Şimdi Ara

Samsung i8910 Omnia HD - 8 MP / HD video / 3.7 inç ekran / WI-FI / GPS (1792. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.979
Cevap
16
Favori
1.866.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ibircan

quote:

Orijinalden alıntı: emrecan1

Arkadaşlar bu telefon beni deli edecek Symbiana lanet ettim, bukadarmı kullanışsız olur, resimleri seçerken bile kutucuk çıkarda bari dokunarak seçeriz eliyeceğimizi eleriz bunu bile yapmaktan aciz bi sistem...

Orjinal FW yükleme içinde bi cevap alamadım galiba sadece servis hallediyor, belki orjinalde kamera düzgün foto çeker diye yüklicem bakıcam onuda yüklemeyi bilmiom

Kamerasıda ne yapsam bulanık çekiyor, menteşeyle sabitlicezmi en ufak titremede bozuyor anlamadım gitti menüde ayarlarda sarsıntı önleyici var ne açık ne kapalı olarak seçemiyoruz aktif değil telefonun herşeyi benim inadıma sanki satıcam verin 250 lira sizin olsun..

Orjinal FW yükleme içinde bi cevap alamadım galiba sadece servis hallediyor, belki orjinalde kamera düzgün foto çeker diye yüklicem bakıcam onuda yüklemeyi bilmiom

Mesaj yazarken karakterler bi cümle yazdıktan sonra niye yavaşlar yaa böle deli olacam vermı bunun bi çözümü arkadaşlar HX V. 11 e alternatif varmı daha eski sürümüde olabilir, kamera resimleri hep bulanık çekiyor bide mesaj yazarkenki berbat sorun düzelsin yeter.???????????????????????????????????????????????????????????????

Mesajlarda symbian dan kaynaklı türkçe dil kullanılındığında bariz yavaşlama oluyor. faenil,scx ve hx cfw leri mevcut bildiğim kadarıyla.

Tamam hocam yazım dilini ingilizce yapınca mesaj yazma hızı gayet akıcı oluyor, ingilizce olmasıda hiç problem değil bu derttende kurtuldum saolasın

• --- Arkadaşlar herşey için teşekkürler genel bütün sorunları çözdüm,,
    --- Kamerayla çok güzel fotolar çekilebiliyor fakat harekete çok duyarlı hemen bulanıklaştırıyor sinir bozucu
    --- Orjinal FW ile video çekiminde atmalar oluyor tıkanmalar gibi HX v.11 gayet akıcı
    ---- Sesi tahminmden az çıkıyor titreşimi cepte hissedilmiyor
    ----HX V.11 de temalar ana ekran temalarına geldiğimizde Samsung widget dışında diğerleri bozuk hep birinde altta menü rehber mesaj vs olacağına yes ve no tuşlarının gri altlığı duruyor,, diğeri zaten ingilizce yukarı çıkarma menülü olan tıklayınca ekranda gir çizgiler çıkıyor vs..

Müzik dinlerken dosya seçememem müzik playerde tamam sanatcısı albümü tüm parçaları vs var fakat ;

1_ Telefonun içine KARIŞIK isimli içinde çorba gibi bi dünya parça olan bi klasör attığımda sadece bu klasörün içindekileri müzik plaayere nasıl çaldırıcam??
    Yani dosyanın üzerine gelip özellikler dediğimde menüde çal şimdi çal müzik playerde çal vs olan bi uygulamaya ihtiyacım var benim için çok önemli bi problem desteğinizi bekliyorum teşekkürler..

2_ HX PATCHER'i orjinal fwde kullanmak istiyorum, ayrıca kuruluyormu bitane buldum kurulumda seltifika hatası veri (Orjinal FW) seltifika alıcam ayrıntılı anlatım bulmuştum. Seltifika istemeyen HX patcher varsa alabilirim fakat bu isteğim biraz özel gibi oldu galiba :D neyse seltifika ile hallederim.

3_ Altyazılı dizi vs. izlemek için . srt uzantılı olucak türkçe karakter için notpadde açıp utf-8 ile kaydedicem tamam fakat benim altyazılar .sub uzantılı .srt'ye çevirdiğimde yazılar giderek geç kalıyor bir türlü çözemedim bu işlemi yapan varsa altyazı çeviri için hangi programı kullanıyor ve program içinde yaptığı extra işlem varsa nedir???

TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecan1 -- 24 Kasım 2011; 15:44:01 >

• emre can şimdi sırayla anlatırmısın nasıl yaptığını
    malum aynı durumdayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadi60

emre can şimdi sırayla anlatırmısın nasıl yaptığını
    malum aynı durumdayız

Sadi şehir dışındayım kendi bilgisayarımda olmam lazım pazartesi dönücem ne istiosan üşenmeden anlatıcam neleri tecrübe ettiysem tabi.. az sabret dostum
  • ARKADAŞLAAAR ÇOK ACİL!!!! Bu dikkatimden kaçmış Vodafone için Wap ayarları lazım elle giricem vodafonenin sitesinde listede telefon yok, mesaj yoluyla wap ayarı alamıyorum farklı imei çakılı telde HX v.11 ile giriodu fakat ben orjinal FW kullanıorum Çok laızm nedense aradım taradım bitane konu bulamadı bununla ilgili..
  • Benimkinde EN ÖNEMLİ SORUN:
    GPS programlarının (nDrive, OviMaps, Gramin Mobile XT) hiçbirinin de GPS sinyali alamaması ve dolayısıyla çalışmaması.

farklı bir imei çakılı olmasından mı kaynaklanıyor ACABA?
  • Arkadaşlar bir sorunum var.

Orjinal fw yüklü iken şarjım 3-4 gün yetiyordu. HX-V11 yükledim süre yarıya düştü, tekrar orjinal fw ye döndüm şimdi pil 1 gün bile dayanmıyor.
    Nedir bu anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Benimkinde EN ÖNEMLİ SORUN:
    GPS programlarının (nDrive, OviMaps, Gramin Mobile XT) hiçbirinin de GPS sinyali alamaması ve dolayısıyla çalışmaması.

farklı bir imei çakılı olmasından mı kaynaklanıyor ACABA?

Hocam GPS ile imei nonun ilişkisi olmamalı.
    Tavsiyem " Araçlar-Yer-Konumlama-Konumlama Yöntemleri" menüsünden "Tümleşik GPS" seçili olup olmadığını kontrol edin. Seçili değilse seçili hale getirin
    ve tekrar deneyin.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celilbey
    quote:

Benimkinde EN ÖNEMLİ SORUN:
    FARKLI bir imei çakılı olmasından mı kaynaklanıyor ACABA?

Hocam GPS ile imei nonun ilişkisi olmamalı.
    Tavsiyem " Araçlar-Yer-Konumlama-Konumlama Yöntemleri" menüsünden "Tümleşik GPS" seçili olup olmadığını kontrol edin. Seçili değilse seçili hale getirin
    ve tekrar deneyin.
    Kolay gelsin.

Çözüm öneriniz için teşekkür ederim.
    " Araçlar-Yer-Konumlama-Konumlama Yöntemleri" menüsünden "Tümleşik GPS" seçili ZATEN.
    Ne NDrive ne de OviMaps açık alanda açık havada bile GPS sinyali alamıyor.
    Garmin Mobile XT ise kurulumuna harfiyen uyduğum halde "deneme sürümü" gibisinden ve 3 farklı-seçeneğin de yer aldığı bir ekranla açılıyor.

• @BRAVEHEART11

Peki hocam Navigasyon programlarını bir kenara bırakıp;
    Açık alanda "Araçlar-Yer-GPS verisi" tıklayıp GPS sinyali alıp alamadığını kontrol ettik mi?
    Bu şekilde de bağlantı kuramıyorsa GPS anteninde bir sorun olabilir.

Google Maps şebeke tabanlı konumlama yöntemi de kullanıyor.
  • quote:

Açık alanda "Araçlar-Yer-GPS verisi" tıklayıp GPS sinyali alıp alamadığını kontrol ettik mi?

Sayın Celil Bey,
    Dediğiniz gibi de yapmıştım, az önce yine denedim. Benim i8910'da HX v11-7_Turkish custom fw yüklü.
    "GPS verisi"ni tıkladığımda; "GPS aygıtları aranıyor" yazan bir uyarı çıkıyor, bu uyarı en fazla 2 saniye ekranda görünüp, hemen ardından;
    "GPS verileri hesaplanıyor" yazan bir uyarı daha geliyor, o da en fazla 2 saniye ekranda kalıp, alt alta

Navigasyon,
    Konuım,
    Yolcul. mesafesi

yazan bir ekran geliyor.

