Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı
39.372
Cevap
233
Favori
1.170.306
Tıklama
Giriş
    14748 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reobig

Hocam cihazı teknosa da 2 dakikalığına inceledim. Gerçekten güzel ve akıcı bir cihaz. Karizma olarak ta iphone'u 4'e katlar 5'e böler (yılların iphone kullanıcısı olarak kişisel yorumum)

Ancak,

1.5 yıl önce 1100 liraya aldığım iphone 5s'i daha geçen hafta 1000 liraya sattım. Samsung'ta kesinlikle zarar edeceğimi düşünüyorum.

Bununda yanında s6 edge yurtdışından getiren birinden alıp imei attırıcam ve eğer teknik olarak sıkıntılı bir cihaz ise elimde kalır diye korkuyorum.

Samsung cihazlara IMEI attırmayın hocam, sorun çıkartıyor.

En iyisi temiz bir ikinci el SM-G925FQ alın hocam. Yani cihazın arkasında tam olarak bu model yazsın. Sonra başınız ağrımasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Haber Editörü
    4992 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: m.arabaci

İyi günler
    Bir mağazada teşhir ürünü s6 ve s6 edge buldum çizik vuruk yok denecek kadar az s6 fiyatı 1484 tl s6 edge ise 1754 tl sizce fiyatları nasıl alınır mı sonradan ilerde ihtiyacım olursa kaça satılır bunlar çok zarar edermiyim 2-3 ay sonra para ihtiyacım olma ihtimali var olmayadabilir ama bunu gözardı etmek istemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var

Kesinlikle Amoled ekranlı teşhir ürünü almayın. Ne model olursa olsun.
    Amoled ekranlar sürekli açık kalınca burn out sorunu yaşarlar. Ekranla ilgili büyük sorunlar yaşarsınız. Benim tavsiyem almamanız yönündedir.
    |
    |
    Cihazı 4-5 aydır kullanıyorum bataryası dışında gerçekten çok başarılı. Kablosuz şarj kullanmanızı şiddetle öneririm
    |
    |
  • Çavuş
    45 Mesaj
    Merhaba arkadaslar s6 edge kullanlara sorum olacak

1) 2. El 14 ay garantisiolan s6 edge 1.500 liraya almaya deger mi (cok ufak cizigi varmis)

2)Ekran suresi ne kadar aliyorsunuz genel anlamda

3)Suan note4 kullaniyorum aralarinda cok fark varmidir? Almaya deger mi

4)Cihazin genel anlamda herhangi kronik bir sorunu varmi?

Cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler..

Değer, önceki sayfalarda yazdıklarımı oku.
    |
    |
    emrehnbrcn1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    telefonumda video izlerken ve muzik dinlerken kendi kendine duruyordu baya ayarlari kurcaladim degisen bir sey olmadi daha sonra sputnik uygulamasini kaldirdim telefondan sorun duzeldi gerinyukledigimde zaman zaman ayni durumlanyine karsilastim bu sorunu yasayaniniz var mi?

|
    |
    Merhaba arkadaşlar custom rom kullanıyordum birazda resmi takılayım dedim, ama şöyle bi sorunum var daha doğrusu ayarının yerini unuttum görünümle ilgili bir ayar iconları mesajları daha doğrusu her şeyi küçültmeye yarıyor daha doğrusu ekrana sığmasını sağlıyor ayarına adını da unuttum fikir sahibi olan biri varsa yarımcı olabilir mi
    |
    |

Tam ciddi bir haber sıkıntı yapabilir diye düşünüyordum. Marketteki kontrol uygulamasını indirdim. Anında güncelleme alan S6'nın bu hatadan giderildiğini gördüm. Bir haftada 2 güncelleme neyin nesi diyordum bilmediğimiz şeyler çıkıyor işte.

Tebrikler Samsung
    Boş bir ekran bölümünde parmağınla basılı tut karşına bir ekran gelecek. Altında Duvar Kağıtları, Widget'ler gibi kısımlar görünecek sen en sağ tarafta bulunan Ekran Kılavuzu kısmına tıkla ve sana 4x4,4x5,5x5 gibi seçenekler sunacak. 5x5 seçersen İconlar küçülür ve tek bir ekrana daha fazla icon sığacak hale gelir.
    |
    |

Çoğumuza göre güvenlik yamaları boş iş, her güncellemede bütün arayüz değişecek, telefon %200 hızlanacak, %500 bataryası güçlenecek, olmayan özellikler gelecek falan hep böyle ütopik beklentiler içerisindeyiz maalesef.
    |
    |
    ardicli2000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Boş bir ekran bölümünde parmağınla basılı tut karşına bir ekran gelecek. Altında Duvar Kağıtları, Widget'ler gibi kısımlar görünecek sen en sağ tarafta bulunan Ekran Kılavuzu kısmına tıkla ve sana 4x4,4x5,5x5 gibi seçenekler sunacak. 5x5 seçersen İconlar küçülür ve tek bir ekrana daha fazla icon sığacak hale gelir.

