Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1442. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14401441144214431444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burock76

quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

quote:

Telefona format atmam lazım ama iki bilgisayarda denedim,bilgisayarlar telefonu görmüyor.Şarj oluyor ama bağlantı kurmuyor.Telefonu smart switch üstünden kablosuz olarak yedekleme yöntemi varmıdır?

Kablosuz yedekleme yöntemi yok smart switch sadece kabloyla görüyor. Kablonuz bozulmuştur büyük ihtimal başka bir kabloyla deneyin.

3 farklı kablo denediğimi söylemeyi unutmuşum .Sadece şaj oluyor,hiçbir cihaz bağlandı uyarısı yok. Son güncellemeden sonra hızlı şarjada geçmemeye başladı

Geliştirici seçeneklerinden usb bağlantı çeşidi yalnızca şarj olarak seçilmiş olmasın. Bir kontrol edin isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şarj yani usb soketi arızalanmış olabilir. Oksitlenmiş olma olasılığı yüksek. Eski telefonum s2 de benzer durum olmuştu ve sonradan telefon şarj da etmemeye başlamıştı ve bir telefoncuya götürüp yaptırmıştım. 30-35 TL tutmuştu s2 de onarım. Yalnız garantisi devam eden telefonu resmi servise vermek lazım. Bu arada ayarlara da bakın derim. Belki yanlışlıkla ayarlar değişmiştir ve o sebeple sadece şarj ediyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

quote:

Telefona format atmam lazım ama iki bilgisayarda denedim,bilgisayarlar telefonu görmüyor.Şarj oluyor ama bağlantı kurmuyor.Telefonu smart switch üstünden kablosuz olarak yedekleme yöntemi varmıdır?

Kablosuz yedekleme yöntemi yok smart switch sadece kabloyla görüyor. Kablonuz bozulmuştur büyük ihtimal başka bir kabloyla deneyin.

3 farklı kablo denediğimi söylemeyi unutmuşum .Sadece şaj oluyor,hiçbir cihaz bağlandı uyarısı yok. Son güncellemeden sonra hızlı şarjada geçmemeye başladı

Geliştirici seçeneklerinden usb bağlantı çeşidi yalnızca şarj olarak seçilmiş olmasın. Bir kontrol edin isterseniz.

Mtp seçili

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Şarj yani usb soketi arızalanmış olabilir. Oksitlenmiş olma olasılığı yüksek. Eski telefonum s2 de benzer durum olmuştu ve sonradan telefon şarj da etmemeye başlamıştı ve bir telefoncuya götürüp yaptırmıştım. 30-35 TL tutmuştu s2 de onarım. Yalnız garantisi devam eden telefonu resmi servise vermek lazım. Bu arada ayarlara da bakın derim. Belki yanlışlıkla ayarlar değişmiştir ve o sebeple sadece şarj ediyor olabilir.

Şarj soketiyle ilgili bir sıkıntı benimde aklıma geliyor.Ama daha öncede bir güncelleme sonrası kablo şarjı göstermeye başlamış formatlayınca düzelmişti. Bende bir yedek alıp format attıktan sonra emin olmak istiyorum ama onuda yapamadım

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    güvenlik ayarlarına girip parmak izini silip yeniden oluşturun sorunu çözebilir
  • S6 edge plus kullaniyorum yurt disinda getirdim samsunga mi yazsam acaba

• hyoid kullanıcısına yanıt
    İletişime geçip sorsanız bence de iyi olacak. Görüntülü görüşme için kamera resminin çıkmıyor olması garip bir olay çünkü.

S6 edge de bir ev telefonunu bile arayacak olsan çalışmayacak olmasına rağmen o logo çıkıyor. s6 edge plus bildiğim kadarıyla s6 edge sahip olduğu her özelliğe birebir sahip olan bir model o açıdan görüntülü görüşme olmaması gibi bir durumun söz konusu olmaması gerekir.

Mesela benim telefon rehberim de Vatan Bilgisayarın 0226 (Yalova ilinin telefon kodudur) koduyla başlayan numarası kayıtlı ve rehberde üzerine tıklayınca açılan ekranda Telefon iconu ile mesaj iconu arasında kamera iconu direk görünüyor.

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

Ekran görüntüsünde de göreceğin gibi aramak için girdiğim numara cep telefonu olmadığı halde görüntülü görüşme İcon'u çıkıyor. Cep telefonu numarası girersem de çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 8 Ağustos 2016; 13:22:58 >

• Merhabalar Arkadaşlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Bana biriniz root Explorer ile csc klasörünü upload edebilir mi acaba? Volte kullanmak istiyorum ama custom romlarda yok tr sürümünde var. Root olmadan da o sc klasörünü dahili hafızaya kopyalamak mümkün. Root exlore/System/Csc klasörünü. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

İletişime geçip sorsanız bence de iyi olacak. Görüntülü görüşme için kamera resminin çıkmıyor olması garip bir olay çünkü.

S6 edge de bir ev telefonunu bile arayacak olsan çalışmayacak olmasına rağmen o logo çıkıyor. s6 edge plus bildiğim kadarıyla s6 edge sahip olduğu her özelliğe birebir sahip olan bir model o açıdan görüntülü görüşme olmaması gibi bir durumun söz konusu olmaması gerekir.

Mesela benim telefon rehberim de Vatan Bilgisayarın 0226 (Yalova ilinin telefon kodudur) koduyla başlayan numarası kayıtlı ve rehberde üzerine tıklayınca açılan ekranda Telefon iconu ile mesaj iconu arasında kamera iconu direk görünüyor.

