Şimdi Ara

SAMSUNG N150 inceleme Fotograflar-Teknik Bilgiler-Sorular/Cevaplar Tek Konu (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
9
Favori
224.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    netbook sürekli D de yedekleyecek yer yok diyor! ben bi film siliyorum. 700 mb. bikaç gun sonra gene aynı uyarıyı veriyo. mubarek nasıl yedekse! napmalıyım sizce?
  • Merhaba arkadaşlar. N150 Plus için Win XP Wireless N130 ve Bluetooth sürücüleri varmı acaba. Samsung ve Intel in sitelerinde Windows 7 için var. Windows XP için bu driverları nasıl yükleyebilirim iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragon387

Merhaba arkadaşlar. N150 Plus için Win XP Wireless N130 ve Bluetooth sürücüleri varmı acaba. Samsung ve Intel in sitelerinde Windows 7 için var. Windows XP için bu driverları nasıl yükleyebilirim iyi forumlar.

Aygıtların isim ve model numaralarını aygıt yöneticisinden öğrenip bu parçaları üreten firmanın kendi internet sitesine bakarak bulmayı deneyebilirsiniz
  • Merhabalar.
    Bende samsung n150 plus netbook var.
    işlemci: intel atom n455
    ram: 1gb ddr2

ramı 2gb'a yükseltmek istiyorum.nasıl bir ram almam gerekir. ddr3 takabilirmiyim takabilirsem kaç mhz olandan takmalıyım. birde ram değiştirmek bilgisayarın garantisini etkilermi?
    şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanalivlkn1234

Merhabalar.
    Bende samsung n150 plus netbook var.
    işlemci: intel atom n455
    ram: 1gb ddr2

ramı 2gb'a yükseltmek istiyorum.nasıl bir ram almam gerekir. ddr3 takabilirmiyim takabilirsem kaç mhz olandan takmalıyım. birde ram değiştirmek bilgisayarın garantisini etkilermi?
    şimdiden teşekkürler..

2 gb ddr2 800mhz ram takabilirsin. Garantisi bozulmaz merak etme ;)

ddr3 takamazsın
  • Merhaba arkadaşlar,

N150 kullanıcısıyım, bilgisayardan pek anlamam aldığımdan beri az çok idare ediyordu. Fakat 2-3 gün önce açmaya çalıştım ve açılmadı. Siyah bir ekranda başlangıç onarmayla aç(önerilen) veya normal olarak başlat yazıyor ancak hangisini seçip ileri dersem diyeyim açılmıyor. Hata kodu: 0xc00000e9 ve Beklenmeyen G/Ç hatasi oluştu yazıyor.

Sizce sorun ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atiyba

Merhaba arkadaşlar,

N150 kullanıcısıyım, bilgisayardan pek anlamam aldığımdan beri az çok idare ediyordu. Fakat 2-3 gün önce açmaya çalıştım ve açılmadı. Siyah bir ekranda başlangıç onarmayla aç(önerilen) veya normal olarak başlat yazıyor ancak hangisini seçip ileri dersem diyeyim açılmıyor. Hata kodu: 0xc00000e9 ve Beklenmeyen G/Ç hatasi oluştu yazıyor.

Sizce sorun ne olabilir?

Görmeden kesin yorum yapmak zor. Bu sorunun sebebi çok. öncelikle format atın ilerde aynı hatayı alırsanız yanlış program,uyumsuz driver kuruyorsunuz demektir. En kötü ihtimal ise harddiskin bozulması.
  • Arkadaşlar bende de bu Samsung N150 JP0ZTR modeli var. Bu cihazı aldığımda Win 7 Starter vardı. Bende format atıp Win7 Ultimate yükledim. Fakat iki sorunum var.
    1. Wireless çalışmıyor. Kendi sitesindeki bütün driver ları denedim.
    2. Ekran parlaklığını ne yaptıysem düşüremedim. Sadece en yüksem ve bir alt kademeye düşüyor ışık seviyesi ve hareket etmiyor, en yüksek ve bir altı arasında gidip geliyor. Ben şarj yüzünden ışığı hep kısık kullanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Birde arkadaşlar aygıt yöneticisinde "Ağ denetleyicisi" diye bir aygıt var ne yaptıysam onuda kuramadım, sanırım buda wireless kartının kurulmadığını gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcoban -- 26 Şubat 2012; 16:56:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcoban

Arkadaşlar bende de bu Samsung N150 JP0ZTR modeli var. Bu cihazı aldığımda Win 7 Starter vardı. Bende format atıp Win7 Ultimate yükledim. Fakat iki sorunum var.
    1. Wireless çalışmıyor. Kendi sitesindeki bütün driver ları denedim.
    2. Ekran parlaklığını ne yaptıysem düşüremedim. Sadece en yüksem ve bir alt kademeye düşüyor ışık seviyesi ve hareket etmiyor, en yüksek ve bir altı arasında gidip geliyor. Ben şarj yüzünden ışığı hep kısık kullanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Birde arkadaşlar aygıt yöneticisinde "Ağ denetleyicisi" diye bir aygıt var ne yaptıysam onuda kuramadım, sanırım buda wireless kartının kurulmadığını gösteriyor.

