Şimdi Ara

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.478
Cevap
48
Favori
139.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semih_avcı

Hızlı geçişerin olduğu fifa oyununda doğal yada dinamik modda ( diğer ayarlar sabit) görüntü aşırı bozuluyor.

Spor moda aldığınızda evet idare eder derecesıne iniyor ama kalitesi bozuluyor bu seferde özellikle renk doygunluğu.

HDR, Görüntü Kalitesi, Parlaklığı ve Smart özellikleri ile 10 Üzerinden 10 veririm. ( tek rakibi Lg oled ) Tam Film ve Normal uydu için yapılmış.

Ancak;
    PS4 fifa gibi oyunlarda birçok ortalama tvnin üzerinde evet ama ben şimdiye kadar hep 200 hz Frekansa sahip Tv'ler kullandım belki de o yüzden bana kötü geldi, neticede KS8500 100hz panele sahip.

Ama Daha Kaliteli Hdmi kablo ile ve en uygun kalibrasyon ile tekrar detaylı inceleme yapmak lazım...

Oyun moduna alin ve kalibrasyonu bu modda yapin.

Input Lag de dusuyor oyun modunda.

Orta karar bir kalibrasyon ile istedigim seviyeye yakin hale getirdim oyun modunu. Diger oyunlarda da son derece memnunum.

Ayiptir soylemesi kaymak gibi akiyor goruntu, sifir artifact.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

Şimdiye kadar hangi panelleri kullandınız 200 hz hocam?

Sony Hx 850, Sony w905 modeler.

Özellikle Hx850 yağ gibi
  • semih_avcı S kullanıcısına yanıt
    W905a 100hz olarak biliyorum hocam, hx850 yi bilmiyorum

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Sony sitesine gözattım ama eski model diye arşive almışlar. oradan teknık ozellık atıcam

http://shiftdelete.net/sony-kdl-46hx850-video-inceleme-41835

Burada belirtilmiş .
  • Oyun moduna almazsaniz input lag yukselir tabi o nasil bir yorum oyle.ayrica ku 6300 le arasinda niye bu kadar fark var? Tek fark 100 hz olmasi mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hareketli görüntülerin neredeyse tamamında titreme ve netlikte bozulma yaşayan varmi? Kendi uydu alıcısı +dsmart hd + ps4 pro ile denedim görüntüdeki kişinin elini yada kolunu hareket ettirirken bile mozaiklenme ve bozulma yapıyor. Alt yazılarda titreme ve birbirine gecme var. Güncelleme öncesi ve sonrası değişmedi. Netlestirme problemi var gibi ekranda. Sizma-banding yok. Hicbir ayar durumu düzeltmedi. Benzer sorun.yasayan varmi?

• sa beyler servis bu tv ye sorun yok dedi ve eve geri getirdi kurdu size birde birsey sorma k istiyoruum bendeki şu mavi çizgi sadece showda çıkıyor bakarmisıniz sizdede cıkıyormu ışık sızması çok

• Merhaba arkadaşlar, kısmet olursa Samsung 49KS8500 almak istiyorum, kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olucak;

1) Genel olarak PC ve PS4 ile kullanıcam, oyun amaçlı yani.. İnput lag olayı nasıl? Ghosting sorunu var mı?
    2) TV'de kronik bir problem var mı?
    3) Digitürk ile birlikte kullanıcam, SD yayınlarda ve Full HD yayınlarda performansı nasıl? (2k - 4k çözünürlük pek bulamam)
    4) Daha önce hiç curved tv kullanmadım, alıp sırf bu yüzden pişman olan var mı?
    5) Fiyat performans olarak bakarsak 49KS8500 --> 4.000 - 4.300 tl arasına sizce nasıl?
  • Almak isteyen arkadaşlar, yaza doğru daha da düşer mi fiyatlar. genel gidişat fiyatlar aşağıya doğru çekilmiş bir hayli. 3800-4200 aralığında şu anda. Daha da düşer mi acaba?
  • S.aleyküm arkadaşlar bende 55ks8500 aldım 6500tl 6 taksit yaptırdım ve Samsun glaxy a5 2017 hediye gelecek

