Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (1133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11311132113311341135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam valla dün odinle son romu flashladim üstüne tekrar hard reset yaptım baştan kurdum telefon şuan akıyor ama bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CaptainJackHarkness kullanıcısına yanıt

subatmi mart mi rom

adb ile temizle gereksizleri

• unlovedman kullanıcısına yanıt

Mart hocam. Adb ile temizliğimi yapmıştım zaten ilk kurulumda miss gibi şuan.

One uı 3.1 i portlasınlar geçicem direk

Exynos 9810 un android 11deki performansı android 10dan daha stabil ve akıcı diyorlar. Hem note 9da port olarak kullananlar hemde note 10 lite kullananlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainJackHarkness -- 26 Mart 2021; 0:8:50 >

Dostum Alexis yeni çıkacak olandan bahsediyorsan, bende onların tg gruplarındayım öyle 2 kat performanstan vs bahsetmiyorlar. Ama tabii ki de stock'tan çok daha iyi olacaktır orası kesin.

Bu arada ben yetkili servise gitsem bana direkt bataryayı verirler mi? Yani kendim değişeceğim.300 tl verip bataryayı alıp çıkmak kısaca.? Water resistance umrumda değil hatta arka camı bile sağlam yapıştırmayı düşünmüyorum ileride tekrar açarım diye 😁 Bilgisi olan dönerse sevinirim.

• Whowert is back kullanıcısına yanıt

Hocam herkes derken orda bir kişi güzel yazınca felan gaza gelmişim kusura bakmayın.

Bataryayı sanırsam vermiyorlar. ben bir kere ekran için aynı şeyi demiştim ekranı kendim alıp arka kapaginida disardan alip rengini degistirecektim telefonun, bana veremeyiz dediler servise girmesi lazım kapağı getirin biz takarız onuda gibisinden bişey dediler, servis politikamız buna izin vermiyor felan dediler. Batarya için bişey diyemem ama hocam piyasada orijinali bulabilirseniz eğer 300den daha uyguna vardır diye tahmin ediyorum.

Dostum piyasada da hangisi orjinal belli degilki. bi tane buldum 230 a n11 de kutu, ambalaj görseli vs de var. ama adam orjinal kutuya bire bir copy de koyabilir.

Bu arada Alexis erteledi romu. lanet olası adam dandik çıkaracak gibi geliyor bana. bug vs.

Adam bedavadan rom yayınlıyor lanet okuyorsun, herkes üç beş bişey öğrenip kıçını kaldırsa bug mug kalmaz

• berkan 197 kullanıcısına yanıt

yav git işine dostum bide paraylamı yayınlicak.Adam kendi source'lerini paylaşmıyor nasıl kıçını kaldırıpta destek olacan. Git xda'ya bak bakalım kaç kişi parayla rom mod vs sunuyor. Çok iyi hatırlıyorum birisi s6edge serisi için black tema hazırlamıştı adam birine kızdı temayı donate sistemine bi aldı bir kişi bile almadı hatta eleştirdiler bile. Developer'lerin çoğu ücretsiz takılıyor zaten sen bizimkiler gibi her şeye minnet kafasıyla gidiyorsun ama oralarda işler öyle değil.

Bugün oyun cracki yapan hangi geliştirici crack için para istiyor? Anca bizim burda oyunun türkçe yaması için komik rakamlar istesinler. Bide emekmiş. Çeviriyi oto program hazırlıyor ama kastığı duyar ağrı dağı.  

Hocam dediğiniz gibide yapabilirler yapmayada bilirler piyasada güven diye birşey kalmadı zaten artık orijinal yazmayanı dövüyorlar...

Evet alexis romu erteledi 29mart 6.00 PM yazmis sanırsan note 9 daki bugları düzeltip yayınlayacak direk noble 1.1 diye, bizim saatimize göre öğleden sonra saat 17.00 da düşer nete galiba.

Hocam dandik mandik adam tek başına yapıyor bence zaman tanımak lazım, adamın tek işi bu değildir herhalde normal bir hayatı vardır. O yüzden saygı duyarım.

Bunun için birbirinizi kırmaya değmez, herkesin görüşü farklıdır tabiki. Ama ne olursa olsun ortada bir emek var, hak vermekte lazım sonuçta samsungun kaç kişilik ekibinin yapmadığı şeyi adam tek başına veya yardım alarak yapıyor.

Benim amacım kimseyi kötülemek değil bu arada yanlış anlaşıldıysam affola.

