Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4817. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48154816481748184819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt

Sorunum VoWiFi ile ilgili değil zaten. VoLTE ile ilgili. Türk Telekom, S7 Edge için VoLTE desteği sunuyor ama telefonda öyle bir ayar yok. Başka bir forumdan bayağı araştırdım, sorun CSC koduyla ilgiliymiş. Değiştirme yolları mevcut, YouTube'da videoları falan da var. Denedim ama hata verdi, CSC kodunu değiştiremedim bir türlü. Neyse böyle duracak artık yapacak bir şey yok.

• bilygehan kullanıcısına yanıt

Mesajıma yanıt olarak yazmadığınız için bildirim gelmedi bana. O yüzden de geç cevap veriyorum.

Operatör uygulamasında VoLTE desteği açık. Dediğiniz gibi Almanya ROM'lu olduğu için o ayar görünmüyor. Daha önce farklı sebeplerden Türkiye ROM'u da atmıştım bu sefer de sim kartını görmemişti telefon. IMEI uçmamıştı ama sim kartı sorunu yaşamıştım. Mecburen Almanya ROM'u kullanıyorum yani. CSC kodu şu an DBT (yani Almanya) olarak görünüyor. Onu TUR (Türkiye) yapmaya çalıştım ama hata verdi. Bu şekilde duracak artık.

• depechemode3 kullanıcısına yanıt

Siz yinede yedekli gidin. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor.

• Dejuf D kullanıcısına yanıt
    Türk telekomda vowifi desteği çok geç geldiği için samsung s9 ve sonrası modelleri destekliyor, istediğin ülkenin rom yüklesende yine olmayacak.
    Evet kusura bakma, kulaklarımdan rahatsız olduğum için tam okuyamadım..

Türk Telekom hattı kullandığınızda ekranda HD+ yazısı oluyor, bu VoLTE aktif demek. İlk yazılımlarda VoLTE olarak yazıyordu daha sonra Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone'dan daha geniş bantlı bir VoLTE sistemini kullandığı için HD+ logosu kullanıldı.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Yok işte hocam HD+ yazısı da yok. Babamın telefonu Samsung S9 onunkinde HD+ yazısı var. Ayarlarda "Servis Sağlayıcı Yazılım Sürümü" kısmında hem DBT hem TUR yazıyor. Aynı komşu vermişti onunkini de. Yani o telefon da Almanya'dan geldi. Ama CSC kodu olarak onda TUR da var. Benimkinde hiçbir şey yazmıyor. Ben CSC kodunu üçüncü parti bir uygulama indirip öğrendim.

Özetlemek gerekirse CSC kodu TUR değil de DBT olduğu için VoLTE ayarını açamıyorum. CSC kodunu (aşağıya linklerini bıraktığım videolardaki gibi) SamFw Tool ile değiştirmeye çalıştığımda da hata aldım. Dolayısıyla şu an için kullanamıyorum VoLTE özelliğini.

https://www.youtube.com/watch?v=hlvo8sUtzds&t=20s

https://www.youtube.com/watch?v=RmVkCZ_XhI0

Sadece CSC değiştirmek yetmeyebilir. VoLTE sadece aç kapa olan bir özellik değil, arka planda operatör VOIP IP adresi gibi özel yapılandırma bilgileri de oluyor o yüzden kullanılacak olan ülkenin FW sürümünü kullanmanız gerekebilir.

Download Galaxy S7 Edge SM-G935F (TUR) G935FXXU8EVG4 in Samfw - Samsung firmware download

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 15 Eylül 2023; 12:14:49 >

g935f cihazı için TUR csc son yazılımında turk telekom volte var ve çalışıyor. vowifi hizmetini turk telekom çok geç devreye aldığından vowifi yok. vowifi için alternatif rom atmalısın cihazına.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Zamanında bu konudan bağımsız olarak yüklemiştim de sim kartını okumamıştı o zaman hocam. Modem ayarları iptal oluyordu. Telefoncuya götürdüm de box ile tamir etmişti. Türkiye ROM'u atınca sim kartını okumuyor. Hem de birkaç kez denedim. Her seferinde sim kartı problemi çıktı. Neyse ki telefoncu adam tanıdık da ücretsiz çözüyordu. Artık bir kez daha telefonu bozarsam artık adama karşı yüzüm kalmadı yani.

