Şimdi Ara

Samsung Galaxy S9 fiyatı sızdırıldı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
4.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben orada Apple tr ve samsung tr bindirmelerini kastediyorum, doğrudan samsungun ve apple ın karı değil. Türkçem hiçbir zaman iyi olmadı, her zaman ingilizcem ve latincem daha iyi oldu ancak yaptığım açıklamada herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca yaptığım hesapta yanlışlık yok. İsterseniz adım adım hesaplayalım.

Galaxy Note8 amerika vergisiz fiyatı 929usd (burada samsungun karı var, yaklaşık 550-600 dolar) güncel kur ile: 3526try.

%6 trt payı koyalım: 3737try.

%25 ötv koyalım: 4672try.

Son olarak %18 kdv: 5512 try. Hatta yazdığım saat ile aradaki kur farkına bakarsak samsung tr, amerika fiyatının altına satıyor, o sırada 5485try ediyordu burası toplam.

Samsung tr tabi ki kar ediyor, cihaz alım fiyatları 930 dolardan düşük. Ancak samsung tr mi daha çok bindiriyor, apple tr mi sorusunun cevabı apple tr nin daha çok bindirdiği yönünde. Ancak orada ahım şahım bir fark yok. Yaklaşık 170try.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: transverse

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin
    Birileri 5000 TL'dan bahsetmiş, kelimenin tam anlamıyla "RÜYANIZDA GÖRÜRSÜNÜZ", 999 dolarlık iPhone X 6000 TL'dan çıktı, 1100 dolarlık S9 en az 6250 TL olacaktır. Belki Samsung Türkiye'nin katkısı ile 5999 TL olabilir. Tabi yine her zamanki gibi birkaç ay içinde ucuzlayacak ve 4000 TL altını görecektir.

Yaw he heeee, sana öyle geliyor. Sen dünün haberi olan "En çok parayı Apple kazanıyor" u okumadın her halde.
    Samsung Apple ile bir mi. Samsung 1000 Dolarlık Note 8 i 5000 den satmadı mı?
    Apple mı ki bu 999 luk şeye 6100 desin. Kazıkçı Apple ile karıştırma...

Apple Türkiye diyecektin herhalde

Evet, yazmayı unutmuşum. Yurt dışında durum farklı. Türkiye demek istedim.

• İki telefonum var iPhone 6 Plus ve Huawei mat 10 lite, o paraları verecek varsa versin, artık ben vermem.

• Bu fiyatlara alanlar oldukca degismez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

@OverClocK1ng
    "Yaw he heeee, sana öyle geliyor. Sen dünün haberi olan "En çok parayı Apple kazanıyor" u okumadın her halde.
    Samsung Apple ile bir mi. Samsung 1000 Dolarlık Note 8 i 5000 den satmadı mı?
    Apple mı ki bu 999 luk şeye 6100 desin. Kazıkçı Apple ile karıştırma..."

Yazmışsınız, biraz yukarıda buna değindim, ABD'de de aynı fiyattan çıkmadılar, Türkiye'de de, Apple çok az daha yüksek kâr ile sattı çıkış fiyatında...

Evet Türkiye'de Apple'ın fiyatları çok yüksek. Yurtdışında Samsung'a benzer oranlarda seyrediyor.

Yine de haklı olabilirsin ama ben şöyle düşünüyorum:
    Mesela S8 ve S8+ ı 4000 ve 4500 den satmışlardı ya. Bunun fiyatı da 150 Dolar yüksek ise belki aşağı yuvarlamak adına
    S9+ ı 4999 , düz S9 u da 4500 yapabilirler. Çünkü sonuçta bi Apple değiller. Apple'ın daha sadık bir kullanıcı kitlesi
    var. Bu yüzden riske girmezler ve 5000 i aşmazlar gibime geliyor. Çünkü Note 9 diye bir şey çıkacak ve note serisi de
    bunlardan her zaman pahalı olmuştur. Bunları 5500 falan yaparlarsa Note 9 u 6000 yapmaları gerekir ki o zaman da satamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 20 Şubat 2018; 23:10:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

Orijinalden alıntı: cedric...

10 bin olsa kaç yazar note 8 5 binliradan çıktıda noldu 2 ay sonra 4 e indi şuan 3500 hatta yurtdışı 2800 e alınıyor. S9 un fiyatı hızla çakılır yere bütün samsunglar gibi.

2800 note 8 nerede satılıyor kaçırılmayacak fırsat link verinde alalım hemen 10 15 tane

Al bunlara doğru düzgün pazarlık yap 2800 den al 50-100 tane bir sürü var piyasada.

Samsung Galaxy S9 fiyatı sızdırıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cedric... -- 21 Şubat 2018; 0:2:0 >

• Çöp ötesi şu samsung ve iphone 4-5 bin lira verenlere acıyorum cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Ben orada Apple tr ve samsung tr bindirmelerini kastediyorum, doğrudan samsungun ve apple ın karı değil. Türkçem hiçbir zaman iyi olmadı, her zaman ingilizcem ve latincem daha iyi oldu ancak yaptığım açıklamada herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca yaptığım hesapta yanlışlık yok. İsterseniz adım adım hesaplayalım.

