Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: casper333 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
94.288
Cevap
540
Favori
3.157.007
Tıklama
Giriş
    26 Mesaj

Şansınız yaver gitmiş hocam ben de aynı satıcı bile olabilir olumsuz yanıt almıştım. Az önce SHUBUO adlı satıcıdan 2299 liraya Samsung TR garantili aldım, bakalım bunda ne olacak.

Bekleme konusu da zor yahu, Lumia 525'i kırmamak için zor duruyorum muhtemelen telefonu gelir gelmez açacağım. Ama hat takmayınca iade işlemi gerçekleşiyormuş galiba, hattı takmayabilirim bir süre dediğiniz gibi.
    |
    |
    wixland kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gözlemlerim...

1. Telefon aşırı seri olmuş, beta olmasına rağmen mükemmel bir akıcılık var. Bildirimlerden tut telefonun genel menü animasyonlarında falan zerre takılma ve glitch yok.
    2. Kamera bariz daha iyi özellikle gece çekiminde, noise azalmış daha az işleme var. Resim dosya boyutları da büyümüş aynı fotoyu dün gece çekmiştim 5mb'dı bu sefer 9mb ama bariz daha az noise var daha net. Ön kamerayı denemedim.
    3. Mavi ışık filtresi gelmiş, note 5 varken note 7 rom'u yüklemiştim. Orda da vardı ve gerçekten güzel bir özellik gece karanlıkta...
    4. Kamera arayüzü çok güzel note 7 arayüzü, kullanışlı ve eskisine göre çok daha hızlı olabiliyorsunuz.
    5. Ekran çözünürlüğünü düşürebiliyorsunuz, hd-fhd-2k diye 3 seçenek var.
    6. En önemli özelliklerden biri de AOD ekranında bildirim geldiğinde artık whatsapp vs bildirimler görünüyor ve ufak simgeye çift tıklayınca direk bildirime giderek bakabiliyorsunuz.
    7. Wifi çekimi ve internette sayfa yüklemeleri daha seri, özellikle kendi tarayıcısı bence şu an chrome'dan daha iyi çalışıyor, note 7 romunda da bu şekilde düşünüyordum s7 edge'de de aynı şekilde olmuş.
    8. Hata veren takılan açılmayan program yok gibi, bayaa bi kurcaladım ne bir çökme ne de bir hata mesajı görmedim.
    9. Ekran koruyucu resimler için aynı note 7 yazılımı gibi artık kafamıza göre indirme yapabiliyoruz. Ekran ayarları sanki play storedan bir duvar kağıdı programı gibi yapılmış. Binlerce güzel ve tam ekrana göre kaliteli duvar kağıtları var. Note 7'de simgeler de değişiyordu. Bunda da var. Yani bu şu demek; bir tema yüklerken ''hay Allah belanı vermesin şu temaya bu simgeler olmuş mu'' demek yerine temayı beğendiğiniz başka bir simge grubuyla kullanabiliyorsunuz. Kişiselleştirme olayının dibine vurulmuş yani...

Özetle Android dünyası sonunda stabil ve kararlı bir sürüme kavuştu. Hem kullanış hem özellik açısından artık verdiğimiz parayı hak ediyor telefon. Beta sürüm için bunları yazabiliyorsak, final sürümü için gayet umutluyum ben. 7.1'le beraber çok daha iyi olacaktır.

• Yüzbaşı
    694 Mesaj
    Her şey güzel görünüyor. Ancak ben betayı bir türlü indiremedim sunucu hatası veriyor. Başka bir yerden indirebilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 11 Kasım 2016; 1:13:32 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Baran.471

S7 de donma,kasma,resetleme sorunu varmı?
    quote:

apple in ses karti piyasadaki bi cok telefondan iyi. ben s7 edge kullanıyorum. uzun yillardirda note serisinin hepsini kullandim.s7 ye gecmeden 1 ay kadar iphone4 kullandim. o bile s7edge den kulaklik performmansi olarak bence cok daha iyiydi. eger muzik dinlemek icin alicaksan kesinlikle iphone al. onun disindaki hersey icin android derim...

|
    |
    ilkaygr92 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Iphone3 , Iphone4 , Iphone5 , Galaxy Note2 , Galaxy Note3 , Galaxy Note4 , Galaxy Note5 , Galaxy S7 Edge , Galaxy S8+ , Galaxy Watch , PS1, PS3 Slim, PS4 1TB, Opel Astra GTC , BMW F30 M Joy G A L A T A S A R A Y
  • Yüzbaşı
    594 Mesaj

