Şimdi Ara

SAMSUNG N150 inceleme Fotograflar-Teknik Bilgiler-Sorular/Cevaplar Tek Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
9
Favori
224.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konun Amacı Bu Modeli Merak Edenlerin..
    Sadece Bu Konuya Bakarak Aradıklarını Bulmasını Sağlamak.
    Bu cihazı kendim Kullanıyorum,
    SAMSUNG N150 JA03 TR
    Ram:1Gb
    harddisk:160 Gb
    Ethernet (Lan) MArwell Yukon
    Wireless (Wifi) Atheros
    Bluetooth (Broadcam)
    Anakart:intel Cipset
    Ekran Kartı:intel 386 Mb
    DirectX:9.0.c
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Çanta-Micrososft Mouse+Sd Kart+MicroSd den SD ye Dönüştürücü

-----------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------
    *Samsung N150 ile ilgili Bazı Resimler Yukledim.
    * Açılış Kapanış Süresini Yazdım...
    *Batarya yazılımını Resimli Olarak Gösterdim En Az Batarya Kullanımı Nasıl olur
    *Elektrikte Hangi Konumda Kullanılır gibisinden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByBilir -- 5 Nisan 2010; 18:13:15 >

• Cihazın üstten Görünüşü

• Yanlardan Görünüşü

------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByBilir -- 1 Nisan 2010; 19:44:42 >

• Alt Kısım
    Hafıza Kartı okuyucu
    Ram Size Göre Solda
  • Batarya
    6 Cell (Hucre) Deniliyor Ama Haicbir yerde Yazmıyor Sadece 4400mAh yazıyor
    Cell (Hucre ler) Kore Malıdır Cinde Birleştirilmiştir Yazıyor (Kaliteli Anlamında)
  • Ledler ve Touch Pad

--------------------------------------------------------------------------------------------------

• Hayirlisi olsun, gule gule kullan arkadasim.
    Bende 3-4 gundur bu netbook uzerinde duruyorum ancak kararsiz kaldim.
    Kullanmaya basladiktan sonra yorumlarini paylasirsan sevinirim.
    Wireless cekimi nasildir? LG X130 serisinde problemli ya da ugrastirici bir sorun oldugunu okudum, duydum.
    Netbooklarda wireless adaptoru kullanmanin bir artisi olur mu cekim konusu icin?
  • Bende 3 gündür kullanıyorum bu netbooku genel anlamda memnunum,şarjı 6-8 saat arasında gidiyor kullanıma göre yalnız ilk kurulumdan sonra üzerinde bir çok program var onları kaldırdım ben,bir kaç tane kaldı ama kaldırırsam bir şey olur mu bilmiyoruım :)
    Hızlandırmak için neler öneriyorsunuz tam olarak hangi programlar kalmalı üzerinde,işletim sistemini Win 7 Home Basic yapabiliyor muyuz güncelleştirme ile,forumda okumuştum bir başlıkta orada bir şifre ile güncelleştirelebildiği yazıyordu nasıl oluyor ve yapmalı mıyım ?
    Başlık için de ayrıca teşekkür ederim bende neden yok forumda diyordum N15 başlığı =) En kısa zamanda bende foto ekleyeceğim :)

*Wireless konusunda bir problem yaşamadım ben ev içinde kullandım sadece ama dışarıda test etme fırsatım olmadı henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurschatt -- 2 Nisan 2010; 23:25:22 >
  • Öncelikle Sağolun Konun ilk 2 Takipcisine...
    Wireless Kessinlikle Sorunsuz ve iyi Çekişi Var.
    Batarya iyi ve Sağlam 8saat 56 dakika Yazıyor
    Tabi bu Ekran Karanlik wifi-Blutut-Ses Kapalı Halde
    Ekran Normal wifi Acik 4-6saat gidiyor.
    Ben aralıksız 5saat kullandım batarya alışsın diye ordan biliyorum.

Netbooklarda Usb Wifi Kullanmanın Artısı N tipi uyumlu modemle Daha fazla cekim daha hassas bulur
    Wifi b/g/n olarak 3 Çeşittir.
    Bu tür cihazlarda G Versiyonu Olup B ile uyumlu.N versiyonu ile Uyumsuzdur.
    Ama N versiyon bi usb wifi Alırsanız B uyumlu G uyumlu Kısaca hepsiyle uyumlu ve daha hızlı olur.
    Uygun Bir Modemle Daha uzaktan Daha Hızlı Bağlantı sağlayabilirsiniz...
    Airties gibi markalar N serisi wireless modemlerde N tipi Usb Alıcı Hediye Ediyorlar zaten ;-)

Sorularınızı Bekler iyi günler Dilerim
  • Kendisinden Gelen Antivirusu Kaldırdım Baya Hızlandı.
    Tavsiyem her şeyi Kaldırmayın ama Size Lazım Olanlar Kalsın.
    Mutlaka temizlik Programı indirin
    bedava ve ucretsiz olan Advanced Care