Bu arada "VoLTE aç kapa olan bir özellik değil" demişsiniz de babamın telefonundan baktım ayarlardan açılıp kapanabiliyor. Videolarda da açılıp kapandığı görünüyor zaten. O kısımda ne demek istediğinizi anlayamadım.

Her neyse dediğim gibi yapacak bir şey yok bu şekilde kullanmaya devam edeceğim artık.

Teşekkür ederim ilginize.

• Selamlar elinde anakartı arızalı olup da ekranı Sağlam s7'si olup satmayı düşünen var mı acaba
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt

Ne eder ki?

• celebic kullanıcısına yanıt
    Dün bir tane buldum hocam

Anakart gitmiş susmuş cihaz Ekran kasası sağlam Kozmetik 10 üzerinden 8

Bin demişti en son 800 dedi

Bir tane elime uyguna S7 geçmişti kutulu faturalı cihaz anakart Sağlam ekranda Genel manada sağlam çalışıyordu Kozmetik epey kötü durumdaydı ekranda yanık vardı

Eğer karar verirsem ilk bahsettiğim cihazı alıp ikinci bahsettiğim cihazın anakartını ilk cihaza aktarıp işleme tamamlamayı düşünüyorum

Anakart değişimi zaten çok kolay arka kapağı açtıktan sonra gerisi basit

Ev ortamında arka kapağı açmak biraz zorluyor insanı hele hele kapakla çatlak varsa açarken kırılma ihtimali çok çok yüksek oluyor
  • Şu an aynı kasayı yaklaşık özelliklerle sıfır satsalar yine alırım

• wholousee kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle

Note 4 kasası içinde aynı şey geçerli benim için

Şu anda s23 kullanıyorum

Geçen gün işte bir günlüğüne Kozmetik hasarlı ekranı çatlak ekranı yanık S7 kullandım

Ne bileyim ayrı bir zevk veriyor adama
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt

Hocam kılıfsız kullanmadığım, darbesiz, çiziksiz, ekranda çiziği olmayan sanırım kozmetigi 10/10 dedikleri S7 Edge var. Üç sene önce yetkili serviste ekran değişmişti. Ekran yanığı yok ama ana kartı çökmüş cihaz. En son 4 saat kadar ekran süresi veren pili vardı. Yaklaşık 3 aydır çekmecede duruyor. (Ankara)

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• düz s7 anakartı s7 edgede çalışır mı dostlar ?

• bilygehan kullanıcısına yanıt
    Sanmam

Donanım her şey birebir aynı pil hariç evet fakat boyut farkı işi bozar muhtemelen

Aç .. Kapa derken arayüzde siz sadece aç .. kapa yapıyorsunuz da detayını yukarıda yazmıştım. Her operatörün farklı yapılandırma ayarı var. Türk Telekom'un IP adresi farklı, Vodafone'un farklı, Turkcell'in farklı. Telefona yüklü olan yazılımda operatörün yapılandırma ayarı olmadıktan sonra arayüzden açsanız da işe yaramaz bunu demek istedim. Çalışan telefonda gerekli yapılandırma ayarları olduğu için çalışıyor, farklı telefon örneğini neden verdiniz ben de onu anlamadım :)

• Arkadaşlar merhaba. S7 cihazım yaz tatilinde 2 ay memlekette kalınca açılmaz oldu. Hiçbir tepki yok. İçinde deji batarya vardı. Şarja takınca telefon ısınıyor ama hiçbir tepki alamıyorum. Acaba batarya kaynaklı mi yoksa anakart mi ? İçinde Google authenticor var onu açmam lazım çok önemli.
  • 
Sayfa: önceki 48154816481748184819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.