Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21812182218321842185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2222 tl + 100 tl bonus'la samsung s7 edge çift hatlı alarak aranıza katılmış bulunuyorum.
  • Techh kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • felmyaxe F kullanıcısına yanıt
    Android 6'da bolca (yüzdesel olarak neredeyse ekran kadar) pil tüketen "hücre askıda" (cell standby) listede gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkann2020

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Birileri istedi diye değil. Huawei 4.5G olarak isimlendirdi. Değiştirme ihtiyacı hissedilmedi bu yüzden 4.5G olarak isim devam etti. Yani Türkiyede ki operatörler huawei ağ altyapısı kullandığı için böyle oldu. Yanlış bilerek yanlış bilgilendirme yapmayalım

AYrıca isimlendirme kısmına takılmayın 4g lte 4.5g hepsi aynı nane

yanlis anlasilma olmus.. su sekilde duzelteyim.. dunyada 4g ciktigi zamanlar cumhur baskanimiz 4g yi istemiyorum alt yapiyi iyilestirin 5g ye gecin dedi ondan sonra bakanlik devreye girdi dunyada bilinen 4g yi ismini ( sadece ismini alt yapi gelistirilmeden) 4.5g diye degistirdiler yok soyle hizli yok boyle hizli 4g den dunyadan daha hizlisini biz veriyoruz diye milleti kandirdi bazi sahislar.. bunun huawei ile bir alakasi yok ki.. tr deki bir cok firma 4.5g diye lanse ediyor ama bildigimiz 4g.. 4.5g diye bir kavram yok zaten dunyada.. o sadece ulkemizin istegi uzerine hazirlanmis bir detay yazi.. yurt disindan hangi urunu alirsaniz alin 4g yazar ama getirin turkiye rom u kurun 4.5g yazar.. oparotorun degil rom un pok yemesi o yazi

+1

4,5G olayını ben de sizin gibi biliyorum. Birinin isteği üzerine zorlama bir terim oluştu. Şark usulü oldu;ne şiş yansın ne kebap.

Huawei çok alanda Türkiye'ye hizmet veriyor, bu sebeple Huawei 4,5G adını Türkiye için kullandı.

5G'ye geçmek için çok erkendi çünkü 5G için 2020 gibi konuşuluyordu. 4 olmadı 4,5G verelim durumu oluştu.

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Bende yine var %2 ile. Format atmadim betadan sonra. Bir de bu yüzde gosterimlerinde bir sıkıntı var su an için ekran surelerinden memnunum ama.

• BCANG kullanıcısına yanıt
    Yüzde 2'ye can kurban :)

Bende hücre askıda %15 (198 mah)
    Ekran %14 (174 mah)

Hücre askıda'nın ne olduğuna dair yerli-yabancı sitelerden tatmin edici bir cevap bulamadım. Buna rağmen (LG G4'den sonra) pilden fazlasıyla memnunum. Bu da olmasa mükemmel olacak demek ki.
  • Ama diger yuzdelerde de sikinti var iste ekran 9 misal. 6 olsa en az 25 gosterirdi

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    hücre askıda; şebeke'nin sinyal gücünün bağlandıgın baz istasyonundan gelen sinyalin eğer %8-10 arasında ise sinyal almakta zorluk çekip fazla güç tüketiyor (daha fazla yiyor bataryanı) anlamında sonra eğer yüzdelik %2-4 oranında ise sinyal alması sağlıklı güç seviyelerinde iyi anlamında eğer cümleyi anlamadıysan; Hücre askıda demek, telefonu tam şarj ettikten sonra geçen toplam sürede sim kartın aktif olduğu süredir, yani aramalara açık olduğu süre, cihaz boşta süresi de telefonu kullanmadığın süredir, işin özeti şebekenin zayıf olduğu yerlerde şebekeyi aktif tutmak için daha fazla güç harcıyor (bataryaya yuklenmesı bu yuzden) hücre askıda batarya istatistiklerinde eğer %8-12 arasında ise değerlerin sinyal almada güçlük çekiyor cihazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erentpl -- 11 Kasım 2016; 19:3:46 >

• Beta klavye deli etti beni. Sanki ilk defa klavye kullanıyodum. Birde sözcük tahminleri vasat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkaner7

Böyle güzel yapılmış bir rom a bukadar basit bildirim çubuğu hiç yakışmamış. Android 6 daki bildirim çubuğu bundan çok daha iyiydi..

Dimi ama? Kesinlikle berbat bildirim çubuğu. Note 7'deki bildirim çubuğu çok daha zarifti. Arama ekranı da aynı şekilde öyle. Illa renklendirecekler, yeşilden kurtulamadık gitti. Iphone'da siyah arkaplan üzerine beyaz var. Sen de Note 7'de beyaz arkaplan uzerine siyah yapmışsın ki mukemmel de olmustu arama ekranı, çok sade ve zarifti. Ne diye bozarsn ki koy işte aynısını, beyaz olsun arkadaş yazılımla uyumlu olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birbirey -- 11 Kasım 2016; 19:10:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariturka

Beta klavye deli etti beni. Sanki ilk defa klavye kullanıyodum. Birde sözcük tahminleri vasat.