Galaxy Note8 amerika vergisiz fiyatı 929usd (burada samsungun karı var, yaklaşık 550-600 dolar) güncel kur ile: 3526try.

%6 trt payı koyalım: 3737try.

%25 ötv koyalım: 4672try.

Son olarak %18 kdv: 5512 try. Hatta yazdığım saat ile aradaki kur farkına bakarsak samsung tr, amerika fiyatının altına satıyor, o sırada 5485try ediyordu burası toplam.

Samsung tr tabi ki kar ediyor, cihaz alım fiyatları 930 dolardan düşük. Ancak samsung tr mi daha çok bindiriyor, apple tr mi sorusunun cevabı apple tr nin daha çok bindirdiği yönünde. Ancak orada ahım şahım bir fark yok. Yaklaşık 170try.

Siz A.Ş ve büyük ticaretten anlamıyorsunuz galiba.

Bugün Apple Türkiye İphone X'den net ve minimum 1000TL kâr ediyor cihaz başı, aynı şekilde Samsung Türkiye'de Note 8'den falan net minimum 1000TL kâr ediyor. Ufak kâr edenler Media Mrkt-Vatan vs... gibi yerler.

Orada ek bindirmelerinden bahsediyorum ettikleri net kardan değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Çöp ötesi şu samsung ve iphone 4-5 bin lira verenlere acıyorum cidden.

Ne almalılar peki onu söyle o zaman.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Evet farkındayım aynı iphone x Apple ın hayal kırıklığı listesinde zirveye yazıldı ve üretimi sonlandırılıyor. Aynı Samsung ta olduğu gibi ekran şikayetleri çığ gibi büyüyor!

• ABD'deki fiyatıyla Norveç'teki fiyatı aynı olmayacak, hepiniz kronu dolara çevirip yayımlanan haberi fazla ciddiye almışsınız. ABD ve Kanada fiyatları genelde en düşük fiyat olur bu kadar yüksek olmayacaktır ki olsa bile o 100 dolar bizim gibi ülkelere dert olur anca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proopiomelanocortin

ABD'deki fiyatıyla Norveç'teki fiyatı aynı olmayacak, hepiniz kronu dolara çevirip yayımlanan haberi fazla ciddiye almışsınız. ABD ve Kanada fiyatları genelde en düşük fiyat olur bu kadar yüksek olmayacaktır ki olsa bile o 100 dolar bizim gibi ülkelere dert olur anca.

Note 8 5bin liradan cikti.

Hepsini gectim a8plus fiyatina bak.

S9da 4.5binden ciksin en kotu. 4 5milyara telefon alinmaz. Hatta max 3bine alinir. O bile fazla. 3bin ya da 4bin verilecekse de iphone alinir. En azindan fiyati dusmuyor. 3bin liraya android alinmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Onun yerine ben soyleyeyim. Hemen xiaomi yada one plus diyecek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

10 bin olsa kaç yazar note 8 5 binliradan çıktıda noldu 2 ay sonra 4 e indi şuan 3500 hatta yurtdışı 2800 e alınıyor. S9 un fiyatı hızla çakılır yere bütün samsunglar gibi.

2800 note 8 nerede satılıyor kaçırılmayacak fırsat link verinde alalım hemen 10 15 tane

Al bunlara doğru düzgün pazarlık yap 2800 den al 50-100 tane bir sürü var piyasada.

Milletin kullandigi ikinci el cihazlar.

Ayrica yurtdisi ya da paralel urun onermeyin

• Sana telefon beğendirecek halim yok git 5 bine evkurdan al o zaman 2800 e note 8 var mı ? VAR.

• cedric... C kullanıcısına yanıt
    Hem 2.el hem yurt dışı cihaz gösteriyorsun onlar bile dediğin fiyat değil hadi 2800 note 8 bekliyorum nerede düşmüş göster bakalım yurt dışı sıfır da olur. Yalan yanlış yazıp milleti yaniltmayin kendini zeki mi zannediyorsun

• quote:

Sana telefon beğendirecek halim yok git 5 bine evkurdan al o zaman 2800 e note 8 var mı ? VAR.

3bine android telefon almam. Max 2500. Cop isletim sistemi.

• maho2306 kullanıcısına yanıt
    Sana telefon beğendirecek halim yok 2800 e note 8 var mı ? VAR. Ha sıfır ha ikinci el bildiğin note 8 işte aynı işi yapıyor al yada alma beni ilgilendirmez sonuç olarak note 8 2800 tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Onun yerine ben soyleyeyim. Hemen xiaomi yada one plus diyecek.

Kameraları çöp 1300 liralık samsunglar daha iyi çekiyor onlardan.mi6 almak yerine s7 edge almak çok daha mantıklı her konuda daha iyi bir cihaz.
  • S9 ara bir model olarak kalacak gibi gözüküyor. S8'e göre getirdiği çok önemli bir yenilik yok.
    S10 daha ses getirici bir telefon olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.