Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab A9&A9 Plus ANAKONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
641
Cevap
58
Favori
37.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar. Ben de a9+ 4/64 gb alarak aranıza katıldım. Malumunuz,tabletleri genellikle uzun yıllar kullandığımız için 3-4 saatlik yoğun bir araştırma ve kıyaslama videoları izledikten sonra tereddütsüz bu tableti sipariş verdim.
    Tablet seçimi telefondan çok farklı. Telefonda; işlemcinin yanısıra, görüşme kalitesi,sar değeri,kamera kalitesi, gps hassasiyeti vb gibi birçok etken önemlidir. Tablette seçiminde ise uzun yıllar rahat kullanım için en önemlisi işlemci gücü sonrada ekran. Giriş seviyesi bir işlemci şimdi kasmasa bile bir iki yıl sonra kasmaya başlamaktadır. Bizim piyasada a9+ ‘ın en çok honor pad x9 ile kıyaslanmış olduğunu hatta x9’un daha iyi olduğu yönünde görüş verenlerin çok olduğunu gördüm. Benim kıyaslamam da ise durum tam tersi çıktı. Honor pad giriş seviyesi işlemci(g685) kullanırken(antutu v9 287000 puan)samsung orta seviye işlemci (g 695)(antutu v9 410000 puan) kullanmış olup büyük performans farkı var. Oyun performansında ise samsung (adreno 619) %52 performans farkı ile çok daha iyi (honor adreno 610 kullanmış)
    Hindistan,bizim gibi gelişmekte olan piyasa olup satış yönünden teknoloji şirketlerinin 1 nolu pazarıdır. An itibariyle tab a9+ 4/64 Amazon satış fiyatı 19000 rupi (6840tl), honor pad x9 4/128 satış fiyatı hediye flip cover dahil 17000 rupi(6120tl).
    Yine an itibariyle bizim amazonda a9+ 4400 tl, x9 ise 6500’dir. Yani durum tam tersi. Diğer ülke satış fiyatları samsung açık ara daha pahalı. Bu neden kaynaklanmaktadır bilmiyorum.
    Not; Şarj cihazı olarak 15-20 wattan yüksek hızlı şarj cihazı alıp çok para vermenize gerek yok çünkü tablet max.15w kullanıyor.Sonuçta elinizde mevcut olan her şarj aletini (iphone dahil)kullanabilirsiniz sorun olmaz daha çabuk veya daha yavaş şarj eder.Ben 30 tl’ye, bir ucu Usb A, diğer ucu Type-C olan 3A lik kablo aldım,şarj cihazı olarak eski s4 telefonun şarj cihazını kullanıyorum 10 Watt çıkış veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emelek -- 7 Ocak 2024; 21:44:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tableti ilk kurulumda güncelleme yaparken Office uygulaması vardı, şuan yok bu konuda bilgisi olan var mı?

• Yarın vatandan a9+ alacağım.
    Klavye ve kılıf önerir misiniz?

• Tablet ekran güzel işlemci ve ram yeterli bu fiyata daha iyisini bulamassınız tek sorun dokunmatiği iki elle dokunduğunda oyunlarda parmaklardan birini algılamıyor en kötü telefonda bile böyle sorunla karşılaşmadım.Tab A9 plus dokunmatikle sorun yaşayan varmı?

• bozok6666 B kullanıcısına yanıt

Bakım modunda ekran testi var buradan dokunmatikte sorun varmı bakabilirsiniz

Samsung Galaxy Tab A9&A9 Plus ANAKONU

• Galaxy a9+ tablet için hangi şarj adaptörü daha iyi sizce , bunu düşünüyorum veya ek öneriniz olur mu?

Samsung Galaxy Tab A9&A9 Plus ANAKONUwww.trendyol.com
    Samsung 15w Pd Şarj Cihazı Adaptör + Kablo ( Türkiye Garantili ) Ep-t1510xbegww Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/samsung/15w-pd-sarj-cihazi-adaptor-kablo-turkiye-garantili-ep-t1510xbegww-p-697473783?boutiqueId=61&merchantId=110939
  • GiveMeYourLife G kullanıcısına yanıt

Orjinal olma şansı zayıf. Genelde internette Samsung markalı şarj cihazlarının çoğu orjinal değil maalesef.

