Şimdi Ara

Samsung Galaxy S8 Plus ön inceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    s8 720$ dan başlıyor. Saf fiyatı zaten 2,600 TL. Biliyorsunuz ki telefonlarda satışa kadar sadece vergi %51. Yani 4000 yapıyor. Bayi kârsız fiyat 4000 lira zaten.
    sadece lg-samsung dengi diyip aynı fiyat bekleyemezsiniz, Samsungun AR-Ge si ile LeTV markasının Ar-Ge si ve maliyeti bir değil.
    Bu fiyatları mumla aramamak için çalışıp ihracat yapıp doları düşürmemiz lazım ama saman ithal ederek yapılacak iş değil.
    Paramız değerli değil.
  • iphone 8 5.000 tl den başlıcak görün...

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Samsung benim için bitti. Sanal tuşlardan kaçıp samsunga sığınıyorduk artık tek yok apple

apple da artık fiziksel tuşlu model çıkartmaz muhtemelen. o çerçeve oranıyla başarılı olması mümkün değil. ekranı büyütmek zorun da kalacak onlar da.
  • akıllı telefonlar için üst sınır muhtemelen 6.5'' olacak. tabi s8 plus ın ekran gövde oranı ile.

zamanında fiyatından dolayı baya bi satılan nokia 1320 vardı. 6'' ve boyutlar şu şekilde.164mm 86mm

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1320-5791.php

s8 plus ın boyutları ise 160 mm 73 mm

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8+-8523.php

muhtemelen 6.5'' lik bir samsung 168 e 79mm falan olur tahmini.

• pranis kullanıcısına yanıt
    Ben eğerki Türkiye ye Samsung fabrika açarsa fiyatlarının ciddi manada düşeceğini tahmin ediyorum. Para evet değersiz vergiler ortada ama biraz da ülkemize yatırım yapılması gerekiyor. Xiaomi nasıl üretiyorsa ucuza aynı donanımı Samsung tada aynı durum var. Ama işte Apple ile yarış durumu ve marka algısı fiyatları uçuruyor. Yoksa o cihazın maliyeti 250 doları geçmez eminim. Cihazları %300~400 karla piyasaya sürerek insanları sömürüyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dost Acı söyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creav

quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Samsung benim için bitti. Sanal tuşlardan kaçıp samsunga sığınıyorduk artık tek yok apple

apple da artık fiziksel tuşlu model çıkartmaz muhtemelen. o çerçeve oranıyla başarılı olması mümkün değil. ekranı büyütmek zorun da kalacak onlar da.

Apple'ın fiziksel tuşdan vazgeçeceğini düşünmüyorum.

• Rezn0v.dll kullanıcısına yanıt
    Buraya açma ihtimali elbet var ama ucuzlatmaz aksine pahalılaştırır.
    Bütün componentleri yine $ üzerinden getirtecektir, araştırma zaten yurt dışından.
    Parçaların buraya sevkiyatı da ayrı maliyet,
    Çindeki fabrikalarda çalışan işçilerin saatlik ücreti $ üzerinden buradan çok çok daha düşük.
    Fiyat dengesini %100 ürettikçe yakalayabiliriz.
    Her parçasını hammaddesinden işlemesine kadar türkiyede yapmalıyiz ki istediğimiz ucuzluğa erişelim.
    xiaomi bunu yakaladığı için peynir ekmek gibi satıyor.
    Ama burada öyle bir denge yok. Zaten bu vergilerle olamaz. Bütün enflasyon vergilerden kaynaklanıyor, devlet senin bir aylık lokmanı dahi hesaplıyor (asgeri ücret tespit komisyonu)
    Hal bu ki düşünün bir telefonun, bir arabanın, elektrik-doğalgaz-su faturalarının aslında ne kadar ucuz olabileceğini.(elektriği 10 liralık kullanan 20 lira ödüyor 2x)
    Bu sistem değişmedikçe, biz bir adım dahi gidemeyiz.
    Üretmiyoruz. Üretemiyoruz.
    Toplumu biliyorsun zaten "aman ne olacağk, boşvir bişiy olmaz, bağa bişiy olmaz" Bu tür adamlara fabrika-araştırma ve geliştirme değil koyun keçi emanet edilmez.

Üretmeyen toplum da sömürülmeye mahkumdur üzgünüm. Devlet vergiler ile zaten bu tür firmalara ortak gibi bir şey. Mafya.
    Bizim millet dinler mi ? 1400 lira maaş ile iphone 7 yi 36 ay taksitle alan tanıdıklarım var. Çılgınız çılgın.

• Arabaya sunroof klima taktırdığında bile verginin yüksek olduğu bir ülkede bu fiyatlar çok normal.Anormal olan bunları alan olması.

• Şu super amoled ekranlar kamerada çizgili çizgili çıkıyor, ipsde böyle bir sorun yok. Videoda bir şey dikkatimi çekti; android 7.1.1 çıkalı aylar geçmesine rağmen galaxy s8de android 7.0 var

• S5 ve s6 edge kullandım şimdide s7 kullanıyorum bu cihazlarda şebeke sorunu vardı. S8 Alıpta kullanan olursa bi zahmet buraya yazsın

• S8 için always on display ekranda gelen bildirim iconlarının nasıl aktif edildiğini bilen varmı ?
  • Abi selam, telefonu geçen hafta hepsiburada.com dan satın aldım. Dediğin gibi şebeke sorunu yada başka bi teknik sorun vs yaşamadım. Fiyat ve kargo olarak diğer sitelere oranla daha çok daha uygun ve hızlıydı. Zaten önceden de samsung s6 edge telefon sipariş etmiştim herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım. Bilgine
  • alitolin A kullanıcısına yanıt
    Ama benim demek istediğim cihaz baz istasyonuna uzak bi yerdeyken internete girememe veya ulaşılamama vb. Problem oluyormu onu soruyorum. Mesela bizde avea hatta 2 kişide s7 vardı 1 kişide s6 turkcell vardı çekmiyordu ama j5 avea canavar gibi nette sörf yapıyordu. Aynı yerde s5 te çekmiyordu. Neyse zaten bu işe bizde senede 1 kere kayınpederin evinde hatta köyünde denk geliyoruz. Yanlış anlaşılmasın mesefa uzak senede ya 1 ya 2 kez anca gidiyoz. :)

• telefonu satın alan varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.