araştırmadım, pişman oldum panelin kenarlarından içe doğru ışık sızması oluyor ve samsung hatalı ürün olarak kabul etmiyor.

Fakat q80t için genel olarak memnunum arkadaşlar, hatta ofisimin toplantı odasına 85q80t almayı planlıyorum.

Son olarak sadece ekranı silme olayına hakim değilim, ekranı silme ihtiyacı duymadım açıkçası silmekten korkuyorum :) Oyun gecelerimin elimden alınmasını istemem, sildikten sonra orada bir leke kalırsa o tv'yi gönül rahatlığıyla kullanamam :)

motion sıkıntısından hiç bahsetmediniz hocam sürekli ölü oikselli panel denk gelmesinden 4k 120hz bulanıklık sorunundan xh90 da sorunsuz bir tv değil

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

motion sıkıntısından hiç bahsetmediniz hocam sürekli ölü oikselli panel denk gelmesinden 4k 120hz bulanıklık sorunundan xh90 da sorunsuz bir tv değil

motion sıkıntısı inanırmısın hiç duymadım. hangi modda varmış? düzgün yapılmayan kalibrasyondan bile motion hatası var diyebilirsin. Bunu hangi kaynaktan izledin de karar verdin? bluray playerlamı?youtube videolarıylamı? hangi formatta izledin?

• Mu9000 ve Q80r kullanıyorum kesinlikle TV ekranı silerken kapalı olsun ve şu ürünü şiddetle öneririm. 0 sorun ve en iyisi bu

https://www.teknosa.com/philips-svc1116g10-ekran-temizleme-200-ml-mikrofiber-bez-p-125046627

hocam ne modu ne kalibrasyonu allah aşkına bana açıklarmısınız dinamik yada standart modda motion konusunda ne fark var bu iki mod arasında yada motion ayarının neyine kalibrasyon yapıyorsunuz

• 65Q80R modeli için bugün yazılım geldi uyarısı aldım ekranda ama henüz yüklemedim.

Sitesinden baktığım kadarıyla gelen yazılım versiyonu 1372.2 gözüküyor.

Bilginize...

• 1403 güncellemesi geldi benim q80tye güncelliyorum bakalım değişen herhangi bir şey var mı? Arayüz 2019 modelleri gibi hızlı olsa iyi olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam ne modu ne kalibrasyonu allah aşkına bana açıklarmısınız dinamik yada standart modda motion konusunda ne fark var bu iki mod arasında yada motion ayarının neyine kalibrasyon yapıyorsunuz

sana çok basit bişey söyleyim gerçek 120hz bir panelde. 60hz olan bir tv yayınını izlerken neden motion açıp hz'i yükseltme gereği duymuş o arkadaş bir sorabilirmisin? neye dayanarak motion kullanmış?Motion dediğin şey yapay olarak görüntü hızını arttırmaya çalışan bişey.sen 120 hz tvde neden ihtiyaç duyuyorsun böyle bişeye? Modlar üzerinde tabiki motion olarak fark var. oyun modunda tvnin çoğu ayarını kapatırken canlı modda açık. oyun moduyla canlının motion ayarları da birbirinden farklı zaten. adam normal hızda sahneler izlerken motion'u en yüksek seviyede açarsa hareketler yapay ve hızlı gelir. Şimdi olay kullanıcıdanmı yoksa cihazın yazılımındanmı onu bilemem ama böyle bir durum da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 9 Kasım 2020; 16:41:1 >

• 2 aylık Samsung 55Q95T model Tv'mi satıyorum. Yeni nesil konsollar için almıştım almaktan vazgeçtiğim için satıyorum. İlgilenen mesaj atabilir.Yer:Antalya
    Fiyat :8699 TL Az da olsa pazarlık vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BVBLİFE -- 9 Kasım 2020; 18:22:41 >
  • BVBLİFE kullanıcısına yanıt

Neden satıyorsun hocam 10 11 bin lira hatta fiyatlar daha da yükseliyor bence satmayın bundan başka tv niz var mıydı

adamlar bu özelliğimbu tv ye koymuş satarken tanıtımda reklamda teknik özelliklerde bu özellikten bahsetmiş kullanıcı parasını vererek bu özelliğe sahip olmuş kullanmak istemiş ve düzgün çalışmamış bu durumda mantıksız olan kullanıcının bu özelliği kullanmak istemesi öylemi :) sizin bana anlattıklarınızı ben zaten biliyorum artı olarak ben kendimde kapalı kullanıyorum açık olmasını önermiyorum ama bu demek değilki kullanmak istediğimde bana sıkıntı çıkaracak bende önemsemeyip sorundan saymayacağım eee daha miye o kadar reklam yapıyor x1 şöyle görüntü işler şöyle upscale yapar motionflowla pürüzsüz geçişler bilmem ne diye...hangi içerikle kullanırsa kullansın adam hiçbirisinde sorun olmaması gerekir sorun varsa vardır size önemsiz geliyor diye bu sorun olmadığı anlamına gelmez..

• 1403.1 65 Q95T Yazılımı İle 2 Saat Kadar Deneyim Ettim

Oyun Modundaki Dimming İyileştirilmiş,Siyahlar Daha Derin

İnverse Ghosting %80 Oranında Gitmiş,Ama Hala Var ,Yeşilimsi 1 İz Bırakıyor Köşelerde Kenarda Kamera Hareketinde

Ama Eskisi Kadar Göze Batmıyor Bu Sıkıntı Mevcut Hala 100%100 Düzeltmediler.

Ekrandaki Arka Led Izgarayı Görmemek İçin(90,100 Tanesi Gözüküyor) Tvnin Altına 4,5 Cm Kalınlığında Tornavida Koyduk,Tv Paneli Öne Sarkıyor,Arka Led Izgaradan Belki 1,2MM Uzaklaşsa TFT Panel (Fald Grid) %80 Oranında Gözükmüyor Arkadaşlar Gülmeyin Durum Bu Malesef Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] 

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Renkerlde,Siyahta Değişim Yok Bu Pozisyonda

Bu Arka Led Izgarayı Görmüyorsun Bu Posizyonda Sıkıntı Çözülüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 9 Kasım 2020; 21:47:21 >

• RNNN kullanıcısına yanıt

Önemsiz demedim bu problemi cidden duymadm bu cihaz için.şunuda rahatça söyleyim ki bu motion olayı japonların değil korelilerin çıkardığı bişey 50hz lik panelleri 500 600 hz diye çakmak için ürettikleri bir balon sadece.sonyde ne yapsın modaya uymak durumunda kaldı zamanında.sonradan insanlarıb gözü açıldı da şimdi şimdi gerçek hz değerlerine bakar oldular Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]  sony her zaman gerçek hz değerlerini yazdı tvlerine. 120hz 10bit full hd tvde oyun modu açmadan standart ayarda neredeyde tüm özellikler açık online oyun oynuyorum ben.ve hiçbir zaman motion açma ihtiyacı duymadım bugüne kadar.

• blue_hayaller kullanıcısına yanıt

Türkiye’de satılan q80t lerde yansıma kaplama yok dolayısıyla mavi iz kalma sorunu da yok.

maçları yandnan seyrederken banding belli oluyor.

o da bu forumda okuyunca dikkat ettim , sonra unuttum geçip gitti.

banding oled dahil birçok panelin kronik sorunu.

• 65q70t mi 65nano816 mi?

• 
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.