Şimdi Ara

Samsung önümüzdeki yıl Galaxy S serisinin fişini çekebilir! İşte nedeni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung önümüzdeki yıl Galaxy S serisinin fişini çekebilir! İşte nedeni
    Samsung tarafından piyasaya sürülen Galaxy S serisi yıllarca akıllı telefon pazarında iyi bir performans eşliğinde sınav verdi. Bu ikonik serinin çok yakında katlanabilir telefonların gölgesinde kalacağı söyleniyor.  

Ayrıca Bkz.Galaxy S23, Samsung üretimi Snapdragon 8 Gen 2 ile geliyor

Samsung ve Galaxy S arasındaki bağ kopacak mı?

Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 ikilisi muhtemelen Galaxy S serisinin tabutuna son çiviyi çakacak. Samsung Display yaklaşık on yıldır katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Samsung Electronics ise katlanabilir telefon konseptini bir standart hâline getirmek için son birkaç yıldır Galaxy Z Fold ve Z Flip modelleri üzerinde emek harcıyor. Zira katlanabilir telefon sevkiyatlarının yıldan yıla artmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Samsung'un katlanabilir telefon pazarına odaklanması göz önüne alındığında Galaxy S modellerinin amiral gemisi sıfatını kaybetmek üzere olduğu söylenebilir. Bu bağlamda 2023 yılının bu seri için son durak olma ihtimalî bir hayli yüksek.

Samsung'un katlanabilir telefonlarda yaşanan teknik arızaları ortadan kaldırması gerekiyor. DeX hizmetinin Galaxy Z Flip için üretilen yeni modellerde yer alacağı konuşuluyor.

Samsung önümüzdeki yıl Galaxy S serisinin fişini çekebilir! İşte nedeni
    Ayrıca fotoğraf ve video çekimi konusunda daha verimli ve daha yüksek kamera çözünürlüklerine ev sahipliği yapacağı belirtilen katlanabilir telefonların da marketlerdeki yerini alacağı ifade ediliyor. Samsung'un katlanabilir ekranlardaki kırışıklık sorununu gidermek için düğmeye bastığı biliniyor.

Galaxy Z Flip 5'in 2023 yılında kullanıcıların beğenisine sunulacağı ve bu ürünün şu anki sorunlarla boğuşmayacağı düşünülüyor. Samsung bu yılın ilk üç çeyreğinde 14 milyon adet katlanabilir telefon sattı.

Gelecek yıl Güney Kore menşeli olan bu teknoloji devinin katlanabilir telefon adına 26 milyon adet sevkiyat yapması bekleniyor. Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 ikilisinin önümüzdeki yılın son günlerinde satışa sunulacağı ve bu ikilinin Galaxy S serisine layık görülen amiral gemisi sıfatını ele geçireceği ileri sürülüyor.

Kaynak:https://www.sammobile.com/opinion/galaxy-s23-could-be-last-meaningful-samsung-s-series-flagship/

• Samsung gerçekten ilk teknolojileri deneme ve bunları hayata geçirme, çok kullanışlı özellikleri sunma ve bunları bir şekilde entegre etme konusunda çok iyi bir firma. Birçok şeyi Android camiasına tanıtan inovatif ve gerçekten kullanışlı özellikler sunabilen bir firma. Fakaaat, süreklilik yok. Ne yazık ki süreklilik yok, bu fold teknolojisi ve DeX teknolojisi gibi teknolojiler gerçekten çok keyifli. Bilgisayar gücüne çok ihtiyacı olmayan ama web ve doküman, e-posta işleri olan insanlar için çok güzel bir sistem. Fold'u düşündüğümde, hem tablet, hem telefon (kalın da olsa), hem de bir monitöre takıldığında bilgisayar gibi işlerinizi görebileceğiniz güzel bir cihaz. Fakat uyumluluk, ne kadar süre böyle devam edecek gibi sorulara Samsung'da asla cevap bulamıyorum.
  • Günümüz amiral gemisi fiyat aralığında telefon alacak olsam ben de kesinlikle katlanabilir telefon alırım, kapladıkları yer konusunda çok iyiler. Yalnız dayatmalar genelde ters teper. Ayrıca S serisini gerçekten de geride bırakacaksa, muhtemelen katlama izini çözdüler demektir. Hoş, araya giren tozlar var daha çözülmesi gereken.

