Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (823. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.105
Cevap
162
Favori
1.231.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki hocam gece sarja taktigimda bide oyle deneyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu_rock01 kullanıcısına yanıt
    Hocam denedikten sonra bilgilendirirseniz sevinirim

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Tamamdir hocam anlastik

• arkadaşlar valla yorumlarınızdan şunu çıkarıyorum , sanırım samsung pil satışlarını arttırmak için böyle bir adi uygulamaya geçti . telefonu aldığımdan beridir 6 - 7 ay oldu belki daha eski , hiç bir güncelleme sonrası bu kadar şarj yediğine şahit olmadım . kaldı ki telefon da yeni , pillen ne alakası var . yapılan firmware de resmen pil tüketimine girişecek optimizasyonlar yapmışlar su gibi şarj gidiyor ya . resmen samsung pil ömürlerini çabuk tüketelim diye girişmiş telefonlara şaka maka . bence cpu kullanımını arttırmışlar sebep bu çoğu uygulamada . çünkü uygulama stand by da açık olsa bile bu kadar pil yemez .

bi ara uygulama konumu etkinleştirmiş ondan sandım ama yinede 2 - 3 dakkada bir fazla kullanmamayla mukabil % 2 % 3 şarj gidiyordu ..

bir önceki firmware de garanti 8 10 dakka açık kalsa tek tük % 2 şarj giderdi . resmen rezil etmişler bence biraz da şarj süreleri uzamış eskiden hatırladığım kadarıyla 45 dakikada full şarj ederdi . bir dip not daha gece çekimlerinde bir önceki sürümde kumlanmayı önleyici filtre kullanıyorlardı çekimleri gayet güzeldi yine eskiye dönmüşler karıncalanma kendini belli ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 5 Eylül 2019; 15:3:59 >

Daha önce de buna benzer bir paylaşım yapıldı siz miydiniz hatırlayamadım ama H+ çekiyor cihazınız. 4G çekmediği sürece şarj tüketimi yüksek olur şebekenin ve ekran süreniz çok düşer. Sürekli H+ mı yoksa denk mi geldi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • estimates29 E kullanıcısına yanıt
    Bu sebeple, custom rom, kernel en iyi çözüm diyorum.
    Disabler gibi programlarla telefonun yarısını da kapatsan, en fazla yarım saat oynatır. Hiç bir faydası yok.
  • erditepe E kullanıcısına yanıt
    Surekli h cunku benim telefonumda bi sikinti var wifiden mobile geciste internet var gorunuyor ama bir yere girecegimde giremiyordum bende 4 g yi kapattim ve o gubdur sorun yasamiyorum yani ondan kaynakli bide benim bildigim 4 gde daha cok sarj yer cunku cekim kalitesi yayginlasmadigi icin dusuk oluyor hattim turkcell bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz_Peynir

Bu sebeple, custom rom, kernel en iyi çözüm diyorum.
    Disabler gibi programlarla telefonun yarısını da kapatsan, en fazla yarım saat oynatır. Hiç bir faydası yok.
    valla arkadaş zaten android e geçeli bir sene bile olmadı eski telefon akıllı telefon bile değildi , hiç anlamıyorum o işlerden sadece kullanım kolaylıkları ve performans üzerineyse bu işlemler kalsın gine fazla kullanmaz sürekli şarja takarım ben . benim tek derdim şu kamerayı yazılımını ve performansını optimum seviyeye getirsinler yola daha efektif kullanalım , zaten ev wifi si haricinde dışarıda pek net kullanmam 2 gb internetim var , ben ne ediyim youtube ü . her 2 ayda bir elliyorlar yazılımı yok şu oluyor yok şunu eksiltiyorlar . aslında bir telefondan beklentilerimizin fazlasını vermeye çalışıyorlar fakat insan 4000 tl saydığı bir telefonun donanımsal özelliklerine bakmadan maksimum doygunluk ve tatmin istiyor . ne de olsa bir telefon git fotoğraf makinesi al çekeceksen ama telefonun donanımı da fena değil sadece yazılımları , algoritmaları deneysel daha kendileri her açıdan müşterilerinin fikirlerine bakmadan göstermeden birini yapıp diğerini bozuyorlar . sanırım 1 1.5 sene daha destek verirler ondan sonra da işi koparırlar yapamıyoruz diye , çıkarırlar bilmem kaç megapixel lik telefonu müşterileri başka şekilde kandırırlar .

