Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (168. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    Tetikleyicinin marka ve modelini yazabilir misiniz? Aslında remote viewfinder'da manuel ayarlar da olsa çok güzel olur ama yapmamışlar malesef. Deklanşörle de çok zor oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: antking

Gölge olmamalıymış sanki.
  • quote:

Gölge olmamalıymış sanki.

• onun için iki ışık kaynağına daha ihtiyacım var. Eldeki imkanlar bu kadar
  • fotografda tüm alanı nasıl net çekebilirim. Yoksa f 22 bile olsa ana nesnenin arkasında ki nesneler hep bulanık mı kalır.

sorumun cevabını buldum. Nesneden ne kadar uzak olursan net alanı o kadar arttırırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antking -- 15 Temmuz 2014; 0:03:38 >
  • Samsung NX1000 30mm....Kuşadası sahili....

Bu ışık yansımalarını bir türlü gideremedim gitti...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

Uzun pozlama 77 sn süreyle çekim yaptım ...
    Yeni aldığım elektronik tetik ile
    Bu sayede Yakında yıldız izi için deneme yapabileceğim...

vay vay vay :D kaça nerden aldın hocam

birde çekim yaparken bulb modunda mı yapıyorsun

Resmi bulp modunda çekiyorsun tetikleyiciye basıp kilitliyorsun çekiminiz bittiği zamanda kilidi açıyorsun....
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    Yaklaşık 25 TL te maloldu link:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XRemote+Switch+for+nx300&_nkw=Remote+Switch+for+nx300&_sacat=0&_from=R40

Yada;

http://www.ebay.com/itm/JJC-Remote-Switch-shutter-Release-for-Samsung-NX2000-NX300-NX1000-NX210-EX2F-/191221689580?pt=Camera_Camcorder_Remotes&hash=item2c85b36cec

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 15 Temmuz 2014; 10:44:33 >
  • quote:

fotografda tüm alanı nasıl net çekebilirim. Yoksa f 22 bile olsa ana nesnenin arkasında ki nesneler hep bulanık mı kalır.

sorumun cevabını buldum. Nesneden ne kadar uzak olursan net alanı o kadar arttırırsın

Foto stacking metodunu araştırmanızı öneririm , gerçi daha çok küçük nesnelerde ayrıntı için kullanılıyor ve bizdeki lenslerle yapmak biraz zor ama olsun YouTube de foto stacking nasıl yapılır diye arayın çıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 15 Temmuz 2014; 10:49:29 >
  • quote:

Elinize sağlık güzel çalışmalar,
    Dediğimiz gibi tüm alan da netlik sağlanamamış , bulduğunuz çözüm güzel(net alanı artırmak için mesafeyi artırmak - dezavantajı ise detay azalıyor)
    Beyaz yerlerdeki Gölgeleri photoshop ve benzeri programlarile çok basit yok edebilirsiniz diye düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 15 Temmuz 2014; 10:59:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMADEUS36

Samsung NX1000 30mm....Kuşadası sahili....

Çekim ayarlarınızı yazabilir misiniz acaba,
    Birde gece çekimlerinin yanında gün batımında da çekim yapabilme şansınız varsa bulunduğunuz yerin güzelliğini daha bi ortaya çıkar...

• quote:

Dediğimiz gibi tüm alan da netlik sağlanamamış , bulduğunuz çözüm güzel(net alanı artırmak için mesafeyi artırmak - dezavantajı ise detay azalıyor)
    Beyaz yerlerdeki Gölgeleri photoshop ve benzeri programlarile çok basit yok edebilirsiniz diye düşünüyorum...

Gölge aslında beni çok rahatsız etmedi. Ama photoshopla yok ederim photo stacking olayıda biraz tecrübe ve profesyonellik istiyor gibi
  • quote:

quote:

Gölge aslında beni çok rahatsız etmedi. Ama photoshopla yok ederim photo stacking olayıda biraz tecrübe ve profesyonellik istiyor gibi

Evet biraz
    Bide fokus stacking olacaktı galiba yanlış yazmışım ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 15 Temmuz 2014; 16:14:47 >
  • quote:

quote:

quote:

Evet biraz
    Bide fokus stacking olacaktı galiba yanlış yazmışım ....

şimdi ufak bir çalışma yapıcam bakalım nasıl olacak
  • Merak eden arkadaşlarda olursa diye hem uzak odak ile çektim hemde az önce lafı geçen focus stacking metodu ile çekim yaptım. Alttaki focus stacking 12 fotoğrafdan oluşuyor. Bence gerçekten uğraşmaya değiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AMADEUS36

Samsung NX1000 30mm....Kuşadası sahili....

Çekim ayarlarınızı yazabilir misiniz acaba,
    Birde gece çekimlerinin yanında gün batımında da çekim yapabilme şansınız varsa bulunduğunuz yerin güzelliğini daha bi ortaya çıkar...

Nx1000 30mm f13 iso100 A modu tripod...gunbatimi fotografida epey cektim onlarida atacagim size...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMADEUS36 -- 15 Temmuz 2014; 20:21:03 >
  • Arkadaşlar herkese selam uzun süredir bu başlığı takip ediyorum.Kişisel meselelerin konuşulması harici çok faydalı olduğunu düşünüyorum.Tüm paylaşımda bulunan arkadaşlara teşekkürler.

NX1000 20mm-50mm kit lens kullanıyorum.
  • Gün batımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mctoraman -- 18 Temmuz 2014; 21:00:51 >
  •  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mctoraman -- 18 Temmuz 2014; 21:02:04 >
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.