driverpack diye bir program var onu kullan tüm sürücüleri yüklüyor

• Benim PC'nin Ram 2 Gb olarak aldım bunu yükseltme şansımız yok sanırım 4 Gb'a değilmi?
  • 15 gün kadar önce burdan bir arkadaştan güvenlik bandı bile açılmamış sıfır N150-JP0H modelini 350 tl ye aldım...İlk başlarda biraz yavaştı fakat o gereksiz programları kaldırınca dikkate değer bir hız artışı sağlandı...Üzerindeki 1gb rami 2gb ile değiştirmek istiyorum...Hangi model hatırlamıyorum ama bazı cihazların ram seçtiği duydum...Çalıştığınıza emin olduğunuz ram markaları nelerdir?...Ayrıca cihazı genelde dl için kullanıyorum, şu anda 5 saatin biraz üzerinde pil ömrü var, bu normal midir?...Ayrıca pilin ömrünü kısaltmamak için nasıl kullanmak gerekir?...Son olarakta cihazdan genel oalrak memnunum fakat iki noktayı yazmadan edemiyeceğim...İlki klavyenin "İ" tuşu...Caps Lock veya Enter dan biraz kısıp normal yapabilirlermiş...Bundan daha önemlisi ise cihazın açma tuşu...Çok biçimsiz ve çabuk bozulmaya meyilli bence...
  • kız arkadaşım için n150 almayı düşünüyoruz. n450 işlemci 2gb bellek olan model iş görür mü. internet kullanımı, office uygulamaları, internetten video izleme ve normal filz izlemek için kullanılacak. bu işlemlerde takılma olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEGHRİ

kız arkadaşım için n150 almayı düşünüyoruz. n450 işlemci 2gb bellek olan model iş görür mü. internet kullanımı, office uygulamaları, internetten video izleme ve normal filz izlemek için kullanılacak. bu işlemlerde takılma olur mu?

bende eşime hediye olarak 2 ay önce almıştım n570 işlemcili 2 gb ram olanı. eşim bilgisayarında sunumlar falan hazırlıyor, nete giriyor birkaç sekme açıyor aynı anda birkaç word belgesi falan açıkta oluyor vs bir problem yok. Sadece bilgisayara biraz yüklendiğimizde sayfalarda geçişler falan ağırlaşıyor ama oda çok değil. Oyun falan hiç denemedim, video denedim HD720p lik sorunsuz çalıştı. Tabi alır almaz Windows7 ultimate yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercan149

quote:

kız arkadaşım için n150 almayı düşünüyoruz. n450 işlemci 2gb bellek olan model iş görür mü. internet kullanımı, office uygulamaları, internetten video izleme ve normal filz izlemek için kullanılacak. bu işlemlerde takılma olur mu?

bende eşime hediye olarak 2 ay önce almıştım n570 işlemcili 2 gb ram olanı. eşim bilgisayarında sunumlar falan hazırlıyor, nete giriyor birkaç sekme açıyor aynı anda birkaç word belgesi falan açıkta oluyor vs bir problem yok. Sadece bilgisayara biraz yüklendiğimizde sayfalarda geçişler falan ağırlaşıyor ama oda çok değil. Oyun falan hiç denemedim, video denedim HD720p lik sorunsuz çalıştı. Tabi alır almaz Windows7 ultimate yapmıştım.

n570 netbook'a göre iyi bir işlemci zaten. n450 de nasıl bir performans verir onu merak ediyorum

• harddisk upgrade yapabiliniyormudur bunda? (n150)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRALL -- 7 Mart 2012; 23:24:39 >
  • bluetooth ve wireless nasıl kapatabiliriz?
  • quote:

bluetooth ve wireless nasıl kapatabiliriz?

Fn tuşuna basılı tutarak F9'a basınca Off seçimini yaparak kapatabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

quote:

dediğiniz şekilde herhangi birşey çıkmıyor. win7pro kurdum sanrım ondan dolayı çalışmıyor. tuşları çalıştırmak için samsungun bir programı var mı? touch pad açma kapama tuşu çalışıyor ama.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

quote:

dediğiniz şekilde herhangi birşey çıkmıyor. win7pro kurdum sanrım ondan dolayı çalışmıyor. tuşları çalıştırmak için samsungun bir programı var mı? touch pad açma kapama tuşu çalışıyor ama.

O zaman bilmiyorum maalesef. Demek versiyon değişikliği bile ciddi sıkıntı oluşturabiliyor.
  • şimdi bir program indirdim. wireless dediğiniz şekilde halloldu. ancak bluetooth kapatma yerini bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.