Şimdi Ara

SAMSUNG OMNIA SGH-i900 'Yapılandırma ve Yazılım Destek'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
17.417
Cevap
32
Favori
1.976.310
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> Samsung >> SAMSUNG OMNIA SGH-i900 'Yapılandırma ve Yazılım Destek'
Giriş
    12221 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alemix

İshan bu romda sıkıntı yaşadığım bazı durumlar var, tabii ben yeni olduğumdan belki tam beceremiyorum ama,
    1. kısayollara kısa yoldan ulaşmanın yolu var mı? start menü/programlar klasörü de dahil, her seferinde win klasörü içinden açmak zorunda kalıyorum. istediğim kısayolu masa üstüne atamıyorum.
    2. masa üstünde üç tane tanımsız simge var bunlar çalışmıyor. "ses kayıt, iletişim yöneticisi, sim yöneticisi"
    3. 0ffice belge açmadı, ne word ne de excel belgeleri. Yeni belge dediğimde ise word boş belge açıyor ama excel öööylece bekliyor.
    4. birkaç defa kapatıp açmama rağmen skyfire audio hatası vermeye devam ediyor, hatta kaldırıp my device ye kurdum yinede audio connection error diyor. şimdilik bunlar var sorunum olarak, bir bakarsanız memnun olurum (ilave olarak şunu söylemeliyim, kurulumda ekran ayarlama kısmı ile karşılaşmadım-acaba eksik bir kurulum mu oldu?)

syet bıldıgınız dosyaları tr yaptıktan sonra goremıyorsanız win icinden programlar bolumune gelin ordan ıstedıgınızı tası veya kopyala yaparakgeri gelin clipda yazan dosya icine bırakın ve artık goremedıklerınız gorunur oldu ayrıca bu sekılde calısmıyan veya bos gorunenlerı veya ısınıze yaramıyanları sıl komutu ıle sılebılırsınız
    |
    |

• Çavuş
    55 Mesaj
    bir teşekkür de İshana, verdiğin Türkçe yama süper oldu.. herhangi hız kaybı veya kasma olmadı, yani telefonda dil değişikliği dışanda herhangi bir değişiklik yok.. (Bu arada %90 türkçe demişsin ama, biz ona %99 diyelim)
    |
    |

i908 ZUIF2 Vs. XBIJ1 WM 6.5.X build 23549 Manila2D V2 Spirito Maligno
  • Teğmen
    146 Mesaj
    Teşekkürler dostlar, sanırım bağlantılarımda bir hata kaldı ki gprs ile internete bağlanma sorunu yaşıyorum, pc ye bağlı iken sorun yok. haa bir de işcep yüklemek istedim bana şunu dedi:

|
    |

Teşekkürler dostlar, sanırım bağlantılarımda bir hata kaldı ki gprs ile internete bağlanma sorunu yaşıyorum, pc ye bağlı iken sorun yok. haa bir de işcep yüklemek istedim bana şunu dedi:

BEN wm 6,5 la banka kullanamıyorum, tarifi var ama olmuyor, en fazla bir kez kullanabiliyorum, sonra tekrar tekrar kurmam gerekiyor. internet için şunu yap.

başlat-ayarlar-bağlantılar-bağlantılarım- yeni modem kur- ilk basamağı geç, ikinci ekran için bir şey yazmana gerek yok veya "a" yaz geç, şifreyi de geç, ok de kapat, artık no data ya 4.bir bağlantıu eklenecek, artık bağlanabilirsin.

- wm 6,5 da internet bankacılığı kullanma

öncelikle internet explorerden yüklemeye çalışın ve edge den yükleyin wi fi den olmuyor.internet explorerde tools>options>other seçeneğinden mobile device yi seçin en alttaki her üç tiki (play sounds,show pictures,tell me...)işaretleyip ok deyip çıkın.daha sonra ayarlarda browser connectionda ki auto daki tiki işaretleyip ok deyip çıkın..
    nodata kurulu ise disableleri enable yapın wifi açıksa bağlantıyı kesin.. daha sonra bankanın gönderdiği mesajdaki linke tıklayın. internet explorer den ve edge den bağlandığınıza emin olun.ve download etmeye başlayın . program javadan başlatılıyor. eğer yazdığınız adres yanlış uyarısı gelirse bankadan 2-3 defa daha mesaj göndertin . bazen yanlış adresli mesaj gelebiliyor.uygulama yüklendikten sonra opera mini beta kullanıyorsanız bunun içinde bulunuyor burdan kullanabilirsiniz... hepsi bu kadar güle güle kullanın....
    |
    |