• Samsung gerçekten ilk teknolojileri deneme ve bunları hayata geçirme, çok kullanışlı özellikleri sunma ve bunları bir şekilde entegre etme konusunda çok iyi bir firma. Birçok şeyi Android camiasına tanıtan inovatif ve gerçekten kullanışlı özellikler sunabilen bir firma. Fakaaat, süreklilik yok. Ne yazık ki süreklilik yok, bu fold teknolojisi ve DeX teknolojisi gibi teknolojiler gerçekten çok keyifli. Bilgisayar gücüne çok ihtiyacı olmayan ama web ve doküman, e-posta işleri olan insanlar için çok güzel bir sistem. Fold'u düşündüğümde, hem tablet, hem telefon (kalın da olsa), hem de bir monitöre takıldığında bilgisayar gibi işlerinizi görebileceğiniz güzel bir cihaz. Fakat uyumluluk, ne kadar süre böyle devam edecek gibi sorulara Samsung'da asla cevap bulamıyorum.

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Aynen, aynı fiyat olsalar bende kesinlikle fold'lara geçmiştim. Çok iyi duruyorlar. Galaxy S lerden de gayet memnunum ama param olsa fold almıştım. Tozu gübürü çok takmıyorum. 4. nesilde bile epey geliştiler iyileştiler. Sonuçta 20 sene öncede katlanır tuşlu telefonlar vardı. Onlara da toz giriyordu, daha ne sıkıntılar çıkıyordu, şimdiki kadar kusursuzluk beklemiyorduk.

• Ben şunu söylemem lazım, bu beklenen inovasyon hareketi kesinlikle değil, samsung un katlanabilir telefonlara yatırım yaptığı aşikar ciddi para ve emek harcanıyor ama son kullanıcı profilinde böyle bir atılım talep ediliyormu isin burası çok manidar , özellikle son gelen eleştirilerde android ekosisteminde full ekran konseptin yaygınlaştı bütün android platformu telefonlardan çentigi kaldırmak için farkli arayışları denedi günün sonunda apple in yazılım üstünlüğü ile işlevsel bir hale gelene dek , sanıyorum ki samsung un ve diğer Çinli firmaların deneme yanılma ile birseyler basarmasi gerçekten zor , üst segment de apple a pazar payını bu denli kaybetmişlerken neden geride kaldıklarını anladıklarını sanmiyorum benim şahsi eleştirim ve tespitim markalaşma konusunda uzmanlasamamak 150-200 dolara telefon ürettiği sürece her zaman son tüketiciye ayrıştırıcı bir hissiyat veremiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • .... yürümeeez, katlanmanın ötesinde bi gelişme gerekli.
    6,5'' - 6,9'' telefonlara devam.

• yorumculuklar Y kullanıcısına yanıt
    DeX'in temelleri Motorola Lapdock zamanından beri vardı. Microsoft Continuum ile son haline bürünmüştü ki Continuum DeX'in olabileceği haline göre çok daha ileri bir seviyedeydi zaten.
    Ama şu konuda size hak veriyorum. Samsung hiçbir zaman iyi bir kamera, iyi multimedya özellikleri, iyi oyun performansı sunma niyetinde telefon üretmedi.
    Multimedya konusunda A serisini konumlandırıyor ama rakipleri Redmi ve Realme ayrı marka olmanın da avantajı ile Samsung'un yeni yeni sunduğu özellikleri önceden sunmuş oluyor. Tek büyük farklılıkları 4 OS güncellemesi şartı.
    Öte yandan Business kategorisinde Galaxy Quantum, My Knox, Galaxy Enterprise Edition, Galaxy XCover gibi farklı çözümler sunuyor Samsung.
    Bence bu yaklaşım daha mantıklı. Çünkü oyun - multimedya konusunda zaten doyuma ulaştı piyasa fakat enterprise yani iş odaklı çözümler konusunda Samsung, Blackberry'den geride kalan boşluğu doldurmuş oluyor.
    Samsung'un Exynos ısrarında Enterprise kısmının öne çıktığını da söyleyebiliriz. Bu sebeple Qualcomm'dan bağımsız Quantum özel çipli cihazları ile birlikte geliştireceği tamamen kendine ait ekosistem ile Android ekosisteminin dışında konumlandırıyor firma kendisini.