Cevap için teşekkürler ama bu değil telefonun genelini etkileyen bi ayardı mesaj için, rehber genel görünüm olarak küçültme yapıyor mesela 5 mesaj gözükürken bu atarım yapınca 7-8 taneye çıkıyordu acaba kullandığım romun özelliğimiydi anlamadım

Arkadaşlar telefonumu garantiye vermiştim kameradaki leke probleminden dolayı , 1hafta önce aldım telefonu servisten sorun çözülmüştü. Bugün aynı leke problemi yine oluştu kamerada , bu sefer farklı bir noktada. Şimdi servise vericem cihazı yine geldikten sonrada daha fazla arıza çıkarmadan direk satarım diye düşünüyorum. Soracağım şey şu , aynı problemden bir kaç kez servise giden cihazı değişim veya para iadesi isteyebiliyormuyuz ? Kaç kere servise gitmesi gerekiyordu bunun için?

Yazilimsal 5 donanimsal 4 olursa idi galiba. Yada yazilisam 4 donanimsal 3.

|
    |
    Ras0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

4 kere servise verip hala sinirden telefonu parçalamamış olursak değişim alabiliyoruz yani :)) Teşekkürler cevap için
    |
    |
    TeamSecret kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar Merhaba,

Garantisi devam eden (1 yılı geçti) S6 edge telefonumun bataryasından hiç memnun değilim. Sanırım orj olmayan kablolar vb nedenlerden dolayı epey yıprandı bataryası. Bataryayı değiştirmek lazım. Daha önce deneyimleyen oldu mu? Memnun kaldı mı, kaça patladı gibi sorularım olacak.

Şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |
  • Onbaşı
    22 Mesaj
    Merhaba,S6 edge için Clear View Cover'ı öneriyor musunuz ? Kullananlar deneyimlerini yazabilir mi ?

Orijinalden alıntı: TeamSecret

Yazilimsal 5 donanimsal 4 olursa idi galiba. Yada yazilisam 4 donanimsal 3.

Yazılımsal ve donanımsal diye bir ayrım yok bilginiz olsun.

Orijinalden alıntı: metehanserbetci

Merhaba,S6 edge için Clear View Cover'ı öneriyor musunuz ? Kullananlar deneyimlerini yazabilir mi ?

Cam koruyucu kullanıyorsan boşuna alma çünkü cam koruyucu olduğunda kapağı kapanmıyor. Kılıfı kullanacağım diyerek ekranı normal jelatin kılıf olmadan da kullanmayı planlıyorsan da uzak dur. Clear View Cover ekranı çiziyor. Ben de çizmedi ama cam koruyucu kullandığım için ve kapağı kapanmadığı için çizmiyor.

Bu arada s6 ve s6 edge telefonlarındaki Clear View Cover ekranı çizme sorunu S7 serisinde de devam ediyormuş. Kısaca samsung hem s6 hem s7 Clear View Cover kılıflarda oluşan ekranı çizme sorununu hala düzeltememiş.

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

Orijinalden alıntı: metehanserbetci

Cam koruyucu kullanıyorsan boşuna alma çünkü cam koruyucu olduğunda kapağı kapanmıyor. Kılıfı kullanacağım diyerek ekranı normal jelatin kılıf olmadan da kullanmayı planlıyorsan da uzak dur. Clear View Cover ekranı çiziyor. Ben de çizmedi ama cam koruyucu kullandığım için ve kapağı kapanmadığı için çizmiyor.

Bu arada s6 ve s6 edge telefonlarındaki Clear View Cover ekranı çizme sorunu S7 serisinde de devam ediyormuş. Kısaca samsung hem s6 hem s7 Clear View Cover kılıflarda oluşan ekranı çizme sorununu hala düzeltememiş.

Anladım,o zaman maalesef kılıfı kullanamayacağım gibi duruyor,bilgi için teşekkürler :)
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.