Şimdi Ara

..::SAMSUNG M550 3.1Ch 340W SOUNDBAR KARŞILAŞTIRMALI ÜRÜN İNCELEMESİ::.. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
17
Favori
27.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 sene garantisi varmış. Servis geldi kurdu. Cihazı da övdü ayak üstü.

Ama şöyle bir durum var, normal tv yayınlarında çok düşük ses geliyor cihazdan, ses seviyesini arttırdıkça da çok fazla artmıyor. 30-40'larda izliyoruz televizyounu. Bazen 50-60'lara çıkıyorum, baslar hafif artıyor ama ses yine çok fazla değil. Yayından olduğunu biliyorum ama bu kadar düşük olması normal mi?
    Trt4k'da alet coşuyor resmen. Dolby digital+ yayın yapıyor trt4k.

Telefon ile bağlanınca da ses seviyesi yükseliyor ama baslar gümbürdemiyor çok yükseltmeyince ses seviyesini.

Çoğu zaman subwoofer uyuyor gibi, soundbar daha fazla vuruyor bas olarak.

Acaba benim cihazda da mı sıkıntı var daha önceki arkadaşların bahsettiği gibi. Bunu nereden anlarız? Var mıdır bir yolu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YT

Ama şöyle bir durum var, normal tv yayınlarında çok düşük ses geliyor cihazdan, ses seviyesini arttırdıkça da çok fazla artmıyor. 30-40'larda izliyoruz televizyounu. Bazen 50-60'lara çıkıyorum, baslar hafif artıyor ama ses yine çok fazla değil. Yayından olduğunu biliyorum ama bu kadar düşük olması normal mi?

Telefon ile bağlanınca da ses seviyesi yükseliyor ama baslar gümbürdemiyor çok yükseltmeyince ses seviyesini.

Acaba benim cihazda da mı sıkıntı var daha önceki arkadaşların bahsettiği gibi. Bunu nereden anlarız? Var mıdır bir yolu?
    Ses seviyesi normal

• Arkadaşlar yazılım güncellemesi yaptığınızda cihazda ne gibi bir değişim oldu?
    Daha doğrusu yeni yazılım ile hangi değişiklikler geliyor bilen var mı acaba?
  • Merhaba. Bu üründen satın almayı düşünüyorum.
    Guncel sıfır satan yer var mıdır?.tesekkurler.

• Merhaba, 2 hafta önce aldım sıfır ve garantili olarak. Galeribeyaz diye bir satıcı vardı hepsiburada'da, bir tek orada vardı ama stok kaldı mı şu an bilmiyorum.
  • Daha önce sordum ama bir dönüş alamadım, yazılım güncellemesi yapsam mı yapmasam mı emin olamadım, ne dersiniz arkadaşlar? Ne tarz bir değişim oluyor cihazda güncellemeden sonra?
    Dts 2.0 desteği Dts5.1'e çıkıyormuş sanıyorum. Bas vs etkilendi mi siz yaptığınızda?

• YT kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Hangi güncellemeden bahsediyorsunuz? Sitesinde en son versiyon 2017-09-22. Cihaz zaten bu yazılımla gelmişti bana. Başka bir güncelleme mi var cihazda?

quote:

Bir de ses sorununuz var sanırım. Ben gündüzleri 20, akşamları 10-15 arası dinliyorum yoksa bayağı ses yapıyor. Cihazda VLOCK açık kalmış olabilir mi? VLOCK açıksa ne kadar açarsanız açın ses belli bir seviyeden yukarı çıkmaz.

quote:

Ses seviyesini kısıtlama işlevi : Güç, yüksek ses seviyelerinde açıldığında işitme duyusuna zarar verebileceğinden, ses seviyesi 20’den yüksekse bunu 20’ye ayarlar.–Ses seviyesini kısıtlama için varsayılan değer kapalı. Ayarlanan ses seviyesi, güç kapalıyken de korunur.–Ayarı değiştirmek için uzaktan kumanda üzerindeki Bluetooth POWERdüğmesine 5 saniye basın. Ses seviyesini kısıtlama işlevi kapalıyken ekranda “V FREE”, işlev açıkken ise “V LOCK” ifadesi görünür.

Basslarda sorununuz varsa tekrar pairing (eşleme) yapmanızı tavsiye ederim.

