Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
  • İstanbul
  • hocam çekim ayarlarını yazarmısın. Bana ciddi netlik sorunu var gibi geldi ?
  • mctoraman M kullanıcısına yanıt
    Hocam fotoğrafı ne zaman çektiniz? Uzun zamandır köprü ışıkları bu kadar tam değil. Sanırım tadilat var ışıklarda, tam yakalayamadım bir türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mctoraman
    İstanbul

Camera Maker: SAMSUNG
    Camera Model: NX1000
    Image Date: 2014-07-06 03:32:13 (no TZ) - ( Tarih bu diyor exif bilgisi ama... )
    Focal Length: 20.0mm (35mm equivalent: 30mm)
    Aperture: f/6.3
    Exposure Time: 20.000 s
    ISO equiv: 100
    Exposure Bias: none
    Metering Mode: Matrix
    Exposure: shutter priority (semi-auto)
    White Balance: Auto
    Flash Fired: No
    GPS Coordinate: undefined, undefined
    Caption: SAMSUNG CSC
    Software: Adobe Photoshop Lightroom 5.5 (Windows)

• PainOfChaos P kullanıcısına yanıt
    Exif bilgileri doğru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PainOfChaos P kullanıcısına yanıt
    Hocam ciddi bir netlik sorunu yok,sen o şekilde beğenirsin ben bu şekilde.
  • Garipçe
  • Galata Köprüsü
  •  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    Çengelköy - Sütiş by Samet Arslan, on Flickr

SAM_2339 by Samet Arslan, on Flickr

SAM_2343 by Samet Arslan, on Flickr

SAM_2374 by Samet Arslan, on Flickr

Yorum ve eleştirileri esirgemeyin

• Arkadaşlar şu anda tatildeyim. Tatilden döner dönmez paylaşımlarıma devam edeceğim.

Ülkemizin güzelliklerini paylaşacağım. Neler var neler!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PainOfChaos

SAM_2339 by Samet Arslan, on Flickr

SAM_2343 by Samet Arslan, on Flickr

SAM_2374 by Samet Arslan, on Flickr

Yorum ve eleştirileri esirgemeyin

2339 ) bu resimde işleme sırasında bir hata oluşmuş galiba , birde nereye odaklandığınızı tam anlayamadım , zira köprü tam odaklanmamış ...

2343 ) bu resdimdede odaklamayı ilginç bir şekilde iskeleye yapmışsınız , tekneler 30 sn uzun pozlama etkisi ile buharlaşmış ki bu tür fotoğraflarda benim gördüğüm mümkünse hareketli nesneler kadraja olmaz yada ilk önce yüksek diyafram ile net olarak o obje çekilip photoshop ile resme hareketsiz hali monte edilir( ki bunu yapabilirsiniz harika oluyor) , köprü odak dışında kalmış , Sonuç olarak farklı bir kare ortaya çıkarmışsınız. Bana başarılı bir çalışma gibi geldi ...

Bir de iki resimde de kadrajlara hakim olan renk kahverengi olmuş bu benimde sıksık yaşadığım hoşuma gitmeyen bir durum ... Geç çekimlerinde hep oluyor , bende aşamıyorum bu durumu...

2374)Resim normal bir resim, resimde netleme tam olarak damlamalara yapılmış öyleki damlalarda apartmanların yansımaları belli oluyor ....
    Resmi büyütünce 800 ISO dan kaynaklanan kumlanma belli oluyor...

Güzel çalışmalar elinize sağlık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mctoraman

İstanbul

Resme netlik sorunu yok gibi geldi bana da ama sanki fazla pozlanmış ve renkleri tam olmamış gibi geldi .f/6,3 ile çekmek yerine mesela f/10 gibi bir değer kullanabilir misiniz , 20 sn pozlama süreside fazla gibi geldi...
    S kodunda çekmişsiniz galiba ... Bence Manüel modda çekerek renkleri daha iyi kontrol edebilirsiniz . çünkü bulunduğunuz yerin aydınlığı bile makinenin ayarlarını etkiliyor . bence manüel modda denemeler yasparak mesela f/10 10 sn , f/10 15 sn , f/22 20 sn , f/22 30 sn , f/13 15 sn gibi farklı denemeler olabilir.
    Birde beyaz ayarınıda genç bu tür resimlerde otomatik yapmayın farklı beyaz ayarlarında denemeler yapın...

Bende bu tür resimlerde bir sürü deneme yapıp kendimce doğruya ulaşabilmeye çalışıyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

2339 ) bu resimde işleme sırasında bir hata oluşmuş galiba , birde nereye odaklandığınızı tam anlayamadım , zira köprü tam odaklanmamış ...

2343 ) bu resdimdede odaklamayı ilginç bir şekilde iskeleye yapmışsınız , tekneler 30 sn uzun pozlama etkisi ile buharlaşmış ki bu tür fotoğraflarda benim gördüğüm mümkünse hareketli nesneler kadraja olmaz yada ilk önce yüksek diyafram ile net olarak o obje çekilip photoshop ile resme hareketsiz hali monte edilir( ki bunu yapabilirsiniz harika oluyor) , köprü odak dışında kalmış , Sonuç olarak farklı bir kare ortaya çıkarmışsınız. Bana başarılı bir çalışma gibi geldi ...

Bir de iki resimde de kadrajlara hakim olan renk kahverengi olmuş bu benimde sıksık yaşadığım hoşuma gitmeyen bir durum ... Geç çekimlerinde hep oluyor , bende aşamıyorum bu durumu...

2374)Resim normal bir resim, resimde netleme tam olarak damlamalara yapılmış öyleki damlalarda apartmanların yansımaları belli oluyor ....
    Resmi büyütünce 800 ISO dan kaynaklanan kumlanma belli oluyor...

Güzel çalışmalar elinize sağlık :)

2339 ) İşleme sırasında değil de çekim sırasında bir sıkıntı oldu. Sıkıntı da denmez aslında ama. Önümden yat geçti deklanşöre bastıktan sonra. O çizgilerin sebebi yatın geçmesi yani :)

2343 ) Odaklama yaparken çoklu odak kullanıyordum onun için iskeleye kaymış olabilir odak. Yatların o şekilde flu olması değişik geldi bana hoşuma da gitti açıkçası. Yatları almadan köprüyü alma gibi bir şansım yoktu o an onun için onlarla birlikte alayım bu da değişik bir çalışma olsun dedim.

Kahverengi renk tonu konusunda da sorunun kaynağı sarı sokak lambaları olabilir diye düşünüyorum. Başka bir seçenek gelmedi aklıma.

•  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

500px puanı 94,9 oldu...

Link:
    http://500px.com/MuratEmreCan

• lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    Renkler çok hoşuma gitti. Güzel fotoğraf elinize sağlık :)
  • Gercekten renkler cok guzel olmus hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: antking

Gercekten renkler cok guzel olmus hocam

Teşekkürler sağolun ....

Bu arada bütün arkadaşlarımız için , kadir geceniz hayırlara vesile olsun :)

• Arkadaşlar Merhaba, Samsung un beklenen lensi "Samsung 16-50mm f2-2.8 S" Türkiye stoklarına girmiş. Yakında piyasa da görebilirsiniz.

http://www.samsung.com/uk/consumer/smart-camera-camcorder/lenses/zoom-lenses/EX-S1650ASB
  • Hocam girdide 2binden asagi olmaz o lens

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.