Şimdi Ara

Samsung Gear Fit 2 [ANA KONU] (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
910
Cevap
17
Favori
75.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende aynı sorunu yaşamıştım, garanti kapsamında değiştirdiler. Şimdi tekrar soyulmaya başladı, sorun yaşayınca tekrar gidip sorarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Wi-Fi nin benim yeni fark ettiğim bir Özelliğini paylaşayım. cihazı 1 yıldır kullanıyorum (genelde kapalı Wifi şarj yemesin diye) neyse
    Telefonu araba da unutmuşum ve eve çıkmısim . Saat Wifi açık kalmış eve gelince direk saat ile bağlantı köpük ise Wifi ye bağlanıyor saat (daha önce Wifi bağlantı yapılı) ve burası iyi telefona uzaktan bağlanmış farkında değilim normal Bildirim geliyor saate normal WhatsApp falan normal yani herşey. Yatma vakti geldi telefonu bulamadım. Telefonu bul diyorum arıyor ama evde çalan bir şey yok tabiki araba ihtimali sonradan aklıma geldi. Yani işin özü Wifi bir aga bağlı ise mesela fark etmezsisin telefon ile bağlantı sürekli aktif kalmasını sağlıyor. Artık ev içinde mesafeden dolayı bluetooth bağlantı kopsa bile Wifi sayesinde sürekli cihaza Bağlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ziyannii kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, güzelmiş, bilgilendirme için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: foxwoods

Bende aynı sorunu yaşamıştım, garanti kapsamında değiştirdiler. Şimdi tekrar soyulmaya başladı, sorun yaşayınca tekrar gidip sorarım.
    hocam memnun olurum, bu arada acaba hangı şehirdesiniz? nereye goturdunuz saati.
  • jackhammer kullanıcısına yanıt
    İstanbul Ümraniye de samsung un yetkili servisi var, bir kaç saat içinde hallettiler.

• Gear fit 2 ve pronun malum sarj pinlerinin erimesi sorunu babama verdiğim cihazda da oldu, pinlerin saçma sapan fiyatları da ayrı konu.

Yaptığım aşamalrın maalesef fotoğraflarını çekmedim yalnız mümkün olduğunca açıklayıcı anlatmaya çalışacağım.

- Öncelikle cihazı açmak çok kolay, dört kenarındaki contaları çıkartıp vidaları söküyorsunuz, kenarlarından tırnak, pane gibi bir şeyle zarar vermeden açılıyor.
    - pinleri çıkartıp erimiş olan pinleri 1mm kalacak şekilde eğeleyip üzerine kablo lehimlemeye çalışsam da olmadı, daha sonra pinleri tamamen eğeleyip düzleştirdim,
    - düzleşen pinlerin eğelenmiş kısmına sarj çıkıntısına denk gelecek şekilde biz vb bir iğne ile toplu iğne geçecek kadar minik bir delik açtım,
    - açılmış deliklerde metal toplu iğne ( plastik başlıklı olmayan ) geçirerek lehimledim,
    - lehimlenmiş iğneyi 2-3 mm kalacak şekilde yan keski ile kesip uçlarını zımpara ile düzleştirdim,
    - yuvaya yerleştirirken kırmızı contalarıda yerleştirdim,
    - pinlerin sabitleyen plastik çıkıntılara ufaktan havya ile eritip sağlamlaştırdım,
    - kaçak vs olmacak olsa da kapton bant ile toplu iğne başlarını bantladım, pinlerin bataryaya değen kısıma dikkat edin bantlamayın yada hiç bantlamayın :)
    - kasayı kapatıp vidalamadan test edip şarj oluyorsa vidalayın,
    - buraya kadar kolay olsa da zaten terden erimiş olan pinler gene paslanacağı için siyah oyun hamurunu bu pin yuvalarına iyice yedirdim,

şuan 2-3 günde bir ziyaret edip iğne , kürdan ve kulak çöpü pamuğu ile ufaktan hamuru temizleyip şarja takıyorum, aslında benim cihaz ile değişesim var da onunda sonu buna benzemesini istemediğimden şuan böyle iyi.

yapılışını çekmemiştim en azından sonucu çektim,

Samsung Gear Fit 2 [ANA KONU]Samsung Gear Fit 2 [ANA KONU]

Umarım işinize yarar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozkan-Ozturk -- 25 Mayıs 2020; 21:19:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozkan-Ozturk

Gear fit 2 ve pronun malum sarj pinlerinin erimesi sorunu babama verdiğim cihazda da oldu, pinlerin saçma sapan fiyatları da ayrı konu.

Yaptığım aşamalrın maalesef fotoğraflarını çekmedim yalnız mümkün olduğunca açıklayıcı anlatmaya çalışacağım.