• Arkadaşlar ben telefonu kablo ile TL’ye bağlayınca, telefondaki resimler çıkıyor ama videoları bulamıyorum bunun sebebi ne olabilir ?

• Yepyeni vodafone rekorum (İstanbul Ayvansaray)

Hattı ya turkcell yada tt yapacam bakalım o zaman rekorum kaç mbps olacak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

s20 android 11 stock rom alip kernel boot lari s9 koyup yapsalar orjinal olsa olmuyormu

safe internet galery camera sorunlari oluyor

Hocam öyle yapıyorlarda zaten noble rom 1.1 çıkmış deneyeceğim ben.

Rom yayınlandı. Dediğim çıktı ve eksik dolu.Seni tenzihen ,işi bilmeyen ve fazla içinde olmayan bir çok kişi atmış ağzına bir emek lafı her yere copy paste. Ama gerçekten hakkını veriyorsa ki alexis 2.5 ve s8+ alexis 9.2.1 romları hakkını veriyordu, emek dersin tebrik edersin istersen donateni de basarsın. Özetle noble 1.1 olmamış ve 1.0 sürümünün çok benzeri nerdeyse. buna da dandik denir yani.  

Evet dediğiniz gibi oldu, biraz daha bekleyeceğim, iyice stabil hale gelene kadar. Hadi ufak tefek bugları anlarım ama pro video ve canlı odak yoksa bu rom tutmamış pek.

root atmadan bu romu kurabilirmiyiz

banka islemleri safenet ile ugrasmasak

root atmadan nası kuracan ki aroma installer menüsünde ya super su ya da magiski seçmelisin. Magiski kurup sonra rootu uninstaller ile twrp'den kaldırırsan olabilir ama kaldırsan bile orjinal boot.img ve xbin/su dosyası oynanmış olacağı için yine banka root olarak algılayabilir veya bootloop riski oluşabilir. Oluşmayadabilir. denemen lazım.Ayrıca rootsuz fazla bi anlamı yokki custom romun zaten stabilde değil 1.1 sürümü rootsuz hiç çekilmez.

hocam samsung healt bende çalışmıyor her türlü denememe rağmen sizde nasıl çalışıyor anlamış değilim.

kod yığınını denedim fakat birşey farketmedi senkronize kısmında kalıyor.

samsung pass i zaten yedeklemiştim şifrelerimi vs aldım o umrumda değil.

güvenli klasörde kullanmıyorum.

bu arada fixli bir apk buldum ama oda çok kötü eski sürüm ve sensörler kayıp, bu konuda yardımcı olabilecek varmı veya bir tavsiyesi olan ?

akıllı saat kullandığım için samsung healt bana lazım.

• Forumdaşlar 1.5 yıllık S9+'ımı One UI 3.1'i deneyimleyebilmek için Knox'u tetikledim sonunda.

Bu işe girişirken eninde sonunda stock rom'a geri döneceğimi bilerek yaptım.

Geçmek isteyenler ve geçmekte kararsız kalanlar için ekran görüntüleri paylaşacağım.

Hazır telefona Custom Recovery kurmuşken cihazın fabrikadan çıkış sürümü olan Oreo sürümü , One UI 1.0 sürümü , One UI 2.5 sürümü ve yeni çıkan One UI 3.1 Noble Rom' u deneyimledim.

Hepsinden yeteri kadar şey öğrendim , kameraları karşılaştırdım , hızlarını , batarya sürelerini , vb testleri gerçekleştirdim.

Geekbench 5 Test sonuçları,

Android 8.0 Oreo Son Sürüm ( Pie gelmeden bir önceki sürüm )

Android 9 One UI 1.0 Pie ( One UI 2.0 gelmeden önceki sürüm )

Android 10 One UI 2.5 ( Şuan kullandığımız FUB3 Mart Güvenlik yamalı Orijinal Stok Rom )

Android 11 One UI 3.1 Port Rom ( Note 10 Lite ve S10 Karışımı Noble Rom 1.1 )

• Stock Rom VS Custom Rom DRM ( Google ın verdiği güvenlik sertifikalarından biri Widevine CDM ) Bilgileri;

Widevine= Netflix vb platformlardaki izleme kalitesi için gereken sertifikadır.

Stock Android 10 One UI 2.5 DRM İnfo

Android 10 One UI 2.5 Alexis Rom 2.5

• 
Sayfa: önceki 11311132113311341135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.