*Güç kablolarını takın.

*Küçük bir iğne ile wooferın arkasındaki ID SET butonuna basın.

*Standby kapanıp mavi ışık hızlıca yanıp sönene kadar basmaya devam edin.

*Soundbar kapalıyken kumandadan mute tuşuna basılı tutun.

*Soundbar ekranında ID SET gözükene kadar basmaya devam edin.

*Woofer'da mavi ışık yanıp sönerken soundbarı açın.

*Soundbar ve subwoofer eşleştiğinde mavi ışık düz biçimde yanar. Eğer mavi ışık hala kırpıyorsa eşleşme başarısız olmuştur. Tekrar deneyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balliba -- 11 Mayıs 2020; 14:27:4 >

• dost..:) kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Samsung tv'de ses giriş ve çıkış ayarlarını nasıl yaptınız? HDMI Girişi veri yolu mu yoksa pcm mi seçmek gerekli?
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Selam,

Samsung tv'de veri akış seçilmeli, pcm seçerseniz olduğu gibi aktarıyor sesi, dolby, dts vb için veri akışı doğru seçenek.

Benim bahsettiğim güncelleme de sitedeki son güncelleme. Benim alette yüklü değil şu an. Yani son versiyon ile gelmedi. Yükleyip yüklememe konusunda kararsız kaldım. Şöyleki son zamanlarda samsung güncellemeler ile cihazları daha kötü yapabiliyor. İyice güvenim sarsıldı. Öte yandan dts kaynakları gerçek 5.1 kanal olarak dinleyebilmek için güncelleme yapmam gerekli. Alet default olarak dts 2.0 ile geliyor. Bugün denedim dts bir film açıp, 2 kanal olarak veriyor standart ayarda sesi.

Benim aletin ses ayarlarına gelirsem kaynağa göre çok değişiyor. Tv samsung ku7000. Sizin tv ne acaba? Tv'nin kendi uydu alıcısı ile tv8 falan izlediğimde 20-30'lara çıkarmam gerekiyor sesi en az. Normal tv hoparlörleri 12-15 ayarında daha dolgun ses veriyor. Soudbarı 50-60'lara çıksam bile konuşma sesleri normal geliyor, yüksek gelmiyor bazı yayınlarda. Burada yüksekten kastım rahatsız edici, güçlü bir yükseklik yani. Yoksa ses açılıyor ama bana olması gereken bu değil gibi geliyor.

Telefon bağladığımda ya da tv'nin usb'si üzerinden film açtığımda 20'lerde normal ses alıyorum. Yani cihaz bozuk olsa her türlü düşük ses gelmez mi?
    Dts neo 2:5 ses formatını kullanırsam normal yayınlarda biraz yükseliyor bu arada. Zaten bu format biraz daha bas karakterli.

Subwoofer da çok fazla gümbürdemiyor ama ses seviyesini 50-60'lara getirirsem kendini gösteriyor. Eşleşme yaptım bir kaç kez ama hiç ses vermiyor değil. Aletin normal performansı bu diye düşünüyorum.

• YT kullanıcısına yanıt
    Veri akışı önerisi için teşekkürler.

HW-M550'yi SWA-8500S arka hoparlörlerle birlikte 55MU9000'de kullanıyorum. Bağlantı şeklim HDMI-ARC. Soundbar kapalıyken kumandadan ayarlar tuşuna 5sn basılı tutunca M1003.2 // B1003.4 yazarak açılıyor. Sitesindeki son yazılımda da Micom 1003.2, firmware 1003.4 olarak gözüküyor. Öncelikle sizdeki firmware versiyonunu tekrar kontrol edebilir misiniz? Israrla sormamdaki sebep şu; cihazı surround moda alırsanız kanallar eksik çıkıyordu diye hatırlıyorum. Sound mode'tan movie seçtim ben. Treble +3, bass +3, subwoofer 0 olarak kullanıyorum.

TV'nin kendi uydu alıcısını kullanıyorum ben de. 20'yi evde veya dışarda ses olursa veya maçlarda kullanıyorum. Normalde ses düzeyim 10-15 arasında. Spotify/youtube açtığımda 15'i geçersem komşular rahatsız olmasın diye tedirgin oluyorum mesela. 40-50'ye hiç çıkmadım, öyle diyeyim :)

Önceki mesajımda söylediğim VLOCK ayarını kontrol etmiş miydiniz? Bir de DRC ayarına bakabilir misiniz? Soundbar kapalıyken sound mode tuşuna basılı tutup DRC OFF konumuna alabilir misiniz?