Almak isteyenler acele etsin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nresul -- 14 Şubat 2017; 12:25:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batu055

sa beyler servis bu tv ye sorun yok dedi ve eve geri getirdi kurdu size birde birsey sorma k istiyoruum bendeki şu mavi çizgi sadece showda çıkıyor bakarmisıniz sizdede cıkıyormu ışık sızması çok

paylaş yardımcı olalım kardeşim 6 aylık ks 8500 kullanıcısıyım 6 aydır bir fiil tv de titreme ölü piksel bulutlanma yok
    sadece tv yi ilk alırken panelde aşırı bulutlanma vardı değişim ile kurtuldum

netten tv alırken dikkat edin edin geçmiş yazışmalarımı iyi okuyun çok düzenbazlıklar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: nresul

S.aleyküm arkadaşlar bende 55ks8500 aldım 6500tl 6 taksit yaptırdım ve Samsun glaxy a5 2017 hediye gelecek

Almak isteyenler acele etsin derim

Bende yeni aldım. Taksitli fiyatı 7.200 den aşağı inmedi Samsung mağazası. Siz nerden aldınız?

• Merhaba

Şu anda uydudan yayın alıyorum. Fakat Dsmart Dfix modül alıp takacağım. Modülü taktıktan sonra 55KD8500 de nereden girip yayınları uydudan değilde, Dsmartdan almasını sağlarım?

• marto1 kullanıcısına yanıt

bu tv de sorun yokmus atolydde test etmisler gelmisler bana test fotolarini gosteriyorlar dedim ben test fotolarinmi bakiyorum normal yayın izliyorum dedim birsy demiyirlar tuketici hakem heyeti yolu goruldu bana

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    çok pahali almışsın be kardes keşke sorsaydın forumda soylerdik sendr gider bayiye derdin bırakırlsrdı 6500 e

• Ben Çorum samsung mağazasından aldım

Çatır çatır pazarlık yaptım şurda bu fiyat burda bu fiyat dedim herif düştü fiyatı

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Çorum samsung mağazasından aldım pazarlık yaptım

• 3 tane farklı 55ks8500 denedim tamamında "motion blur" ve "judder" problemi var. Hareketli sahnelerde motionflow özelliği tamamen kapalı bile olsa hayalet görüntü/mozaiklenme yapiyor. Ekran yenileme hizi 100 hz değil 50 hz. sanki. Futbol maçlarında (4k barcelona maçı flashdiskten) kamera hareketlerinde çimenlerin keskinliği bozuluyor, futbolcuların ayak ve ellerinde bozulmalar oluyor. Ps4 pro hdr oyunlarda da aynı durum geçerli. Hdr özelliği kapatılırsa biraz daha düzeliyor.

Avs ve birçok forumda ks8000/8500 motion blur ve judder problemi yasayan bir cok insan var. Alacak kişiler bunu değerlendirsin. Aynı sorunu 3 farklı tvde gördüm. İkisi evime gelen bir tanesi mağazadaki..

Hareketli görüntü işleme kapasitesi malesef 6500-Tl fiyatı olan bir televizyon ile aynı orantıda değil. Input lag değeri ps4/pro için makul..

• Batu055 B kullanıcısına yanıt
    hocam aynı dert bende de var.servisle hiç uğraşmayın ben direk verdim hakem heyetine.hakem heyeti sınırı 3610 tl.fatura bu tutardan fazlaysa ustunu feragat ettim deyip hakem heyetine başvurabiliyorsunuz .yok ödediğimi isterim diyosanız tüketici mahkemesi o zaman
  • PVH kullanıcısına yanıt
    diğer soruların kişiden kişiye değişir de bana gelen 2 tv de de yoğun ışık sızması mevcut konuda birçok arkadaşta aynı sorundan müzdarip ışık sızmasız tv yok mu dersen biraz şansa kalmış işin.servis ışık sızmasınıda kabul etmiyor ben gibi hakem heyetlerini beklersin paranı kurtarabilmek için
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.