Yüzbaşı
11 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar selam,

Ryzen 9 4900H ve RTX 2060'lı ve fiyatı 12k olan bir asus tuf laptop var şu an gözüme kestirdiğim. Başka da aklıma yatan laptop bulamadım tüm sitelerin black friday indirimlerine baksam da.

Ben ekran kalitesinden pek anlayan biri değilim, ntsc, sRGB ve Adobe değerlerinin varlığından bugün haberdar oldum. Laptop'un ekran özellikleri aşağıda. Bu ekran laptop'u direkt çöp kategorisine mi sokuyor? Yüzde 62 neye denk geliyor 47 neye denk geliyor cidden kafamda oturtamıyorum tam olarak.

Ekran: 15.6", FHD (1920x1080 16:9), 144Hz, 250 nits, IPS panel, geniş görüş açılı, NTSC %45, sRGB %62.50, Adobe %47.34, parlamayan ekran

Maalesef forumda android için forum bölümü göremedim o yüzden buraya açıyorum. (Saf android işletim sistemi için forum yok, biri oyunlar ve uygulamalar diğeri telefonlar.)

LG V10 kullanıyorum ve son zamanlarda saçma bir şey olmaya başladı. Sadece ama sadece, eğer "f" harfinden sonra "i" harfini yazmaya çalışırsanız, telefon onu "ı" olarak yazıyor. Mesela final yazmak istiyorsanız fınal yazıyor. Fakat bu da yerine göre değişiyor, şu an mobilden yazıyorum yazıyı ve donanımhaberin messagebox'ında bu sorun yok garip bir şekilde. Sanırım yazı tipi farklı olduğu için.

Eklediğim resimde daha iyi anlaşılacaktır konu. Burada "f" den sonra üst üste "i" tuşuna basmama rağmen ilk "i" "ı"ya dönüştü.

Bu arada telefonda root vs hiç bir şey yok, klavye telefonun kendi klavyesi, lg yeni versiyon var diyince yükseltiyorum telefonu o kadar.

Arkadaşlar sıkıntılı bir durumla karşı karşıyayım.

Herkes sakat vs neyse yedeklerde sadece 3 tane yabancı oyuncu var. Sahada zaten 5 tane yabancı bulunuyor. Türk oyunculardan biri sakatlandı.

Oyun adamı değiştirmeme zaten izin vermiyor yabancı sınırlamasından dolayı. Ama oyuncuyu değiştirmeden dışarı da çıkartamadım. Ee adamın sakat olarak maça devam etmesine de izin vermiyor. Bildiğiniz bön bön bakıyorum taktik ekranında şu an. Oyunu kapatmak istemiyorum uzun zamandır oynadığım maçlar gidecek.

Benim bildiğim oyuna 10 kişi devam etmeme izin vermesi gerekir mantık olarak ama yok yapamadım. Bunun oyunu kapatmak dışında bir çözümünü bilen varsa lütfen yazsın oyun açık bekliyorum.
Mf 4 yerleştirme puanım 5800 küsür, bu ikisinden birini seçeceğim, bilgisi olan, buralardan birinde okuyan, her türlü konu hakkında aklınıza geleni yazın lütfen. Okul sonrasını da düşünmek gerekiyor, kariyer ile ilgili kıyaslamalar vs çok memmun olurum, odtüye biraz daha yakın gibiyim ama çok arada kaldım.

Ayrıca özellikle odtüye giden birisinden, harcamalar toplam ne kadar oluyor onu öğrenebilirsem çok sevinirim, çünkü istanbulda oturuyorum ve maddiyat konusunda itü çok daha önde oluyor benim için bu yüzden, eğer odtüde çok fazla masraf çıkarsa orayı seçmeyi düşünmüyorum.
Selamlar, bugün oyunu açtım, SoO'ı daha önce hiç oynamadım, başlayınca yapılması gerekenler vs. yardımcı olabilecek var mı? Veya düzgün bir guide bilen?
Birlikte hızlıca karakter kasabileceğim bir kişi arıyorum, oyuna 30 gün veya daha yeni kayıt olmuş olması gerekiyor.

Oyuna döndüm, geçen sene raf olmadığı için nimetlerinden yararlanamamıştık, fakat artık Türkiye'de de raf kullanılabiliyor ve bu sefer kullanmak istiyorum, dediğim gibi rag atabileceğim birilerini arıyorum. Arada uplayacağım konuyu.
Arkadaşlar ais.osym.gov.tr de bir sorun mu var yoksa sadece bana mı hata veriyor? Girebilen var mı?
Bu sene üniversite sınavlarına hazırlandığım için geçen yaz wowa başlayıp 2 ay oynayıp bırakmak zorunda kalmıştım. O zaman bir arkadaşımla birlikte benim turkcell paracardımdan sanalsaraydan tüm paketleri ve üstüne iki aylık gametime falan almıştık yani yaklaşık toplam 300 tl lik alışveriş ve hiçbir sıkıntı yaşamamıştım.

İki hafta sonra sınavlar bitiyor ve ben oyun başına atlayacağım, ruhum daraldı resmen. Neyse, sanalsarayın adı değişmiş, yeni sitesi tc kimlik falan istiyor ve bayağı şikayet konusu gördüm bu site hakkında özellikle fm 2014 ile ilgili.

Bu yüzden çekincelerim var, aslında battle netin kendi sitesinden de alabilirim, paypal kartım var şu an ama iki aylık gametime almak çok daha ucuza geliyor galiba. O yüzden güvenilir başka bir site söyleyebilecek olan varsa memmun olurum.
Bu ne zaman açıklanacak bir bilgisi olan var mı? Yahu ayıptır 14 gün oldu hala tık yok ne saçma iş bu?
Refund için resim çizmiş ve dosyalarının arasında duran var mıdır?Otlanmak istiyorum açıkçası.

Resim çizimim çok kötüdür, adamlar bekliyor benden 22 rp için :)
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 735
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 3.646 (Bu ay: 10)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.