Güncelleme için de şunu söyleyebilirim, eski firmware'ı kullanmadım hiç ama yenisinde bazen şöyle bir sorunum oluyor; tv açıldığında soundbar da otomatik açılıyor normalde. Çok nadiren tv açıldığında HDMI-ARC bağlantısı aktif olmayıp soundbarı görmüyor. Bu durum tv'nin fişini çekip 1 dk bekledikten sonra taktığımda düzeliyor. Sorun TV'nin yazılımında da olabilir. O yüzden "soundbar yüzünden" diyemiyorum. Ben biraz güncel yazılım meraklısıyım. Yerinizde olsam güncellerdim. Hatta güncelleme gelir diye soundbar için ara kablo almıştım ama aldığımdan beri hiç yeni firmware gelmedi.

Öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkürler. Eve gittiğimde VLOCK ayarını kontrol edeceğim ama o ayarın açık olduğunu zannetmiyorum, çünkü sesi yükseltebiliyorum, artabiliyor ses ama sizin dediğiniz gibi 10-20'lerde hele 10'da hiç ses gelmiyor tv yayınlarında. Misal tv8 survivor izlerken konuşmaları duyabilmek adına 50'lere çıkabiliyorum kimi zaman. Efektli, baslı bir sound gelince bu seviyeler yüksek kalabiliyor belki ama benim beklentim sizin de söylediğiniz gibi bu ses yüksekliğine 20'de falan gelmesi. Çok çok yüksek gelmiyor. En basitinden tv hoparlörünü 12 ayarında kullanıyorum, 15-16'ya yükseltmem genelde. soundbara geçince oldukça düşük kalıyor 12, hiç ses gelmiyor gibi.
    Bendeki firmware 1000.3 sanırım. Güncelleme yapılmamış, ara kablo vs ayarladım aslında, yapabilirim ama cızırtı vs ya da ses seviyesinde düşme falan olur diye korkuyorum biraz. Yani yoğurdu üfleyerek yeme durumuna getirdi beni samsung.
    DRC ayarını kapalı kullanıyorum. Onu kontrol ettim.
    Aletin kanal kullanımı da şu anki yazılımı ile surround ve film modunda bütün hoparlörler çalışıyor. Sports modunda orta kanal tweeter'ı da devreye giriyor. standart ve müzik modunda orta kanal çalışmıyor. Tv yayını iki kanallı olduğundan böyle sanırım. Dolby digital kaynakta standart modda bütün kanallar çalışıyor.
    Güncelleme yapmadan şimdiki hali ile dts kaynakları iki kanal görüyor. Standart ayarda orta kanal çalışmıyor doğal olarak. Güncellersem 5.1'e çıkacak, ama dts kaynağı çok kullanmıyorum. Dolby daha sık karşıma çıkıyor film vs indirirken.

Sonuç olarak şuna geliyorum, benim tv'nin uydualıcısı ses çıkışı çok az sanıyorum. Eski creative ses sistemimi optik kablodan dac ile bağladığımda da düşük seviyeli ses almıştım. Aklıma çözüm yolu gelmiyor. VLOCK ayarını kontrol edeceğim ama.

VLOCK özelliğini açma kapama olayını beceremedim. Bluetooth power tuşuna basıyorum uzun uzun ama herhangi bir şey yazmıyor ekranda. Ama sesi yükseltebiliyorum, muhtemelen kapalı o özellik.

• quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

quote:

Orijinalden alıntı: b.unal

m450 ve m550 arasında 200 tl lik bir fark var. evim dolayısıyla çok yüksek seslere, camlara titretecek seslere çıkamıyorum. normal seviyelerde maç ve film izleyen biri için ses kalitesi olarak bir fark yaşarmıyım. teknolojik olarak herhangi bir fark gordun mu? yorumun nedir?

ses kalitesi olarak m550 ile m450 nin ses çubuğunda kullanılan driverlar aynı sadece m550 de 3 kanal yani 6 sürücü var m450 de 2 kanal yani 4 sürücü var ses kalitesi anlamında düşük seslerde tiz ve mid ses farkını hissetmezsiniz, fakat m550 nin subwooferi m450 den daha iyi bunu rahatlıkla söyleyebilirirm, alanınız küçükse ve sesi çok açmayacaksanız eğer m450 fazla fazla yetecektir memnun kalırsınız

not:araştırdığım kadarı ile bazı m450 modellerinde m550 ile aynı subwoofer ile geliyor özellikle bu sürümleri tercih edin. bassları m550 ile birebir aynı sadece 3.1 yerine 2.1 almış olursunuz yani m450 de gayet mantıklı.

Alıntıları Göster
    Hocam selamlar, r450 hakkında bilginiz var mı ?

https://www.samsung.com/tr/audio-video/soundbar-hw-r450/

Benim de yüksek seslere ihtiyacım yok, m450 bütçemi aşıyor ancak r450 alabiliyorum. Bu modeli tavsiye eder misiniz? Yoksa fiyat/fırsat takibi yapıp m550, m450 mi kovalamalıyım?
    Genel olarak odada konsol ve film ağırlıklı kullanmayı planlıyorum, belki arada müzik.

m550'yi öyle bir anlatmışsınız ki :) piyasada olmaması üzdü.. hem o sebeple hem de maddi sebeplerle r450 düşünüyorum.
    tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum..

• stanco kullanıcısına yanıt
    r450 ve diğer r serilerinin seslerini mağazada test ettiğimde çok beğendiğimi söyleyemem özellikle bass modülü çok alelade yapılmış doygun bir bass ile karşılaşmadım r450 de, m550 deki subwoofer benim logitech z-5500 üm kadar tatminkar bass veriyor z-5500 ün bass volume limitleri çok daha yüksek olsada o kadar yüksek ses açabilecek imkan hiç olmuyor.
    Teşekkür ederim cevaplar için. Günboyu araştırdım hocam, bir arkadaşın da tavsiyesiyle bütçeyi de zorlayarak 3.1 kanallı sistem almaya karar verdim. Esasen bass benim için olmazsa olmaz değil, kendini hafiften hissettirse yetiyor. Daha çok ses berrak olsun, pürüzsüz olsun bunlara önem veriyorum. Bir de tizler düzgün olsun yetiyor. Bu açıdan bakınca m550 baya avantajlı görünüyor ancak stok yok. geriye r650 kalıyor.. bass için çok beklentiye girmemiş olsam sizce r650 3.1 kanallı bir sistem olarak pürüzsüz ve berrak ses verir mi? m550 kadar olmasa da ona yakın bir tecrübe sunar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stanco -- 14 Mayıs 2020; 4:33:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Selam tekrar, sizin tv'nin marka ve modeli nedir acaba? M550 modelini aldım, cihazın potansiyeli yüksek gibi ama tv yayınlarında beklenenin üçte biri ses veriyor. Konuyu araştırdım, samsung tv kullanıcıları düşük ses çıkışından muzdarip hep. Normal şartlarda 20'lerde yeterli ses vermesi lazımken tv izlerken 50'lerde alıyorum yeterli sesi. Benzer durumla karşılaşan var mı diye merak ettim.

Ben de iki model arasında kalmıştım. R650 şu sıralar en fiyat performans ürünü gibi. Ses rengini merak ediyorsanız youtube'da bir site vardı, daha önce paylaşmıştım linkini, oradan fikir sahibi olabilirsiniz iyi kötü. Arka hoparlörler ile şu an için en uygun fiyatla surround tecrübesi yaşayabileceğiniz cihaz olur. Arka hoparlör seti ayrı satılıyor, bulması zor şu anda ama ilerleyen günlerde getirirler belki. Ben denemediğim için birşey diyemiyorum daha fazla ama zaten bu fiyatlarda alternatif olarak çok da bir seçenek yok gibi. Açık avm bulursanız denemeden almayın derim yinede.

