Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yurtdışında cihazı eline geçenler çift sim çalışıyor mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanbaba

Arkadaşlar yurtdışında cihazı eline geçenler çift sim çalışıyor mu

hayir ben kullandim oyle birsey gormedim
  • Hocam sipariş vereceğim ama telefon fiyatı göremedim? ABD'de yaşayan abi var ona verdireceğim 8 Nisan'da gelecekler.
  • İyi forumlar herkese,öncelikle bir sorum Olacaktı.Almanya'dan s7 edge almayı planlıyorum 799 euro fiyatı var buda türkiyede bir s7 fiyatına denk geliyor,%20 vergi iadesi ile daha da düşüyor.Gelelim soruma;yurt dışından aldığım cihazın adaptörü farklı olacak,bunu dönüştürücü ile halledebılırım fakat hızlı şarj olayı ne olur acaba bilen var mı? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmlunrssl

Arkadaşlar çoğumuzun yanlış bildiği bir bilgiyi düzeltelim. S7 serisi corning gorilla glass 5 ile değil, corning gorilla glass 4 ile geliyor.

http://www.corninggorillaglass.com/en/products-with-gorilla/samsung/samsung-galaxy-s7-edge

Bu sayfada resmi açıklama var...

Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için. Düzeltildi...

İyi geceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: technique24

İyi forumlar herkese,öncelikle bir sorum Olacaktı.Almanya'dan s7 edge almayı planlıyorum 799 euro fiyatı var buda türkiyede bir s7 fiyatına denk geliyor,%20 vergi iadesi ile daha da düşüyor.Gelelim soruma;yurt dışından aldığım cihazın adaptörü farklı olacak,bunu dönüştürücü ile halledebılırım fakat hızlı şarj olayı ne olur acaba bilen var mı? :)

Hocam o dediğin Amerika, Çin vs..ülkeler için geçerli:) Buranın yani Almanya'nın adaptörleri ile TRdekiler aynı. İçiniz rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: webyusuf
    quote:

Orijinalden alıntı: ARROW46TR
    quote:

Orijinalden alıntı: webyusuf
    ACIL CEVAP!!!

Almanyadasim S7 EDGE alacagim vodafone almanyada exynos 8890 oldugunu soyledi ben snapdragon 820 zannediyordum arkdaslar dogrusu hangisi sizde yardimci olur musunuz?

sizce yarin gear vr hediyeli exynos 8890 mi alayim yoksa snapdragon 820 alayim gear vrsiz lutfen onerilerinizi bekliyorum. iphonedan samsunga gectigim icin aydinlatin beni lutfen.

Bende Almanyadayım. Almanyada exynos var Hocam. Lakin aylık 60 euro istiyor Vodafone en ucuz 24 aylık. Ben Media Marktan direk peşin aldım 800 euroya s7 edgeyi, Gear VR hediyeli. Cihaz Salı günü elimde.

ben sadece soru sordum vodafone bende media yada saturnden alicam hocam. Exynos bir dezavantaj mi? birde cihazin garantisi ne kadar almanyada yarin alicam bende

Valla ben olsam Exynos seçerdim. Zira Qualcomm a hiç güvencim kalmadı. Adamlar Snapdragon 810 çıkmadan önce "Isınıyormuş" diye söylenti çıktı. Yalanladılar. Sonra bir daha çıktı yine yalanladılar. 2. versiyon çıkacakmış, ısınmayacakmış dendi. O da çıktı, o da yanıyor vs.

Şu ana kadar Exynos'larda öyle bir şey pek duymadım. Ama Qualcomm yılan hikayesi gibi...

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Murat, benim merak ettiğim, S7 ile S7 Edge ekranı aralarında fark var mı? Mesela Edge olanın ekranı daha parlak mı veya beyazları daha iyi gösteriyor mu?
    Zira ben S6 bakmaya gitmiştim epey önce. Önüme S6 ve S6 Edge koymuşlardı. İkisinde de Chrome açtım. Ekran parlaklık vs. ayarlarını aynı yaptım.
    Baktım ki S6 da beyaz olması gereken arkaplan sarıya yakın, S6 Edge de ise bembayaz gibiydi diğerine göre.
    Bunlarda da böyle bir şey olur mu acaba diye düşünmeden edemiyor insan...
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Yok hocam aynı, Edge Plus olmasın o dediğin.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hayır, S6 ve S6 Edge idi. Daha Edge + çıkmamıştı bile. S6 nın yeni çıktığı zamandı...
  • Adamlar yapmış bence önceleri Iphone görsel olarak iyiydi şimdi edge olayı bitirdi hocam saygılar...
  • Bu sıvı soğutma sisteminde neden altı ayda bir servisde sıvı ekleniyormuş bilen varmı bide sıvının içeriği ne aman elimizde şarjda patlar bide sıvıyla tam kimyasal karışım olmasın bari

• webyusuf kullanıcısına yanıt
    Tabiki Snapdragon 820 bariz acik ara daha ustun. Yani sadece Amerika ya gelecek olan modeldir :/ .

