Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6> (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.473
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne kadar yoğun kullandığınızı bilmiyorum ancak sadece whatssup ile 5-10 saat bekleme süresi çok düşük.

Pil süresi başka şeylere göre de değişiyor.

Aynı telefonu Turkcell 2G (16kbit - eski) sim kart ile kullanırken 4 gün bekleme süresi görüyordum. Vodafone 2G (64kbit) ile ortalama 2,5 gün görebiliyorum. Eğer wifi, oyun, tel görüşmesi vs biraz yoğun kullanırsam her iki süreden de 1 gün düşebilirsiniz pratik hesap olarak. Bildiğiniz gibi 3G kullanırsanız bu da şarjınızın çabuk bitmesine neden oluyor.

Yalnız şunu özellikle belirteyim, bu süreleri sadece DS Battery Saver kullanırken görebiliyorum. Arka planda sürekli çalışan hiç bir uygulama kullanmıyorum, ihtiyaç meselesi.

DS'in arka planda ne kadar sıklıkta telefonu uyku modundan çıkartıp data bağlantısı kurarak mail vs senkronize edeceğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Şu da önemli bir nokta, mail veya IM programlarını DS'te whitelist'e alırsanız, telefonu uyku moduna sokamazsınız.

En nihayetinde, kullandığınız rom ve kernel de önem arz ediyor. Ben şu an BAM kernel ve Frankestein Rom kullanıyorum. Telefonun şu anki durumundan genel olarak memnunum açıkçası.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 30 Temmuz 2013; 22:23:23 >

• Sanrupid kullanıcısına yanıt
    Şarjdayken telefonu kullanırsam bile şarjım azalıyor. Bunu 2.3.6da da yaşadım halen yaşıyorum. Ve eğer şarjdayken 5 dakikalık bir web gezintisi yaparsam telefon çok ısınıyor. Neredeyse tek ısınmadığı zamanlar telefon 2g de ve ekran kapalıysa oluyor. Hele ki hotspot açarsam demeyin halime. Bazen telefonun altına buz koyduğum oluyor bu sıcaklarda :)
    Bahsi geçen Batter Saver programını sabah çektiğim andan itibaren izleyeceğim. Pilim bitince size tekrar dönüş yaparım. İlginiz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
  • Rica ederim. Ben de şu an v.2.0'ı deniyorum. Aslında (tam hatırlayamadım şu an ama) v.1.8.1 daha iyi gibiydi. Her gelen güncelleme her zaman daha iyi olmayabiliyor malum. Bazen zamansızlıktan, bazen üşengeçlikten yapamadığım şeyler oluyor, eski versiyona tekrar dönmeyi düşünüyordum, unutmuştum. Size anlatırken aklıma geldi şimdi.

Deneyin bakalım, daha iyisi için elimizden geleni yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanrupid

Rica ederim. Ben de şu an v.2.0'ı deniyorum. Aslında (tam hatırlayamadım şu an ama) v.1.8.1 daha iyi gibiydi. Her gelen güncelleme her zaman daha iyi olmayabiliyor malum. Bazen zamansızlıktan, bazen üşengeçlikten yapamadığım şeyler oluyor, eski versiyona tekrar dönmeyi düşünüyordum, unutmuştum. Size anlatırken aklıma geldi şimdi.

Deneyin bakalım, daha iyisi için elimizden geleni yapalım.