Ayarlar - Ekran - Yazı Tipi - Ekranı Yakınlaştırma - Çok küçük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felmyaxe -- 11 Kasım 2016; 1:8:39 >
    |
    |
    zaferfb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Betaya kavuştuğumuza seviniyorum ama note 7 ye üzülmüyor değilim. Adamlar senenin en iyi cihazını yaptılar ellerinde patladı. Sefası da bize S7 kullanıcılarına düştü. Keşke sevgili samsung bu işten bir ders çıkartmış olsa
    quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Arkadaş s3 miniden bu yana android kullanmamis galiba

• Yarbay
    72306 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: classmanxx

Arkadaslar beta 7 yi nerden indiriyorsunuz birde root falan gerekmiyor degilmi garantide sorun cikarmi.
    quote:

Orijinalden alıntı: classmanxx

Arkadaslar beta 7 yi nerden indiriyorsunuz birde root falan gerekmiyor degilmi garantide sorun cikarmi.

Anlatım ve Linkler burada

LİNK

Root gerekmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 11 Kasım 2016; 1:13:57 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Orijinalden alıntı: drainBamaged

quote:

Orijinalden alıntı: birbirey

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emuratg4848

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Kardeşim bu rom işlerinden iyi anlıyor, ona şutladım hemen halletti. En sevdiğim şey note7'nin kamera ara yüzü oldu. Bildirimler çok güzel. note7'de ne varsa güzel buraya gelmiş hem de 7.0'la.. bir sıkıntı yaşamadım, kitlenmedir, takılmadır şu bu yok, sorunsuz çalışıyor görünüyor..

hayirli olsun yeni yaziliminiz note 7 den s7 edge gectigim icin izninizle bir iki sey sormak istiyorum.kamera daha onceki yazilima gore gece cekiminde cok farkediyormu? note 7 nin kamerasi bana hep bir tik daha onde gibi geliyordu da. hd fullhd cozunurluk ayari varmi?, birde pil optimizasyonu pil menusunde gelmismi?. son olarak videolar hdr destekli cekiliyormu cok soru sordum kusura bakmayin ama bunlara cevaplariniz evet ise pek anlamadigim su rom isine giricem tesekkur ederim...

Kamera dışındaki bütün sorularının cevabı EVET. Kamerayı deneme fırsatı bulamadm, gece çekimi ve hdr ile ilgili kullanan arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verebilirler. Yazılımdaki bütün özellikler mevcut Note 7'deki.

tesekkurler cevabiniz icin. kamera icinde yeterli cevabi bulabilirsem bende beta ya gecerim sanirim

Rica ederim ama ayarları kurcalaynca video hdr yok galiba. Note 7 850 nits parlaklığa sahipti ve bildiğim kadaryla ekran destekli bir özellikti bu. 800 ve üstü nits hdr destekler

Hem Android OS, hem de Android System coşmuş, onu demek istemiştim. Android OS Android ile alakalı, system değil doğru da önemi yok ki... Diğer marka cihazlarımda batarya sorunu yaşamıyorum, böyle bir yüksek tüketim de yok.

Ek: yanlış mesajı alıntılamışım.

Wipe'leri uygulamadığın için bu problemi yaşıyor olabilir misin?

Bilmem. Sendeki OS ve sistem kullanım oranları kaç?

Şu anda %8 ekran %7 Android sistemi %3 Android os. Testler filan da yaptım gerçi sürücüler hazır değil belli oluyor bu betanin normale göre düşük skorlar. Oyun performansı çok değişik değil ama daha çok şarj yiyor şuanda. İlerde değişir gerçi bu hazır halde değil.

Alıntıları Göster
    Sildim gitti ;)

admin'e bir tavsiye... Site sizin olabilir ama icerikler yazan kisiye aittir ve dilediginde silinmesini talep edebilir. Bir uye mesajlarimi silmek istiyorum derse, destek talebine cevap verme tenezzulunde bile bulunmadan destek talebini kapatmayin. En azindan kibarlik yapip bir cevap verin. Oturup script yazmak zorunda kalmayalim.

drainBamaged

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drainBamaged -- 8 Aralık 2016; 7:4:26 >

• Yarbay
    9498 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Drahmizm

Bu dedikleriniz alt seviye telefonlarda bile olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Baran.471 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hahaha ne kadar komik.
    Youtube a gir de s7 donma yaz zibilyon tane video var.

|
    |
    silver0021 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

S7 de donma sorunu varmış youtube da videolar izledim telefon kitlenip kalıyor acaba güncellemeyle düzeltildimi zaten yukarda bir arkadaşta resetleme sorunundan bahsetmiş.S7 almayı düşünüyorum yanlış anlamayın konuyu kirletmek değil amacım.

