Şimdi Ara

*** SAMSUNG GALAXY S8/S8+ FIRSATLARI PAYLAŞIM ALANI 📱📱📱 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
28
Favori
56.419
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suicide

Nasil boyle emin olabiliyorsunuz anlamadim, hemen her buyuk marketin internet satisi var. Oradan donen telefonlarin uzerine su ictiklerini saniyorsunuz herhalde ya da teshir urunlerinin kutulanip satilmaya calisildigini duymadiniz hic.

Ozellikle saticisi hb olan, jelatini, kasasi vs. de sorun olmayan telefon catir catir alinir. Onlarca telefon aldim hic sorun yasamadim, tr garantisi olmayan, servisinin ilgilenmedigi cihazi bile iade ettim hic ugrasmadan.

Buyuk magazalar internet sitelerinde satiyolar iade edilenleri. Magazalarda satilmiyor diyorum.

Teshir urun satisi ise. Zaten teshir diye ibare var. Teshir urunu olup belirtmeyip sifir diye satilirsa suc sayilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatanda magazadan alip teslimat beklerken teshirden kutulayip gondermeye calistiklari televizyon geldi aklima
    Neyse siz oyle olduguna inaniyorsaniz neden olmasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 15 Ağustos 2017; 13:18:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

Vatanda magazadan alip teslimat beklerken teshirden kutulayip gondermeye calistiklari televizyon geldi aklima
    Neyse siz oyle olduguna inaniyorsaniz neden olmasin

Teshirden gonderebilir ben gondermez demiyorum ki. Kullanici bunu anladiginda mahkemeye giderek hakkini fazlasiyla alir.

• arkadaşlar ufak bir sorum var: almanya mediamartktan bi akrabaya s8 aldırsam o telefonu kargo ile bana gönderse ne gibi durumlarla karşılaşırım. kargo gümrük vergi vs... bilen varsa cevap verebilir mi?
  • serdarrrrr kullanıcısına yanıt
    Telefon gümrükten geçmez, geldiği adrese geri gönderilir. Vergisini verip alayım desen de alamazsın bildiğim kadarıyla.

• xhasanx kullanıcısına yanıt
    Sağol cevap için o durumu bi araştırayım

Kesinlikle yasak, hic bosuna ugrasmayin birde gumrukte kaybolur falan ugrasirsiniz. Kaldi ki diyelim parca parca falan bir sekilde gecirdiniz, imei kaydini yaptirmak icin pasaport falan lazim...

• suicide kullanıcısına yanıt
    Peki ne tavsiye edersin nasıl bir yol izleyim. Malum trde fiyatlar beredeyse 2 katı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Y.disinda hic tanidigim yok malesef o yuzden bu isleri bilmiyorum pek. Tatile falan gelen biri yaninda getirip pasaporta isletebilir, tek bildigim bu.

• Arkadaşlar yurt dışından dayım gelmişti 3 ay önce , bu y.dışı telefonları ,yurt dışı geliş tarihinden kaç güne kadar pasaporta kayıt ettirebiliyoruz bilen var mıdır ? tşk
  • hoodan kullanıcısına yanıt
    120 gün

• suicide kullanıcısına yanıt
    Sağol cevap için

• veysim47 V kullanıcısına yanıt
    hmm o zaman 1 ay daha hakkım var , tamamdır teşekkürler
    iki katı değil,almanya mediamerktta bildiğim kadarıyla 629 euro,tr de 3179 TL,550 lira fark için değmez

• bu durumda hediye olursa daha iyi olacak sanırım. en iyisi hediye ettirmek :D
  • 629 euroya almanyadan aldırdım telefonu. 150 lirada kayıt ücreti olacak. bayramda gelecek bakalım. umarım memnun kalırım
  • infra_dark kullanıcısına yanıt
    Nerdeyse Türkiye fiyatına gelmiş oluyor. Çokta bir cazibesi kalmıyor yurt dışından almak bu şekilde.
  • türkiyede kaç lira çok emin değilim. benim aldığım 2600 lira üzerine 150 lira da kayıt ücreti olacak 2750 lira
    peşine düşmedim yoksa %3-4 civarı tax free de olabilirdi.

100 lira bile avantajı varsa değerlendirilebilir imkan varsa. ülkedeki saçma vergi olayları illallah ettirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infra_dark -- 21 Ağustos 2017; 14:9:52 >
  • Almanya da fiyatlar Türkiyeden çok farklı değil
    Az önce dubai fiyatlarına baktım 2200TL ye alınabliyor ürün.uygun
    aynı şekilde hollanda yıda takip ediyuorum orda da ucuz. Ukrayna da keza yine öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: infra_dark

629 euroya almanyadan aldırdım telefonu. 150 lirada kayıt ücreti olacak. bayramda gelecek bakalım. umarım memnun kalırım

629 euro'ya 50-70 euro arasi tax free aliniyor.Tax free cikarsaniz dubai fiyatlarina geliyor hemen hemen fakat 2018 den itibaren araplarda vergi odeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 22 Ağustos 2017; 15:2:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.