Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6> (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.473
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıldır galaxy i 9003 kullanıyorum. son zamanlarda interneti açtığımda veya oyun oynadığımda telefon hemen kapanıyor. Teli açtığımda şarjı boş gösteriyor sonra sarj gitgide artıyor Mobil ağ, 3G kapalı iken gün boyu kullanabiliyorum. (sadece konuşma ve mesaj).
    Yeni batarya alsam sorun çözülür mü yoksa yazılımsal bir hata mı vardır. (Go Launcher uygulamaları vardı ama hepsini kaldırdım.)

(Yüklemeler 3-4 ay önce serviste yapıldı, ekran değişimi sırasında)
    Ürün Bilgisi Sürümü: 2.3.6
    Kernel Sürümü: 2.6.35.7-CL982987 dpi@DELL155#1
    Yapım Numarası: Gingerbread.JVKPE
  • Muhtemelen pil bitmiş ama önce fabrika ayarlarına dönüp o şekilde bir deneye bilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haddat

Link ekledim..

https://dl.dropboxusercontent.com/u/34896863/SC20130520-161612.png

Gördüğüm kadarı ile orijinal rom üzerine tema yüklemesi yapmışsınız. Kernellerimiz ve base romlarımız aynı. Vakit ayırdığınız için sağolun
  • iyi günler bende galaxy SL i9003 var onu bugün 4.1.2den 2.3.6ya almak için samsungun sitesinden "I9003JVKPE_I9003OJVKP7_I9003JXKP3_HOME.tar.md5" bunu indirip odin ile pdadan telefona dowloading modda kurdum pas yazısını gördüm çıkardım telefonu telefon açılıp kapanıyp açılıp kapanıyo nasil düzeltebiliriz yardım edin lütfeeeen :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: okserhat

iyi günler bende galaxy SL i9003 var onu bugün 4.1.2den 2.3.6ya almak için samsungun sitesinden "I9003JVKPE_I9003OJVKP7_I9003JXKP3_HOME.tar.md5" bunu indirip odin ile pdadan telefona dowloading modda kurdum pas yazısını gördüm çıkardım telefonu telefon açılıp kapanıyp açılıp kapanıyo nasil düzeltebiliriz yardım edin lütfeeeen :(

Farklı bir rom ile denediniz mi, mesela DDLF2?

Bir de, rom yüklemesi öncesi ve sonrası recovery moda girdiğinizde göreceğiniz cache temizleme işlemlerini de uygulamayı unutmayın.
  • merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum size danışmak istediğim bir konu var
    ablam iphone 5 alınca bana kendi telefonunu verdi (GT-I9003) bende kendi telefonumu anneme verdm (Galaxy ACE) öyle bi sirkülasyon oldu. ablam son sürüme güncelledim demişti 2.3.6 bende hard format attım. ilk iki hafta gayet iyiydi ama bi süre sonra oyun oynarken birden kapanmaya başladı telefonu hemen açınca pil seviyesi %1 gösterip tekrar kapatıyo kendini. ama biraz bekleyince pil seviyesi eski haline dönüyor oyun oynamazsam youtubeda video izlemezsem telefon kapanmyor kendi kendine. bide batarya tam dolmuyor çok az gidiyor.batarya şişmiş birazda bugün yeni batarya alıcam sorunun bataryada olduğunu pek sanmıyorum. önerilerinizi bekliyorum..

ana bant sürümü:I9003JXKP3
    kernel sürümü:2.6.35.7-CL982987dpi@DELL155#1
  • quote:

Orijinalden alıntı: BartimaeuSS

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum size danışmak istediğim bir konu var
    ablam iphone 5 alınca bana kendi telefonunu verdi (GT-I9003) bende kendi telefonumu anneme verdm (Galaxy ACE) öyle bi sirkülasyon oldu. ablam son sürüme güncelledim demişti 2.3.6 bende hard format attım. ilk iki hafta gayet iyiydi ama bi süre sonra oyun oynarken birden kapanmaya başladı telefonu hemen açınca pil seviyesi %1 gösterip tekrar kapatıyo kendini. ama biraz bekleyince pil seviyesi eski haline dönüyor oyun oynamazsam youtubeda video izlemezsem telefon kapanmyor kendi kendine. bide batarya tam dolmuyor çok az gidiyor.batarya şişmiş birazda bugün yeni batarya alıcam sorunun bataryada olduğunu pek sanmıyorum. önerilerinizi bekliyorum..

ana bant sürümü:I9003JXKP3
    kernel sürümü:2.6.35.7-CL982987dpi@DELL155#1

Batarya şişmiş ise o bataryayı uzun süre kullanmamanızı, mümkünse uzun süre şarjda bırakmamanızı tavsiye ederim, zira bu sıcak havalarda akma/patlama gibi olumsuz bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bu arada, kullandığınız pil orijinal değil galiba?

Esas probleminize gelince, format sonrası pili kalibre etmeniz gerekiyordu. Konu içerisinde ben paylaşmıştım ancak yerini hatırlamıyorum. Pil kalibrasyon şeklinde mesajlarımdan yola çıkıp bulabilirsiniz muhtemelen.