- Öncelikle cihazı açmak çok kolay, dört kenarındaki contaları çıkartıp vidaları söküyorsunuz, kenarlarından tırnak, pane gibi bir şeyle zarar vermeden açılıyor.
    - pinleri çıkartıp erimiş olan pinleri 1mm kalacak şekilde eğeleyip üzerine kablo lehimlemeye çalışsam da olmadı, daha sonra pinleri tamamen eğeleyip düzleştirdim,
    - düzleşen pinlerin eğelenmiş kısmına sarj çıkıntısına denk gelecek şekilde biz vb bir iğne ile toplu iğne geçecek kadar minik bir delik açtım,
    - açılmış deliklerde metal toplu iğne ( plastik başlıklı olmayan ) geçirerek lehimledim,
    - lehimlenmiş iğneyi 2-3 mm kalacak şekilde yan keski ile kesip uçlarını zımpara ile düzleştirdim,
    - yuvaya yerleştirirken kırmızı contalarıda yerleştirdim,
    - pinlerin sabitleyen plastik çıkıntılara ufaktan havya ile eritip sağlamlaştırdım,
    - kaçak vs olmacak olsa da kapton bant ile toplu iğne başlarını bantladım, pinlerin bataryaya değen kısıma dikkat edin bantlamayın yada hiç bantlamayın :)
    - kasayı kapatıp vidalamadan test edip şarj oluyorsa vidalayın,
    - buraya kadar kolay olsa da zaten terden erimiş olan pinler gene paslanacağı için siyah oyun hamurunu bu pin yuvalarına iyice yedirdim,

şuan 2-3 günde bir ziyaret edip iğne , kürdan ve kulak çöpü pamuğu ile ufaktan hamuru temizleyip şarja takıyorum, aslında benim cihaz ile değişesim var da onunda sonu buna benzemesini istemediğimden şuan böyle iyi.

yapılışını çekmemiştim en azından sonucu çektim,

Umarım işinize yarar...
    Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler. Bende de şarj sorunu vardı. Her seferinde ince uçlu tornavida ile paslı yerleri temizleyip şarj ediyordum. Senin yazdığın şekilde açtım. Şarj pinlerini yerinden söküp ince zımpara kağıdı ile zımparaladım. Ben ilk önce lehim , olmaz ise senin yaptığın gibi toplu iğne ile yapmayı düşündüm. Lehim mak. ile lehimi tutturdum ve geri topladım. Denedim , şu an için sorun yok. Bi ara resim paylaşırım. Tekrar paylaşım için teşekkürler...

• Dertlim D kullanıcısına yanıt
    İşine yaradığın asevindim, güle güle kullan, yeni samsung bileklikler 5 para etmez maalesef
  • Teşekkürler , bence de yeni bileklikler bizim kullandığımız fit 2 nin yerini tutmaz. Şarj sorunu bir şekilde hallettik. Kordon takıldığı ek yerinden çıkıyordu sürekli. Çift karışımlı yapıştırıcı ile yapıştırdım. 3 haftadır iyi. Ayrıca Çin den kordon siparişi verdim. Şu an Türkiye de . Dağıtıma çıkartmadılar. Kordonu da hallettik sayılır. Pili ne yapacağız bilemiyorum. Şu an 2 gün gidiyor. (Telefona Bluetooth ile sürekli bağlı).2,5 senedir kullanıyorum. Ne kadar böyle gider bilemiyorum...
  • Dostlar bunun bataryasını Türkiye'de bulabileceğimiz bir yer var mı? Malum aliexp. yollamıyor TR'ye batarya.

• zinedine_zidane kullanıcısına yanıt

Merhaba, Türkiye de ne yazık ki batarya bende bulamadım. Aliexp. aldığım kayış ta Türkiye de kargo da kayboldu. Yurtdışından getirtmek zor. Yurtiçinden kayış aldım.

Batarya eğer bulursam (ki bulacağımı zannetmiyorum) haber ederim. Sen de bulursan haber edersen sevinirim. Sağlıklı günler dileğimle...

• Yapacak bir şey yok o zaöan Aliexpressten alıp 2-3 yıl daha kullanacağız, sonrasında çöp olacak (2-3 seneye çinde de bulamayız pil)

• Arkadaşlar alarm ikonu bulamıyorum
    Nasıl alarm kuracaz
    Galaxy wearable girip Galaxy Store girdim bulamadım
    Yardımcı olursanız sevinirim

• Selam arkadaşlar saatin pilini serviste sıfır değiştirdiler,normalde ekran süresi ne kadar? Sıfır batarya ile

• gahmetk G kullanıcısına yanıt
    Ücretli mi değiştirdiler?
    Ekran süresi kullanım ve açık olan özelliklere göre değişir (gps,Wi-Fi,Bluetooth)
  • Tabi garanti bitince mecbur ücretli değişti,ekran süresi 9 saat gördüm internette

• gahmetk G kullanıcısına yanıt
    Ne kadar fiyata değişim yaptılar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gahmetk

Tabi garanti bitince mecbur ücretli değişti,ekran süresi 9 saat gördüm internette

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Ne kadar bir ücrete değiştirdiniz serviste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyannii -- 7 Aralık 2020; 1:35:8 >
  • Dün sıfır kutu açtım. Birde ne göreyim.

Fit 2'nin ekranı sol alt hariç 3 köşeden 1mm açık duruyor.
    Tam bir hayal kırıklığı...

• Samsung galaxy fit 2 kapalı kutu İstanbul Kadıköy yada Ümraniye çevresinde satılık
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.