Yaklaşık 13 saat kullanım oldu fakat bu arada bazı mesajları geç görmemle ilgili sıkıntılarım da olmadı değil. Peogram işe yarıyor çok güzel de onun haricinde kullanmadan hiç bir şekilde uzatamayacağız galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: morqos
    Yaklaşık 13 saat kullanım oldu fakat bu arada bazı mesajları geç görmemle ilgili sıkıntılarım da olmadı değil. Peogram işe yarıyor çok güzel de onun haricinde kullanmadan hiç bir şekilde uzatamayacağız galiba

Androidlerde malesef durum bu. Kullanım süreniz 2 katına çıkmış, ancak yine de 13 saat çok kısa bir süre bence. Siz çok yoğun kullanıyorsunuz sanırım
  • quote:

quote:

Androidlerde malesef durum bu. Kullanım süreniz 2 katına çıkmış, ancak yine de 13 saat çok kısa bir süre bence. Siz çok yoğun kullanıyorsunuz sanırım

Malesef bu aylarda kullanım yoğunlaşıyor. Yoksa pek ilgilenmiyorum genel olarak ama keşke androidde de bu süre olayı iosdaki gibi yazılımla sağlanabilse. Yine de teşekkür ederim ilginiz için :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar merhaba,

sorunumu nereye yazacağımı bilemedim samsung galaxy s plus marka telefonla ilgili bi
    sorunum var evimde uydunet cbw-383z4 ve ona köprülendirdiğim
    zyxel nbg416 n var sorun şu samsung telefondan modemlere bağlandığımda
    ip numarası devamlı değişiyor mesela 192.168.0.10 - 15- 20 vs. gibi diğer
    hiçbir cihaz bu şekilde değil sorun nerde bulamadım yardımlarınızı bekliyorum

mesut buyuk
  • arkadaşlar telime root atıldı ama ben eski normal haline dönmek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı ?
  • LÜTFEN YARDIMCI OLUN ROOTLU VEhttp://www.android.gs/update-galaxy-sl-i9003-jelly-bean-4-1-2-remics/ bu sitedeki rom yüklüydü ama eski haline dönmek için biraz uğraştım şuan tel samsung logosuna geliyor ve tekrar tekrar logoya dönüyor açılmıyor yardım edebilecek biri var mı ?
  • Download moduna giriyorsa;

1- ODIN 3 1.82 http://www.mediafire.com/?o4qbedbjxywnup8 indir.

2- I9003XXKPE ROM'unu indir. http://hotfile.com/dl/145780524/f7d1f45/I9003XXKPE.zip.html (I9003 Gingerbread 2.3.4 sürümüdür)

Kurulum:

1- Odin'i çalıştır.
    2- Re-Partition, Otomatik Reboot ve F. Reset seçeneklerini işaretle.
    3- Telefonu download moduna al: Ses kısma + Home + Güç. (Telefon kapalı olacak)
    3- USB kablosunu bağla. Program telefonun Com numarasını tespit edecektir. (ID:COM sarı renk olacaktır)

4- PIT düğmesine tıkla ve
    latona_20110114.pit dosyasını seç - Start düğmesini tıkla.

latona_20110114.pit yüklendikten sonra telefonun ekranı kararacaktır.
    Telefonu usb kablosundan ayırmadan önce sırasıyla;

5- PDA düğmesini tıklayıp ve bu dosyayı seç:
    CODE_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar

6- PHONE düğmesini tıkla ve bu dosyayı seç:
    MODEM_I9003XXKPE_REV_00_CL1041909.tar

7- BOOT LOADER düğmesine tıkla ve bu dosyayı seç:
    APBOOT_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar

8- CSC düğmesini tıkla ve bu dosyayı seç:
    GT-I9003-CSC-MULTI-OXAKPE.tar

Dosyalarını seçtikten sonra; Telefonu usb kablosundan ayır. (Usb kablosunu telefondan çıkart, pc den ayırma) Pili çıkart-tak. Tekrar Download moda al ve Usb ye bağla
    9- Pc cihazı görünce (ID:COM sarı olacak) Start seçeneğini tıkla.
    10- Program penceresinin üzerinde PASS yazısını görünceye kadar hiçbir şey dokunma.

Telefon kendiliğinden açılacaktır. (Sorunsuz bir şekilde açılmışsa rom yüklenmiş demektir)
    -Fabrika ayarlarına döndürmek tavsiye ediliyor-

En altta yaptığım uyarıyı dikkatlice oku !!!

