Şimdi Ara

Samsung Galaxy S9 fiyatı sızdırıldı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
4.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Çöp ötesi şu samsung ve iphone 4-5 bin lira verenlere acıyorum cidden.

Ne almalılar peki onu söyle o zaman.

Onun yerine ben soyleyeyim. Hemen xiaomi yada one plus diyecek.

Kameraları çöp 1300 liralık samsunglar daha iyi çekiyor onlardan.mi6 almak yerine s7 edge almak çok daha mantıklı her konuda daha iyi bir cihaz.

Iste her konunun altina yaziyorlar. Yok xiaomi yok one plus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozancn

2011 veya 2012 tam emin degilim Htc One X almistim. O zamanin Amiral gemisi diye tabir ettginiz bir telefondu. Fiyati da tam tamina 1100 Liraydi. Yanlis anlamayin millet dolar degil lira.

O zaman asgari maaş ne kadardı, dolar ne kadardı onları bir hesaplayın.
  • Türkiye'deki alım gücüne göre General Mobile bile pahalı. Ben ABD, Almanya gibi ülkelerdeki fiyatlardan bahsediyorum. 5 bin TL'ye ister Android ister iOS olsun telefon alınmaz zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkyb

quote:

Orijinalden alıntı: ozancn

2011 veya 2012 tam emin degilim Htc One X almistim. O zamanin Amiral gemisi diye tabir ettginiz bir telefondu. Fiyati da tam tamina 1100 Liraydi. Yanlis anlamayin millet dolar degil lira.

O zaman asgari maaş ne kadardı, dolar ne kadardı onları bir hesaplayın.

Asgari ucretle ilgisi yok. Dolara bagli.

• 1000 dolara çıkan adam iphoneX alır.s9'u geçtim s9+ da o fiyattan satamazlar
  • 6 yıllık s3 üm var ekranı kırıldı donma yapıyor ve bataryası 4-5 saat sonra bitiyor.değiştirmek istiyorum ama fiyatlar uçmuş...bu ne lan..alt üstü telefon, en iyi oyun bilgisayarı o fiyatlara alınır.almak istediğim telefon max fiyatı 900 tl olması gerekir..bazı arkadaşlar 2000 tl verilir demiş..2000 tl bile çok..alt üstü telefon araba değil bilgisayar değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

6 yıllık s3 üm var ekranı kırıldı donma yapıyor ve bataryası 4-5 saat sonra bitiyor.değiştirmek istiyorum ama fiyatlar uçmuş...bu ne lan..alt üstü telefon, en iyi oyun bilgisayarı o fiyatlara alınır.almak istediğim telefon max fiyatı 900 tl olması gerekir..bazı arkadaşlar 2000 tl verilir demiş..2000 tl bile çok..alt üstü telefon araba değil bilgisayar değil...

Daha yeni orta sınıf bir laptop aldım 6k tuttu hocam. Malesef alınmaz
  • ABD fiyatı S9 için 720, S9+ için 840 dolar. Daha önce dediğim gibi haber şişirme çıktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

@OverClocK1ng
    "Yaw he heeee, sana öyle geliyor. Sen dünün haberi olan "En çok parayı Apple kazanıyor" u okumadın her halde.
    Samsung Apple ile bir mi. Samsung 1000 Dolarlık Note 8 i 5000 den satmadı mı?
    Apple mı ki bu 999 luk şeye 6100 desin. Kazıkçı Apple ile karıştırma..."

Yazmışsınız, biraz yukarıda buna değindim, ABD'de de aynı fiyattan çıkmadılar, Türkiye'de de, Apple çok az daha yüksek kâr ile sattı çıkış fiyatında...

Evet Türkiye'de Apple'ın fiyatları çok yüksek. Yurtdışında Samsung'a benzer oranlarda seyrediyor.

Yine de haklı olabilirsin ama ben şöyle düşünüyorum:
    Mesela S8 ve S8+ ı 4000 ve 4500 den satmışlardı ya. Bunun fiyatı da 150 Dolar yüksek ise belki aşağı yuvarlamak adına
    S9+ ı 4999 , düz S9 u da 4500 yapabilirler. Çünkü sonuçta bi Apple değiller. Apple'ın daha sadık bir kullanıcı kitlesi
    var. Bu yüzden riske girmezler ve 5000 i aşmazlar gibime geliyor. Çünkü Note 9 diye bir şey çıkacak ve note serisi de
    bunlardan her zaman pahalı olmuştur. Bunları 5500 falan yaparlarsa Note 9 u 6000 yapmaları gerekir ki o zaman da satamazlar.

Yukarıdaki, kendimden alıntı yaptığım mesajımı hatırladınız mı?

4500 ve 5000 lira demiştim 4600 ve 5200 liradan çıktı.

Yanında da 1500 liralık Samsung Gear Sport saat hediye ediyor...

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Evet fakat sızdırılan fiyattan çıkmadı değil mi? Sızdırılan fiyat 1100-1200 dolarlardan bahsederken Galaxy S9+ 840 dolardan çıktı, ben sızdırılan fiyata göre konuştum, 850 için Türkiye'de bu fiyat oldukça yüksek bile, Note 8'in çıkış fiyatı 70 dolar daha yüksek olmasına rağmen (920 dolar) Türkiye çıkış fiyatı 4999 TL idi, dolar kuru etkili evet ama Samsung Türkiye çok yüksek kâr koymuş, sonuçta bu 840 dolardan ABD'de satışa çıktığında Samsung kâr etmiyor mu? Evet ediyor... Yani ABD'deki üzerine kâr eklenmiş fiyattan hesaplarsak

840$ + %49 Vergi (%18 KDV, %25 ÖTV, %6 TRT) = 1250 dolar eder ki o da şu andaki kurla 4732 TL eder, yani Samsung bunu kârlı fiyatı üzerinden de ekstra 500 TL kâr ile satışa sunmuş demektir. Bu da Apple'ın yaptığından çok farklı bir şey değil, sonuçta iPhone X 999 dolardan çıkmıştı yani 150 dolar daha pahalıydı.

• bunlar iyiden iyiye daha iyi telefon yapma yarışını daha pahalı telefon satma yarışına çevirdiler.

• Bu paralara Samsung almak çılgınlık

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.