Ayrıca Hijack this yukleyin ufak ama etkili program Kendi Sitesinden Yukleyin

usb autorun (otamtik çalıştırma) iptal programı gerekli Burdan Yukleyebilirsiniz

• N210'la N150'nin farkları neler ?
  •  SAMSUNG N150 inceleme Fotograflar-Teknik Bilgiler-Sorular/Cevaplar Tek Konu

=

Haftaiçinde Vatan'daki %20 indirimle bende bir tane aldım sarısından :)
    bide Microsoft ARC mouse aldım.
    Özellikle pembe rengi harika,kız kardeşiniz sevgiliniz eşiniz anneniz için birebir :))sadece dış görünüşüyle bile yeter :)

Tasarım olarak çok güzel bir iş çıkarmışlar,hız olarak bi sorun yok açılış 10'snde geliyor.En düşük güç seviyesine ayarlayınca 8.5 saat pil ömrünü gördüm ama teyit etmedim daha.Ekranda yansıma gibi bi problem yok güneş ışığında bile herşey net.

ilk başlarda cİhaz biraz yavaş gibiydi Windows 7 starter edition ile,açılışla gelen demo programlar biraz gereksiz gibi geldi bana çoğunu kaldırdım,internet explorer yerine google chrome yükledim ve bayağı hızlandı,ilk başlarda sürekli %90'larda seyreden CPU kullanımı bayağı düştü.Mcafee A.V'yi de kaldırmayı düşünüyorum ek olarak.

Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.Başlık için teşekkürler @bybilir :)

@JasoNBuraK;
    N210 ile farkı N210'un dış kasası dalga işlemeli, N150'nin kasası düz işlemesiz,N210 sade beyaz renk mevcut,n150 4 renk mevcut.Sarı pembe siyah beyaz.Estetikte ve bataryada bitiyor fark.Pil ömürleri N210 12 saat;N150 8,5 saat.
    Geri kalan herşey aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foramencanalis -- 4 Nisan 2010; 14:33:19 >

• mecafiyi kaldır tabi onun kaldırma yazılımı vardı. gereksiz birşey.

başlangıç ve gereksiz programlar kaldırılınca bu makinayla hersey yapılabiliyor
  • benim bilgisayarımın açılış ve kapanışta pek hızlı olduğunu söyleyemicem,mcafee falan onları kaldırdım hep bir şey kalmadı fazla ama tam istediğim gibi degil.Win yükseltmesi falan yaparsak bir şey değişir mi ?
    Birkaç resimde benden gelsin ;

• Bende babama aldım Samsung n150. 2 Gb ram ve 250 Gb hdd var. Windows 7 starter & Windows xp işletim sistemleri arasında kararsız kaldım. Windows xp kuranlar performans olarak etkilerini yazarlarsa sevinirim.

NOT : Performansından memnun olmayan arkadaşlar denetim masasından güç seçeneğini yüksek performans'a çekerlerse ciddi bir fark hissedeceklerdir. Tabi bu pil ömrünü biraz kısaltabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OfisSoft -- 4 Nisan 2010; 21:21:01 >
  • @foramencanalis

Cevap için teşekkürler..
  • Zaten evde prizde kullanıyorum genelde netbookumu o yüzden dediğiniz gibi yüksek performansa aldım:) teşekkür ederim.
  • Öncelikle N150 Kullanıcıları bir araya gelmeye balşlıyor güzel Bir Şey...
    Soruya Gelince
    *Tabiki Xp de hız performans süper yalnız ben herşeyi yaraladım Yükledim Tanıttım ama malesef
    Wifi ledi Kapalı Olsa bile yanmaya devam ediyor sol yanda ona care bulamadım,
    Bios Güncellemesi yapacagim ilginctir Elektrikte Bataryasız Bios Guncellenmiyor
    Batarya takıyorum bukez elektriksiz güncellemiyor enteresan.....

Bu modelin 100 TL verip 2gb Ram 250 Gb harddisk li olanı vardı Keşke Kredi kartım olsa Alsaydım

Ekran kartı Ram den gidiyor 386mb gerisi uygulamalara Kalıyor
    Red Alert 2 Oyunu nu Kurdum Sorunsuz Çalışıyor

Performans için altına bir soğutucu yeterli

Hızlı Açılması için ismini Verdiğim programları bi zahmet yukleyin
    Hem Temizlik hemde gereksiz açılışta Çalışan Programlar iptal olur

Hijack This
    Advanced Care
    CCLeaner
    Herkese iyi günler

• Bende bugun araniza katildim. (beyaz renk)
    Henuz alisma durumundayim, daha once netbook kullanmadigim icin.
    Yavas oldugu kesin, ancak windows 7 starter olmasindan dolayi mi ya da icinde kurulu olan antivirus programindan mi bilmiyorum.
  • Hijack This

Bu programı kurmustum ben fakat wireless ta sürekli kopmalar oluyordu kadlrdım problem kalmadı :D.
    Ayrıca window anytime upgrade programından windows yükseltip home premıum yaptım.ÜZerinde ki virüs programı oyunlar vs bir çok progrtamı kaldırdım,yüksek performansı da seçtim fakat hala açılış kapanış beklediğimden daha uzun sürüyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.