Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (1134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
24.105
Cevap
162
Favori
1.231.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11321133113411351136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelelim ( Noble Rom 1.1 ) Android 11 One UI 3.1

Romla ilgili artılar vs eksiler;

+Yeni ses açma kapama tasarımı

+Şeffaf bildirim paneli

+Yeni pin açma görünümü

+Yeni Cihaz Bakımı arayüzü

+Yeni Face Widget düzeni

+Yeni Son uygulamalar menüsü

+Yeni Bildirimler

+Batarya Kullanımı

+Hiper geçişte Gece kullanımı ve Ön kamera da çalışabilme

+Yeni Galeri tasarımı

+Yeni Kamera Filtreleri

+Mobil Veri paylaşımında 2.4ghz ve 5ghz ayarlama

+Yeni Wifi özellikleri tasarımı

+Akıcılık

+Bluetooth Metronome

+Yeni Arama özellikleri

+Yeni Arama ekranı

+Gece Modu fazla iyi çekiyor

+Ekranı kapatmak için çift dokunma

+Gelişmiş İşleme

+F2FS desteği

-Ses kalitesi çok kötü

-İris Tarayıcı çalışmıyor

-Ekran altı basınç sensörü çalışmıyor

-Pro Video modu eksik

-Canlı odak eksik

-Kamerada buglar var

-Arayüzdeki simgelerde bi gariplik var (nedeni s10un ekran oranı ile s9 un bir olmaması)

-Kilit ekranında buglar mevcut

-Netflix FHD HDR yerine 480P çalışıyor.

-Cihaz Smart Switch de S10e olarak gözüküyor.

-Google cihazı S10e olarak görüyor.

-Ram kullanımı çok fazla

Gelişmiş İzleme Açık

Gelişmiş İzleme Kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainJackHarkness -- 1 Nisan 2021; 0:23:18 >

• Son olarakta merak edenler için sürümler arası fotoğraf karşılaştırması;

Elimden geldiği kadar aynı ortamı ayarlamaya çalıştım.

Sürümler arası kalite için benim görüşüm 8.0 kamerası fotoğrafları renklendiriyor, ben renklendirmesini sevdim fakat bazıları gerçekçi olmamasından dolayı sevmiyor bunu.

9ve10 un kamerası biraz gerçekçi çekiyor fazla oynamıyor gibi.

8 ve 10 un kamerasında ortama göre her ikiside güzel fotoğraflar çekiyor hala.

9 ve 10 da gece modu her ikisindede başarılı fakat 10da 9a göre fazla grennleniyor.

dediğim gibi iyi bir ışık ortamında tüm sürümler çok güzel çekiyor.

bu arada android 8 deki pro video modu android 10 dakinden daha iyi çekim yapıyor.

Resimler burda siz karar verin

Android 8 VS Android 9

2X İle çekilmiştir.

Android 8 VS One UI 2.5

Android 9 VS One UI 2.5 Gece Modu

• Son güncellemelerden sonra şöyle bir sıkıntı yaşıyorum.

Telefondan arama yapamıyorum, boşa bekliyorum. Telefonu yeniden başlatınca düzeliyor. Sorunu nedir, anlayamadım.

• CaptainJackHarkness kullanıcısına yanıt

helat degil

guvenli klasor le samsung internet gizli mod falan calisiyor bende belki verdigim kodlarda biseyi geribyuklemek lazim istediniz zamam geri yuklersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

yani android 10 yeterlimi diyorsun

• S.a arkadaşlar..s9 plus cihazı aldım. Acaba android 10 one ui2.5 için gcam var mıdır??.cihazın ön kamerasnda toz olmamasına rağmen gece pek iyi çekmiyor..

• buraktpky B kullanıcısına yanıt

Zgcam e bakabilirsiniz.

• unlovedman kullanıcısına yanıt

Fazlası ile yeterli hocam bence.

8.0 ı ilk yüklediğimde aradığım şeyler karanlık mod, tek el hareketleri , kamerada gece modu ,yeni bildirim paneli...

birde şunu farkettim telefonun rengi neyse mesela benimki titanyum grisi, edge aydınlatması bildirimleri ona göre veriyordu.

