Şimdi Ara

Samsung Galaxy Watch 1 [ANA KONU] (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.603
Cevap
70
Favori
138.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Telefondan uzaklasip baglanti koptuktan sonra wifi baglantisi kurup daha sonra yeniden telefona yaklasinca tekrar baglanmiyor. Bluetooth cache silince duzeliyor. Anlamadim sebebini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tugsay T kullanıcısına yanıt
    Bağlantı ayarlarında (Wi-Fi veya Mavi Diş) bir şey değişmiştir. Onları kurcala. Gerekirse saati kapatıp aç.

En son çare saati telefondan silip tekrar kurulum yap..
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Genel bir reset aticam sanirim :)

Sagolun

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Always On DispLay (AOD) açık kalmış galiba.

Saatin ekranında yukarıdan aşağıya doğru kaydırdığında üst taraftan menü çıkıyor. O menüde AOD özelliğini kapat.
    AOD yi ben bilerek açtım ama o ekrandaki yeşil sinir bozucu

@DODANLI evet hocam tüm şekillerde aynı sorun oluyor.
  • burcink kullanıcısına yanıt
    Hocam servise verin. Belki yazılımsaldır. En azından yazılımı yeniden yuklesinler. Donanımsal ise de en azından servis halleder.

• beyler bu cihazı amazon yurtdışı üzerinden 280 dolara alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: rogersin

beyler bu cihazı amazon yurtdışı üzerinden 280 dolara alabilir miyim?
    hocam hayır gümrük vergisi vardır ne kadar çıkacağı konusunda bir bilgim yok ama 100 dolarda onun çıkacagını var sayar isel 380 dolar olacaktır

güncel kur ile 380 x 5.300 desen zaten 2.000 tl yapıyor o paralara samsung turkiye garantilisini almak daha mantıklı. hatta ve hatta alıp 3-5 gün kullanıp satan insanlar var yurt dışından almaktansa çok az kullanılmış faturalı 2. el almayı tercih ederim
  • Always on display özelliği kullananlarda ekran yanığı oluşuyor mu? ya da zamanla ekranda izler kalıyor mu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

Always on display özelliği kullananlarda ekran yanığı oluşuyor mu? ya da zamanla ekranda izler kalıyor mu acaba.
    ghost screen demek istediğiniz sanırım hocam onun olması için uzun zaman kullanılması gerekiyor ki bu bir imalat hatasına girer ekranı değişmek zorundalar samsung cihazların hiç bir panelinde bu olmadı bu güne kadar LG Xiaomi gibi markaların cep telefonlarında duydum sanmıyorum bende AOD açık devamlı aynı yüz ü kullanıyorum olursa bende olur 1 aydır bu şekilde kullanıyorum
  • GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt
    ikinci ele nasıl guvenmeliyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: rogersin

ikinci ele nasıl guvenmeliyiz?
    hocam 10 günlük faturalı bir cihaza ne olabilir ki aldığınız kişinin ya iş yerinden alın ya evinden birşeyinden alın alırken testleri yaparak alın ben 2.200 liraya aldım sıfır olarak o aralar bakmıştım letgoda sahibindende varmı diye 1500 1600 fiyatlar yazanlar vardı faturası varda darbe yememişse zaten arıza var ise servis karşılayacak ?
  • Amazon dan alacaksan fiyata gümrük vergilerini ekliyor satıcı amazon olursa o da 60 dolar civarı 1800 lere filan geliyor

• aynen gümrük ekleniyo aynı hesaba geliyor. Ama 2.el e güvenip alamam evet faturali garantili de olsa bilemiyorum kim niye satar ki?

• Frontier'dan Galaxy Watch 42mm ye geçtim.
    Pil ömrü Frontier la aynı gibi.(1-1.5 gün AOD hep açık) Frontier'ın uyku takibi sanki daha iyiydi.
    Galaxy Watch da nabzı her zamana almazsam uyku takibi yapmıyor, frontier yapardı. ve saate kalırsa 1 haftadır 0 dakika derin uyku. Anlam veremedim..
    Amazon.com.tr'den almıştım, iade mi etsem diye düşünüyorum.
    Frontier saatimi de sattım.. Sizlerin deneyimi nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirism -- 30 Aralık 2018; 21:40:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinkilic84

herkese selam.

yeni bir kullanim seneryosuyla saati test ettim.