• YT kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, bahsettiğiniz gibi arka setleri bulmak zor ancak benim gibi ilk defa soundbar alacak biri için sadece 3.1 kanal şimdilik yeterli olur diye düşünüyorum. Arka seti de ilerleyen dönemlerde tamamlarım. Videoyu izlemedim, izleyeceğim. Açık mağaza bulmak güç 1 Hazirandan sonra açılmış olacaklar. Şu an fiyat takibine yattım, 1.500 seviyesine gelmesini bekliyorum ara sıra bu rakama düşüyormuş :) bakalım, inş alıp kullanmak nasip olur.. bir de aklıma takılan bir mevzu var bu model için diyorlar ki “gerçek verimi yüksek seste alırsınız.” Şimdi haliyle apartman dairesinde oturuyorum. Sesi ve bası çok açmam mümkün değil. Kısık sesle 3.1 olduğunu hissedebilecek miyim? Yani 2.1 kanallıya göre bana o hissi yaşatır mı sizce? Doya doya kullanmak zor tabi komşu mevzusundan.. hal böyle olunca ben cihazdan verim alamayacaksam 2.1 alıp da geçebilirim. Sounbar = Kararsızlık :D ben sözde düz subwoofersız model alıp geçecektim, içine düştükçe karar vermek zorlaştı :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Ben de ilk defa soundbar aldım sizin gibi. Öncelikle tavsiyem çok bir performans beklemeyin. Başka tv'lerde farklı bir tablo olabilir ama benim Samsung ku7000 televizyonumda normal televizyon yayınlarında öyle baslı dolu dolu bir sonuç alamadım. Cihazın sesini anlayabilmem için yarıya kadar açmam gerekiyor çok efekt vs olmayan yayınlarda. Reklamlarda falan baslar kendini gösteriyor ama :)
    Arka hoparlör olmadan surround bir performans beklemek biraz hayal olur. Tv'de standart yayınlar stereo olduğu için alet standart olarak 2 kanal çalışıyor. Eğer surround modu ya da diğer soundbar modlarını kullanırsanız orta kanaldan ses gelir. R650'de hangi modlar var bilmiyorum. M550'nin modları bence başarılı. Her kaynağa göre kulağa hoş gelebilecek bir mod sunuyor iyi kötü. Spor modu yakışmıyorsa film moduna geçiyorum, daha hoş bir atmosfer sunuyor. Bazen film modu yapay geliyor standarda geçiyorum. Standart zayıf gelirse spor modu var, daha baslı tizli. Yani hazır modlar hayat kurtarıyor farklı kaynaklar söz konusu olduğunda. Benim tavsiyem normal günlük televizyon kullanımında çok fazla birşey beklemeden eldeki modlarla en hoşa giden ayarı yakalamak. Surround vb. detaylar zaten günlük yayın için hikaye. Tv yayınlarında bir tek trt4k dolby digital yayın yapıyor. Zaten bu kanala gelince normalin 3 katı ses veriyor cihaz.
    Öte yandan dolby digital veya dts kaynaklardan film izlerken 3 kanallı olması fark yaratır. Hele ki arka hoparlörleri alacaksanız 5 kanala tamamlamak için cihazın 3 kanallı olması bence daha iyi olur. Diyalog vs. açısından da daha net bir performans alırsınız.
    Aletin performansının yüksek ses seviyelerinde belli olması olayına gelirsek günlük yayınlar biraz düşük kalitede kalıyor bence bu tarz aletler için. Sesi yükseltmeyince birşey anlaşılmıyor. Kısık seste kullanmak için çok önermem bu bakımdan. Yani kötü anlamında demiyorum ama fark yaratmaz, tv sesi daha dolu geliyor düşük ses seviyelerinde.
    Sonuç olarak tv yayınlarından biraz daha iyi ses alayım, çok öyle film atmosferi beklemiyorum diyorsanız 2.1 kanallı cihazlar da işinizi görür. Yok ben surround film izleyeceğim, arka seti de alır ileride tam sete tamamlarım derseniz benim önerim 3.1 olur.

• YT kullanıcısına yanıt
    doğrusu tv yayınları ile işim yok hiç izlemem, odamda uydu alıcı vs. de yok. tek amacım apple tv ile 4k film keyfi + konsollarda oyun. Bu açıdan bakınca, sizin de yorumlarınızı dikkate alınca 3.1 almak en mantıklısı.. sonra da arka set. :) indirim bekliycez artık.. teşekkür ederim beni baya aydınlattınız hocam :)
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.