|
    |
    kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sildim gitti ;)

admin'e bir tavsiye... Site sizin olabilir ama icerikler yazan kisiye aittir ve dilediginde silinmesini talep edebilir. Bir uye mesajlarimi silmek istiyorum derse, destek talebine cevap verme tenezzulunde bile bulunmadan destek talebini kapatmayin. En azindan kibarlik yapip bir cevap verin. Oturup script yazmak zorunda kalmayalim.

drainBamaged

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Kardeşim bu rom işlerinden iyi anlıyor, ona şutladım hemen halletti. En sevdiğim şey note7'nin kamera ara yüzü oldu. Bildirimler çok güzel. note7'de ne varsa güzel buraya gelmiş hem de 7.0'la.. bir sıkıntı yaşamadım, kitlenmedir, takılmadır şu bu yok, sorunsuz çalışıyor görünüyor..

hayirli olsun yeni yaziliminiz note 7 den s7 edge gectigim icin izninizle bir iki sey sormak istiyorum.kamera daha onceki yazilima gore gece cekiminde cok farkediyormu? note 7 nin kamerasi bana hep bir tik daha onde gibi geliyordu da. hd fullhd cozunurluk ayari varmi?, birde pil optimizasyonu pil menusunde gelmismi?. son olarak videolar hdr destekli cekiliyormu cok soru sordum kusura bakmayin ama bunlara cevaplariniz evet ise pek anlamadigim su rom isine giricem tesekkur ederim...

Kamera dışındaki bütün sorularının cevabı EVET. Kamerayı deneme fırsatı bulamadm, gece çekimi ve hdr ile ilgili kullanan arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verebilirler. Yazılımdaki bütün özellikler mevcut Note 7'deki.

tesekkurler cevabiniz icin. kamera icinde yeterli cevabi bulabilirsem bende beta ya gecerim sanirim

Rica ederim ama ayarları kurcalaynca video hdr yok galiba. Note 7 850 nits parlaklığa sahipti ve bildiğim kadaryla ekran destekli bir özellikti bu. 800 ve üstü nits hdr destekler

Hem Android OS, hem de Android System coşmuş, onu demek istemiştim. Android OS Android ile alakalı, system değil doğru da önemi yok ki... Diğer marka cihazlarımda batarya sorunu yaşamıyorum, böyle bir yüksek tüketim de yok.

Ek: yanlış mesajı alıntılamışım.

Wipe'leri uygulamadığın için bu problemi yaşıyor olabilir misin?

Bilmem. Sendeki OS ve sistem kullanım oranları kaç?

Şu anda %8 ekran %7 Android sistemi %3 Android os. Testler filan da yaptım gerçi sürücüler hazır değil belli oluyor bu betanin normale göre düşük skorlar. Oyun performansı çok değişik değil ama daha çok şarj yiyor şuanda. İlerde değişir gerçi bu hazır halde değil.

O zaman bendeki kurulumda bir sorun var. Müsait olunca wipe yapayım.

wipe işlemlerini uygularsan bilgilerini kaybedeceğin gerçeğini geçtim, CSC'ni de kaybetme ihtimalin yüksek. Full Wipe'den bahsediyorum bu arada, wipe cache partition'dan değil

• Binbaşı
    1132 Mesaj
    quote:

S7 de donma sorunu varmış youtube da videolar izledim telefon kitlenip kalıyor acaba güncellemeyle düzeltildimi zaten yukarda bir arkadaşta resetleme sorunundan bahsetmiş.S7 almayı düşünüyorum yanlış anlamayın konuyu kirletmek değil amacım.
    quote:

O problem s7'den kaynaklı değildi, youtube güncellemeyle bozdu uygulamayı, videonun 6. saniyesinde donuyordu youtube yeni bir güncellemeyle uygulamadaki hatayı giderdi. Şu anda sorun yok.
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj

benim başıma aynısı geldi
    servise yolladım ekranı garanti kapsamında değiştirip geri gönderdiler 2 aydan fazla oldu sorunsuz kullanıyorum
    |
    |
    semih_avcı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: darius3504

servise yolladım ekranı garanti kapsamında değiştirip geri gönderdiler 2 aydan fazla oldu sorunsuz kullanıyorum
    quote:

Üretim hatasıdır. Her firmada olur nadiren ama sizleri bulmuş, geçmiş olsun
    quote:

quote:

hangı servıse verdınız genpa kvk vs. ? daha 3-4 aylık cıhaz hocam değişim neden vermıyorlar? daha once 4 tane iphone kullandım, tuş basmadı dıye bile sıfırıyla değişim verdiler.
kolayoto.com
SEO
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.