Bu ekranda "Konum"a tıkladığımda, gelen ekranda
    Enlem Bağlantı Yok
    Boylam -
    Doğruluk -
    Rakım -
    Rkm.dğ. -
    Hız -

yazan yeni bir ekranla karşılaşıyorum.
    diye yazmıştım ki; son ekranda:
    Enlem
    Boylam karşısında rakamlar belirdi
    Doğruluk Yazan rakam 15-20 saniyede bir değişiyor, bir 70 m bir 255 m oluyor
    Rakım : 180
    Rkm.dğ. Hesaplanıyor
    Hız Hesaplanıyor
    yazamaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 26 Kasım 2011; 16:52:01 >

• @BRAVEHEART11

Arkadaş bu iyiye işaret.GPS sisteminiz çalışıyor ve GPS sinyali alabiliyorsunuz demektir. Enlem, boylam karşısındaki rakamlar bulunduğunuz yerin koordinatları ve siz sabit kaldığınız sürece sabit değerdir.Hız hareket halindeyken yaptığınız hızı gösterir.Yani gördüğnüz değerler normal. O halde yüklü navigasyon yazılımlarınızla (nDrive, OviMaps, Gramin Mobile XT) ilgili bir kurulum probleminiz var.Ben lisanslı Route 66 ve Google Maps kullandığım için sizin kullandıklarınızla ilgili ayar var mı bilemiyorum.

İsterseniz Google Mapsı da deneyin, gayet kullanışlı.

Kolay gelsin.
  • quote:

Arkadaş bu iyiye işaret.GPS sisteminiz çalışıyor ve GPS sinyali alabiliyorsunuz demektir.
    O halde yüklü navigasyon yazılımlarınızla (nDrive, OviMaps, Gramin Mobile XT) ilgili bir kurulum probleminiz var.

EVET, en sonunda bir umut ışığı belirdi.
    Ben de öyle düşünüyorum ve bu probleminde tlf'a çakılmış, oldukça eski bir modele ait imei'den kaynaklandığını sanıyorum.
    ÇÜNKÜ, sim kartımı takıp 3G özelliğini aktive edebilmek için operatöre mesaj gönderince, cevaben "tlfunuz mobil TV özelliğini desteklemeMEktedir"
    gibisinden bir mesaj aldım.
  • quote:

quote:

Arkadaş bu iyiye işaret.GPS sisteminiz çalışıyor ve GPS sinyali alabiliyorsunuz demektir.
    O halde yüklü navigasyon yazılımlarınızla (nDrive, OviMaps, Gramin Mobile XT) ilgili bir kurulum probleminiz var.

EVET, en sonunda bir umut ışığı belirdi.
    Ben de öyle düşünüyorum ve bu probleminde tlf'a çakılmış, oldukça eski bir modele ait imei'den kaynaklandığını sanıyorum.
    ÇÜNKÜ, sim kartımı takıp 3G özelliğini aktive edebilmek için operatöre mesaj gönderince, cevaben "tlfunuz mobil TV özelliğini desteklemeMEktedir"
    gibisinden bir mesaj aldım.

bende imei kontrolde n73 çıkyor. acaba herkeste böyle mi. şimdi ben n73 özelliklerini mi kullanabileceğim. ben hala uyduya bağlanamadım sen bayağı şanslıymışsın. bence 150 tl ye navigasyon cihazı al hiç uğraşma derim.

• IMEI No ile telefonun özellikleri değişmez.
  • quote:

IMEI No ile telefonun özellikleri değişmez.

Orası öyle de, ACABA çok eski modele ait imei çakılmış tlfda, kurulan gps programları NEDEN çalışmaz, GPS sinyali bile alamaz?
    GSM şebekesi, imei no'dan tlf modelini algılayıp, "tlfunuz şu özelliği desteklemediğinden şu hizmetimizden yararlanamazsınız" gibi
    bir mesaj gönderiyorsa,
    ACBA GPS programları da benzer şekilde "ulen beni bu eski modele neden (ve nasıl) kurarlar, ben bu modelde çalışmam ki"
    gibi bir algıda bulunur mu?

BELKİ şansım bu kez tutar diyerek Garmin Mobile XT'yi yeniden yükledim.
    MAALESEF yine aynı sonuç.
    1- Kurulum sırasında "uygulama telefonle uyumlu değil...." uyarısı
    2- Kurulum bitip, Uygulamalar içinde Garmin XT'yi çalıştırınca;
    Satın al,
    Denemeyi başlat,
    Etkinleştir,
    Garmin Mobil XT'yi başlat
    gibisinden 4 seçeneğin yazdığı ekranla karşılaşma
    3- Son seçenkle Garmin'i başlatınca; "GPS cihazı aranıyor" gibi bir uyarı mesajı ve
    kısa bir üsre sonra "GPS cihazı bulunamadı, Bluetooth kapalı, şimdi açın" ( ? ne alaka ?)
    gibisinden yeni uyarı mesajı ve HÜSRAN....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 27 Kasım 2011; 9:51:05 >

• menu-ayarlar-telefon-uygulama ayarları-konumlama-konumlama yöntemleri
    burada sadece tümleşik gps seçili olsun, sonra açık bir alana çıkıp tekrar denermisiniz, ilk bağlantı 5-10 dk bile sürebilir ama bu şekilde bağlanması lazım...
  • Sayın toggy06,
    Ben Garmin Mobile XT'nin tam sürüm olarak kurulamadığını düşünüyorum. YOKSA neden başlatınca
    Satın al,
    Denemeyi başlat,
    Etkinleştir,
    Garmin Mobil XT'yi başlat
    gibisinden 4 seçeneğin yer aldığı bir ekran karşıma çıksın?