Iste kaniti :

http://www.xda-developers.com/antutu-releases-report-on-current-top-10-smartphone-socs/
  • quote:

Orijinalden alıntı: travegostar

Bu sıvı soğutma sisteminde neden altı ayda bir servisde sıvı ekleniyormuş bilen varmı bide sıvının içeriği ne aman elimizde şarjda patlar bide sıvıyla tam kimyasal karışım olmasın bari

Yok öyle bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Tabiki Snapdragon 820 bariz acik ara daha ustun. Yani sadece Amerika ya gelecek olan modeldir :/ .

Iste kaniti :

http://www.xda-developers.com/antutu-releases-report-on-current-top-10-smartphone-socs/

Açık ara üstün dediğiniz şeye bak. Exynos'un 129865, yani 130.000 aldığı yerde Snapdragon 820 136.383 almış.
    136.383/129865= %5 - Yüzde 5. O da GPU dan.

Bu da çoklu çekirdekte Exynos'un, Snapdragon 820 ye attığı fark.

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

5946 / 4979 = %19.42 - Yüzde ONDOKUZ.KIRKİKİ.

%5 mi büyüktür, yoksa %19.42 mi?

Snapdragon 810 da "Isınıyormuş" haberlerine "Yalan" diyen, "Yeni versiyon yaptık, ısınmıyor" deyip insanları kandıran Qualcomm'a mı inanalım.
    Kalsın, ben almayayım.

Oyun için alacaklar, Qualcomm'a da güvenebilirseniz gidin alın. Ben Exynos istiyorum. Qualcomm'a da güvenmiyorum...

• Snapdragon 820 ile gelseydi. O teknolojiyi merak ediyordum. g5 gelecek onda görürüz.. Ben arada "kullanıcının" fark edeceği bir fark olacağını sanmıyorum. Geçen yıllarda da olmadı bence olmayacak. Sadece bu benchmark'lar da anlaşılır.
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Snapdragon 820 Samsung fabrikalarında üretiliyor. Isınma problemi 810 daki gibi yoktur artık. Ayrıca sıvı soğutma sistemi de S7 lere gelmiştir. Isınma filan pek sorun olmasa gerek ayrıca tedbir alınmış.

Ek olarak :

Tüm uygulamalar snapdragon a göre optimize edilmiştir.

Başka benchmark testlerine de bakılmalı aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Iste kaniti :

Açık ara üstün dediğiniz şeye bak. Exynos'un 129865, yani 130.000 aldığı yerde Snapdragon 820 136.383 almış.
    136.383/129865= %5 - Yüzde 5. O da GPU dan.

Bu da çoklu çekirdekte Exynos'un, Snapdragon 820 ye attığı fark.

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

5946 / 4979 = %19.42 - Yüzde ONDOKUZ.KIRKİKİ.

%5 mi büyüktür, yoksa %19.42 mi?

Snapdragon 810 da "Isınıyormuş" haberlerine "Yalan" diyen, "Yeni versiyon yaptık, ısınmıyor" deyip insanları kandıran Qualcomm'a mı inanalım.
    Kalsın, ben almayayım.

Oyun için alacaklar, Qualcomm'a da güvenebilirseniz gidin alın. Ben Exynos istiyorum. Qualcomm'a da güvenmiyorum...

Exynos çoklu işlemde daha iyi zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

quote:

Bu sıvı soğutma sisteminde neden altı ayda bir servisde sıvı ekleniyormuş bilen varmı bide sıvının içeriği ne aman elimizde şarjda patlar bide sıvıyla tam kimyasal karışım olmasın bari

Yok öyle bir şey.

Burda yazdılar hatta bir tanesi japonyada bir incelemeci soğutma borusunu özellikle açtığı anda elinde yanma olmuş demişti içinde kimyasal bir sıvı varmış 6 ayda bir eksiliyormuş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

quote:

Yok öyle bir şey.

Burda yazdılar hatta bir tanesi japonyada bir incelemeci soğutma borusunu özellikle açtığı anda elinde yanma olmuş demişti içinde kimyasal bir sıvı varmış 6 ayda bir eksiliyormuş

Dostum Donanım haberde video var. Orada "bu" boru içinde kullanılan "bir" sıvı olduğunu ama bunun buharlaşma ile ısıtma ve soğutma yaptığı söylendi. Öyle bir şey olsa bu telefonu kimse almaz. İlk defa senden duydum, böyle bir şey imkansız. Birileri uydurmuş.. Ben kefilim, al eğer 6 ay sonra sıvı bitti derlerse getir bana parasını vereyim sana :)

• 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.