• Arkadaşlar bende yaklaşık üç dört aydır durup duruken 'kablosuz ağ bağlantısı kesildi' deyip kendi kendine bağlantıyı kesip sonra yeniden bağlanmaya başladı. Kablosuz ağ kapalıysa açarken hata verebiliyor ve hatta bazı durumlarda telefon kendini yeniden başlatıyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Garantisinin bitmesine az kaldı hemen servise mi göndermeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuGGy

Arkadaşlar bende yaklaşık üç dört aydır durup duruken 'kablosuz ağ bağlantısı kesildi' deyip kendi kendine bağlantıyı kesip sonra yeniden bağlanmaya başladı. Kablosuz ağ kapalıysa açarken hata verebiliyor ve hatta bazı durumlarda telefon kendini yeniden başlatıyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Garantisinin bitmesine az kaldı hemen servise mi göndermeliyim?

Bu süre içerisinde hiç rom yüklemesi veya fabrika ayarlarına geri dönme işlemi yaptınız mı?
  • Rom yüklemesi yapmadım. Samsung hangi güncellemeyi verdiyse o yüklü. Fabrika ayarlarına döndüm, format attım belki sorun düzelir diye ama değişen bir şey olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuGGy

Rom yüklemesi yapmadım. Samsung hangi güncellemeyi verdiyse o yüklü. Fabrika ayarlarına döndüm, format attım belki sorun düzelir diye ama değişen bir şey olmadı

Bu durumda servise vermenizde fayda var bence...
  • Herkese selamlar...Bugun birdenbire telefonumun bağlantısı gitti.Sonra brs kurcalarken imei numarasının olmadıgını gördüm.Daha önceden vardı.Biraz nette araştırdım kutusundaki imei tele tekrar kaydetmem için mühendis moduna girmem lazım.Bunun hakkında bilgisi olan var mı acaba ?Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gak007

Herkese selamlar...Bugun birdenbire telefonumun bağlantısı gitti.Sonra brs kurcalarken imei numarasının olmadıgını gördüm.Daha önceden vardı.Biraz nette araştırdım kutusundaki imei tele tekrar kaydetmem için mühendis moduna girmem lazım.Bunun hakkında bilgisi olan var mı acaba ?Teşekkürler..

imei numarası durduk yere uçmamıştır, öncesinde rom yükleme yada root yetkisi kullanan bir program ile herhangi bir değişiklik yaptınız mı?

Eğer EFS klasörünüzün yedeği varsa, root explorer tarzı bir program ile geri kopyalayıp imei numaranızı kurtarmanız mümkün. Onun haricinde, telefonumuzda download ve recovery modlar mevcuttur. Mühendis modundan kastınız hangisi bilemedim. Bu modlara girmek için:

Recovery mode: Home + Power + Volume up
    Download mode: Home + Power + Volume down

tuşlarına aynı anda basılı tutmanız gerekiyor.

• Eve 3 adet jb yüklü tel girince bu gariban kalmasın diye ics 4.0.4 yúkledim .. 3 Saattir ayar veriyorum .. en son animasyoları kapattím ..jet gibi oldu.. remics romun adı ..ddlf üzerine CWM den direk kurulabiliyor.. S3 görünümlü..

• Bu telefon kullanışlı mı telefon alıcam karar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haddat

Eve 3 adet jb yüklü tel girince bu gariban kalmasın diye ics 4.0.4 yúkledim .. 3 Saattir ayar veriyorum .. en son animasyoları kapattím ..jet gibi oldu.. remics romun adı ..ddlf üzerine CWM den direk kurulabiliyor.. S3 görünümlü..

İyi günlerde kullanın hocam.

DDLF2'yi sıfırdan kurup üzerine 4.0.4'ü mü kurdunuz, yoksa halihazırda kullandığınız romun üzerine mi kurdunuz?
  • Wipe ları yapıp eskisinin üzerine direk kurdum.. forumda artık sadece ikimizde kaldı heralde konuya ilgi sıfır..

• Öyle oldu sanırım hocam. Ben de iş yoğunluğum sebebiyle yeni rom deneyemiyorum uzun zamandır. 3.8 Frankestain mod'a takılıp kaldım. Pil ömrü (eğer aşırı kullanmazsam) 4 güne kadar dayanıyor şu haliyle o yüzden gittiği yere kadar gidecek sanırım.

Bu arada daha önce de söylemişimdir ama yineleyeyim. Pili sonuna kadar bitirip kapandıktan sonra hiç kurcalamadan (mesela geceden) şarja takıp, pil dolduğunda (hala şarjdayken) telefonu açarak %100'e kadar şarj ediyorum. Bu şekilde 4 günü gördüğüm oluyor. Ancak her ne durumda olursa olsun tel açıkken şarj ettiğimde, tel kesinlikle 3. güne dayanmıyor. Aklınızda bulunsun. Tabiki DeepSleep Battery Saver da olmazsa olmaz.
  • ics den çabuk sıkıldım.. bende frenkeshtayn roma gecdim.. bu arada teli fullbrick ettim .. download moda bile girmiyordu.. düzeltene kadar akla karayı seçtim... şansım varmış halletim yani..

• 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.