100 megapixel de olsa telefon telefondur , hiç profesyonel bir fotoğraf makinesinin sensörüne benzer mi . gösterdikleri şaba takdire şayan fakat tutturamıyorlar bir türlü . bir yerini yapıp diğer yerini bozuyorlar . al işte kameranın video çekerken hareketten oluşan jöle etkisini hafiflettiler daha az gözü yorucu şekle getirdiler ama ney yaptılarsa yaptılar gece foto çekimleri bozuldu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 5 Eylül 2019; 15:47:34 >

• Arkadaşlar s9 un fiyatı bir aydır 3750 altına düşmedi. Daha önce düşmüşlüğü olmuş. Bugün istanbul bilişimde s10e 3700 e düşmüş. S9 ile kıyaslayabilecek yorumlayacak var mı. Şimdiden teşekkür ederim

• arkin39 kullanıcısına yanıt
    Dün arkadaşım S10e aldı. S9Plus büyük geldği için. Aralarında aman aman fark yok.
    Ekranı küçük mü olsun büyük mü? Tek kriter bu
  • S10 ekonomik diyorum ben ona

Ekran kucuk oldugu halde ppi ller kotu

Bataryadan yemisler biraz

3000 luk s9 bile alirdim ama onu almam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unlovedman -- 5 Eylül 2019; 17:6:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: estimates29

yaw kardeşim telefon değiştirmek için o kadar para dökenlerin , netten giripte donanım özelliklerine bakıp öğrenebilme yetisi yok galiba .
    gir işte bak ne özellikleri var o kadar para döküyorsun inceleyip araştır parana değermi elinde tuttuğun telefondan daha fazla ne özellikleri var . ülkemizde sırf görsel özelliklerine ve bir kaç cilalamaya kanıp binlerce lira para döken var . s9 la s10 arasında şahsımca kanaat getirdiğim pek bir fark yok . sensör leri aynı bir kaç yeni app eklenmiş ekran aynı , donanım aynı ne diye e aşşağı 3 4 bin tl para döküyorsun . halefinde de hemen hemen aynı özellikler var . adamlar bir kaç özellik ekleyip sizi kandırıyor ya farkında değilsiniz . tamam radikal değil ama dişe dokunur özellikler eklense neyse ama hemen hemen aynı donanım özelliklerinde telefonu yok ekranıydı yok kamerası daha iyi çekiyordu diye pazarlıyorlar size . hemde fahiş fiyatlardan . nedir milletin teknoloji merak değilde para harcama hevesi ve moda popülerlik tutkunluğu .

Alıntıları Göster
    Katılıyorum. Ki halktan yana olan inceleme kanalları da 1 yıl önceki telefonu alın diyorlardı bu yüzden ve fiyattan dolayı.Gerçi şu an 2 yıl önceki teli almak mantıklı ve ekonomik artık.
    S7 bile halen güçlü ve geçerli bir telefon. Etrafımda s6 kullanan da var lg'nin 3 yıl önceki telefonunu da. Oyun oynamayan, bankacılık işlemleri yoğun olmayan standart kullanıcı için s10'lar gerçekten pahalı. İPhone'a hiç girmeyeyim zaten. Diyeceksiniz ki parası olan alır banane ama öyle değil, sırf yeni olsun diye borçla krediyle sözde kampanya ile telefon sahibi olunuyor bu ülkede. Aldanmayın, gerek yok inanın birçok insana s10.

• pek anlamıyorum ama o yüzden soruyorum bu custom romlar ve kerneller ile telefon nasıl daha hafif daha hızlı oluyor ? koca koca firmalar bu custom romlar kadar yazılım yapamıyorlar mı ?

