Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
17.696
Cevap
210
Favori
836.500
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]
Giriş
    220 Mesaj
    Güncelleme yapan arkadaşlardan görüşme kaydı programı kullanan var mi? Yeni sürüm kayıt yapmayı engelliyor diye duymuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Navigasyon cubugunun iphone x benzeri yapılabilmesi güzel olmus.
    |
    |
    WoW--- N3v3N#2167 Sylvanas-Alliance
  • Teğmen
    200 Mesaj

Benimde benzer bir olayım vardı. Sammobile üzerinden Türkiye romunu indirip yükleyip çözmüştüm. CSC kısmında Türkiye yazdığı halde güncelleme alamamıştım. ROM atmak sorunu çözüyor. Son güncelleme de dahil sonraki tüm güncellemeleri sorunsuz almaya başladım.
    |
    |
    e_cool kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaslar,Duos s9 plus telefonlara guncelleme yuklemek tek sim'li telefonlar gibi mi yuklenir,yoksa baska bir sey mi yapmak lazim?cunku duos telefonlarin iki imei si var ve buna zarar verilmesinden supheleniyorum

Orijinalden alıntı: levis_mk

Arkadaslar,Duos s9 plus telefonlara guncelleme yuklemek tek sim'li telefonlar gibi mi yuklenir,yoksa baska bir sey mi yapmak lazim?cunku duos telefonlarin iki imei si var ve buna zarar verilmesinden supheleniyorum
    Benimki de S9 duos bildiğin tek hatlılar gibi güncelleyin problem yok.

Bu arada one hand operation programının çalışmadığını söyleyen bi arkadaş vardı aşağıda. Güncelleme sonrası bende de çalışmıyordu ama wipe data şeklinde format attıktan sonra tekrar yükledim çalışıyor şuan sorunsuz bi şekilde bilgisine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1740 Mesaj

sanırım bendim o. daha sonradan silmeye çalıştım mesajı ama saçmaladı site.

ben bi eski versiyonu kullanıyormuşum, fark etmemişim güncelleme geldiğini. son sürüm kurunca düzeldi.
    |
    |
    adamogretmen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Samsung Galaxy S9
    2,8 GHz Octa-Core İşlemci | Exynos 9810 Octa - EMEA | 4 GB DDR4x RAM | LTE 1,2 Gbps | Android 9.0.0 Pie | 3000 mAh Batarya
    QHD+ 2960 x 1440 SUPER AMOLED | 5.8 Inc | 570 PPI | HDR10 | Dual Pixel 12 Mp f/1.5-2.4 | HD 960 fps Ağır Çekim
  • Yarbay
    2439 Mesaj
    Güncellemeden sonra Alarm sesi çıkmamaya başladı. Ne yaptımsa alarmdan ses çıkaramadım.

|
    |

• Yarbay
    3195 Mesaj
    Abi bu adamlar neden güzelim temayı mok etmişler ya vallahi güncellediğime pişman oldum.Yazılar kalın kalın,simgeler mok gibi.
    |
    |

Bende nova launchera döndüm geri. Lan dedim kullanayım şu OneUI aryüzünü ama yok ben minimal simge - yazılar seviyorum.
    |
    |
    FİT GYM kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: korkmaztaha

Samsung ram optimizasyonu açısından çok kötü gerçekten. Eski telefonum Xperia z3 tü 3 gb ram vardı 1 1.5 gb boş ramim kalırdı s9 da 4 gb ram var yine 1 1.5 gb boş ram kalıyor.
    Ya benimki s9+ burde 6 gb ram var anlamadım ki ne kullanıyor bu kadar

yeni güncellemede ufak tefek saçmalıklar var sanki biraz acele edilmiş gibi, ara güncellemelerle ile oturur diye düşünüyorum üst bar kısmı ikonlar çok koyu ve büyük olmuş eski stil daha zarifti sanki onun dışında kullanımı kolaylaştıracak şeyler eklenmiş
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar. Galiba Pie güncellemesi resmi olarak geldi. Ama gelenler sürekli şikayet ediyor. Ben beta 4 kullanıyorum ve sorun bulamadım. Acaba tam olarak ne sorun yaşıyorsunuz madde madde yazar mısınız ? Ben kontrol edeyim beta 4 te.

Ayrıca TR cihazına Alman romu yüklersem Resmi PIE direk güncelleme olarak geliyor mu ? Ya da resmi rom u sideload ile kurabilir miyim ?
    |
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    901 Mesaj
    güncelleme yaptıktan sonra wipe cache wipe data yapın mutlaka.

Pil konusu arkadaşın dediği gibi zamanla oturur. Bu konuya çok takılmayın.

|
    |
  • Teğmen
    138 Mesaj
    Herkes pişman vs. Arkadaşlar yeni rom bu olabilir sorunlar. Bazı uygulamalar çalışmayabilir. Bu uygulamaın srorunudur. Herkes Pie göre güncellemesini yapması lazım. Ben beta1 de bile kullanımı etkileyecek sçok sorun görmedim.
    |
    |
    Bir sürü tanıtım videosu izlememe rağmen yeni sürümü hiç beğenmedim. Android 9.0 belki gelişmiş olabilir ama one ui ve stabillik kesinlikle iyi değil. Merak edenler için temiz kurulum yaptım. format wipe hepsi tamam.

Düşüncelerim;

1. Akıcı çalışmıyor.
    2. Saatin solda olması bildirim geldi izlenimi veriyor. O kısım çünkü bildirim için baktığımız bir bölge. (çentikli ekranlarda orantı için uygun olabilir bilemem)
    3. Gece modunda ayarlar kısmında aşağı yukarı yapınca siyah ekranın üzeindeki gri çerçeve geri kalıyor.
    4. Tema eskiye nazaran çok daha ciddiyetsiz ve çocukca olmuş.
    5. Bu sabah arama yaptığımda karşı tarafa sesim gitmiyor ve ses gelmiyordu. Dışarı ses verdiğimde çalışıyordu, yakınlık sensörü dahil çalışmıyordu. Teli kapatıp açmak zorunda kaldım.
    6. Alttaki sanal tuşlar gizleniyor iyi hoşta kullanımı düşündüğüm kadar kullanışlı değil bence. Onun yerine küçültmek daha iyi olurdu. Tekrar yerine getirdim, ekran zaten uzun, varlığının çok sorun olmadığını anladım.
    7. Programlar arası geçiş kısmı yatay olmuş, önceden dikeydi ne açık diye tek ekranda görebiliyorduk, şimdi sola çekip kontrol etmek gerekiyor, daha zor kullanımı olmuş.
    ...liste uzayacak gibi duruyor, herkes denk geldiği şikayetini yazıyor...

Sonuç; Şahsi fikrim samsung yeni sürümü yılbaşına yetiştirmek için aceleye getirmiş ve beta sürümü yayınlamış gibi duruyor.

Tavsiyem, henüz kurmamış arkadaşlar acele etmesinler.

Soru: Bir önceki 8.0 sürümüne garanti dışı bırakmadan geri dönebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurkanLee -- 27 Aralık 2018; 10:9:50 >

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
seo paketleri
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.