Neredeyse 2 yıl önce, bazı sitelerde detaylı anlatışdığı gibi, Nokia 5800 XM'e de Garmin Mobile X Tkurdum.
    Onda böyle seçeneklerin yer aldığı bir ekranla karşılaşmadığım gibi, gayet de iyi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 27 Kasım 2011; 14:14:47 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer
    geçmiş olsun . Sıfır mi almistin . Iade şansın varsa iade et. Gitti gidiyor da şikayet etmeyi de unutma

EVET sıfır almıştım. Aldığım kişinin (occo-shop) hem bir mağazası (APX SHOP İLETİŞİM) hem de 753 satışta %99 olumlu puanı var.
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/garantili-samsung-i8910-hd-cep-telefonu-8mp-kame-47455991 de
    herşeyi olduğu gibi anlatmıştı ZATEN, bunun bir sorun olmadığını söylemiş. İADE etmeyi istemem.

İMEİ NUMARALARI HAKKINDA şöyle bir açıklama yapmış:
    Ürünlerimizin imei numaraları kayıt altına alınmiştir. Herhangi bir kapanma sorunu yoktur. İmei numaraları başka bir telefona aittir yani ülkeye girişte başka model olarak gösterilmiş ve bu daha ucuza mal olması için yapılan bir sistemdir. Mecburen düşük fiyatlı bir ürüne ait imei yüklenmektedir,zaten yoksa spot ürünün anlamı kalmaz ve neredeyse yarı fiyatına almak istediğiniz bu ürüne bu fiyata sahip olamazsınız.

İmei numaraları başka telefona ait olduğu için ürünün hiç bir özelliği eksilmediği gibi çoğalmıyorda, zaten imei sorgulamada sordurduğunuz zaman ithalat yolu ile kayıt altına alınan ürün olarak görünür yani kopya imei olarak görünmez kopya imei numaraları bir süre sonra kayıttan düşme olasiliği %50lerdedir.Oysa bizim ürünlerimiz'de imei sorgulamada sordurduğunuz zaman ithalat yolu ile kayıt altına alınan ürün ve bir model adı geçer Nokianın ucuz modelli bir ürünü olabilir yada başka bir markanın ucuz modeli altında ithalat yapildiğindan o markanın adı yazar ASLAMA kopyalama yada kayıtdışı yazmaz. IMEI numaralarımızda yine 2yıl garantimiz kapsamındadır, kayıt hatası dediğimiz olay olsa bile ücretsiz olarak tekrardan kayıt altına alınırkı bu risk %4 kadardır. kayıt hatası dediğimiz bu olay türkiyenin en büyük ithalatcilarından olan k.v.k,genpa,telpa gibi firmalarda ise %2lerdedir.

Benim sorunum, IMEI'si DEĞİL, tlfumu Samsung PC Suit veya Nokia Ovi Suite tanıtamamak.
    GERÇİ EN SONUNDA; Windows 7 Ultimate işletim sistemine sahip bir bilgisayarda, bluetooth ile Nokia Ovi Suite'e bağlanabildim AMA bluetotth ile de programın tüm özelliklerini kullanamıyorsunuz ne yazık ki...

Öyle gözükmesinin nedeni uzun süredir imei ler için takip yapılmamasıdır. Yani senin imei ile aynı belkide 100 tane telefon olabilir ;) Eğer kayıt edilen telefon 3310 vb. ise 3g gibi hizmetlerden yararlanamazsınız, ama pc studio veya pc suite de herhangi bir sorun teşkil etmez. Çünkü bu programlar telefonu takınca her hangi bir imei sorgusu yapmıyor, sadece telefonun modelini ve içeriklerini arıyor.

• ZATEN en azından Windows 7'de, i8910 HXpatcher'dan "phone id: X6" olarak ayarlandığında, Nokia Suit tarafından tanınıyor ve hemen her tür işlemi yapabiliyorum. Samsung New PC Studio ise ne Windows 7'de ne de Windows XP'de telefonu tanımıyor.
    ARTIK dert etmiyorum, "Nokia Suit" programı yetiyor, sorunsuz çalışmaya devam etsin de varsın Samsung'un programını kullanmayayım.

ASIL SORUN; şu ana kadar denediğim nDrive, Garmin Mobile XT gibi NAVİGASYON programlarını çalıştıramamış olmam.
  • 
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.