9.0 dada aynı telefonun rengine göre veriyordu

android 10 da standart mavi veriyor her bildirime.

hocam healt ve pass hariç bendede çalışıyor onlar ama samsung healt bana lazım yokmudur bir çözümü vs

saati bağlıyorum dataları aktaracak uygulama yok saçmalığa bak samsung kendi markasından olmayan telefonlarda çatur çutur açıyor healt i kendi telefonunda güvenlik bilmem ne diye yasaklıyor nasıl iştir bu anlamadım gitti.

modlanmış apkları deniyorum onlardada samsung hesabımla senkronize etmiyor ve kalp hızı sensörleri gözükmüyor.

*#0*# yapıp sensörden kalk hızına bakabiliyorum çalışıyor.

olmadı satıp üstüne para koyup s20 fe veya note 10 lite gibi bir telefona geçmeyi düşünüyorum.

okadarda degil root silsen formatlasan stock rom kursan calismaz mi gene healt

hocam zaten stock roma döndüm :D stockta çalışmıyor yoksa customda sıkıntı yok herşeyi çalışıyor port romlarda.

tuaf ya portda calisiyor

• Varsa bildirim / alarm sorunlarınızın çözümü.

• Knox sayacı 1 olanlar için fixlenmiş bir Samsung Healt buldum çalışıyor son sürüme yakın. Sadece sensörler eksik fakat saat vs kullanıyorsanız saatin ölçümleri uygulamaya geliyor. apk yı Malwarebytes ile tarattım sıkıntı yok, zaten xda da buldum dosyayı. Lazım olan arkadaşlar bakabilir. bu arada uygulama sadece ingilizce.

https://forum.xda-developers.com/t/patched-samsung-shealth-6-15-5-019-knox-security-free.4233851//

Samsung One UI 3 Galeri uygulaması One UI 2.5 sürümüne yükleniyor isteyenler kurabilir sıkıntısız çalışıyor.

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-gallery/samsung-gallery-12-1-03-6-release/samsung-gallery-12-1-03-6-android-apk-download//

• dostlar selamlar. şuan telefon sarjda, sarj %80 olunca mı sarjdan çıkarayım, yoksa %100 olunca mı sarjdan çıkarayım?

hangisini tavsiye edersiniz acaba? cevaplar için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Eyv hocam

• Lexco kullanıcısına yanıt

Hocam tam döngüye girmesini istemiyorsanız 80de çıkarınız yüzde 20 nin altınada düşürmeyiniz. Hızlı şarjıda kapayabilirsiniz. Ama 20de takıp yine 80e kadar şarj ettiğinizde tam göngü olacaktır.

• 3.1 kadar güzel bir arayüz,animasyon görmedim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Samsung muzigi guncellemisler eskiye gore daha iyi , aslinda en iyi optimize sekilde ayarlamislar . Artik ne woofer da ne ust kolonda cizirti yok bundan da oteye gidemezler , derinlik artmis bazi parcalarda enstrumanlar biraz daha arka planda kalmis ama farkedilmiyor . Ses kalitesi cok iyi hic hisirti cizirti kalmamis . Bence bu programi bir daha guncellemeyin cunku en iyi ayarlarda artik . Ben guncellemiycem bir daha . Kulaklikta da bas artisi var .

• Bugun 30 bin tl lik samsung q80 85 inch tv lerde s9 la cektigim eski videolari test ettim . Samsung kayit sistemlerinde oldugu gibi goruntuleme sistemlerinde de biraz zayif . Pek iyi degil . Cok sey mi bekledim bilmiyorum ama cok da keskin kalite sonuclar vernedi ben begenmedim . 30 kusur bin tl lik bir tv ye yakismadi .
    Acikcasi goruntude daha kaliteli sonuclar beklemistim. 92 yapimi fullhd hoodlum filmini izledim resmen turk filmi gibi mkv videolarin cogunda da boyle palavra sanirim . Bir kalite daha fazlasi .upscale yapiyormu bilmem ama bu model tv lerin en guzel tarafi 60 wattlik ses sistemi ve nerdeyse telefonunuzdan 3 4 metre uzaktaki tv ye yayin yapabilmeniz . Harika bir ses sistemi var ve ayni ebatta sony lerden daha iyi sanirim . cok iyi deneyimler istemiyorsaniz sound bar a ihtiyaciniz yok . Onun haricinde pek biseye bakamadim tv yayini , 4k upscale veya kaliteli yayinlara .

4k kaliteli filmler de pek yayginlasmadi , olsa bile eski yapim oldugu icin izlemenin pek anlami yok . Fazla da yok zaten torrent lerde . Vazgecicem sanirim degmez .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 2 Nisan 2021; 23:17:52 >

• 
Sayfa: önceki 11321133113411351136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.