Swiftkey kurdum kafam rahat uzun süredir kullanıyorum ne yazacaksam şak diye tahmin ediyorda artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: birbirey

quote:

Böyle güzel yapılmış bir rom a bukadar basit bildirim çubuğu hiç yakışmamış. Android 6 daki bildirim çubuğu bundan çok daha iyiydi..

Dimi ama? Kesinlikle berbat bildirim çubuğu. Note 7'deki bildirim çubuğu çok daha zarifti. Arama ekranı da aynı şekilde öyle. Illa renklendirecekler, yeşilden kurtulamadık gitti. Iphone'da siyah arkaplan üzerine beyaz var. Sen de Note 7'de beyaz arkaplan uzerine siyah yapmışsın ki mukemmel de olmustu arama ekranı, çok sade ve zarifti. Ne diye bozarsn ki koy işte aynısını, beyaz olsun arkadaş yazılımla uyumlu olsun

Ben renkli olmasını canlı canlı olmasını sevdim nedense hoşuma gitti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

quote:

Yav arkadaş foruma resim neden yüklenmiyor, Note 7'ye ait bildirim çubuğu ve özellikle de aramı ekranı görüntüsü koyacam olmuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yav arkadaş foruma resim neden yüklenmiyor, Note 7'ye ait bildirim çubuğu ve özellikle de aramı ekranı görüntüsü koyacam olmuyor

Citizen sağolsun forumdan bıktırdı hepimizi Bir bakım yada değişiklik yapacaklarsa haber etsinler şu gün şu saatte yapıcaz diye bizde girmeyelim düzelsin öyle girelim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Citizen sağolsun forumdan bıktırdı hepimizi Bir bakım yada değişiklik yapacaklarsa haber etsinler şu gün şu saatte yapıcaz diye bizde girmeyelim düzelsin öyle girelim.

Vallaha yaptım

• Arkadaşlar ben docx uzantılı microsoft word belgesini s7 edge de telefonun kendi microsoft word uygulamasında açamıyorum. hata veriyor

Dosya açılamıyor
    Office isteğinizi gerçekleştiremiyor. Lütfen daha sonra yeniden deneyin

Pc deki Office sürümü 2007. Ne yapmam lazım?

Bu arada fotoğraf ve videolardan bakıyorum da android 7 betanın bildirim çubuğunun ve ayarlar menüsünün görünümü iyi olmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ck1991

quote:

2. Kamera bariz daha iyi özellikle gece çekiminde, noise azalmış daha az işleme var. Resim dosya boyutları da büyümüş aynı fotoyu dün gece çekmiştim 5mb'dı bu sefer 9mb ama bariz daha az noise var daha net. Ön kamerayı denemedim.

demişsiniz,kamera ayarlarında "hareketli fotoğraf" seçeneği etkin olabilir mi acaba?

Yok dostum o derece acemi değilim çok şükür

Kamera bi kaç arkadaşın da söylediği gibi yüzde 50 daha başarılı bence, iso ve pozlama değerlerini çok daha verimli kullanıp sensörün özelliklerini gerçekten iyi veriyor bu sefer...

• quote:

Orijinalden alıntı: okitoxxx

quote:

Orijinalden alıntı: ck1991

quote:

2. Kamera bariz daha iyi özellikle gece çekiminde, noise azalmış daha az işleme var. Resim dosya boyutları da büyümüş aynı fotoyu dün gece çekmiştim 5mb'dı bu sefer 9mb ama bariz daha az noise var daha net. Ön kamerayı denemedim.

demişsiniz,kamera ayarlarında "hareketli fotoğraf" seçeneği etkin olabilir mi acaba?

Yok dostum o derece acemi değilim çok şükür

Kamera bi kaç arkadaşın da söylediği gibi yüzde 50 daha başarılı bence, iso ve pozlama değerlerini çok daha verimli kullanıp sensörün özelliklerini gerçekten iyi veriyor bu sefer...

Ön kamerada da istikrar sürüyor. Aynı berbatlıkta, aynı iğrençliği vermeye devam ediyorlar

• S7edge n7 betada ekran çözünürlüğünü FHD yapıp antutu testini deneyecek arkadaş varmıdır sonucu merak ediyorum.
  • birbirey kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar bence çok da abartılacak kadar iğrenç değil ön kamera, benim en sevmediğim yanı kenarlara gelen kişinin-uzaması.... berbat bi durum ama onun da sanırım yazılımla ilgisi yok geniş açılı olmasından kaynaklı..

çok merak ettim sahi bir selfie çekip atarmısınız ?

yazılım kısmına gelince tüm güzelleştirmeler kapalı dahi olsa yine de bir miktar rötuş yapıyor evet bu ışık koşullarına göre bazen çok az da olsa bulanıklık yapabiliyor (en azından bende öyle) ama beni rahatsız da etmiyor açıkçası o rötuş. hatta pek çok kişinin beğendiği bir özellik..
  • 
Sayfa: önceki 21812182218321842185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.