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Zaten teknolojinin buraya evrilmesi kaçınılmazdı.
    S serisinin de sonlanacağı barizdi. Önce Note serisinin fişi çekildi Z serisinin yanında büyüsü kaçıyor diye.
    Fakat unutulmamalı ki Samsung'u bu konuma getiren Enterprise kesiminde Note serisinin rolü sanılandan daha fazla. S serisi başarısının belli bir kısmını oluşturuyor. Note serisi zamanına göre aşırı riskli bir çözümdü. İlk Note çok beğenildi. Şu an hala Note4, Note5 (şahsım) kullanan kesim bulunuyor ise Note serisinin ayrıcalığı ortadadır.

Şahsen çok fazla amiral gemisi çözümü görmek yerine 3 farklı model görmeyi yeğlerim. Z serisi şeklinde devam edilmeli ama üye sayısı 1 arttırılmalı. Beklentim Flip, Fold, Note şeklinde olması yönünde. Eğer Fold ile Note birleşirse bu birleşimden ortaya çıkacak cihaz da beklentileri karşılayacak düzeyde olabilir. Tab S8 serisi çok başarılıydı büyük ekran ve kalem kombinasyonu ile.

S22 Ultra'ya edilen akın firmanın satış ivmesini yükseltti fakat 3 nesildir S serisinin geri kalan düz üyeleri satışlarda çakılmış durumda. Note zamanlarını mumla aratıyor olacak ki S22 Ultra'da hasret kalınan kalem geri döndü.

A serisi de çok kalabalık artık ne göze ne de bütçeye hitap ediyor. A33, A53, A73 ve bütçe odaklı bir 5G giriş cihazı yeter de artar bile bu seri için de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 4 Aralık 2022; 12:36:47 >

• Katlanabilir telefonlara uygulama desteği ne düzeyde merak ettim doğrusu.

• Foldlar öyle 1-2 yılda Slerin yerini alamaz bence. Nedeni ise zflip donanım olarak Slere göre zayıf kalırken normal fold bildiğin külçe hem de kalın. Cebe koysan olmuyor, elinde 15 dkka bir şeye baksan bilekler ağrıyor. Gelecekte daha ergonomik hale gelirse o başka..

• Bir kere ilk önce tırnakla bile çizilebilen katlanır ekranlarına bir çözüm bulsun ondan sonra belki S serisinin yerini alabileceğini düşünebilir

• At yalanı, tutarsa olursun kahin.

• S serisi biraz daha zaman alır, kat izi hala çok kötü görünüyor ve çok belli oluyor.

• Duygusal konular bunlar,tamamen.

• Katlanır telefonlar çok pahalı, özellikle ülkemiz koşullarında orta üst seviye telefon almak bile zorlaşmışken o iş biraz zor yıllar yıllar alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • büyük risk alırlar.sonucunu görürüz.

• Mevcut telefonlarımızda bir ekitap okuyamıyoruz. Bir dergi okuyamıyoruz. Fotoğraf olur bir şeyler detaylı inceleyemiyoruz. Ama bu katlanabilir teknolojisi ile bunlar mümkün. Çok kullanışlı cihazlar olduğunu düşünüyorum. Tablet mevzusunu ortadan kaldırıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sallama haberlerde bugün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en az 5 senesi var o da teknoloji yeterince gelişirse ve tutarsa, değilse ayağına sıkar

• Pil performansi katlanbilirlerin halen düşük en az 5 sene si var ..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.