oncelikle şunu solemeliyim saati genel olarak 3 bucuk 4 gun , bir cok ozelligi acikken aktif olarak kullaniyorum.

bu seneryoda kisa tatillerde yanima sarj aleti almam gerekir mi sorusuna cevap bulmaya çalıştım.

hic spor faliyeti yapmadim. ancak cok fazla yürüdüğüm icin (4 gunde 50 kilometre) adim sayar otomatik algilama ile surekli ölçüm yapti.

gps acik , wifi kapali , bluetooth acik, aod kapali, ekran ışığı 5 otomatik. nabiz olcer 10 dakikada bir.

uyku ölçümü acik ancak 1 2 gece takmadim.

tatilde oldugum icin gunluk rutinimden daha az ileti aldim ( whatsup instagram)

sonuclar asagida.

yorumum; normalde 3 4 gun kullandigim saatimi biraz egzersiz biraz da iletisimi azaltinca 2 gun kadar fazla kullandim. yani kisa tatillerde sarj aleti tasimaya gerek kalmiyor.

cok uzun sarj süresi alan kisileride simdi anladim. saati aktif kullanmazsaniz sure bi hayli uzuyor. ama bu seferde dijital saat takmanin anlami kalmıyor.

burdan asil cikartilmasi gereken sonuc şu; ayni saatin 2 gundede pilini bitirdim 6 gündede. saatin pili ne kadar gidiyo diye sormayin kullanima gore cok değişiyor😆

Ben de aynı şekilde kullanıyorum saati, hatta bazı geceler düşük güç modunda kullanıyorum.
    Eski bir Apple Watch kullanıcısı olarak bunun pili Apple'dan 3-4 kat daha fazla gidiyor. Apple düşük güç modunda hiç bir özelliği çalışmazken bu saatin arama, mesaj ve bildirim özellikleri çalışmaya devam ediyor.

• 5 gün önce Samsung'un kendi sitesinden aldım Bluetooth kulaklık hediyesi ile birlikte, garanti problemleri yüzünden artık bu tür cihazları yırt dışından almanın bir anlamı kalmadı. Yarı fiyatına geliyorsa alınabilir ancak, yoksa ilk arızada cihaz çöpe gidiyor yada tamir masrafı eklenince TR fiyatını da geçmiş oluyor.

Galaxy Watch'da Alarm Senkronizasyon sorununu çözen oldumu ? yoksa yazılım kaynaklı bir eksiklik mi ?
    Saat ve Telefondaki alarmlar kendi başına ayrı olarak çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demontara -- 1 Ocak 2019; 21:55:18 >
  • Sanırım 42mm yi iade edip 46mm alacağım..
    Karşılaştırmaları araştırıyorum.. :)
    Frontier dan buna geçmenin bir esprisi yok atynı pil ömrü veriyor.
    46 da en azından pil ömrü uzun
  • Akşamdan takıp sabaha kadar şarjda kalmasının pil ömrü açısından bir sıkıntısı olur mu? 42 mm kullanıyorum pil 3 gün dayanıyorki çok spor yapan biriyimdir ve spor yaparken fitnessda falanda kullanıyorum. Yani pil konusunda gayet memnunum

• koftehor1 K kullanıcısına yanıt
    Neler açık neler kapalı kullanıyorsunuz?
    Benimki Wi-Fi bluetooth nabız her zaman açık, aod kapalı 1.5 gün anca gidiyor.. (uyurken de takıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirism

Neler açık neler kapalı kullanıyorsunuz?
    Benimki Wi-Fi bluetooth nabız her zaman açık, aod kapalı 1.5 gün anca gidiyor.. (uyurken de takıyorum)
    Samsung Galaxy Watch 1 [ANA KONU] hocam durum böyle. Aod kapalı nabız her 10 dakikada bir. Uyurken arada bir takıyorum ve gece moduna alıyorum. Spor yaparken s health kullanıyorum ölçüm için. Parlaklık 7 de ve otomatikte. Çoğunlukla kolumda okulda orda burda. Evde olduğum zamanlar çıkarıyorum birtek. Bluetooth Bildirim alma vs hepsi açık ancak wifi kapalı zaten telefona bağlı olduğu için ayriyetten wifi yı açmanıza gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koftehor1 -- 2 Ocak 2019; 20:12:15 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.