Samsung Galaxy Tab A9&A9 Plus ANAKONUtrendyol.com
    Woyax Samsung Hızlı Şarj Aleti Galaxy A11 A21 A31 A41 A51 A02s A12 A13 A32 Uyumlu Type-c Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/woyax/samsung-hizli-sarj-aleti-galaxy-a11-a21-a31-a41-a51-a02s-a12-a13-a32-uyumlu-type-c-p-195450523

Bunu almanızı tavsiye ederim. Hiç olmazsa firması belli(Deji) garantili satıyorlar bozulduğunda iade edebilirsiniz. Kablosu da bir tarafı usb A olduğu için tablete bilgisayarınızdan veri aktarabilirsiniz

• a9plus da dex modu hdmi ile görüntü aktarma destekliyor mu deneyen oldu mu?

birde amazon video netflix için lisans vardır herhalde sormaya gerek yok

• KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Amazon prüme netflix sertifika problemi yok hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • normal şarj aleti ile 7-8 saatte anca doluyor ama hızlı şarjı açınca 2.30 saatte doluyor. Sizde nasıl?

• bluelizard17 kullanıcısına yanıt

Normal şarj cihazı kullanırken de ayarlardan hızlı şarjı açın daha çabuk şarj eder

• a9 plus 4gb 64 gb kullanıyorum son 2 gündür şarjı çok çabuk bitiyor ilk günlerki gibi değil nedendir bunun sebebi bilen varmı?

• TheMessage T kullanıcısına yanıt

Ayarlar-->pil ve cihaz bakımı-->pil-->son tam şarjdan bu yana kullanım-->ayrıntıları gör. Buradan hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiği görülür. Aşırı pil tüketen uygulama olup olmadığına bakabilirsiniz.

• Bu tabletlerde anladığım kadarıyla dokunmatik ekran sorunu yani multitouch (çoklu dokunma) sorunu var oyun oynarken parmağınızın birini algılamayı bırakıyor konuyla ilgili reddit de başlık açılmış linkini buraya bırakıyorum

Samsung Galaxy Tab A9&A9 Plus ANAKONUreddit
    From the AndroidGaming community on Reddit: Multi-touch issue on Galaxy Tab A9+
    https://www.reddit.com/r/AndroidGaming/comments/18rpf2h/multitouch_issue_on_galaxy_tab_a9

aynı şikayetler samsung resmi sitesine de yapılmış linkini bırakıyorum

https://r2.community.samsung.com/t5/Tabletler/Tab-a9-plus-ekran-titriyor-kas%C4%B1yor/td-p/14899823

sorun tam olarak youtube videosunda göründüğü gibi;

Samsung Galaxy Tab A9&A9 Plus ANAKONUFrans.youtube
    28 december 2023
    https://www.youtube.com/watch?v=lfidWAdMI_E

Ben de aynı tabletten çocuklarım için 2 adet aldım ikisinde de aynı sorun söz konusu. Söz konusu ürünler ya ayıplı ya da yazılımsal bir sorun var.

• hardsilent H kullanıcısına yanıt
    Bence yazılımsal bir durum. Şuan kamerasında da benim farkettiğim 2 adet problem var. Yazılımsal problem olduğu belli, fakat servise götürdüğünüzde direkt cihaz değişimi seçeneği sunuyorlar ben değiştirdim hala aynı sorun var. Bu sorun hem a9 hemde a9+ da var.

• hardsilent H kullanıcısına yanıt
    A9 plus kullanıyorum, multitouch test uygulamasıyla aynı şekilde test ettim. Benim tabletimde bir problem yok.

• hzibrahim H kullanıcısına yanıt

Bende A9 plus kullandim bir süre.

Hem A9 hem A9 plus Sorunsuzdu.

Biri MediaMarket digeri Amazon dan almıştım.

Suan mevcut A9 var ufak kitap Gibi montta her yere götürüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 19 Ocak 2024; 11:10:42 >
  • Arkadaşlar 9 plus var bende. Ben buna odinden yeniden yazılım kurmak istiyorum ama rom dosyalarını bulamadım..

• Peki tabletini sıfırlayan vaarmı aranızda bişey sorcam, recovery modda wipe data cache ile sıfırlayan arkadaşlar özellikle

• a9 ders için alınabilir mi? not tutmak, pdf üzerinde not almak için kullanacağım. 8.7 inç çok hoşuma gitti ama ekran kalitesini bilemedim, bir de kalem işi nasıl oluyor, rastgele bir kalem alsak çalışır mı? bilgisi önerisi olan var mı

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.