Bu custom romlarda telefondaki gereksiz uygulamalar yoksa disabler ile devre dışı bırakmak neden aynı katkıyı sunmuyor ?

Atıyorum yazılan bu kerneller ile işlemci hızı mı arttırılıyor custom romlarda o yüzden mi daha seri ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birisileri

Katılıyorum. Ki halktan yana olan inceleme kanalları da 1 yıl önceki telefonu alın diyorlardı bu yüzden ve fiyattan dolayı.Gerçi şu an 2 yıl önceki teli almak mantıklı ve ekonomik artık.
    S7 bile halen güçlü ve geçerli bir telefon. Etrafımda s6 kullanan da var lg'nin 3 yıl önceki telefonunu da. Oyun oynamayan, bankacılık işlemleri yoğun olmayan standart kullanıcı için s10'lar gerçekten pahalı. İPhone'a hiç girmeyeyim zaten. Diyeceksiniz ki parası olan alır banane ama öyle değil, sırf yeni olsun diye borçla krediyle sözde kampanya ile telefon sahibi olunuyor bu ülkede. Aldanmayın, gerek yok inanın birçok insana s10.

Alıntıları Göster
    note 4 benden 0.5 saniye geç whatsapp açıyor. 1 saniye geç twitterı açıyor

pubg de oynamasın ne olur yani. Ki pubg de oynuyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: estimates29

selam arkadaşım bende dün gcam in 6.2 versiyonunu bir yerlerden buldum yükledim sanırım eskiye göre video çekimi daha keskinleştirilmiş . denedim memnun kaldım . tabii stock kameranın çekimini daha çok beğeniyorsan diyeceğim birşey yok . özelden msj atamıyorum telefon onayı nedeniyle fakat bulduğum linki buradan atabilirim . virus total ve apk scan da tarattırdım birşey bulamadı . s9 için kullanıyorum fakat her ne halt sa apk nın geçmiş ve şu an ki güncel versiyonunu yükledikten sonra kamera çekmiyor çeksem bile bembeyaz parlak bir ışık olarak kaydediyor anlayamadım . hdr dan diyecem ama hdr da kapalı aynı sorun veriyor ayrıca gece modu çalışmıyor zaten fotoğraf çekemiyor sadece video için kullanıyorum . fotoğraflarda ışık patlaması oluyor . çözemedim ayarlar la da ilgili bir sorun yok . video çok stabil çekiyor sorun yok . root falan da anlamıyorum düz apk yı yüklüyorum . ne 6.2 de ne daha önceki çeşitli versiyonlarında fotoğraf çekmeye başaramadım .

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkürler. Kısacası uygulama çalışmıyor hâlâ onu anlamış olduk.

• Merhaba arkadaşlar s9+ alarak aranıza yeni katıldım cihazımda maalesef black crush problemi var :( bu genel bütün panallerde var mı serviste değiştirsem aynı problemle karşılaşırmıyım cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • TylerDurden3534 T kullanıcısına yanıt
    Telefonunuz seri nosunu atarmisiniz

RF8K33 ile basliyor seninki nasil

*#06# den bakabilirsin

• R58K56 hocam

3g kesinlikle daha fazla yiyor hocam. Ben onu denedim. Cihazım Note Fe. Önceleri köye gittiğimde 4g çekmiyordu orda. Ben de cihaz 4g için yormasın kendini diye yalnızca 3g yapıyordum. Su gibi akıyordu batarya. 4g çekmeye başladı köyde artık. Şimdi öyle olmuyor normal tüketiyor şarjı. Ama wifi mobil veri geçiş sıkıntısı varsa yapacak bişey yok tabi senin için en iyisi neyse onu kullanacaksın. Fakat bataryadan da feragat etmek zorundasın bu durumda.

• Kos koca 2k ekran da 13 saat kullanım alıp hala memnun olmayanlar powebank alın kurtulun bizi de kurtarın artık Tutturmuşlar bi 6 saat 7 saat ekran süresi

• 
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.