• Yarbay
    12221 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: By_Lotto

bir teşekkür de İshana, verdiğin Türkçe yama süper oldu.. herhangi hız kaybı veya kasma olmadı, yani telefonda dil değişikliği dışanda herhangi bir değişiklik yok.. (Bu arada %90 türkçe demişsin ama, biz ona %99 diyelim)

bu tr yamayı yapan arkadas butun tesekkurler ona .. 2 hafta uzerınde calısmıs tesekkurle o arkadas icin
    |
    |

Orijinalden alıntı: ishan

quote:

Orijinalden alıntı: By_Lotto

bu tr yamayı yapan arkadas butun tesekkurler ona .. 2 hafta uzerınde calısmıs tesekkurle o arkadas icin

o zaman nediyoruz paylaşım için İshana, yamayı yapan arkadaşa da emeklerinden dolayı Teşekkürler...
    |
    |

i908 ZUIF2 Vs. XBIJ1 WM 6.5.X build 23549 Manila2D V2 Spirito Maligno

• Teğmen
    146 Mesaj
    yok olmuyor ne yaptıysam gprs bağlantısı sağlanamıyor, ama ilginçtir internet paylaşımından bağlan deyince bağlanıyor. bence eksiklik şurda; eskiden My ISP altında 3 satır yazı vardı tıpkı My Work Network ta olduğu gibi, şimdi sadece yeni bir modem kur yazısı var, yeni modem kurarken de bi numara yazmamı istiyor oraya ne yazarsam onu çevirmeye çalışyor ve dolaysıyle bağlantı yapılamadı diyor, sinir oldum yaaa
    |
    |

yok olmuyor ne yaptıysam gprs bağlantısı sağlanamıyor, ama ilginçtir internet paylaşımından bağlan deyince bağlanıyor. bence eksiklik şurda; eskiden My ISP altında 3 satır yazı vardı tıpkı My Work Network ta olduğu gibi, şimdi sadece yeni bir modem kur yazısı var, yeni modem kurarken de bi numara yazmamı istiyor oraya ne yazarsam onu çevirmeye çalışyor ve dolaysıyle bağlantı yapılamadı diyor, sinir oldum yaaa

bence sorun 1 seyler yapmanda ....romu kur ve dırek baglan
    |
    |

quote:

kendime gülüyorum valla, bakın nasıl çözdüm olayı, önce sim kartımı çıkardım, başka bir şebeke sim kartı taktım. onun ayarlarını otomatik algılasın mı diye sordu yes dedim bağlandı. sonra tekrar kendi sim kartımı taktım bu defa turkcell için ayarlar otomatik yapılsın mı dedi buna da yes dedim ve hoooop GPRS bağlantısı tamam.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

ishanin dedigi dogru fakat eger yinede olmazsz benim yazdigim tek yolu. herhangi bir numara yazma. modem kura gel 1.direk gec 2 .adima isim kismina oylesine bisey yaz 3. adimi direk gec. o kadar.birde operarator ayarlarinda kendi operatorun gorunsun. icabinda baska bir operator sec ok.de sonra yeniden kendi hattina gec.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Teğmen
    146 Mesaj
    Çok teşekkürler arkadaşlar hallettim
    |
    |

quote:

quote:

kendime gülüyorum valla, bakın nasıl çözdüm olayı, önce sim kartımı çıkardım, başka bir şebeke sim kartı taktım. onun ayarlarını otomatik algılasın mı diye sordu yes dedim bağlandı. sonra tekrar kendi sim kartımı taktım bu defa turkcell için ayarlar otomatik yapılsın mı dedi buna da yes dedim ve hoooop GPRS bağlantısı tamam.

wvwt bazen bende bu problemi yaşayabiliyorum ve bende bir daha yaşamamak için ayarlardan bağlantıdan direk türksel diyip yes diyorum algılıyor sonrada avea yı seçiyorum işlem tamam ve bunu standart olarak her rom denememde direk yapıyorum artık kontrol etmeden saygılarımla . ŞAHAN....
    |
    |

• Yarbay
    3423 Mesaj
    işhan bu tr yi kullanmıyordum ama güzel oldu hemen hemen hepsi tr oldu ama uğraştırıcı biraz ama zevkli de paylaşım için sağol yapan arkadaşa da emekleri için teşekkür ederim.........
    |
    |
    selamlar ben yeni bir omnia i900 kullanıcısı olarak kafayı yemek üzereyim bir sürü yerde ve forumda arastırma yaptım belırlı programlar ındırdım oyunlar vs. ama olaylara hala hakim degilim pda : i900juıc1/juıc1 phone: i900jvıc2 version kısmında yazan yazı rom yuklemem lazım onu anladım fakat hangı romu ne avntajı var bunu bilemiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.
    |
    |

Orijinalden alıntı: madcuneyt

selamlar ben yeni bir omnia i900 kullanıcısı olarak kafayı yemek üzereyim bir sürü yerde ve forumda arastırma yaptım belırlı programlar ındırdım oyunlar vs. ama olaylara hala hakim degilim pda : i900juıc1/juıc1 phone: i900jvıc2 version kısmında yazan yazı rom yuklemem lazım onu anladım fakat hangı romu ne avntajı var bunu bilemiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.

