Şimdi Ara

Samsung Gear Fit 2 [ANA KONU] (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
910
Cevap
17
Favori
75.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam. Kurulum ekranındaki galaksi animasyonunu bulma şansımız varmı acaba. google da aratıyorum ama malesef bi sonuç elde edemedim
  • apple watch daki gibi yüzme takibi nasıl yapılıyor
  • Ankara içi fit2 fiyat 450

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar spotify listesini saate atıp saate bağlı olmadan dinleyebilen varmı..?

gear s3 de oluyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazı yeni aldım iphone kullanıyorum telefonla bağlamanın ne faydaları var bence boşuna şarj kaybı zaten bluetooth kulaklık yoksa bir mantığı kalmıyor gibi ki bende de yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: soldier.

quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

Whatsapptan gelen sadece son mesaj gözüküyor. Tüm mesajlar okumak mümkün mu?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pacosal.nfsw

Notifications for Smartwatches diye bir uygulama var. bunu kullanırsan mesajlar alt alta diziliyor. Program ücretli ilk kullanımda 100 bildirim hakkı veriyor. Ancak uygulamalrdan verilerini silince tekrar 100 bildirim hakkı elde ediyorsun

Alıntıları Göster
    teşekkürler, çok işe yarar bir bilgi

• quote:

Bende de aynı sorun oldu o metal kısım kayışın içinden ayrıldı ve şu an saat kullanılamaz halde. Herhangi bir şekilde samsung bunun ücretli de olsa yenisini veriyor mu veya ne gibi bir fiyat söylediler size?

Türkiye'de kesinlikle kayış satan yok normal gear fit 2 var ama gear fit 2 pro yok, aliexpressten getirtsem 2 ay sürecek sinirim bozuldu cidden. Biraz fazla para verip hemen kayışı almayı tercih ederim.

Mesaj atamiyorum buradan cevap vereyim. Degisimi Samsung yapiyor, yalniz israrla bu hatali tasarimi Pro modelinde de kullanmalari marka kalitesini gosteriyor. Gear S2'de de bu tasarim vardi, klasik model ve sonrasinda daha duzgun ve yuzyillardir kullanilan kayis mekanizmasina gectiler. Servise goturup garantiden degisim isteyin, sizin hataniz degil sonucta. Kisin 90-100 TL arasi fiyat istiyorlardi kayis degisimi icin, simdi daha da artmis olabilir.

Orijinal kayisi Samsung disinda satan yok sanirim, diger kayislar her modele uyumli. Aliexpress'ten 2 max. 3 haftada gelir urun. Benzer urunler daha yuksek fiyata buradaki sitelerden de alinabilir. n11, gittigidiyor, sahibinden veya Letgo'ya bakin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archangelic -- 13 Eylül 2018; 20:54:27 >

• Ben şu kapanan SamsungWA mıdır nedir resmen baş ağrısı yerden aldım, onlara yönlendirirler diye korkuyorum. Ön siparişle almıştım U Flex kulaklıkla birlikte, kulaklık resmen bozuldu ve kaldı adamlarda bir sürü saçmalık falan. Mağaza ve telefonları vs de kapanmış zaten. Hayır resmi satış sitesiydi bir de yani Samsung'un böyle bir saçmalık görmedim ben.

Ben gear fit 2 pro ile düz gear fit 2'nin kayışları farklı zannediyordum, gear fit 2'nin tüm kayışları uyuyor mu fit 2 pro'ya? Öyleyse hemen fit 2'nin tırt bir kayışını alayım Türkiye'den sonra aliexpress'ten güzel bir tanesini sipariş veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeveResT -- 13 Eylül 2018; 23:52:26 >
  • NeveResT kullanıcısına yanıt
    Faturasi oldugu surece fark etmez nereden aldiginiz. Fatura ile birlikte bir yetkili servise gitmeniz yeterli. Tavsiye etmiyorum gerci, sorunlu kayis tasarimini kullanicilarinin ustune yikiyorlar. Urunden degil de yedek parca ve servisinden para kazanan firmalar gibi...

Fit2 ile Pro arasindaki tek fark Pro ile denize girilebilmesi. Her ikisinde de IP68 sertifika var mesela ama Pro olani nedense denize, havuza uygun... Kayislari da birebir ayni, Pro'da normal saat kayisi tokasi var sadece. Fit2 ile dunyanin her yerinde sorun yasandigi icin, klipsin kendi kendine acilip cihazin yere dusmesi gibi, Pro'da sadece klipsi toka ile degistirmisler.

Comlyo marka ucuzlardan alabilirsiniz, genelde memnun kullananlar. Pro'nunki gibi tokali modelleri burada da bulunuyor.

https://www.aliexpress.com/item/L-S-Replacement-Wristband-For-Samsung-Gear-Fit-2-Pro-Band-Luxury-Silicone-Watchband-For-Samsung/32846887116.html

https://tr.letgo.com/tr/i/samsung-gear-fit-2-icin-mavi-kordon_7b981d50-af80-4bda-8c9b-a96d53a51d09

• 1.) Telefonu saate bağlıyorum. Birkaç saat arayüzü ekliyorum. Bir süre için cihazı telefonsuz kullanmak istiyorum. Ama bluetooth bağlantısını kesince ekranda sağ üst tarafta bir ikon çıkıyor. Bunu kaldıramıyorum.

2.) İkinci sorum Samsung Gear olmadan saat arayüzü yükleyebilir miyim?

Teşekkürler

• ahmet_yıldırann kullanıcısına yanıt
    2 soruyu da daha önce denemiş biri olarak cevaplıyorum: Hayır & Hayır maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirohingi

2 soruyu da daha önce denemiş biri olarak cevaplıyorum: Hayır & Hayır maalesef.
    Teşekkürler. Ben de çok araştırdım. Peki, bluetooth yerine wi-fi yoluyla bağlasak? Nasıl yapıldığını anlamadım, anlatmışlar yabancı forumlarda.