Yukardaki romu yükledikten sonra

2.3.6 Gingerbread sürümüne yükseltmek istersen;

http://www.hotfile.com/dl/148016499/9f88f11/I9003XXKPU_I9003SERKPU_SER.zip.html
    I9003 (Gingerbread 2.3.6 (Rus) sürümüdür. Ayarlardan Türkçe yapabilirsin

1. Odin'i çalıştır.
    2. Sadece Otomatik Reboot ve F. Reset seçeneklerini işaretle.
    3. Telefonu download moduna al: Ses kısma + Home + Güç.

4. PDA düğmesini tıkla ve bu dosyayı seç:
    I9003XXKPU_I9003XXKPU_I9003SERKPU_HOME.tar.md5

5. START seçeneğini tıkla.

6. Program penceresinin üzerinde PASS yazısını görüne kadar telefona dokunma. (Pass yazısından sonra telefon ekranında 2-3 saniye yükleme işaretleri oluşacaktır)
    7. Romu sorunsuz bir şekilde yüklediysen; Arama ekranına *#1234# yazıp sürümünün KPU olduğunu kontrol edebilirsin. (Bu işlemi; Ayarlar-Telefon hakkında seçeneğinden de yapabilirsin)

Root etmek istersen;

Dikkat !!! I9003XXKPU 2.3.6 Gingerbread sürümü içindir

xxkpu-CFROOT-29-02-2012
    http://www.mediafire.com/?17cte90zl3ml83d

Kurulum:

1- Dosyayı indir (rardan çıkartma, olduğu gibi kalsın)
    2- Odini aç
    3- Telefonu download moda al
    4- PDA sekmesini tıkla- xxkpu-CFROOT-29-02-2012 dosyasını seç
    5- Start

Yükleme işlemi 5-10 saniye sürer..

Dikkat !!!

OKUYUNUZ

Bu sadece bilgi paylaşımıdır.
    Telefonunuzun imei numarası klon ise; Odin ile Rom yüklemesi sonrasında telefonun imei numarası silinecektir. İlk yüklemede silinmese bile fabrika ayarlarına döndürdüğünüz anda itibaren imei numarası kesin olarak sıfırlanacak ve telefon kullanılamaz hale gelecektir. Bu durumda karşılaşmamak için EFS yedeğini almanızı (nasıl yapıldığını araştırınız) şiddetle tavsiye ediyorum.

Yazılım yükleme işlemi kolay gibi görünse de riskli bir durumdur. Telefonunuz kullanılamayacak hale gelebilir. Oluşabilecek sorunlardan dolayı herhangi bir mesuliyet veya sorumluluğu kabul etmediğimi belirtmek isterim. Bu konularda bilginiz yok ise Foruma-bilen kişilere danışınız

Bu uyarıyı okuduktan sonra telefonunuza yazılım yükleyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inanki -- 16 Ağustos 2013; 12:15:56 >

• çok teşekkür ederim dün gece baya bir uğraştan sonra sizin dediğiniz yollardan düzelttim yinede çok teşekkürler ilginiz için
  • iyi günler, yaklasık 2.5 senedir 9003 kullanıyorum. telefon normal calısıyor ama sim kartı görmuyor servise göturdum yazılım atılırsa duzelir dediler sonra duzelmedi anakartta sıkıntı var deyip 390 tl istediler.

Garanti süresi dolduğu için yaptıramadım.

böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu daha önce bir de ankara da iyi bir tamirci tavsiye edebiliecek var mı?
  • güncel hint romunu kullanan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sam17_05

iyi günler, yaklasık 2.5 senedir 9003 kullanıyorum. telefon normal calısıyor ama sim kartı görmuyor servise göturdum yazılım atılırsa duzelir dediler sonra duzelmedi anakartta sıkıntı var deyip 390 tl istediler.