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

Ekran görüntüsünde de göreceğin gibi aramak için girdiğim numara cep telefonu olmadığı halde görüntülü görüşme İcon'u çıkıyor. Cep telefonu numarası girersem de çıkıyor.

Anneme yeni J3 aldık. Dediğiniz gibi alakası olmayan numaralar için bile video arama seçeneği var ve bastığınızda aramaya başlıyor. Kendimi arayayım dedim. Anında kapanıyor arama.

Ama gel gör ki benim S6 da öyle bir seçenek çıkmıyor. Ayarlarda video call diye bir tercih dahi yok. Verizon Telefon uygulamasını açıp ayarlardan aktive edin demiş. Ancak ayarlarda öyle bir seçenek de yok. Nasıl iş anlamadım. Hani kullandığımdan da değil de. İlginç geldi açıkçası...

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Ben size daha yazmadan önce öyle bir ayar var mı diye benim normal S6 edge bakmıştım ve video görüşme ile ilgili herhangi bir ayarı normal s6 edge göremedim görsem onu yazacaktım. Yani zaten s6 serisinde Video görüşmeyi aktif etmek gibi bir seçenek görünürde yok. Kendiliğinden rehberde o iconun çıkması lazımdı.
  • İyi günler
    Bir mağazada teşhir ürünü s6 ve s6 edge buldum çizik vuruk yok denecek kadar az s6 fiyatı 1484 tl s6 edge ise 1754 tl sizce fiyatları nasıl alınır mı sonradan ilerde ihtiyacım olursa kaça satılır bunlar çok zarar edermiyim 2-3 ay sonra para ihtiyacım olma ihtimali var olmayadabilir ama bunu gözardı etmek istemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var

• m.arabaci M kullanıcısına yanıt
    S6'yı bilmem de Edge pahalı gibi sanki.

• m.arabaci M kullanıcısına yanıt
    Samsung urunleri durdukca degerlenmez aksine zarar edersin.

• Fransa romuna 344 mblik bi guncelleme geldi, henuz kurmadim. Deneyen var mi?

• Iphone SE ile Samsung s6 edge arasında kaldım, kafayı yiyeceğim. Şu güne kadar hep iphone kullanmış biri olarak o stabiliteyi aratacak diye çok korkuyorum ama bir yandan da çok karizma bir cihaz s6 edge.

ikisinin de fiyatları aynı sayılır, vallahi şaşırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reobig

Iphone SE ile Samsung s6 edge arasında kaldım, kafayı yiyeceğim. Şu güne kadar hep iphone kullanmış biri olarak o stabiliteyi aratacak diye çok korkuyorum ama bir yandan da çok karizma bir cihaz s6 edge.

ikisinin de fiyatları aynı sayılır, vallahi şaşırdım

S6 da stabilite sorunlar yaşamazsınız

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazı teknosa da 2 dakikalığına inceledim. Gerçekten güzel ve akıcı bir cihaz. Karizma olarak ta iphone'u 4'e katlar 5'e böler (yılların iphone kullanıcısı olarak kişisel yorumum)

Ancak,

1.5 yıl önce 1100 liraya aldığım iphone 5s'i daha geçen hafta 1000 liraya sattım. Samsung'ta kesinlikle zarar edeceğimi düşünüyorum.

Bununda yanında s6 edge yurtdışından getiren birinden alıp imei attırıcam ve eğer teknik olarak sıkıntılı bir cihaz ise elimde kalır diye korkuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reobig -- 8 Ağustos 2016; 22:52:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reobig

Hocam cihazı teknosa da 2 dakikalığına inceledim. Gerçekten güzel ve akıcı bir cihaz. Karizma olarak ta iphone'u 4'e katlar 5'e böler (yılların iphone kullanıcısı olarak kişisel yorumum)

Ancak,

1.5 yıl önce 1100 liraya aldığım iphone 5s'i daha geçen hafta 1000 liraya sattım. Samsung'ta kesinlikle zarar edeceğimi düşünüyorum.

Bununda yanında s6 edge yurtdışından getiren birinden alıp imei attırıcam ve eğer teknik olarak sıkıntılı bir cihaz ise elimde kalır diye korkuyorum.

Samsung cihazlara IMEI attırmayın hocam, sorun çıkartıyor.

En iyisi temiz bir ikinci el SM-G925FQ alın hocam. Yani cihazın arkasında tam olarak bu model yazsın. Sonra başınız ağrımasın

• quote:

Orijinalden alıntı: m.arabaci

İyi günler
    Bir mağazada teşhir ürünü s6 ve s6 edge buldum çizik vuruk yok denecek kadar az s6 fiyatı 1484 tl s6 edge ise 1754 tl sizce fiyatları nasıl alınır mı sonradan ilerde ihtiyacım olursa kaça satılır bunlar çok zarar edermiyim 2-3 ay sonra para ihtiyacım olma ihtimali var olmayadabilir ama bunu gözardı etmek istemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var

Kesinlikle Amoled ekranlı teşhir ürünü almayın. Ne model olursa olsun.
    Amoled ekranlar sürekli açık kalınca burn out sorunu yaşarlar. Ekranla ilgili büyük sorunlar yaşarsınız. Benim tavsiyem almamanız yönündedir.
  • Cihazı 4-5 aydır kullanıyorum bataryası dışında gerçekten çok başarılı. Kablosuz şarj kullanmanızı şiddetle öneririm
  • 
Sayfa: önceki 14401441144214431444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.