Telefon ve gear fit arasında ilk bağlantı yapılırken aynı ağa bağlanırsanız, telefonunuza kayıtlı tüm wifi ağları hafızasına alıyor ve sonra gittiğiniz yerlerde wifi ağına otomatik bağlanıyor (şifre girmeye gerek kalmadan). Sadece ilk bağlantıyı yaparken şifre girmek gerekiyor. Bildirimleri samsung server aracılığıyla iletiyor.

Wifi kullanmak için:

1) Gear Fit 2'deki Bluetooth'u kapatın.
    2) Evdeki ya da işteki WiFi ağlarına bağlanın (ağ şifresi varsa, ekran klavyesini kullanarak ağ şifresini girmeniz gerekecektir).
    3) Gear Fit 2'deki Bluetooth'u tekrar açın. Artık telefonunuza bağlanmalıdır.
    4) Telefonunuzdaki Samsung Gear uygulamasına gidin ve Samsung hesabınızdan çıkın.
    5) Tekrar giriş yapın.
    6) Uzak Bağlantı seçeneğini etkinleştirilmiş olarak görmelisiniz (otomatik olarak etkin değilse, manuel olarak yapmayı deneyin).

Test etmek için:
    1) Gear Fit2'nizdeki WiFi'yi AÇIN.
    2) Mobil cihazınızdaki Bluetooth'u kapatın.
    3) Mobil cihazınızı bir WiFi ağına bağlayın.
    4) Saatin artık Bluetooth ile bağlantısı kesilmeli ve WiFi'ye bağlanmalıdır (bunun daha önce kurmuş olduğunuz WiFi ile aynı olduğundan emin olun).
    5) Birkaç dakika bekleyin, Gear Fit 2'nin bildirim çubuğuna "Uzaktan bağlı" gösterilmelidir.

• mirohingi kullanıcısına yanıt
    Hocam detaylı anlatım için teşekkürler ama ben wi-fi üzerinden bağlanarak saat arayüzleri indirip, bağlantıyı kesip, telefonsuz kullanamaz mıyız, diye sormak istemiştim.

Akşam wi-fi üzerinden bağlanmayı deneyeceğim. Daha geniş bir kapsama alanı olur. Samsung Accounts giriş yapılmış olmalı, sürekli açık olmalı değil mi? Hem telefon, hem saat aynı kablosuz ağa bağlanmalı?

Arayüzleri indirdikten sonra, bildirim almadan sadece saati kullanabilirsiniz. Hem wifi hem de bluetooth kapalı kullanmada sıkıntı yok. Sağ üstteki bağlantı kesildi bildirimi ekranda kalmaya devam edecektir ama.

Onun dışında, wifi ile ilk kurulumu yaparken aynı ağa bağlı olsanız yeter, ondan sonra aynı ağa bağlı olmasanız bile, gear fit 2 wifi ile bağlı ise size bildirimleri iletecektir. Samsung account kesinlikle aktif olmalı.

• mirohingi kullanıcısına yanıt
    Hocam wi-fi mı, bluetooth mu şarjdan daha çok yer?

• Peki Bluetooth’un bataryaya bir etkisi var mı?

Elbette bir bağlantı aracı olduğu için Bluetooth, akıllı telefonumuzun bataryasına bir etkide bulunuyor ancak Bluetooth’un genel olarak tükettiği şarj miktarı tahmin edildiği kadar yüksek değil.

Bluetooth sadece diğer cihazlar tarafından bulunabilir olduğunda bir miktar enerji harcıyor ancak WiFi ya da mobil veri bağlantısıyla kıyasladığımızda Bluetooth, diğer bağlantı yöntemlerine göre çok daha düşük miktarda enerji tüketiyor. Bu nedenle Bluetooth’un sürekli açık olması, bir günde kullanım miktarınıza göre %3-%6 arası bataryanızı harcıyor ancak aktif bir cihaz bağlantısı durumunda bu enerji tüketimi biraz daha yükseliyor.

www.webtekno.com/haber/amp/22517

• arkadaşlar kayış koptu. sağlam önerebileceğiniz kayış varmıdır.
  • Gear Fit 2 Downgrade

(Sürüm Düşürme)

Amaç:

Daha iyi şarj performansı

Eksi yönü:

Eski sürüm olduğu için bazı fonksiyonlar yok

Youtube video:

https://youtu.be/gifgSLLIGRY

Yazılım:

https://drive.google.com/open?id=0B1...Wp6MnNsWHpLelE

NetOdin:

https://drive.google.com/open?id=0B1...WhHTzFLNHhTbUk

Şifre: haihapc2

(Bu sürümü yükledikten sonra güncel son sürüme tekrar geçebilirsiniz)

Not: Sorumluluk size aittir.

Linkleri görüntüleyemezseniz şu sayfada bulabilirsiniz:

https://forum.xda-developers.com/gear-fit/help/to-flash-firmware-gear-fit-2-t3489544/page2

• Download moduna alma:

1.) Cihazı kapatın.

2.) Güç tuşuna basılı tutun.

3.) rebooting yazısını görünce parmağınızı güç tuşundan çekin, iki üç defa güç tuşuna basın tekrar hızlı şekilde.

4.) Menü açılacak. Güç tuşuna basa basa menü içerisinde ilerleyin. Download mode seçeneği üzerine gelin. Parmağınızı kısa süre için çekip ardından uzun basın (hızlı davranın)

5.) Download mode açılınca iki defa güç tuşuna basın AP moduna alın.

6.) Net odin açın. Bilgisayara kablosuz bağlanın.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.