Garanti süresi dolduğu için yaptıramadım.

böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu daha önce bir de ankara da iyi bir tamirci tavsiye edebiliecek var mı?

aynı sorun bende oldu. garanti süresinin bitimine 1 ay kala samsunga verdim. anakart değişimi yapıldı. ama nerede yapılır yapılmaz. o konu hakkında bir bilgim yok. eğer imkanınız varsa 390'ın üzerine biraz daha ekleyip başka telefonlara yönelin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: findnewdreams

güncel hint romunu kullanan varmı ?

Son sürümden öncekini (DDLF2) kurup kullanmışlığım var bir süre. Kesinlikle tavsiye ederim. Onu kullandıktan sonra son sürüm çok çok daha iyidir diye düşünüyorum. Zira xda'da yazılanlara göre açılışı çok daha hızlı ve kullanımı stabil, pil ömrü daha uzunmuş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: findnewdreams

güncel hint romunu kullanan varmı ?

Son sürümden öncekini (DDLF2) kurup kullanmışlığım var bir süre. Kesinlikle tavsiye ederim. Onu kullandıktan sonra son sürüm çok çok daha iyidir diye düşünüyorum. Zira xda'da yazılanlara göre açılışı çok daha hızlı ve kullanımı stabil, pil ömrü daha uzunmuş.

kullaniyorum kesinlikle cok basarili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lütfen yardım edin bana :(

Arkadaşlar Samsung galaxy s i9003 telefonum var. Telefonda bazı anormallikler başladı ben de fabrika ayarlarına geri dönmek istedim herşey sıfırlansın diye fakat her seferinde içerisinde whatsapp ve facebook uygulaması içerisinde geliyor. ne yaptıysam sıfırlayaadım telefonu ve facebook uygulamasına kesinlikle giremiyorum hata verip çıkıyor programdan.

dünden beri de rom atma olayıyla uğraşıyorum. stock rom falan buldum onu da attım yine olmadı. ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin? bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
    Paylaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvennet

Lütfen yardım edin bana :(

Arkadaşlar Samsung galaxy s i9003 telefonum var. Telefonda bazı anormallikler başladı ben de fabrika ayarlarına geri dönmek istedim herşey sıfırlansın diye fakat her seferinde içerisinde whatsapp ve facebook uygulaması içerisinde geliyor. ne yaptıysam sıfırlayaadım telefonu ve facebook uygulamasına kesinlikle giremiyorum hata verip çıkıyor programdan.

dünden beri de rom atma olayıyla uğraşıyorum. stock rom falan buldum onu da attım yine olmadı. ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin? bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
    Paylaş

Sorunlar başladığında hangi romu kullanıyordunuz ve telefon rootlu muydu?

Muhtemelen tüm cache'leri temizlemediğiniz için tekrar rom yüklediyseniz de sorun yaşamaya devam ediyorsunuz.

• Cyanogen mod JB alpha 8de reset atmalar başladı. Telefonda pek de birşey yüklü değil ama sıkıntı veriyor. Hele ki acil durumlarda daha kötü.
    2.3.6ya geri mi dönsem. Yoksa başka bir ICS rom mu kursam ne yapsam bilemedim.
  • quote:

Cyanogen mod JB alpha 8de reset atmalar başladı. Telefonda pek de birşey yüklü değil ama sıkıntı veriyor. Hele ki acil durumlarda daha kötü.
    2.3.6ya geri mi dönsem. Yoksa başka bir ICS rom mu kursam ne yapsam bilemedim.

Kesin bir sebebi vardır, xda üzerinden bulup yüklediyseniz, ilgili konuda bunun ile alakalı bir şikayet (ve varsa çözümü) mutlaka paylaşmışlardır.
    Bu port romların bazılarında işlemciye 1200Mhz'e overclock yapıldığından, telefona yüklenildiğinde yada sadece ekranı açtığınızda anlık stabilite sorunları olabiliyor ve reset atabiliyor. Mümkünse üzerinde çok fazla oynama bulunmayan romları araştırıp yüklemekte fayda var.
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.