çok kısa ve öz bir cevabın var, şu an için pro ve arayüz gibi seni mutlu edebilecek uygulamalarla omnianı iyice kullanmayı öğren, belki 1-2 ay sonra rom yükleme işine girebilirsin. cihazı çok iyi tanımadan rom yüklemeni tavsiye etmem. bu zaman zarfında omnianın inceliklerini kaparsın ve forumu takip ederek bilgi birikimini iyice artırırsın, sonrada yeni bir rom yükler ve omna kullanmanın ayrıcalığüını yaşarsın.

programları nasıl kuracaksın.

1- aktivsync ve samsung modem pc de kurulu olsun
    2- pc ile omnia usb veya bluetooth vasıtası ile senkron olsun.
    3- pc ye indirdiğin .cab uzantılı uygumlamayı omnia da storage kart (hafıza kartına) kopyala yapıştır yaparsın
    4- omnia da nereye yapıştırdı isen oradan uygulamayı bulup yüklersin,
    5- uygulamanın yükleneceği yer
    yamalar- my device (ana hafıza)
    arayüz- my device
    bazı özel programlar - my device (bunu zaten biz belirtiriz)
    oyunlar- hafıza kartı veya my storage
    programlar- aksi belirtlmemişse- hafıza kartı veya my storage
    dil yüklemeleri- my device

önemli not: eğer rom yüklemeye karar verirsen pc kesinlikle xp işletim sistemli olsun. vista veya win7 kesinlikle kullanma...telefonun orjinal romda olduğu için gün içi kullanımlarda ram şişerek telefonu kasmaya başlar, bunun önüne geçebilmek için dosya yöneticisi(task manager) ile açık uygulamaları kapatman gerekir, buna rağmen ram deki şişme geçmemişse telefonu aç kapat yapman gerekir.

işin açığı bu telefon bir derya deniz, sana 2-3 cümle ile anlatmak imkansız, forumu vakit buldukça takip edersen çok faydalı olacaktır.
    |
    |

• Yarbay
    3557 Mesaj
    quote:

calibrasyon degerini ..................510,517 166,878 164,136 839,140 840,887..............yapın ve farkını burda paylasalım

Parmakla kullanıma biraz daha uygun hale gelmiş ama kalemle yer yer hatalar olabiliyor.
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    acıklaman ıcın cok tesekkur ederım zaten ofıstekı bılgısayarımda sayfayı acılısa ekledım bıle sureklı buralarda takıpte olucam g sensor oyunları hosuma gıttı onları arastırıyorum sımdılık bıde bazı oyunlar sanırım 6.5 desteklı oldugu ıcın uyarı verıyo ve calısmıyo bunun ıcın ıllakı surum guncellemem gerekırmı guzel temalar nasıl bulabılırım gecmıs sayfaları takıp edıyorum bu gun bayagı bı okudum ama sanırım hep romlarla alakalı ...?

|
    |

Orijinalden alıntı: madcuneyt
    acıklaman ıcın cok tesekkur ederım zaten ofıstekı bılgısayarımda sayfayı acılısa ekledım bıle sureklı buralarda takıpte olucam g sensor oyunları hosuma gıttı onları arastırıyorum sımdılık bıde bazı oyunlar sanırım 6.5 desteklı oldugu ıcın uyarı verıyo ve calısmıyo bunun ıcın ıllakı surum guncellemem gerekırmı guzel temalar nasıl bulabılırım gecmıs sayfaları takıp edıyorum bu gun bayagı bı okudum ama sanırım hep romlarla alakalı ...?

kullandigin rom icin arayuz programlari var. son on sayfa icerisinde 4-5tane bulabilirsin. daha cok rom paylasimi gibi gorunsede herseydem bolca var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamnej -- 1 Nisan 2010; 17:12:25 >
    |
    |
  • Teğmen
    146 Mesaj
    Arkadaşlar aranızda WMWifiRouter kullanan oldu mu? bilen varsa bi yardım etsin, pro.yu omniaya kurdum, ayarlarını yaptım, wifi li başka bir cihazla aradım routeri (omnia) gördü. google'a bağlandı fakat bir dakika sonra ağ geçidi yok dedi, sebep: IP adresi alamamış. kendiniz yazın falan diyor(ingilizce diyor ama ben anlıyorum tabii)
    |
    |
    ...ipucu..tlf numuzun 8/16 gb bolumunu b.sayarımızda sık sık disk birlestlrlcl yaparak saglıklı ve hızlı calısmasını saglıyabiliriz tabii kartı da ayarlar/iletisiler/USB Baglantı Modu /yıgın depolama/My Storage
    |
    |
SEO
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.